Mogę się bić z każdym, tylko nie z Rafałem. Może być nawet St-Pierre – mówił Borys Mańkowski w wywiadzie po KSW 19. Maciej Kawulski i Martin Lewandowski byli jednak nieugięci i zestawili ze sobą dwójkę przyjaciół. Jeszcze niedawno prowadzili rozmowy z obozem Petera Sobotty na temat ewentualnego rewanżu z Mańkowskim, ale gdy te spaliły na panewce, ogłosili bratobójczy pojedynek. Smaczku dodaje fakt, że zwycięzca ma stanąć do walki o pas KSW w kategorii półśredniej.

Reszta artykułu w rozwinięciu.

Trenowali ze sobą wiele razy. Są jednak kimś więcej niż tylko sparingpartnerami. Kiedy Rafał Moks pracował w poznańskim Ankosie nad swoimi zapasami, mieszkał u Mańkowskiego. Kiedy Borys walczył z Marcinem Naruszczką, w jego narożniku stał „Kulturysta”, który wcześniej nakręcał kolegę przed walką. Ich przyjaźń jest uosobieniem współpracy Berserkerów z Ankosem i wzorowych relacji na linii Szczecin – Poznań. Teraz te relacje zostaną wystawione na ciężką próbę.

15 września w trójmiejskiej Ergo Arenie Borys i Rafał staną naprzeciw siebie. Obaj nie są z tego zadowoleni, ale do tematu podchodzą profesjonalnie. Już zaczęli weryfikować swoje plany treningowe. – Wiadomo, że tym razem nie będę się przygotowywał z Ankosami – mówi Moks, który w sierpniu wybierze się na obóz Berserkerów do Starego Kaleńska. Tam z kolei nie przyjedzie Mańkowski. – Na szczęście mamy w Poznaniu na tyle mocną ekipę, że można się dobrze przygotować do każdej walki – uspokaja Mańkowski.

Wiele osób już zastanawia się jak będzie wyglądał ten pojedynek. Czy nie będzie zbyt zachowawczy? Czy ktoś nie wymyśli sobie kontuzji, by uniknąć konfrontacji? – Pewnie Maciek z Martinem też się tego obawiają. Tak nie będzie, ale pamiętajmy, że MMA to sport, w którym kontuzje trafiają się co chwilę. Ja szykuje się na 100%, a niewykluczone, że będę się musiał bić z kimś innym. Zresztą Borys też będzie gotowy na 100% – mówi Moks. Z kolei Mańkowski wyklucza pojedynek oparty głównie na chwytach. – Jeżeli już zgadzamy się na walkę, to nie po to, żeby się przytulać. Z pewnością „Kulti” myśli tak samo – mówi Mańkowski. – Może się umówimy, że wpadamy w największy kocioł, żeby to jak najszybciej zakończyć – zastanawia się szczecinianin. – Albo umówimy się, że wkładamy sobie po palcu do oka i jest no contest – żartuje.

Obaj do tej walki, delikatnie mówiąc, się nie palą. – Jak dowiedziałem się o walce, to pomyślałem „Nie no, nie będę się bił z Kultim.” – mówi Mańkowski, który zaraz po ogłoszeniu pojedynku zareagował na facebooku. Podopieczny Andrzeja Kościelskiego pod kolażem wspólnych zdjęć zamieścił podpis „Czasem…odechciewa się tego sportu…”. – Nie chcę się bić z Borysem – otwarcie mówi Moks. – Czułem, że do tej walki prędzej, czy później dojdzie, ale wolałem, żeby to stało się jak najpóźniej. Nikt z nas nie jest z tego zadowolony.

Z drugiej strony walka zapowiada się całkiem ciekawie. Obaj zawodnicy znają się dużo lepiej niż było to w przypadku Macieja Jewtuszki i Artura Sowińskiego, a do tego trudno wskazać tak wyraźnego faworyta jak w starciu Jana Błachowicza z Wojtkiem Orłowskim. Moks i Mańkowski znają się nie tylko prywatnie, ale przede wszystkim ze wspólnych treningów i sparingów w Poznaniu, Szczecinie, Wałczu… – Nasze drzwi, czy te od domu, czy od sali treningowej, są wspólne – mówi Mańkowski.

Liczne wspólne sparingi z pewnością przełożą się na obraz walki. – On zna moje słabe strony, ja znam jego. Zobaczymy, jak to wyjdzie w walce – mówi Mańkowski. – Ja mam na niego jakiś plan, ale Borys na pewno ma też plan na mnie – mówi Moks. „Kulturysta” przypomina jednak, ze sparingi rządzą się swoimi prawami. – Są kaski i ochraniacze, a nawet jeśli sparuje się na 100%, to wciąż nie jest to samo, co w walce. W ringu będzie inaczej.

Do walki zostały niespełna dwa miesiące. Do tego czasu przyjaźń jest w stanie lekkiego zawieszenia. Jak będzie po walce? – Nasze relacje na pewno nie zostaną zakłócone. Trzeba myśleć o tej walce jak o wspólnym wykonaniu pracy. Szkoda tylko, że ta praca to także nasza wspólna pasja i główny życiowy cel – mówi Mańkowski. – Myślę, że nic się nie zmieni. Zrobimy swoje, a potem będzie tak, jak było – potwierdza Moks.

Paweł Kowalik

274 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 42. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 43. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 44. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 45. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 46. Jak to TJ ładnie określił w szczęce – to zestawioenie jest niechlujne. Rankingowo bezsensowne a do tego zwyczajnie niepotrzebne. Konfrontacja przyjaciół i sparingpartnerów na poziomie KSW jest nieuzasadniona i – myślę – cały czas ryzykowna.

