Kontroświadczenie Ankos Zapasy Poznań i Gameness Team w sprawie zmiany werdyktu pojedynku Borys Mańkowski vs. Peter Sobotta na gali MMA Attack.

EDIT:
Na prośbę Ankosu Zapasy oświadczenie został uzupełnione przez dosłaną nam przez sam Ankos korespondencję pomiędzy Piotrem Wojtkowskim i Marcinem Blicharskim.

W dniu 5.11.2011 na gali MMAATTACK odbył się pojedynek Borys Mańkowski vs Peter Sobbota. W skład sędziowski oceniający to starcie wchodzili; Grzegorz „Jakubek” Jakubowski (20-6-2), Robert Jocz (19-8-0), Grzegorz Skibniewski (0-0-0). Co do dwóch pierwszych nazwisk to liczące się osobistości świata MMA, zarówno pod względem zawodniczym, trenerskim jak i sędziowskim. Nazwisko sędziego z Bytomia, aż do tej gali było mało znane, choć zasłużone dla tej dyscypliny sportu.

Przytoczona wyżej walka stała na b. wyrównanym poziomie i w gestii sędziów było jej trudne rozstrzygnięcie. Wynik zwycięstwa padł po dogrywce niejednogłośnie na Borysa Mańkowskiego. Manager Sobboty miał prawo protestu, tak jak w wypadku wskazania na Sobbote, miał prawo zrobić manager drugiej ze stron. Team Mańkowskiego otrzymał informację o prawdopodobnym skorzystaniu z tego prawa przez Sobbote natychmiast po gali. Ponieważ właściciel federacji MMAATTACK kontaktował się w sprawie podpisania kontraktu z Borysem na występ podczas drugiej edycji, był pytany o sprawy protestu. Odpowiadał, że nie zamierza niczego zmieniać i że nic się właściwie nie dzieje. Wielkim zaskoczeniem dla całego Ankos Zapasy i Gameness Team była więc przedświąteczna niespodzianka. Ogłoszenie zmiany werdyktu na remisowy. Organizator w wyniku mocnych nacisków ze strony Tima Leideckera dość znanej postaci niemieckiego i światowego MMA, zlecił G. Skibniewskiemu jako sędziemu głównemu powołanie komisji w celu „sprawiedliwej” oceny listopadowego pojedynku. Skład komisji tworzyli; Tomasz Jabłonka (0-0-0|), Paweł”Boruta”Ziółkowski (1-0-0), Damian Herczyk (0-2-0), Michał Mućka (2-3-0), Rafał Lasota (5-4-0), Sławomir Szamota (6-1-1). Skład komisji rozpatrujący zmianę werdyktu nie jest (jak na polskie warunki) mocnym składem. Nie podważamy wiedzy, ale do tak trudnego w ocenie pojedynku chcielibyśmy arbitrów o wiedzy i doświadczeniu większym niż nasze. Rozbieżność w ocenie walki jest zaskakująca. Dodam, że ci panowie (będący jednak mniej doświadczonymi znawcami, sędziami czy wreszcie zawodnikami) mieli 6 tyg. czasu na przeanalizowanie starcia. Nie towarzyszyły im przy tym emocje niesione przez żywy pojedynek. Mimo to różnią się co do oceny sytuacji i punktują dość różnie. Jeden z panów ocenia nawet pierwszą rundę dla Borysa.

W związku z zaistniałą sytuacją nie kryjemy oburzenia ze sposobu potraktowania nas przez MMAATTACK i obawiamy się, że ten bezprecedensowy w świecie MMA krok, może skutkować wielokrotną zmianą werdyktów następnych walk tej federacji. Skład powołanej komisji pokazuje, że zdanie „studentów” może unieważnić ocenę wydaną przez „profesurę”, uczestników największych europejskich gal. Łatwo podważa ich wiarygodność, zarzuca stronniczość bez ujawnienia zapisów punktowania walki sprzed 6tyg.

Pytani przez nas o swą ocenę sędziowie z 5 listopada po spokojnym przeanalizowaniu powtórek nie zmieniają swych decyzji i tak: Jocz, Jakubowski na Mańkowski, Skibniewski na Sobbota. W wypadku Jocza i Jakubowskiego, nie kryli oni zaskoczenia o decyzji MMAATTACK, gdyż nikt ich nie poinformował o toczącej się sprawie. O zmianie werdyktu dowiedzieli się niestety, jak i Mańkowski, z internetu.

Oświadczamy, że Mańkowski łatwiej przyjąłby zmianę werdyktu wydaną przez osoby do tego powołane pod warunkiem, że byłyby to osoby wiarygodne, że korektę swych ocen wnieśliby arbitrzy widowiska , że cały protest odbyłby się w rzetelny i nie poniżający sposób, a nie jak to uczyniło MMAATTACK.

Na pytanie o mechanizm zawiązania komisji zapytany Dariusz Cholewa odpowiedział; ”Ja nie miałem czasu się tym zająć i całą sprawę zleciłem Skibniewskiemu”. Ten wraz z Piotrem Wojtkowskim rozesłał maile do kilku polskich postaci uznanych w świecie MMA z prośbą o wypowiedzenie się. W zamian za możliwość wykorzystania werdyktu i wcielenia autora w szeregi komisji oferuje 300pln. Mail taki trafił min. do Marcina„Kimury”Blicharskiego, który odmówił wzięcia udziału w czymś tak nie etycznym. Można śmiało założyć inne ewentualne odmowy cenionych postaci tej formuły ze względu na szacunek do sędziów Jocza i Jakubowskiego. Pan Grzegorz z braku chętnych zwerbował więc swojego zawodnika, paru kolegów i tak oto powstał skład w/w komisji.

W razie podjęcia decyzji o zmianie werdyktu na niekorzyść Mańkowskiego ten rościłby sobie prawo do rewanżu tak jak i w wypadku podtrzymania zwycięstwa ten dałby prawo rewanżu swemu oponentowi. Wynik jest remisowy, sytuacja niesmaczna no i trochę patowa.

