(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Najlepszy Europejczyk w wadze lekkiej, Dennis Siver (MMA 19-7, UFC 8-4, #9 w rankingu MMARocks), powróci do oktagonu 29 października na gali UFC 137 w Las Vegas by zmierzyć się z kanadyjskim uderzaczem Samem Stoutem (MMA 17-6, UFC 6-5, #19 w rankingu MMARocks). Urodzony w Omsku Niemiec odnalazł formę w swoim drugim pobycie w UFC dorabiając się bilansu 7-1 od stycznia 2009. Jedyną porażke w tym okresie odniósł na punkty z Rossem Pearsonem w marcu 2010 roku a ostatnio pokonywał Geroge’a Sotiropoulosa i Matta Wimana.

Sam Stout również jest na fali wznoszącej zwyciężając 4 z swoich ostatnich pięciu pojedynków. Pięciokrotnie nagradzany premią za najlepszą walkę wieczoru Stout w ostatnim pojedynku wreszcie zanotował swój pierwszy nokaut w UFC odprawiając Yvesa Edwardsa lewym overhandem.

Ponadto tego samego wieczoru do walki staną Brandon Vera (MMA 11-5, UFC 7-5) i Eliot Marshall (MMA 10-3, UFC 4-2). Vera, który nie wygrał od trzech ostatnich walk, został co prawda zwolniony po porażce z Thiago Silvą ale kiedy okazało się, że Brazylijczyk był na dopingu jego kontrakt został przywrócony. Z kolei Marshall walczył będzie zapewne o utrzymanie się w organizacji, z której już raz został zwolniony. Podopieczny Trevora Whitmana do UFc wrócił w marcu, zastępując Karlosa Vemolę w walce z Luizem Cane, w której został zatrzymany uderzeniami po 2 minutach.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.