 47. Trochę to dziwne, Rafał po serii 3 przegranych, w tym ostanią z Saidovem w razie pokonania Borysa, który ma znacznie lepszą serię z dobrymi zawodnikami stanie znowu naprzeciwko Czeczena.
  Imho, powinna być walka o tytuł: Mańskowski – Saidov
  A Rafałowi dać np. Marcina Naruszczkę.

 48. "Niechlujne" to właśnie najlepsze określenia dla tego zestawienia. Jeśli podstawą marketingowo-sprzedażową tej walki będzie "konfrontacja przyjacół" to nazwę to daleko idącym  skur…. nietaktem, ale na razie się wstrzymam.

 49. Niechlujne to najlepsze okreslenie? Moim zdaniem CHUJOWE to jest najlepsze określenie poczynań duetu Hajs and Levy.

 50. Zaryzykuję stwierdzenie, że zbieramy pierwsze zgniłe owoce po upadku MMAA – gdyby Podszewa dalej harcował, to do tak dziwacznego zestawienia prędko by nie doszło.

 51. Jaki widziesz z tym związek i co by zmieniła obecność MMAA skoro, z tego co pamietam, w wywiadach Kawul wspominał o tym pomysle dużo wcześniej?

 52. To nawet nie chodzi o zniknięcie konkurencji. To zestawienie jest jak strzał w stopę. Mamy 2 młodych utalentowanych fighterów z czego jeden (Borys) już teraz może dostać walkę z Saidovem. Moks jest nieco dalej od takiej walki ale to kwestia 2-3 dobrze poprowadzonych walk. Zamiast wzorem UFC promowac obu i kierować i ich w kierunku walki o pas KSW już w tym momencie podcina sobie skrzydła i mocno obniża w rankingach jednego z nich. 

  A przy okazji KSW 22 będą czarować i ściągać na ostatnią chwilę "Aschugbabjanów". I co w przypadku wygranej Moksa? Zamiast walki Borys-Saidov bedą Mańkowskiego odbudowywać? Gdzie tu logika.

 53. Trochę przykre. Ale wielki brawa dla obu za w pełni profesjonalne odniesienie się do walki.

 54. Też nie widzę związku ze zniknięciem MMAA, jedyne logiczne wytłumaczenie to chęc wypromowania walki jako potyczki przyjaciół. Jeśli chodzi o prowadzenie zawodników i ich karierę to decyzja bardzo dziwna, pewnie przy okazji wywiadu poadnie pytanie czym się kierowali przy tym mzestawieniu. Chętnie posłucham odpowiedzi.

 55. Jak dowiedziałem się o walce, to pomyślałem „Nie no, nie będę się bił z Kultim.” – mówi Mańkowski, który zaraz po ogłoszeniu pojedynku zareagował na facebooku.

  wow, nie spodziewałem się, że zawodnicy KSW nie mają żadnego wpływu na wybór przeciwnika.. choć z tego co pamiętam to Pudzian czy Mamed mawiali w wywiadach coś w stylu – mam kilku przeciwników do wyboru blablabla

 56. Niech hajs i lewy szybko to jakoś wytłumaczą w jakimś wywiadzie. Choć znając ich marne wykręty w temacie 3×5 minut, jednak nie wiem czy chciałbym takich tłumaczeń słuchać.

 57. Narobili się koledzy jak ta albo Mamed z Materlą i teraz nie chcą walczyć. Jest Lipa.

 58. Yoshi i marcin macie racje ale co poradzic?Idioyczne zestawienie aż mnie denerwuje-nie wiem co sobie myśleli

 59. Strasznie dużo tego płaczu kibiców zamiast się cieszyć z atrakcyjnego sportowo pojedynku. Nie jest to przecież pojedynek o wejście do UFC tylko walka zawodników średnio rozpoznawanych w Polsce. Jeżeli obu będą się układały kolejne walki to nie wiem dlaczego miałaby porażka przeszkodzić „w karierze”. Borys przecież też miał niedawno kilka porażek z rzędu. Oprócz tego oni nie są przecież klubowymi kolegami jak Błachowicz i Orłowski gdy walczyli na KSW. Jak się trenuje na obozach po 80 zawodników to zawsze jest ta szansa, że w się w pewnym momencie zawalczy. Zostawmy to „bratobójstwo” i skupmy się na potencjalnie widowiskowej walce, którą w końcu wygra lepszy.

 60. Jestem za Mańkowskim. Rankingowo pojedynek jest bezsensowny, ale marketingowo pojedynek jest super.

 61. Jest w miarę oczywiste, że zatonięcie MMA Attack wzmacnia pozycję KSW i osłabia pozycje zawodników, którzy potencjalnie mogli walczyć dla Podeszwy. Właściciel MMAA do swoich ostatnich dni pozytywnie wypowiadał się o Mańkowskim, nie zamykając mu drzwi do powrotu. Czy Mańkowski prędzej wróciłby do MMAA niż zaakceptował walkę z Moksem? Szanujmy się, na 99% nie (zresztą kwestia kontraktu, by pewnie nie pozwoliła), ale myślę, że KSW nie naciskałoby tak mocno na ten pojedynek, gdyby dla cennych skądinąd zawodników, a takimi na pewno są Moks i Mańkowski, istniała jakaś alternatywa teraz lub w niedalekiej przyszłości – a organizacja Podeszwy taką alternatywą bez wątpienia była. 

  Promowanie tej walki jako pojedynku przyjaciół nie jest dla mnie przekonujące i wydaje mi się (mam nadzieję), że jednak tak do tego nie podejdą włodarze KSW – tzn. jakieś napokmnięcie o tym pewnie będzie, ale wierzę, że nie wokół tego będzie toczyć się story tej walki.