Prosimy MMAATTACK o okazywanie nieco większego szacunku wobec zawodników i arbitrów w stosunku do których podejmowane są tak ważne decyzje.

Ankos Zapasy Poznań i Gameness Team

Piotr Wojtkowski

Cześć,
mam za zadanie ogarnąć sędziów MMA którzy wejdą w skład komisji która oceni ponownie walkę Borysa Mańkowskiego z Peterem Sobottą ponieważ Peter złożył protest do organizacji MMA ATTACK, pomyślałem że warto by było mieć Ciebie w tej komisji.
Musiałbyś napisać swoją ocenę tej walki i punktacje w poszczególnych rundach, w przypadku kiedy twoim zdaniem po 2 rundach walka powinna się zakończyć werdyktem sędziowskim wtedy dogrywka nie będzie brana pod uwagę. Oczywiście później podpisać się pod tym.
Jeśli chodzi o wynagrodzenie to będzie 300zł.
Prosiłbym o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

17 listopada

Marcin Blicharski

Witam,
Moją opinię wysłałem już Timowi. Jednak wasza inicjatywa, jest dla mnie kontrowersyjna. Decyzja sędziów jest ostateczna, nie można jej unieważnić, nawet, jeżeli była krzywdząca. Jedyne co osiągniecie, to awantura z której nic nie wyniknie a w konsekwencji utrudnicie życie Peterowi. Kto będzie chciał zaprosić zawodnika, który urażony wynikiem powołuje ZA KASĘ!!! pseudo komisję do podważania decyzji sędziowskiej?
Sugeruję przemyśleć to jeszcze raz. Jeżeli Peter złożył protest, MMA ATTACK powinna go rozpatrzyć i podjąć decyzję – gdyby to ode mnie zależało, dałbym im walkę rewanżową, Peter i tak sobie poradzi.
Pozdrawiam,Kimura

455 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 43. Boruta oceniał? Masakra. Choć w sumie oburzenie jest logicznie wytłumaczone, jednak Borys tę walkę przegrał i każdy kto ma oczy to widział, więc w tym przypadku „profesura” wcale się nie popisała względem „studentów”. Nie mniej rozumiem doskonale sztab Borysa. Pan Skibniewski nie popisał się wcale swoimi posunięciami. Ciężko jednoznacznie ocenić kto ma rację. Sobotta miał prawo do protestu, ten został rozpatrzony pomyślnie, choć nieco w kontrowersyjnych warunkach. Najlepiej by było teraz zorganizować rewanż. Nie mniej sympatyzuję z Borysem i życzę szczęścia w przyszłych starciach, to niestety nie było zaliczone na jego korzyść.

 44. Proszę o zabranie głosu osoby, które pisały o profesjonalnym podejściu MMA Attack przy zmianie werdyktu

  przecież to kurwa kpina – 300 zł i profesjonalna komisja

 45. A ty nie?:-) no ale ok to juz takie czepianie się ,może rzeczywiscie zalatwianie niezbyt profesjonalne ale ja nie uwazam jak ktos ma gorsze rekordy lub wcale nie walczyl -mialby byc gorszym sędziom

 46. Marcin, werdykt może nie był profesjonalnie zmieniony i metody te wołają o pomstę do nieba, a przynajmniej do zwolnienia osób zamieszanych w tę farsę, ale sam wynik zmieniono moim zdaniem sprawiedliwie. Więc efekt końcowy okej, ale metody, które brały udział w tym? Żenada.

 47. Faktycznie ja bym to zrobił za 200zł, więc jak będzie jeszcze raz taka situation to ludzie z mma attack mogło śmiało się do mnie zgłaszać Laughing

 48. Kontrowersje zdarzają się wszędzie. Zamiast na powoływaniem komisji, MMA – Attack, swój czas i energie powinni poświęcić na doprowadzenie do rewanżu, który mogłby być zarówno promocyjnym jak i sportowym magnesem kibiców.

 49. Z tym rekordem Ziółkowskiego to pewnie zwykła literówka…a raczej cyfrówka.

  Wracajać do oświadczenia – właśnie na taką wypowiedź czekałem. Przedstawienie kulis wydarzeń ze strony Borysa wypada na niekorzyść MMAA. Czy doczekamy się riposty ze strony organizacji Cholewy? Oczekuję na to. 

 50. Jakie znaczenie ma rekord przy ocenie walk ??
  W 95% zgadzamy sie z Venomem czy Didzejem ktorzy maja rekord O-O-O

  Venom – zgodzil bys sie ocenic ta walke jak by tobie to zaproponowano ????

 51. Nie zgodziłbym się, bo uważam, że nie powinno się ruszać werdyktów sędziowskich.

  Oczywiście nie mówię tu o pomyłkach proceduralnych jak w walce Pudziana czy promotorskich wałkach jak w pojedynku Hermesa Franci z Khedderem.

 52. sprawiedliwosc musi byc niech borys sie cieszy ze ma remis a nie porazke bo walke przegral

 53. Faktycznie te wynagrodzenie i pomysł na komisję był naprawdę błyskotliwy Laughing zmianę werdyktu po 6 tygodniach,  nie chodzi nawet o skład owej komisji ale o tak przedmiotowe potraktowanie głównych zainteresowanych  Borysa i jego teamu  nie informując  o wyniku ustaleń powyższej komisji , wyszła naprawdę mega profeska ze strony organizatora. 

