Vera

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Do dwóch pozwów zbiorowych przeciwko UFC oraz Zuffie dołączył trzeci. Tym razem na dokumencie podpisali się Pablo Garza (MMA 12-4) oraz Brandon Vera (MMA 13-7, 1 NC).

Vera był kiedyś rozpatrywany jako pretendent do pasa UFC wagi ciężkiej. Wygrał cztery walki z rzędu, lecz nie udało mu się przekuć jej na ostateczny sukces. Powodem były przeciągające się negocjacje kontraktu. Ostatecznie Brandon podpisał nową umowę, ale w międzyczasie zwolnił swojego menadżera, Marka Diona. Ten pozwał byłego klienta do sądu o zwrot poniesionych strat. Sąd orzekł na korzyść Diona, w uzasadnieniu krytykując praktyki negocjacyjne stosowane przez Zuffe.

Po powrocie do oktagonu Vera nie powtórzył wcześniejszego sukcesu, odchodząc z bilansem walk w UFC: 8-7-1. Ostatnią walkę dla organizacji stoczył 31 sierpnia ubiegłego roku na gali UFC 164. Przegrał wtedy z Benem Rothwellem (MMA 34-9). Na początku tego roku podpisał kontrakt z największą organizacją MMA w Azji, ONE FC. Pierwszą walkę dla nowego pracodawcy stoczył trzy tygodnie temu na gali ONE FC 23 – Warrior’s Way. W trakcie pierwszej rundy znokautował Igora Subora (MMA 5-2). W okresie przygotowawczym Brandon kilkukrotnie wypowiedział się o UFC, nie kryjąc swego rozgoryczenia spowodowanego zwolnieniem:

Nie zachowali się wobec mnie w porządku. Byłem oddanym pracownikiem, nie dopuściłem się żadnego przewinienia. Nigdy nie uderzyłem swej żony. Nigdy nie prowadziłem auta w stanie nietrzeźwości. Nie potrafili tego zrobić z należnymi mi szacunkiem.

Garzo stoczył swą pierwszą walkę dla UFC w trakcie finału dwunastej edycji programu The Ultimate Fighter. Wygrał wtedy nokautując Fredsona Paixao (MMA 10-5, 1 NC). W oktagonie stoczył sześć walk, dzieląc je po równo na zwycięstwa i porażki. Ostatnią walkę w UFC stoczył na gali UFC on Fuel TV 9 – Mousasi vs Latifi. Już w pierwszej rundzie został zmuszony do odklepania w wyniku duszenia trójkątnego rękoma założonego przez Diega Brandao (MMA 18-10). Ostatnio był wspominany w kontekście jego wpisu zamieszczonego na portalu Facebook:

W 2012 roku wszyscy zawodnicy byli poproszeni o podpisanie oświadczenia, że UFC nie jest monopolistą i są sprawiedliwie traktowani. Byłem jednym z kilku, którzy odmówili złożenia podpisu.

Jak zostało wspomniane wcześniej, jest to już trzeci pozew przeciwko UFC jak i firmie Zuffa. Pierwszy został złożony 16 grudnia przez Cunga Le (MMA 9-3), Nathana Quarryego (MMA 12-4) oraz Jona Fitcha (MMA 26-7-1, 1 NC). Niemal tydzień później, 22 grudnia, oddzielny pozew złożyli Javier Vazquez (MMA 16-5) i Dennis Hallman (MMA 53-16-2, 1 NC). Wszystkie trzy pozwy dotyczą łamania polityki antymonopolowej przez największą organizację MMA na świecie. Co ciekawe, cała siódemka zawodników reprezentowana jest przez kancelarie prawne: Joseph Saveri Law Firm inc. Warner Angle Hallam Jackson & Formanek PLC, Cohen Milstein Sellers & Toll, PLLC, oraz kancelarie Fredericka S. Schwartza.

Portal Bloody Elbow wystąpił do sądu z zapytaniem, czy złożono inne pozwy przeciwko UFC oraz Zuffie. Odpowiedź powinna nadejść w przeciągu kilku najbliższych dni.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.