  Strzelam, że Levy i Hajs w wywiadzie uzasadniając ten pojedynek, wymienią kilku zawodników, których próbowali zestawić z Moksem/Mańkowskim, ale z tego czy innego powodu ściągnąć się ich nie udało, więc woleli zestawić Polaków teraz razem niż trzymać ich bez walki do KSW 21.

  Z drugiej strony, czytając wypowiedzi samych zawodników, myślę, że ostatecznie dla obu ta walka nie jest jednak tak wielkim dramatem, jakim czasami wydaje się dla fanów. Choć, oczywiście, sensu w tym zestawieniu niewiele..

 62. Chłopaki czarują a przeciez stawka jest wysoka bo jednak cos tam się da zarobic w tym KSW i sławnym można sie stać więc będą sie lać normalnie. Jeden wygra drugi przegra i po zawodach. Kogo to obchodzi czy się kochają czy nie. Podczas sparringu prawdziwy sportowiec tez chce wygrać i daje z siebie wszystko. No i nie wiem czemu miało by mi być żal przegranego? Bo ma fajne dziary to trzeba go rownolegle promować do walki o pas ?

 63. Monopol gdy jest mądrze prowadzony (tak jak UFC) to nie widze większego problemu, szkoda, że o KSW tego powiedzieć nie można…

  Cholera, a już wydawało się, że po wejściu MMA Attack na rynek pewne sprawy będą musiały pójść w tym kierunku, którego oczekujemy.

 64. No i to jest podejście, brawo. A co "idiotycznego zestawienia" czy jak tam to nazywacie to zwróćcie uwagę na fakt, że Moks stoczył bardzo wyrównaną walkę z Saidovem, który obecnie jest numerem 1 w KSW w kategorii półśredniej. Stąd jego wysoka pozycja "rankingowa" w KSW, a przynajmniej tak mi się wydaje. Ale fakt, można to było lepiej pozestawiać.

 65. Moks mógł po prostu dostać inną walkę i w przypadku wygranej byłby kolejny pretendent do pasa po Borysie. Wszystko ładnie by się kulało i nie byłoby niepotrzebnych przestojów. Rzecz jasna jest to chyba zbyt proste, żeby się dało wykonać.

 66. Bez sensu zestawienie. To tak jakby dać teraz Cainowi, Cheicka Kongo. Ani ładu, ani składu.

 67. KSW od jakiegos czasu robi na złość fanom MMA (ogarnietym w temacie, nie fanom Pudziao), jak nie sciaganie wlasnie Aszugbabjanow zapchaj dziure, to zestawiaja np Mankowskiego i Moksa by jednemu z nich zrobic bonusową cofke w karierze lub takiemu Pudzianomi sciagaja Sappów (bo hardkorowi fani tego przeciez chcieli…kurwa chcieli 2 lata temu), problem tez robią z tymi pasami nie potrafia zestawiac drabinki do pasu, pizda nie najlepsza organizacja w europie, z Puhatkiem tez niezly cyrk robili, jakas Gazetą-Chuj-Wyborczą sie przejmowali i starymi capami ktorzy pisali list by nie pozwolic Puhatkowi walczyc bo prezentuje swoje poglądy i uczy dzieci zła, ale takiego Różala jawnie w kilku wywiadach (np w tym ostatnim) równa z ziemią katoli, doslownie az wpierdalaja korzenie, ma na ciele pentagramy, dwa kutasy na brodzie i to jest ok ? ŁOT DE FAK ?

  I te slowa Mr. Lewandowskiego jak sie go dziennikarz spytal o MMA Attack i akcje w ktorej zamkneli Darka Ch. „Ja wiedzialem ze z nim jest cos nie tak”……………………

 68. Logiczne walka nie ma sensu, sportowo raczej też… marketingowo można to sprzedać. Powinno być Saidov vs Mańkowski o pas, a Moks z Grigorem walkę na odbudowę, później ktoś jeszcze, jeżeli by to wygrał, byłby pretendent do walki o pas, a tu K&L sami sobie kłody pod nogi rzucają, zestawiając taki pojedynek.

 69. Jak ludzie przedemną wspomnieli. Idiotyczne zestawienie. To że są przyjaciółmi to pal licho. Ale po co zestawiać Osobę na fali z osobą która jest w kłopotach? I to stwierdzenie że wygrany będzie się bił z Asłanem… O ile w kontekście Mańkowskiego ma to głębszy sens, o tyle jeżeli Rafał Moks wygra to będzie ponownie bił się o pas? Bezsens gdzie tu logika drabinki?

  BTW. Jestem nowy ale czytałem wasze forum od dawna

  http://www.youtube.com/watch?v=JrvLt3Xedio&feature=colike

   

  Michał Materla Hilgihts (Może niezbyt profesjonalne ale się uczę)

 70. To retaz się zaczyna lansowanie gali ksw 20 na patencie walki dwóch przyjaciół brawo…

 71. "Dwaj przyjaciele, potrafią zapomnieć o przyjaźni na czas walki by dać z siebie wszytsko. Zrobią to by móc zmierzyc się z numerem jedem kat 77 kg Aslambkiem Saidovem o pas najlepszej europejskiej federacji KSW. Który z nich bardziej chce walczyć o pas, który da z siebie więcej o tym przekonacie się już na najbliższym, jubileuzowym KSW 20 w Atlas Arenie." – mniej więcej tak bedzie brzmiała zapowiedź.

  @Firioth 

  Można sobie kark skręcić czytając napisy.Smile Komentarz nie współgra z akcją na ekranie. Tyle minusów naliczyłem.