 54. Venom, czyli podobnie jak i ja sądzę, o czym pisałem przy temacie oświadczenia mmaa o zmianie werdyktu.

  Trzeba uszanować pracę sędziów oceniających pojedynek na bieżąco, zwłaszcza w tak wyrównanym starciu, a nie analizować jej i rozpatrywać na nowo w dodatku po tak długim czasie. Więcej tu widzę podatności na wpływy z "zewnątrz" aniżeli profesjonalizmu, którym mmaa chciało się chyba wykazać ( mimo, że uważam, co juz wielokrotnie podkreślałem, że Borys przegrał tą walkę )

  Niemniej, dodać muszę, że oświadczenie Ankosu nieco mnie zaskoczyło swą argumentacją, bo o ile spodziewałbym się właśnie argumentacji opartej głównie na suwerenności i profesjonaliźmie składu sędziowskiego zatrudnionego na gali a oceniającego pojedynek na gorąco, o tyle wytykanie rekordu walk (przypadkowo mylnie?) i nazywanie powołanych do weryfikacji wyniku sędziów "studentami" bardzo mnie zdziwiło – delikatnie mówiąc.

  Bo zapytam wprost twórców tegoż prostestu – czy Sławek Szamota – dziewiąty w kolejności czarny bas bjj w Polsce, jeden z pionierów mma i bjj w kraju, zwłaszcza na śląsku i po dziś dzień trener Gracie Barra Bastionu Tychy jest Waszym zdaniem naprawdę "studentem"???

 55. Wg mnie można by podwoic liczbę sendziów i zobaczyć co z tego wyjdzie.

 56. fakt,kawałek w ktorym jest wspomniane o tych 300zł brzmi dosc niefortunnie i budzi dziwne skojarzenia.Ale prawda jest taka,ze gdyby nie pisac o tym calym wynagrodzeniu za prace w komisji(co samo w sobie,przynajmniej dla mnie nie jest niczym nagannym,jesli oczywiscie nie odbywalo sie to na zasadzie „300zł w zamian za firmowanie swoim nazwiskiem zmiany werdyktu”),to nie ma sie do czego przyczepic.Nastepna sprawa-Ankos Zapasy,to klub z Wielkopolski,takze dosc spory kawałek od Śląska,byc moze osoby wchodzące w skład komisji nie sa tam znane,ale na Śląsku przynajmniej dwa z nich to 'duże’ nazwiska-dla mnie np osoba Sławomira Szamoty(czarny pas w Gracie Barra Tychy,trener Marcina Helda,uczestnik pierwszych w Polsce gal MMA,sędzia punktowy KSW) jest wiekszym autorytetem w dziedzinie sedziowania,niz,nikomu nie ujmujac,Robert Jocz.Grzegorz Skibniewski to organizator najstarszych w Polsce turniejow MMA i rowniez od dawien dawna sedzia ringowy.Nie mam tutaj na celu chronic mmaattack za ta decyzje o zmianie werdyktu,natomiast chcialem troche naprostowac ta kwestie,jakoby owa powolana komisja byla malo doswiadczona w kwestii sedziowania;).Ostatecznie dobrze sie stalo,ze Borys nie obrazil sie na organizacje,takze byc moze uda sie zorganizowac rewanz i rozwiazac sprawe w oktagonie

 57. Także mam zastrzeżenia do tego oświadczenia… po pierwsze co ma doświadczenie nabyte w ringu jako zawodnik do doświadczenia nabytego podczas sędziowania gal? Czy fighter, który sędziuje rzadko będzie lepszym arbitrem ringowym od takiego, który pół życia poświęcił na dbanie o bezpieczeństwo zawodników w ringu i klatce , a jednak nie ma doświadczenia jako zawodnik?
  A na koniec dodam… od Sławka Szamoty to wy się odpier… jak Szamota się kulał i miał pierwsze walki to chłopaki z Ankosu chodzili do podstawowej… 😐

 58. Venom a jakby jakaś organizacja zaproponowała Ci posadę sędziego punktowego to byś się zgodził?

 59. W pelni zrozumiane oburzenie ze strony ankos zapasy. Jedyne co mnie rozsmiesza w tym oswiadczeniu, to podawanie rekordow zawodniczych i opieranie sie na doswiadczeniu zawodniczym sedziow. Bez jaj panowie. Co do reszty, to pelna zgoda. MMAttack nawazylo sobie piwa. Pan Dariusz „ja sie nie znam na mma” Cholewa pewnie sie nie ucieszy

 60. przegrał czy wygrał, co do tego zdania są podzielone. Walka była jednak na tyle wyrównana że nie powinni zmieniać werdyktu, tym bardziej że rzeczywiście podczas gali skład sędziowski nie był z tzw „pierwszej łapanki”

  Jak ktoś kiedyś wspomniał tego typu werdykty zdarzały się często (w UFC nawet kilka podczas jednej gali) i jakoś nie słyszymy o późniejszym powoływaniu dodatkowych komisji sedziowskich.

  Nie dziwie sie Borysowi, z resztą wiedziałem że do tego dojdzie bo w klubie aż kipiało gniewem przez tą całą akcje

 61. Rufus87 i BlackStar – widzę, że Śląsk murem za Sławkiem Szamotą ( j.w. ) 🙂

 62. Venom a jakby jakaś organizacja zaproponowała Ci posadę sędziego punktowego to byś się zgodził?

  Z tego co pamiętam Venom był już sędzią na jakiejś mniejszej gali.

 63. Evangelista

  nie należy dotykać werdyktów sędziów i tyle!!!

  Wyobrazacie sobie jakby dziś Dana powiedział zmieniam wynik walki Shogun-Hendo bo jest niesprawiedliwy – ABSURD

  Zmiana wyniku to gra pod publikę dla fanow po wpadce KSW i to juz jest żenada

  A sposób zmiany to juz woła o pomstę do nieba!!! Zwrócie uwagę na to, ze kilka osób nie chciało brac w szajsie udziału to jeden zwołał kumpli.

  Nie rozumiem Was którzy mówia, ze dobrze sie stało, przecież takie akcje działaja destrukcyjnie dla tego sportu. Tak jak byloby ze sprawdzaniem powtórek w piłce nożnej.

  Teraz obejrzymy walkę, ktos przegra, ktos wygra, a nastepny powie: "Chola, chola, poczekajmy jeszcze ze 3 miesiące, bo nie wiadomo czy federacja nie doszuka się blędów w sędziowaniu!"

  CHORE KURWA!!!

