Carla Esparza (13-4) odniosła drugie zwycięstwo z rzędu pokonując jednogłośną decyzją sędziów na UFC 219 Cynthię Calvillo (6-1), dla której była to pierwsza porażka w karierze.

Po minucie wzajemnego badania się w stójce, Calvillo poszła po sprowadzenie, które przyszło jej z ogromną łatwością. Z góry starała się ona obijać Esparzę, ta jednak z dołu wciąż była niebezpieczna i zdołała postraszyć rywalkę balachą. Większość rundy była mistrzyni spędziła na plecach, jednak pod sam koniec odsłony udało jej się przejść pozycję i z góry zadać kilka mocnych uderzeń.

Spokojniej rozpoczęła się druga runda. Esparza dobrze pracowała na nogach, często atakując niskimi kopnięciami. Z czasem starała się dołożyć sprowadzenia, jednak Calvillo wszystkiego broniła i nie dała się obalić. Dopiero na 90 sekund przed końcem rundy udało się na moment położył Cynthię, ta jednak bardzo szybko wstała.

Esparza szybko chciała zaakcentować rundę próbując zejścia do parteru, jednak Calvillo skontrowała próbę spychając przeciwniczkę pod siatkę. Nieco aktywniejsza w stójce była Esparza, która starała się atakować częściej. Pod koniec rundy Cynthia poszła po obalenie, jednak Esparza skontrowała to uchwytem strasząc założeniem gilotyny. Na sam koniec walki Esparza ruszyła szarżą na rywalkę, trafiając kilkukrotnie mocnymi ciosami.

26 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze ! Poległ kolejny brazolski pustak. Stroszyła piórka i udawała niewiadomo kogo. Te kopnięcia które niby przewracały trenera. Idz pani w ujj\

  @maras :beer:

 2. Bardzo dobrze ! Poległ kolejny brazolski pustak. Stroszyła piórka i udawała niewiadomo kogo. Te kopnięcia które niby przewracały trenera. Idz pani w ujj\

  @maras :beer:

  Cynthia ma meksykańskie pochodzenie, z resztą wypowiedzi się zgadzam.

 3. Odpaliłem walkę pod koniec drugiej rundy (miałem nadzieję, że już się skończyła) i obejrzałem do końca. Z tego co widziałem Carla miała przewagę.

  A to co parsknąłem jak Cynthia przy ogłaszaniu werdyktu cieszyła się, skakała, po czym do góry poszła ręką Carli, to moje 😀

 4. Kurwa najlepsza mina i reakcja Cavillo przed ogłoszeniem werdyktu:mamed: po tez:mamed: ja pierdole zdelegalizować damskie MMA!

 5. Szkoda Esparzy bo pomimo dużych możliwości od czasu tufa ludzie którzy ją trenują nie mają pomysłu na nią i dziewczyna nie robi żadnych postępów. Ma zapasy i stójkę którą pokazała z Namajuns ale bez zmiany klubu tu więcej chyba już się nie urodzi. Sędziowie za to ładnie zadrukowali wynik.

 6. ale ta calvillo mnie wkurwia ta swoja durna japa

  Wygląda jak kura. Jak nikt się nie patrzy to pewnie dziobie to tu, to tam.

 7. Kolejne satysfakcjonujące rozstrzygnięcie, nie żebym przepadał za cookie coś tam ale ta cawila mnie po ludzku wkurwia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.