Pierwszy dzień października w Europie atakuje dwiema dużymi galami. W odróżnieniu od zimnej północy, deszczowe Wyspy, gdzie odbędzie się gala organizacji Cage Warriors Fighting Championship nie będą miały tak ciekawej rozpiski. Jednak kilka naprawdę ciekawych walk w londyńskiej hali HMV Forum się odbędzie, a obecność do niedawna zawodnika UFC Briana Fostera jest dość dużą niespodzianką.

Po niespodziewanym zwolnieniu z powodów zdrowotnych z najlepszej organizacji MMA na świecie Brian Foster (MMA 16-5) stanie w klatce Cage Warriors naprzeciw znanego w Europie Anglika Jacka Masona (MMA 17-8), a walka zakontraktowana została w limicie do 181 funtów. Foster w Octagonie radził sobie dość dobrze, w pięciu walkach notując rekord 3-2. Ostatnie dwa pojedynki wygrał przed czasem, a jego wyższośc musieli uznać Forrest Petz i Matt Brown. Walczący dotychczas w dywizji średniej Mason w tym roku również radzi sobie dośc dobrze. W pięciu walkach trzy udało mu się wygrać, jednak najważniejsze tegoroczne testy obał (porażki z Dennistonem Sutherlandem i Normanem Paraisy’m).

Choć walka Fostera z Masonem zapowiada się bardzo ciekawie, to jednak nie będzie to główne wydarzenie sobotniego wieczoru, ponieważ walką wieńczącą galę Cage Warriors 44 będzie starcie o pas mistrzowski w wadze lekkiej pomiędzy utalentowanym Irlandczykiem Josephem Duffym (MMA 10-0), a znanym z pojedynku z Maćkiem Górskim na WFC 10, Ivanem Musardo (MMA 17-6-1). Niepokonany Duffy możliwe, że w niedługim czasie zostanie zakontraktowany przez jedną z czołowych światowych federacji, bo zwolennicy jego talentu wróżą mu dużą karierę. Irlandczyk dopiero w ostatniej swojej walce w lipcu br. przeciwko Francisowi Heagneyowi dobrnął do decyzji sędziowskiej, wcześniej wszystkie walki kończył w pierwszej rundzie, a uduszenie znanego polskim fanom Conora McGregora zajęło mu zaledwie 38 sekund.

Zamieszkały w Szwajcarii Musardo to solidny fighter w skali europejskiej. Ten rok jest dla niego póki co udany, bo w dwóch walkach nie zaznał goryczy porażki. Najpierw w lutym pokonał Chorwata Ivicę Truscka, a na kwietniowej gali SHC 4 zremisował z Bułgarem Hristomirem Hristovem.

W innej ciekawej walce reprezentant Team Titan Anglik Ashleigh Grimshaw (MMA 10-7-1) zmierzy się ze Szkotem Grahamem Turnerem (MMA 17-6).

Rozpiska:

Data: 1 października 2011
Miejsce: HMV Forum, Londyn, Anglia
Transmisja: Premier Sports

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza Cage Warriors w wadze lekkiej
155 lbs.: Joseph Duffy (10-0) vs. Ivan Musardo (17-6-1)

Pozostałe:

181 lbs.: Jack Mason (17-8) vs. Brian Foster (16-5)
145 lbs.: Ashleigh Grimshaw (10-7-1) vs. Graham Turner (17-6)
155 lbs.: Brad Wheeler (6-5) vs. Kevin Donnelly (6-3)
265 lbs.: Dayman Lake (1-0) vs. Robert Truesdale (3-0)
145 lbs.: Steve O’Keeffe (4-1) vs. Dean Reilly (5-2)
167 lbs.: Ian Entwistle (4-1) vs. Charlie Leary (2-3)
125 lbs.: Niko Gjoka (5-6) vs. Neil Seery (8-8)
155 lbs.: Kieran Malone (2-4) vs. David Howell (2-1)

1 KOMENTARZ

  1. Jestem wielkim fanem CW podoba mi się jak buduj tą organizacje, to że mają  swoich szeregach kilku bardzo dobrych zawodników, to że sami wypromowali sobie kilka gwiazd, ich profesjonalizm(gale,stronka internetowa,stream na żywo z każdej gali) no i co najważniejsze mają naprawde ładne Ring girls:)

    Na następnej gali chciał bym zobaczyć Foster vs Paraisy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.