 64. Skibniewski dal zarobic przed swietami sedzią po 300 zl jestem ciekawy kto za to placil,. Cholewa czy menager Soboty. Jestem pewny ze SKIBNIEWSKI ZAROBIL ZDECYDOWANIE WIECEJ.Ten czlowiek jest wyjatkowo beszczelny

 65. Ale momencik Panowie, bo niektórzy tu dali się nieco wmanewrować jak widzę w tą niefortunną akurat część oświadczenia teamu Borysa.

  Skoro Skibniewski rozsyłałał maile do różnych osób, w tym do osoby zaprzyjaźnionej w jakimś stopniu z teamem Mańkowskiego, to znaczy, że chciał rzetelnie powołać do tego skład ludzi.

  Takie dostał zlecenie od organizatora/właściciela mmaa. I skoro rozsyłał wiadomości z propozycjami, znaczy to, że faktycznie chciał ludzi zewsząd – tak czy nie? A, że proponowano wynagrodzenie za pracę, której mieliby się podjąć to coś dziwnego? Sędziowie na gali zarabiają, więc co dziwnego w tym, że wynagrodzenie przewidziano także dla tych weryfikujących werdykt? Ktoś miał to zrobić dla idei? W czynie społecznym?

  Od razu widzicie tu łapówkę i inne przekupstwo, byle doprowadzić do remisowego werdyktu krzywdzącego Borysa? Serio ? Za 300zł.?  Bo ja Wam głowę daję, że wspomniany już przeze mnie Szamota nie podłożyłby się i za sto razy tyle. Notabene, on właśnie wypunktował w tym pojedynku zwycięstwo Sobotty jeśli dobrze pamiętam.

 66. @Kalo

  chodzi o samą ideę ingerencji w wynik, pewnie większość "ekspertów" nie chciala tego robić, ponieważ wiedzą, że jest to złe dla deyscypliny.

  Kwota 300 zł jest śmieszna – skąd Ci przyszło do glowy, że ktoś twierdzi, iż to łapówka?! Duża organizacja, a płaci "komisji" tyle co na waciki, więc od razu widac jaką miała "rangę".

 67. Marcin już bez przesady.300 zł za obejrzenie walki i ocenienie jej.jak dla mnie to dobra stawka

 68. dobrze, ze oswiadczenie sie ukazlo, natomiast osobiscie uwazam, ze niepotrzebnie skupiono sie na probie zdyskredytowania czlonkow komisji (na podstwie rekordow zawodowych? C'mon!) i sposobu zalatwienia sprawy, w momencie kiedy powinni podkreslic absurd jakim jest sama zmiana werdyktu po tak bliskiej walce.

 69. @Marcin

  Po pierwsze, spójrz proszę na mojego pierwszego posta w tym temacie, potem na tego, którego pisałem pod tematem oświadczenia mmaa o zmianie werdyktu, a przekonasz się, że i ja nie popieram absolutnie zmian werdyktów po takim czasie, w tak wyrównanych starciach.

  Skrytykowałem za tą decyzję mmaa, zatem moja "idea" ingerencji w wynik jest dokładnie taka jak Twoja.

  Po drugie, mój post a zwłaszcza wątek łapówki, który Cię oburzył dotyczył wypowiedzi Nelsona, który jednoznacznie sugeruje, że te "śmieszne" 300zł zapłacił pewnie Skibniewskiemu i innym menago Sobotty.

  Po trzecie, jeżeli Skibniewski otrzymał konkretne kwoty do dyspozycji od organizatora i zaoferował je sędziom-rewidentom(nazwijmy ich tak), rozsyłając maile z propozycją wykonania pracy w postaci weryfikacji werdyktu i np. Sławek Szamota podjął się tego, za tą właśnie kwotę oceniając pojedynek słusznie moim zdaniem na korzyść Sobotty, to ja nie widzę tu "szajsu", "sposobu wołającego o pomstę do nieba", czy też czegoś "chorego kurwa!"

  Rozumiesz mnie?

  Jak napisałem, nie popadajmy w skrajności. Bo od krytyki samej ingerencji w wynik poszedłeś i Ty w stronę wyzywania i obrażania tych, którzy się tego podjęli, a uwierz mi, Szamota np. to jest mega poważny, charakterny i zasłużony dla mma człowiek. Nazbyt dużo zrobił, robi i nazbyt dużym, zasłużonym autorytetem i szacunkiem jest darzony, by mieszać go z "szajsem" i "kurwa chorobą jakąś" 😉

 70. @Kalo

  Po pierwsze ustalmy, ze wszelkie moje epitety nie są kierowane do konkretnych osób, a do decyzji MMA Attack i genezy jej powstania.

  "Szajs" to podważanie autorytetu sędziów, moim zdaniem prostest zawodnika powinien być analizowany w tym samym składzie sędziowskim + przedstawiciel organizatora, może to być dodatkowy sędzia.

  Nazwałem to "szajsem", ponieważ organizator nie potraktowal powaznie pracy i doświadczenia trójki sędziowskiej. Skoro zatrudniono tych ludzi to nawet jeśli MMAA uważa, że popelnili ogromny błąd to przy nastepnej gali powinni zatrudnić kogos innego. Trzeba brać odpowiedzialność za wałsne decyzje personalne. Jeśli taka persona jak Robert Jocz oglada walkę po raz drugi i punktuje tak samo tzn. że według jego przekonania walkę wygrał Borys.

  "Sposób wołający o pomstę do nieba" to wysyłanie mailem zapytań czy nie zechciałby ktoś ocenić walki za 300 zł. Jeżeli chce się poważnie podjeśc do tematu to nie mówi się, ze "ja nie maiłem czasu"!!! Werdykt jednej z walk debiutanckiej gali to sprawa, dal której warto ten czas znaleźć. Skoro zaanonsowano zagraniocznych sędziów na nastepnej gali to również tacy powinni oceniać pojedynek ponownie. Ponadto, wydaje mi się, ze znalezienie się w komisji jednego z zawodników Grzegorza Skibniewskiego to przegięcie.