   

 72. Szkoda że dają takie "Durne" zestawienia . Można Było dać walkę Moksowi z Crawfoerdem w eliminatorze o.I mogli dać by jeszcze jedną walkę może Drwal vs J.Sliva /Horwich skoczył by rankingowo a po zwycięstwie Drwal dostał by Mameda.

 73. Zestawiając walkę dwóch wspaniałych przyjaciół mając jak oni sami mówią najlepiej obsadzoną kategorie 77kg to straszne sk*rwysyństwo ze strony ksw. K&L pokazują nam jak NIE robić dobrego MMA zmuszając do walki przyjaciół, jest tyle możliwości zestawienie ich z innymi przeciwnikami.

  Ruben Crawford — finalista turnieju 77kg. Pokazał się z dobrej strony i… zapomnieli o nim(?). Mógłby walczyć z Moksem lub Mańkowski ale NIE lepiej zestawić kolegów. Moks jest po 3 porażkach, a Borys jest na fali wznoszącej i według mnie powinni go już zestawić z Saidov na KSW 21 o pas.

  Robert Radomski, Domingos Mestre to kolejni zawodnicy których bym widział w walce z Moksem lub Borysem.

  Ale NIE lepiej zestawić nie mający ŻADNEGO sensu pojedynek.

 74. Wiadomo, że zestawienie nielogiczne w sensie rankingowym, chamskie wobec zawodników, zrobione, żeby pokazać "kto tu rządzi" ale w końcu "kij nam oko". Tłusty Waluś, który nic nie pokazał, Różal z kutasami na brodzie i pentagramami, przyjaciel stopujący karierę drugiego, nieprzetestowany Anzor, "Polak", który zdania po polsku nie powie, ale jubileusz, hajs się zgadza – hurrrra, niech żyje KSW!

  Drwal vs Silva

 75. Firioth

  Jeszcze na początku jest once of the best a powinno być one of the.

 76. @ jajcarz

  Wiadomo że nie współgra, akurat oryginalny komentarz w tym momencie był zbyt suchy żeby go wstawić 😉

  @ pablo

  Fuck… Niedopatrzenie

 77. Ręce opadają nad głupotą osób, które zestawiły tą walkę. Jeszcze gdyby wkoło tej walki zorganizowali wyimaginowany konflikt, który w jakiś sposób podnosiłby emocje… ale walka dwóch kolegów z których każdy mówi, że nie chce/nie chciał tej walki ? no błagam ! niech dalej promują Pudzianów na walkach z Sappami i Różali, którzy z MMA mają jedynie wspólnego tyle, że są w statystykach sherdoga.

 78. Jeżeli Twoim zamierzeniem było to żeby fonia i wizja nie współgrały to ok, Twój highlight, ja bym lepszego nie zrobił, przynajmniej na ten moment.
  winter is comming

 79. Heaven to zestawienie kropla w morzu. Niezły wałek będzie jak by zrobili to ppv. A w karcie Różal,Pudzian, Waluś, Anzor ( początkujący ). Janek ratuje tylko sytuacje.

  PS: Oglądałem kiedyś trailer gali 15 albo 17 w której byli Mamed, Pudzian, Cipek, Janek … dodali by jeszcze Irokeza i Bedorfa i kupił bym ppv za każde pieniądze. Z początku nie rozumiałem waszego czepiania się do KSW że gala źle zorganizowana itd. Ale im bardziej zagłębiam się w temat to tym bardziej KSW przypomina cyrk a nie galę MMA.

 80. @ Jajcarz

  Zdaję sobie sprawę że nie wyszło to najlepiej, ale ilość materiałów na temat Materli jest tak mała że aż nie mogłem uwierzyć. Ludzie się nim zainteresowali dopiero po walce z Silvą ( Tylko ją znalazłem w HD) a reszta to takie dziadostwo z YT ;/. Ale wezmę sobie twoje uwagi do serca i postaram się poprawić. Dzięki 😉

 81. ludzie czemy wy pier… jak stare babcie ,narzekacie plujecie sie:! wezcie sie wszyscy za rece przytulcie sie i napiszcie list otwarty do wlascicieli ksw:D:D

 82. lamentujecie jak stare babcie:D napiszcie list do wlascicieli wysypcie gorzkie zale swoje ,moze ktoregos zatrudnia na mechmarkera 😀

 83. KSW organizacja najlepsza w europie haha bo nie ujade 😀 już mogli walnąć Mańka z Saidovem w końcu by Saidov dostał łomot od czasów walki z Nobregą. i nie wiem dlaczego Puhakka nie walczy z Warburton? dadzą mu ten śmieszny kostiumik i niech walczy a tu zestawiają gdzie jeden potrzebuje jakiejś walki do odbudowy a drugi może już spokojnie nosić pas mistrza. Nie wierze jak czytam że KSW są najlepsi w europie dla mnie nigdy nie będą.

 84. Jest chociaż jedna osoba której podoba się to zestawienie?

  Teraz potrzeba nam tylko zestawienia Mameda z Materlą. KSW to parodia, cyrk nie organizacja i jeśli MMAAttack wróci to jak dla mnie KSW może paść i nigdy nie wstawać.

 85. Niby nikomu się nie podoba ta walka a jednak już wywołała szum na temat ksw20, już jest jakieś zainteresowanie i o to k&l chodzi… Jestem przeciwnikiem tej walki, powinny być układane na podstawie ostatnich walk a tu porażka. Zawodnik jest tak dobry jak jego ostatnia walka.

