Jak informuje Tony Loiseleur z Sherdoga na swoim twitterze na wspólnej konferencji prasowej UFC i stacji WOWOW w Tokio ogłaszającej emisję dziesiątego TUFa i wydanie UFC Undisputed 2009 w Japonii, dwaj miejscowi zawodnicy ogłosili przeciwników w swoich zbliżających się występach. Koreański gwiazdor Yoshihiro Akiyama (MMA 13-1, UFC 1-0, 8 w rankingu MMARocks) w swoim drugim występie w Octagonie zmierzy się z debiutującym w wadze średniej byłym mistrzem Pride kategorii 93 kg Wanderleiem Silvą (MMA 32-10-1, UFC 2-5). Pojedynek ma się odbyć na UFC 110, 6 lutego w Las Vegas lub na UFC 111, 20 lutego w Sydney w Australii, ta druga lokacja wydaje się być bardziej prawdopodobna z uwagi na strefę czasową, która pozwoliłaby lepiej wypromować to starcie w Japonii i Korei.

Drugim zawodnikiem, który ogłosił swojego przeciwnika jest były pretendent do tytułu mistrza UFC w wadze lekkiej Caol Uno (MMA 25-12-4, UFC 3-4-1). Japończyk spotka się w klatce z utalentowanym Brazylijczykiem debiutującym w UFC Fabricio Morango Camoesem (MMA 10-4, UFC 0-0) na UFC 106, 14 listopada w Las Vegas.

11 KOMENTARZE

  1. dooobre, w życiu nie pomyślałem o takim ustawieniu, niezłe niezłe

  2. Wand poczuje się jak ryba w wodzie 😉 „Japońskie” zestawienia służyły mu zawsze bardzo dobrze, zobaczymy jak pójdzie z Akiyamą! Czekam z niecierpliwością.

  3. mój człowiek Akiyama go pojedzie, prawie zawsze byłem za Wandem( z wyjątkiem walki z Aroną), ale tym razem zdecydowanie będę trzymał kciuki za Yoshihirio.

  4. Jak Akiyama powalczy mądrze to spokojnie pojedzie Silvę, który po zrzuceniu wagi będzie osłabiony…

  5. Świetne zestawienie. Nie jest najważniejsze dla mnie kto wygra, ale to, że już teraz wiem, że będzie niezwykle atrakcyjna!

  6. dwóch największych przystojniaków ufc 🙂
    Celestówna będzie miała mokro podczas ważenia 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.