  Uważam, że wszystko co ujete powyżej obliguje mnie do nazwania ogółu sytuacji w kategorii "KURWA CHOREJ"

   

 71. już mi się nie chce czytać tych wszystkich newsów – każda organizacja krzyczy, ze chce pomagać polskiemu mma a co chwile jakis cyrk i szukanie winnych.

 72. Panowie od Darka Cholewy chcieli być fajni i zrobili powtórkę z KSW 17… Trzeba popracować nad obsadą sędziowską, a nie nad szukaniem nadsędziów… Tak się odpycha ludzi, a nie ich przyciąga.

 73. temat wraca jak bumerang, Mańkowski przegrał przedmiotowy pojedynek i oglądając walkę powinien się z tym zgodzić, co nie zmienia faktu że wskazany byłby rewanż na kolejnym mma attack ,ale taka reakcja sztabu na zmianę werdyktu akurat nie dziwi bo sporo czasu minęło od walki, a dodatkowo jeżeli dać wiarę zapewnieniom
  ankosu przedstawiciele mma attack wykluczali zmianę werdyktu a zrobili inaczej więc to oświadczenie jest po części słuszne

 74. Przecież ten cały Darek, to jakiś śmiech ,hrhrhr. Pan ten kreuje siem na guru przemysłu mma, kopiuje gotowe scenariusze, podbiera fajterów, rzuca 2 koła sendziemu do rozdysponowania na tworzenie komisji śledczej, a jeszcze niektórzy pierdolom,że Borys faktycznie przegrał i dobra decyzja! Jezu, to tylko w Polsce cos takiego.

 75. Nie zgodziłbym się, bo uważam, że nie powinno się ruszać werdyktów sędziowskich.

  Oczywiście nie mówię tu o pomyłkach proceduralnych jak w walce Pudziana czy promotorskich wałkach jak w pojedynku Hermesa Franci z Khedderem.

  No większej bzdury nie czytałem, hehe Venom u make my day 😀

   

 76. borys przegrales ,nie ma co sie mazać ciesz sie ze masz remis i jakby to powiedzial dana white: „stop bitch’n about it”

 77. a co do tych 300pln to poprostu zwrot kosztow tamci tez musieli podzwonic, podjechac itd i jest to naprawde profesjonalne podejscie z strony cholewy ,jak ktos tego nie rozumie to polecam wstanie z kanapy i pojscie do pracy. bo niezaplacil kazdemu po 10.000 to juz lipa albo walek? Wtedy wlasnie byloby przekupstwo. Polecam wlaczyc myslenie. (no hard feelings)

 78. Teraz jak jakiś zawodnik na MMAA wygra przez decyzje to zanim zacznie się cieszyć bedzie czekał rok z niepewnością czy werdyktu czasem nie zmienią, dla pewności może pójdzie nawet na kolanach do częstochowy 😀 hahaha… MMA Attack = ŻENADA!!!

 79. Jako, że od roku regularnie staram sie śledzić wydarzenie na rynku mma w Polsce oraz na większych galach na świecie, pierwszą galę mma attack oglądałem także. W trakcie walki, faktycznie dało się zauważyć niewielka przewagę Soboty (podkreślam niewielką, bo chyba nikt jakiejś miażdżącej przewagi nie zaobserwował). Sędziowie dali dogrywkę. Może faktycznie trochę ściany pomogły gospodarzowi. Ale co zrobić. W dogrywce było już zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o postawę Borysa i sędziowie ocenili ją na korzyść Polaka. Super. Polak wygrał. Według mojej wiedzy, jeśli jakiś protest wpływa z obozu jakiegoś zawodnika, to też nie powinno byc tak, że na jego rozpatrzenie jest tak długi okres czasu. To wydaje się trochę dziwne. Nie chciałbym tu mocno wnikać w oświadczenie obozu Mańkowskiego, o kwoty jakie tam padają dla zebranych sędziów. Pragnę tylko zauważyć, że nie było okoliczności , aby po tak długim okresie unieważnić wygraną Borysa. Dla niego zmiana rezultatu na pewno jest najbardziej nie na rękę i w pełni go rozumiem.

 80. z tego wynika że najlepszym sędzią mma na świecie będzie Travis Fulton ( 247-49-10), prawie wyrocznią 😀

 81. KURNA nie ważne kto i jak zmienił werdykt !!! ważne że na lepszy a na pewno nie najlepszy bo szczerze Mańkowski przegrał i tyle !!! albo macie zaćmę albo albo słuchaliście transmisji w radiu drodzy ponznaniacy

 82. Z perspektywy czasu … i na przyszłość …
  Na gale powoływać kompetentnych ludzi i potem nie zmieniać ich werdyktów w sytuacji jaka miała tu miejsce.
  Rozumiem całe rozgoryczenie obozu Borysa, ale oświadczenie , które wydali nie powinno obrażać takich osób jak Sławek Szamota, którego wiedza o BJJ oraz o MMA jest ogromna ! ***

  *** nie trenuje u Sławka, nie znam go osobiście, zamieniłem z nim w życiu 1 zdanie na gali w Bytomiu gdy myślał ,że ja to DUDU. (Lata …. lata … lata … wstecz)

 83. Fulton jeszcze parę walk i złapie takiego skillsa sędziowskiego, że do poprawnej oceny walki nie będzie jej musiał nawet widzieć.

 84. Thor_n

  Zauważ że osoby wymienione w oświadczeniu Ankosu nie są wypisane w przypadkowej kolejnosci 🙂 Sławek Szamota został wymieniony na samym końcu (najlepszy rekord), co nie zmienia faktu, że oświadczenie zostało napisane w sposób naprawde niepoważny, obrażając wręcz wszystkich sędziów.

  Ps. Trenuje u Sławka.