 86. Ja myślę że to podpucha za aranżowana przez KSW że by wzbudzić emocje wokół 20 gali. W końcu PPV muszą się sprzedać. Nie czujecie że Joshi drwi w komentarzach

 87. @amen20

  Szum jest tylko pośród osób które się na tym znają. Myślisz że przeciętny zjadacz chleba i widz polsatu pomyśli ,,Co za kretyn zestawił ich razem”. Nikt kto się nie interesuje nie będzie wiedział że jeden ma spadek formy a drugi wzrost. Największą głupotą jednak będzie jeśli wypromują to jako ,, zacięty pojedynek przyjaciół na śmierć i życie”

 88. Czyli na obozie nie bedzie tez reszty Ankosu. Szkoda to strata dla reszty ekipy MMA Berserkerow

 89. Jasne, że chłopaki mówią, że walczyć będą bez sentymentu. Co maja powiedzieć i gdzie pójść jakby ich K&L pogonili. Swoją drogą i z całym szacunkiem dla Moksa – za co (nawet po wygranej) ma dostać walkę o mistrza KSW. Tak w „najlepszej w europie organizacji” ma wyglądać droga po pas? Żałosne naciąganie emocji.

 90. Nie ma to jak pierdolnąć coś co może zwrócić uwagę na wieloaspektowość tematu…Facepalm

 91. Walka bez sensu, na bank w parteze na chwyty ala Orlowski vs. jego kumpel z maty Blachowicz. Totalnie bez sensu!

 92. Artykuł pełni rolę reklamy walki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z braku sensu tego zestawienia, łącznie z autorem artykułu, jednak autor artykułu próbuje w sympatyczny sposób wypromować walkę.

 93. Kulturysta wygra spokojnie :))

  Ja dalej czekam na decyzje Mameda, bo juz tydzien minął !!!!!!!!!

 94. Jutro rozpoczyna sie ramadan, wiec nie zdziwie sie, jak mamed "odlaczy" sie od swiata, i decyzje oglosi po zakonczeniu postu Boss

 95. Nie jestem fanem tego zestawienia z wielu powodów, w tym ze względu na relacje pomiędzy Borysem i Rafałem. Jedyne co próbowałem zrobić, to pokazać, jak zaptrują się na to sami zawodnicy. Promocją niech zajmą się Maciek i Martin. Nie da się jednak ukryć, że to wciąż pojedynek dwóch czołowych zawodników w tej kategorii i chyba każdy chętnie go obejrzy.

 96.  Nie da się jednak ukryć, że to wciąż pojedynek dwóch czołowych zawodników w tej kategorii i chyba każdy chętnie go obejrzy.

  Z całym szacunkiem dla umiejętności Moksa, ale on w kategorii WW jest co najwyżej "czołowym" zawodnikiem za dokonania w MW.

 97. @ Madzer

  Podobnie jak Jocz, Jotko i Naruszczka. Wyjmij dwóch ostatnich, którzy wracają do średniej i Moks jest numerem 5 w polskim rankingu WW.

  @ Marcin

  Wszystko wyjaśni się raczej w trakcie Ramadanu. Decyzji wciąż nie ma. Mamed ma przez miesiąc pościć, ale nie ma zakazu mówienia, podejmowania decyzji i podpisywania kontraktów. Wkrótce będę się z nim widział, więc może się czegoś dowiem. Ale nie róbmy tu kolejnej dyskusji o Mamedzie.

 98. Naprawde wierze w zwyciestwo Rafala, musi w koncu przerwac ta zle passe. W wywiadzie udzielonm przy okazji Konwentu wspominal o innych propozycjach walk, miedzy innymi z Cage Warriors oraz M1. Ciekawe jak sprawa sie rozwinela i dlaczego nie stoczyl zadnej walki od KSW 17.

  Jedziesz Kulti!

 99. Mamed ma przez miesiąc pościć, ale nie ma zakazu mówienia, podejmowania decyzji i podpisywania kontraktów…

  i trenowania 

 100. Po co to całe gadanie przecież jakby gdyby nie chcieli się bić mogli propozycję czy nie?

 101. i trenowania 

  Nie da sie profesjonalnie trenowac przy diecie zakladajacej jedzenie dopiero po zachodzie slonca

  sorry za offtop

 102. Jeść nie możae ale pić chyba tak? ? 

  Edit. Pić też nie może…

   

  Jeść może poczynajac od jutra od 20:00 do świtu  i kończąc tak od 19:10  – koło 18 sierpnia. Faktycznie trudno trenować w dzień. Ale zakładając że trening zaczyna około 19:30 , ew. przestawi trochę pory dnia , co pisałem wcześniej – dałby radę. 

   

  Oczywiście to tylko moja hipotetyczna wizja. Muszę kiedys sam z Mamedem o tym wszystkim pogadać.

   

  Ps. Fajnie jakby Mamed wypowiedział sie o całej sytuacji z UFC w czasie saumu – tu liczyłbym na całkowitą szczerość. 

 103. Pacquiao w którymś z wywiadów mówił, że on przygotowując się do walki ogląda całą masę walk rywala, stara się wiedzieć o nim wszystko co możliwe, ale i tak w ringu rywal może czymś zaskoczyć-to jest piękne w sportach walki.
  Konfrontacja ludzi trenujących ze sobą? Czym oni mogą siebie zaskoczyć? Obaj pewnie znają wszystkie słabe i mocne strony swojego rywala-to przecież zwykła droga na łatwiznę…
  KSW mogłoby zrobić to co UFC: na stronie internetowej zamieścić informacje o wszystkich zakontraktowanych zawodnikach. Chętnie zapoznałbym się z tą listą chyba ponad stu zawodników.

