Brendan Allen

Brendan Allen uważa, że powinien przeskoczyć w rankingu swojego niedoszłego rywala, Marvina Vettoriego, po zwycięstwie w walce wieczoru nadchodzącej w ten weekend gali UFC Fight Night.

Na najbliższej gali UFC Fight Night w ten weekend Brendan Allen początkowo miał zmierzyć się ze sklasyfikowanym na 5. miejscu w rankingu dywizji średniej Marvinem Vettorim. Włoch zmuszony był jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji, ale nie powstrzymało go to przed skierowaniem paru wojowniczych słów w kierunku Allena.

Brendan Allen zmierzy się zatem z Chrisem Curtisem, zajmującym w rankingu miejsce 14. Pomimo spadku stawki pojedynku, Allen wciąż uważa, że po zwycięstwie powinien przegonić Vettoriego w rankingu – jak przyznał na konferencji prasowej przed galą:

Jeśli pokonam Chrisa w sobotę, wciąż zostanę numerem 5 w rankingu. Nie powinno się utrzymywać na tym samym miejscu gościa, który tak długo był nieaktywny, a potem wycofał się z walki. Poza tym – w sumie to mam to gdzieś. Ja idę na szczyt, a sprawa z nim się przestarzała. Mogłeś ze mną zawalczyć w tamtym roku. Mogłeś ze mną zawalczyć w ten weekend. Więc, cóż, na razie, koleżko.

Allen uważa, że w osobie Chrisa Curtisa wcale nie dostaje przeciwnika słabszego niż Marvin Vettori:

IQ Curtisa jest wyższe. Ma lepszą technikę – moim zdaniem. Powiedziałbym, że Chris jest cięższym wyzwaniem niż Marvin. Jest jak jest. Już raz ze sobą walczyliśmy. Miałem wtedy tylko kilka dni na przygotowanie. Teraz tego czasu było więcej. Zobaczymy, kto dokona lepszych poprawek i jaki będzie tego rezultat.

Brendan Allen i Chris Curtis mierzyli się ze sobą pierwszy raz w grudniu 2021 roku. Triumfował wtedy Curtis przez TKO w rundzie drugiej. Transmisja gali UFC Fight Night: Allen vs Curtis 2 rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00. Karta główna wystartuje o północy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,267 komentarzy 28,250 polubień

Spoko gość, dobrze walczy, kibicuję :corn:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Flyweight

2,676 komentarzy 5,336 polubień

Spoko gość, dobrze walczy, kibicuję :corn:

Jo tyż

Odpowiedz polub