 85. Ps. Zarówno oświadczenie jest śmieszne jak i postępowanie odwoławcze… żenada. Jednak Sędziowie wykonali swoją prace prawidłowo, zostali poproszeni o ocene i to zrobili, nie powinno być wycieczek personalnych w ich stronę.

 86. panowie ja widze jedno w tej sytuacji. MMA A niepotrzebnie zmienia werdykt przez co chłopaki będą sie teraz palcami wytykac a my do tego podgrzewamy tu atmosfere do czego mamy pełne prawo;D w mojej ocenie kompletna głupota MMA A

 87. Rozumiem rozgoryczenie Borysa  i jego teamu, swoje zdanie na temat zmieniania werdyktu w przypadku takiej walki wyraziłem już wcześniej.

  Natomiast atakowanie członków komisji i nazywanie ich studentami jest już bardzo mocno niesmaczne.

 88. 1. Tak, oryginalny werdykt na korzyść dla Borysa uważam za nie do końca zasłużony.
  2. Walka była bardzo wyrównana i zacięta, dlatego żaden wynik w tym starciu nie jest niesprawiedliwością.
  3. Według mnie bardzo niebezpiecznym precedensem pod przykrywką 'usprawiedliwiania’ werdyktów jest ich późniejsza weryfikacja (chyba, że wynik jest tak jawnym wałkiem, jak w walce Pudziana). Otwiera to drogę do wielokrotnego maniakalnego weryfikowania innych walk, bez różnicy, czy sprawiedliwego mniej czy bardziej w stosunku do oryginalnego werdyktu (każdy zawodnik może próbować, jeśli przegra).
  4. Dodatkowym żartem jest uczynienie tego po tak długim czasie…inaczej by wyglądała ta weryfikacja do 24h po, a tutaj akurat po kontrowersjach na KSW? W kilku kwestiach błędy KSW wyłapywane były po mistrzowsku (np 3×5 minut), w innych wyszło to już średnio (sędziowie międzynarodowi), w kwestii weryfikacji wyniku natomiast jest to czysta żenada.

  to żeby nie było wątpliwości jakie mam podejście do sprawy zmiany wyniku, a teraz do oświadczenia:

  W 100% rozumiem rozgoryczenie Borysa, bo tak jak napisałem wyżej taka zmiana wyniku po takim czasie (!) jest niepoważna i niesprawiedliwa (pomimo iż wcześniejszy wynik nie do końca uważam za słuszny). W pełni zgadzam się z faktem dezaprobaty takiego działania przez cały sztab Mańkowskiego, sam w tej sytuacji też bym wypuścił jakieś oświadczenie.
  Ale na pewno nie takie. Oświadczenie musi być wyważone i przemyślane, w innym wypadku – pamiętacie nasze śmichy z oświadczeń Pro Fight albo (już w ogóle, każdego) z oświadczeń Strefy Walki? Sztab dał się chyba ponieść gorącym emocjom i całe swoje niezadowolenie na papierze przelał na Skibniewskiego i weryfikujący skład sędziowski. Nazywanie nowych sędziów studentami, dyskredytowanie i sugerowanie ich niskich kompetencji na podstawie ilości stoczonych w MMA walk…dziwne to i trochę poniżej pasa.
  W pełni zasadne jest wypuszczenie oświadczenia, nawet ostrego, ale wycieczki osobiste pod adresem sędziów nie są dobrym rozwiązaniem i słuszny gniew obóz Borysa powinien skupić na organizatorze, który całą sytuację zainicjował.

 89. Team Mańkowskiego powinien zwrócić swój gniew na organizatora. Teksty o „studentach” i „profesorach” co najmniej nie na miejscu. Szamota i Ziółkowski może nie mają tylu stoczonych pojedynków co Jakubowski i Jocz, ale w temacie siedzą równie długo co pierwszy z nich i dłużej niż drugi. Do tego należy zwrócić uwagę na ilość i jakość ich wychowanków, którzy odnoszą sukcesy w MMA i grapplingu. Wg mnie na ocenianiu walk lepiej znają się trenerzy niż zawodnicy (przynajmniej Ci trenerzy, którzy mają jakieś osiągnięcia szkoleniowe).
  Podsumowując:
  1. Organizator jak i każdy inny w tym kraju może powołać sobie komisję sędziowską. Ważne jest to co zrobi z wynikami jej obrad.
  2. Zmiana werdyktu sędziowskiego przez organizatora bez sensu.
  3. Publiczny atak na niezależną komisję przez Ankos to słabe posunięcie.

 90. Moje pomysły na kolejną galę:

  1) Zagraniczny skład sędziowski, przynajmniej w pewnym stopniu. Wbrew pozorom wcale koszty nie musiały by się bardzo zwiększyć – można wziąć sędziów np. z Ukrainy, Czech, Niemiec czy Słowacji, by podróż nie była zbyt droga, a sędziowie z tych krajów być może są 'tańsi' od naszych.

  2) Zwiększenie liczby sędziów. Nie wiem, czy gdzieś jest więcej niż 3, ale większe gremium to zawsze większa szansa na sprawiedliwy wynik.

  3) Polscy sędziowie nie powinni być związani ze środowiskiem trenerskim, bo oni oprócz uczuć partiotycznych mają jeszcze interes w zwycięstwach Polaków.

  To, co napisałem to ogólne postulaty dot. organizacji wszelkich gal sportów walki, nie tylko MMAA.

   

  Jeszcze co do zmiany wyniku – pomijając fakt, że remis jest najbardziej sprawiedliwym wynikiem, to coś takiego nie powinno mieć miejsca. Bardzo wątpliwy zabieg od strony prawnej – nie sugeruje Borysowi pozwu, ale sądzę, że miałby szanse wybrać proces.

 91. @Venom

  Ujawnianie prywatnej korespondencji waszej redakcji jest dowodem na brak profesjonalizmu. Nikt poważny nie wyśle maila do Marcina “Kimury” Blicharskiego, wiedząc, że może on zostać udostępniony publicznie bez jego zgody.