 104. Na zawodach bjj często dochodzi do walk zawodników z tych samych klubów/kolegów i jakoś nie ma z tym nikt jakis problemów (ewentualnie sekundantów brak 😉 

 105. Myślę, że Hajs i Levy mogą być jednak z siebie, przynajmniej częściowo, zadowoleni. Dla przeciętnego Kowalskiego to zestawienie jest jak każde inne, za to wśród hardkorowych fanów wywołało duże poruszenie. Negatywne? Co z tego? Czy to znaczy, że nie obejrzą? Jasne, że obejrzą – daj, Boże, żeby przy każdym ogłaszanym pojedynku takie poruszenie i tyle komentarzy oraz artykułów powstawało. A dodatkowo, przy sprzyjających okolicznościach być może fani "zarażą" swoim obruszeniem także i jakiegoś Kowalskiego, który dzięki temu nie będzie podchodził do tego pojedynku obojętnie i przełączy na Polsat jeszcze przed Pudzianowskim?

  Jasne, to taktyka raczej na krótką metę, i jasne – fani obejrzeliby pewnie i gorsze zestawienie (o ile takie istnieje w tej sytuacji), ale w świecie kręcącym się wokół kasy czasem lepiej wywołać multum negatywnych emocji, niż narazić się na obojętność – zwłaszczy gdy nie do końca ma się możliwość wywołania "ochów" i "achów".

 106. Swoją drogą to ta focia jest strasznie słit. Bardzo lubię tych zawodników i nie wątpię w ich męskość, ale czy tylko mi ta fotka wydaje się „ciepła”. Nie chcę obrażać zawodników, ale tego fotosa możnaby zdjąć bo jest trochę dwuznaczny. Co wchodzę na stronkę to mam takie skojarzenia (może tylko ja). Bynajmniej nie miał być to pocisk w stronę Moksa i Borysa bo mega ich szanuję jako zawodników.

 107. Nie lepiej na KSW20 zestawić Moksa z Naruszczką a na KSW21 Mańkowskiego z Saidovem? Chyba KSW lubi wywoływać kontrowersje

 108. @ naiver

  Wydaje mi się, że jest zupełnie na odwrót. Zdanie hardcorów się nie liczy. Co z tego, że są wkurwieni? Najważniejsze jest to żeby sprzedać walkę Kowalskim. Będą przecież w Polsacie pokazywane trailery i tam można to pieknie zareklamować. Kilka słów o przyjaźni od Borysa i Rafała i sprawa załatwiona. Może Kowalskiego nie zainteresuje wynik walki, ale jej przebieg. Jak zawodnicy będą się zachowywać w ringu. czy będą sie oszczędzać czy pójdą na całość? Piękne sceny przytulania po walce też każdy z chęcią zobaczy.

  Tak jak już wspomniałem, zero spojrzenia na wartość sportową ze strony wałscicieli KSW i absolutny brak logiki drabinki pasa 77 kg. Marketing na 1 miejscu.

 109. Nie sądze aby ksw bazowało na tym, że Moks i Mańkowski są przyjaciółmi bo większość z osób które obejrzą gale, nawet o tym nie wiedzą,ludzie oglądają mma w ksw tak na prawde nie znając się na tym sporcie, cieszy ich show i emocje jakie dają gale i to wystarczy do zarobienia na kolejnej gali… walkę tych zawodnikówchętnie obejrze – na pewno będzie dobra, chociaż sportowo jest nie logiczna… Mańkowski powinien bić się z Saidovem a Moks z kimś na odbudowe formy i pewności siebie. Przyjaźń nie ma nic wspólnego i uważam, że skoro im nakazano to muszą walczyć bo to ich praca ale przyjaciół zestawia się jak już, dopiero w walce o pas, kiedy wymusza to pozycja w rankingu obu zawodników a nie tak jak jest teraz.

 110. @ psychonautaaa

  Ja nie mam żadnych skojarzeń. Choć Rafał wyszedł troszkę pedałkowato i jeszcze te czerwone oczy, ale poza sama w sobie nie budzi we mnie zdrożnych myśli

  @ pjeter10

  Było mówione, że Naruszczka będzie walczył w 84, co nie znaczy że nie było by przeciwników dla Moksa. Moim zdaniem idealny byłby Grigor Aschugbabjan. Moks ost. porażka z Saidovem i Grigor również. No ale co poradzić na politykę K&L. Podpisuję się rękami i nogami pod naiver’em

 111. po raz pierwszy zdecydowałem się obejrzeć galę KSW na żywo kupując dosyć dobre(i drogie)bilety no i zonk,bezsensowne zestawienie z każdego punktu widzenia(no chyba że panom Kawulskiemu i Lewandowskiemu chodziło o narobienie szumu wokół gali jubileuszowej,ale tak naprawdę na ludziach,którzy nie interesują się mma nie zrobi to żadnego wrażenia i nie przyciągnie to ich uwagi),jeszcze tylko Pudzianowi dajcie jakiegoś przeciwnika typu Bob Sapp i przysięgam,że bilety wypier…do kosza i to będą moje ostatnie pieniądze w życiu jakie wydam na KSW…..a jeśli argument miałby być,że obejrzymy ładną walkę to obawiam się,że wcale ona ładna i emocjonująca nie będzie a czas pokaże,iż miałem rację!!!!!!!!!czekam na dobre pojedynki!!!!!!!