  MMARocks nie powinno publikować takich informacji, profilaktycznie zakładając, że mogły być one modyfikowane, lub zupełnie sfabrykowane. Prywatna korespondencja to zbyt złożony temat dla większości dziennikarzy, by ryzykowali jej publikowanie. Spory zawód na redakcji.

  To tyle.

 92. @ Automat

  Pretensje kieruj do mnie, a nie do Venoma. I to nie jest mail, a korespondencja z portalu facebook. To jest element nadesłanego oświadczenia prasowego i ja akurat nie widzę nic złego w publikacji tego.

  Skoro już zabrałem głos:

  Nie zgadzałem się z punktacją sędziów, ale weryfikację werdyktu uważam za skrajną głupotę. Zwłaszcza, że mam trochę wiedzy na jej temat. Powiem tylko, że tej weryfikacji do profesjonalizmu jest niewiele bliżej, niż Marcinowi Najmanowi do title shota w UFC. Tyle z mojej strony.

 93. Automat mail jest zweryfikowany u źródła, przed chwilą zresztą Marcin potwierdził mi że mamy jego przyzwolenie na publikację.

 94. Zgadzam się co do akapitu. Jako wieloletni fan sportu, jestem całkowicie zniesmaczony tą całą sytuacją. Nie ważne czy organizacja MMA Attack to nowicjusz na polskiej scenie mma czy nie, takich „występków” nie widuje się nawet na galach orga…nizowanych w małych salkach gimnastycznych w podmiejskich wsiach. Jeżeli pan Cholewa chcę aspirować do bycia RÓWNORZĘDNĄ konkurencją dla KSW (jak to mówił w licznych wywiadach) to tą decyzją oddalił sie o wiele kilometrów. Kończąc mój wywód chcę bardzo mocno podkreślić, że kredyt zaufania dla MMA Attack w moim mniemaniu został wyczerpany. Oby żaden zawodnik mma czy inny fighter nie został juz tak skrzywdzony jak Borys.Zobacz więcej

 95. czy Piotr Wojtkowski to ten Piotr "Ashton" Wojtkowski z Copacabany? Jesli tak to jaka jest jego rola w MMA Attack, jego zadaniem bylo zebranie komisji?

 96. @Escobar

  Pretensje? Uwagi kieruję do autora wpisu. Jest nim @Venom.

  ——-

  @Yoshihiro

  A Piotr Wojtkowski wyraził zgodę?

  Nie sądzę.

  ——-

  @Yoshihiro, @Escobar

  @Escobar: „I to nie jest mail, a korespondencja z portalu facebook.”

  @Yoshihiro: „mail jest zweryfikowany u źródła, przed chwilą zresztą Marcin potwierdził mi że mamy jego przyzwolenie na publikację.”

  To co to w końcu jest, bo przeczycie jeden drugiemu?

  Do tego jaka różnica? Jeśli coś jest poufne, to nie wolno tego publikować. Piotr Wojtkowski na pewno nie miał ochoty żeby cała Polska wiedziała ile proponował za ocenę pojedynku. Może inni sędziowie otrzymali inną propozycję i teraz mogą mieć do niego pretensje.

 97. @ Automat

  1. To facebook

  2. Piotr Wojtkowski występował w tym przypadku jako przedstawiciel MMA Attack, a nie prywatnie. Gdyby pod propozycją zawarł cokolwiek związanego z życiem prywatnym, intymnym, osobistym, rodzinnym itp. to bym to wyciął. Jeśli inni sędziowie otrzymali inną propozycję, to pretensje mogą mieć słuszne, ale to już nie moja broszka. Ta korespondencja pokazuje mechanizm działania MMA Attack przy zbieraniu komisji i w moim odczuciu ma znaczenie dla sprawy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam na mail [email protected] Nie lubię udzielać się na forum i nie będę robił więcej wyjątków.

 98. Do redakcji:

  Czy można prosić o jakiś dłuższy wywiad z panem Cholewą ?

  Jakie jest jego zdanie na te temat zaistniałych niedawno zmian : chodzi mi zarówno o zmiane werdyktu w walce Borysa jak i równiez : komisję miedzynarodową, rundy 3×5. Czy przewiduje jeszcze jakieś zmiany?

  Może zdradzi też jakich zawodników zobaczymy na drugiej gali. Gala rzekomo ma byc na początku roku, a my nie znamy jeszcze ani jednego zawodnika.

 99. Borys być może i przegrał walkę , ale co nie zmienia , że Ankos ma rację 🙂

 100. Dla jasności, to Escobar wyedytował mój oryginalny wpis dodając te wiadomości z facebooka. Zostało to zrobione na prośbę Ankosu i jest częścią ich oświadczenia. Intencją redakcji MMARocks nie jest publikowanie prywatnej korespondencji, ale w tej sytuacji jest to fragment oświadczenia prasowego, w którego treść nie możemy ingerować.

 101. W odpowiedzi na oświadczenia i komentarze dotyczące weryfikacji walki Mańkowski Sobota pozwolę sobie napisać kilka zdań.

  Po pierwsze – Organizator MMAA poprosił mnie o opracowanie regulaminu i zasad oceniania walk podczas Galii MMAA. Jeden z jego punktów brzmi następująco:

  „Protesty
  Zawodnikowi przysługuje prawo złożenia oficjalnego protestu, dotyczącego wyniku walki. Wskazany przez zawodnika kierownik ekipy ma prawo wnieść pisemny protest po wpłaceniu 1000 PLN kaucji przedstawicielowi Organizatora. Kaucja wpłacana jest w poczet wynagrodzenia niezależnego, 3-osobowego składu sędziowskiego rozpatrującego protest.
  Komisja odwoławcza złożona z 3 sędziów niezależnych, niebędących sędziami na Gali, rozpatruje złożony protest.
  W przypadku negatywnego rozpatrzenia protestu Organizator nie zwraca wpłaconej kaucji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia protestu Organizator zwraca wpłaconą kaucję i ogłasza w środkach masowego przekazu decyzję dotyczącą werdyktu.”