 112. Marcin, broń, Boże, nie sugerowałem, że duet KSW liczy się ze zdaniem fanów. Szanujmy się 🙂 Czasami jednak lepiej wkurwić hardkorowców, wywołać w nich duże emocje, choćby i negatywne, które w jakimś stopniu być może przeniosą się na Kowalskiego, wzbudzając w nim zainteresowanie tym – z punktu widzenia laika – przeciętnym pojedynkiem, aniżeli zestawić walkę, do której fani podejdą bez większych emocji, a z komentarzem – "może być". Jak dla fana – "może być", to dla Kowalskiego – "mam to w dupie". Jak dla fana – "czy ich po*ebało?!", to dla Kowalskiego – "Hm..?". Reguła nie zawsze działa – np. w przypadku freaków 🙂

  Nie twierdzę, że to jest/był główny motyw zestawienia tego pojedynku, bo to pewnie bardziej złożona sprawa, ale moim zdaniem chęć wywołania szumu – tak to określmy – mogła tu odegrać jakąś rolę.

 113. mmafanuk… chlopie poco kupiles bilety na ksw? trzeba bylo zainwestowac w pro fight bo cos im slabo idzie sprzedaz biletow! jezeli oboje maja ambicje ichca sie piac do gory i byc najlepszymi to maja walczyc z kazdym ktorego im dadza a nie zaslaniac sie ze sie przyjaznia ,trenuja sparuja to teraz czas na final tych zmagan i udowodnic ktory jestr lepszy i kto wiecej wnioskuw wyciagnol z tych treningo prosto i na temat .

 114. lange….piąć do góry???o jakiej górze mówisz,mam nadzieję,że to ambitni zawodnicy,a z punktu widzenia ambitnego zawodnika ta walka nic mu nie da jeśli chodzi o promocję za granicą i budowanie dobrego rekordu

 115. Spójrzmy na popisy KSW od kilku gal:
  -Mega wtopa z Pudzianem i Thompsonem
  -Mega wtopa tylko zamieciona pod dywanz Zikicem i Antkiem
  – Niefortunne wystąpienie Mameda z prośbą o walki w UFC (mam tylko nadzieję, że to się skończy walką za oceanem)
  – Wtopa z Sappem
  -Teraz kolejny „skandal” z Moksem i Borysem
  Cholewa pokazał, że sa jeszcze możliwości na nowatorskie pomysły w polskim mma, a KSW ciągle robi taką trzodę, że szkoda gadać. Czy wallki mma powinny tak wyglądać i czy nie można przy odrobinie dobrej woli robić gal które byśmy tu chwalili. Asłan z Moksem to była walk na która czekałem, oczywiście skończyła się szybko i nic ciekawego się w niej nie działo, gdyby były 3 rundy to myślę, że byłoby znacznie ciekawiej. Różal z Overeemem nic nie pokazał. Waluś to wielka niewiadoma, Wanderlaj paralityk sam sobie kolano zwichnął. Chmielewski to też jakaś pomyłka. Wszyscy ci zawodnicy są mało efektowni, ale mają specjalne względy u K&L. Natomiast tacy kozacy jak Moks i Borys jak widać są traktowani jak pracownicy w chujowej firmie z pojebanym prezesem. Oni powinni walczyć jak najczęściej z dobrze dobranymi rywalami w walkach po 3 rundy bo są pełnokrwistymi zawodnikami mma, a KSW tak leci z nimi w chuja.

 116. psychonautaaa..napisz identyczny kometarz do kawulskiego moze wyciagnie z tego jakies wnioski, a nie zalisz sie tutaj poraz setny ,nie znudzilo ci sie takie narzekanie juz ile mozna w kolko otym samym gadac??

 117. KSW znów się nie popisało. Mimo że oglądam każdą ich gale czuje często irytacje. Jak nie decyzja sędziowska przekręcona to nieudane ustawianie fighterów. Co da zwycięstwo nad Moksem Borysowi? Odpowiedź brzmi NIC ale porażka zabierze mu bardzo dużo. Natomiast Rafał jest w lepszej pozycji bo zwycięstwo nad Borysem pozwoli mu się odbić od widma wyrównania rekordu a także nie pozbawi go pracy w KSW. Duet K&L chyba za bardzo chcą być polskimi Danami i to co mówią zawsze robić nie zważając na zdanie innych… Bo po co sprowadzić kogoś dobrego ale w zasięgu z zagranicy albo zatrudnić kogoś z Polaków np Radomskiego jak można kazać bić się kumplom żeby pijany Kowalki w sobotni wieczór miał z tego ucieche. Gdyby w boksie była zasada bijesz się z tym kogo damy albo tracisz pracę to bracia Klischko kończyli by właśnie swoją bratobójczą trylogię walk. 

 118. Co da zwycięstwo nad Moksem Borysowi? Odpowiedź brzmi NIC

  Prawdopodobnie, da możliwość walki o pas(ek) KSW

 119. Madzer możliwość walki o pas Borys powinien dostać bez walki z Moksem bo na to zasłużył. Chodziło mi bardziej co da Borysowi taka walka w świecie? Zawodnik po 3 porażkach vs zawodnik na fali zwycięstw… Tego jeszcze świat nie widział…

 120. Madzer możliwość walki o pas Borys powinien dostać bez walki z Moksem bo na to zasłużył

  Zgadzam się z tym w zupełności.  Ale o jakim świecie my mówimy? Jeśli chodzi o Polskę, to Borys będzie bliżej możliwości zostania mistrzem najlepszej polskiej organizacji. Globalnie zaś nie słyszałem jeszcze, aby Mańkowski cokolwiek znaczył.
  Trochę kręcę, ale wiem,o co Ci chodzi.
  Anzor „Perełka” Azhiev & Kamil „Perła” Waluś

 121. mozliwosc walki o pas i nastepna wygrana nad dobrym zawodnikiem a nie nad jakims ogorkiem ,co ci daje wygrana nad jakims kelnerem nic a wygranie z zawodnikiem o rownych umiejetnosciach lub wyzej notowanym daje wiele satysfakcji!!

 122. Jak nie chcą walczyć to niech wejdą na ring i zagrają w papier i nożyce, albo karty z portek wyciągnąi partia w wojnę. ;d

 123. @Madzer 

  Ja poprostu uwielbiam walki Borysa jak i samego Borysa jako człowieka i mam WIELKĄ nadzieje że zobacze go kiedyś w UFC 😉 może dlatego wyjechałem z tym "światem" ale mocno w to wierze że kiedyś mu się uda bo w wywiadach nie raz przyznawał że to spełnienie jego marzeń. Ewentualna porażka z Rafałem cofa go o parę sporych kroków w tył. 

 124. czym mankowski zasluzyl zeby walczyc odrazu z saidovem? tym ze przegral swoja pierwsza walke w turnieju do 66 z puhaka ,czy tym ze mial problemy z naruszczka ktory nigdy nie walczyl w kt 70kg i mial problemy z waga mankowski wlasnie w tym starciu bedzie mogl sie wykazac czy zasluguje na walke o pas bo moks udowodnil ze potrafi nawiazac rownozedna walke z saidovem takze bedzie mial duze pole do popisu

 125. nadal nie rozumiem skąd to podniecenie saidovem ? praktycznie same wygrane przez decyzje i to nie jakieś super przekonywujące… przeciwnicy jego też raczej żaden top

 126. A z kim ma walczyć Saidov jak nie z Mańkowskim?Cool

  I kogo Saidov pokonał do tej pory? …Moksa i wcale nie jest ustawiony w KSW.

 127. ta walka pokaze z kim bedzie walczyl saidov ,to tak samo jak bym sie spytal kogo pokonal mankowski zremisowal walke z sobotta to jedyny u niego plus no i ta wygrana nad naruszczka a reszta tak mozna dlugo sie sprzeczac..

 128. @lange

  Po pierwsze primo: Borys walczył w turnieju 70kg nie 66kg.

  Po drugie primo: Z Naruszczką walczył w 77 a nie w 70.

  Po trzecie primo ULTIMO: zestawienie kogoś z trzema porażkami z rzędu z kimś kto ma 3 zwycięstwa i remis jest conajmniej niedorzeczne i nie ma najmniejszego sensu. Moks nie zasługuje na rewanż z Saidovem bo w ich bezpośredniej walce nie pokazał nic oprócz lowkicków które nie przyniosły efektu. Borys pokonał niepokonanego do tego czasu Naruszczke i mówiono że jest to eliminator do walki z Saidovem. Jak widać okazało się inaczej i nie dość że Mańkowski nie dostaje walki o pas to dostaję walke z zawodnikiem który ostatnio zalicza tendencje mocno spadkową. Jeśli nadal nie wiesz o co chodzi większości ludzi na tym forum to myślę że powinieneś przerzucić się na balet mongolski.

 129. o parę sporych kroków to chyba za mocno powiedziane, ale kulturysta to wygra

 130. z tymi kategoriami to mi sie pogmatwalo ,zobaczymy czas pokaze ktory jest lepszy ale ten balet mongolski 😀 musze zobaczyc jak to wygladaheheh

 131. zgadzam sie z GSP . . . Kup Sobie Walke to jeden wielki burdel w ktorym marnuja sie talenty

 132. Tak wszyscy wrzucaja na KSW za ta walke ktora i tak wszyscy obejrza z zaciekawieniem, a po gali bedziecie pisac o najlepszej gali KSW. Predzej czy pozniej i tak do tej walki by doszlo.

  FETA tak w KSW marnuja sie talenty. Co z tego, ze gdyby nie KSW to MMA dalej by bylo kojarzone z kibolami i ponad polowa hardcorowych fanow nie interesowala by sie tym sportem.

 133. Pewnie tam gdzie cała reszta z tej setki zakontraktowanych zawodników.

 134. Nt. tej walki pisze się w 3 tematach i Ja się pytam: Na ch*j!? Wszystko wiadomo, wszystko zostało napisane, co tu jeszcze drążyć…

 135. FETA tak w KSW marnuja sie talenty. Co z tego, ze gdyby nie KSW to MMA dalej by bylo kojarzone z kibolami i ponad polowa hardcorowych fanow nie interesowala by sie tym sportem.

  Równie dobrze można oczekiwać, że będziemy zachwycać się naszym rządem, bo przecież mamy lepiej niż w Somalii 😉

 136. W takich momentach docenia się właśnie stratę MMA Attack które było powiewem świeżości i w tak krótkim czasie biło KSW już w kilku kwestiach na głowę.

 137. szkoda, że Podeszwa dał się złapać…

  czekamy na bogatego pana z ambicją dokopania K&L! 🙂

 138. Może przynajmniej Pudzianowi i Błachowiczowi dadzą jakąś ciekawą walkę. Tylko jakoś się boje, że KSW wpadnie na pomysł aby zorganizować walkę Hardcorowy koksu vs Pudzianowski…

 139. Podobnie jak Jocz, Jotko i Naruszczka. Wyjmij dwóch ostatnich, którzy wracają do średniej i Moks jest numerem 5 w polskim rankingu WW.

  Którzy stoczyli jedną walkę w kategorii WW, więc nie możemy brać ich pod uwagę. To wypada niby lepiej na korzyść Moksa, ale gdyby klasyfikować go tylko ze względu na dokonania w półśredniej (a raczej ich brak), to jego pozycja byłaby bardzo słaba.

 140. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 141. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 142. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 143. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 144. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 145. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 146. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 147. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 148. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 149. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 150. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 151. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 152. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 153. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 154. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 155. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 156. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 157. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 158. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 159. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 160. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 161. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 162. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 163. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 164. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 165. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 166. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 167. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 168. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.