  Punkt ten został wpisany, ponieważ z mojego 10 letniego doświadczenia sędziowskiego wiem jak krzywdzące mogą być werdykty sędziów wynikające z różnych przyczyn ( brak koncentracji, stronniczość i.t.p. ).

  Po drugie – informacja o możliwościach złożenia protestu ( i pozostałych przepisach ) została podana wszystkim ekipom na odprawie dzień przed galą.

  Po trzecie – po uzyskaniu informacji od Organizatora zostałem poproszony o zorganizowanie komisji sędziowskiej. Pierwsza komisja złożona była z Szamoty, Lasoty i Mućki. Organizator poprosił mnie o zorganizowanie jeszcze jednej komisji w celu podjęcia jak najbardziej rzetelnego werdyktu. Druga komisja złożona była z Ziółkowskiego, Jabłonki i Herczyka. Ze wszystkimi sędziami rozmawiałem telefonicznie i prosiłem o wydanie rzetelnej opinii o wyniku walki.
  Wszystkich sędziów znam od minimum 10 lat ( z wyjątkiem Pana Helczyka ) i wiem że mogę liczyć na ich rzetelność

  Po czwarte – nie znam Pana Piotra Wojtkowskiego i nie prosiłem Go o powoływanie żadnej komisji. Do Kimury też nie dzwoniłem ani nie pisałem..

  Po piąte – Organizator Galii polecił mi poinformować sędziów, że za swoją pracę zostaną wynagrodzeni w wysokości 300pln.

  Po szóste – chciałem przeprosić Grzegorza i Roberta , że nie poinformowałem ich o swoich krokach, choć nic by to nie zmieniło w całej procedurze ale zgodzę się, że dobre obyczaje tego wymagają.

  Po siódme – Organizator po otrzymaniu opini sędziów ma prawo zmienić werdykt.
  I na koniec kolega lub koleżanka nelson jak kogoś oczernia z nazwiskato niech się sam podpisze z imienia i nazwiska.
  Mam nadzieję, że w nowym roku unikniemy podobnych sytuacji a poziom walk, sędziowania dopingu i całej otoczki związanej z amatorskim i zawodowym MMA będzie coraz lepszy, czego wszystkim Wam życzę
  Grzegorz Skibniewski

 102. Automat tak, to korespondencja z facebooka, użyłem skrótu myślowego ale widać dla ciebie nawet tak błahe sprawy jak nazewnictwo wiadomości internetowej jest powodem by zarzucać nam nieprofesjonalizm.
   Venom wyjaśnił resztę, więc rozpisywać się nie będę. 

 103. Oby więcej do takich sytuacji w polskim MMA nie dochodziło i oby to wydarzenie nie było zaczątkiem serii zmian werdyktów sędziowskich. Jedynym słusznym wyjsciem z tej sytuacji jakie mogło zostać wprowadzone w życie to zwyczajny rewanż pomiędzy Borysem a Peterem.

  A co do powoływania komisji to w mojej opinii nie powinno mieć ono miejsca, ani w przypadku błędów proceduralnyh, ani w przypadku oficjalnego protestu ze strony zawodnika, a już na pewno nie z inicjatywy Leideckera.

  KSW niedawno pokazało jak należy się zachować w obu przypadkach:
  – zmiana wyniku walki na NC spowodowana błędami proceduralnymi wśród ekipy sędziującej walkę Pudzianowskiego z Thompsonem
  – oficjalny protest Chmielewskiego został zaakceptowany przez Konfrontację, w wyniku czego przyznano Polakowi walkę rewanżową

 104. Smutne jest to ze ten rok przez wielu bedzie zapamiętany jako rok skandali z sędziami w roli głównej.

 105. Nigdy bym nie pomyślał po tym jak obejrzałem KSW 16, że druga połówka roku będzie taka gorąca. Mieliśmy bardzo dobre gale, nowe gale, mistrzowskie pasy dla naszych zawodników w Polsce i za granicą, a to co większość będzie pamiętać i ja pewnie też to niewypał SW kontrowersyjne decyzje i absurdalne zmiany decyzji po 1,5 miesiącu. 

  Jesli chodzi o temat to smutno się na to patrzy, ponieważ (moim zdaniem) z chęci "zaplusowania" sobie wsród kibiców zrobiła nam się, destrukcyjnie działająca na całość, dyskusja na oświadczenia. Padło wiele błędów po obu stronach. Jednych błędy wynikają z frustacji innych nie, ale padły. Mam nadzieję, że strony jakoś dojdą do porozumienia a MMAA wyciagnie z tego lekcję, bo to jest Polskiemu MMA jak i środowisku potrzebne, a przez takie zagrania przyszła konkurencja dla KSW nie urośnie do tego miana. Strach teraz pomyśleć co zacznie się w wywiadach. Miejmy nadzieję, że 2012 rok będzie mniej kontrowersyjny, a jedyne spory będa sie toczyć o walki.

 106. Z tego co napisał Skibol wynika, że poznaniacy bez sensu rozpętali burzę. Lepiej czytajcie regulaminy to się obejdzie bez płaczu.

 107. bolo75- tak oczywiscie (ironia). Po wplynieciu odwolania o tresci typu ” nie zgadzam sie w wynikiem walki” jedyna sensowną odpowiedzią byłaby typu ” nie mozemy wplywac na decyzje sedziowskie”. Kropka koniec tematu i tak wyglada to profesjonalnie. Aprzynajmniej powinno.

 108. Organizatorzy z MMAAttack zachowali się elegancko wobec Petera Sobotty i fanów MMA, do tego zgodnie z zasadami regulaminu – który zawodnicy dobrze znali, lub powinni znać. Jedyny zarzut wobec organizatora, to tak naprawdę czas jaki upłynął od decyzji – 6 tygodni – który i tak mieści się w warunkach regulaminowych.

  Borys Mańkowski chyba czytał, to co podpisywał? Do tego dochodzi fakt, że Borys Mańkowski, w opinii wielu, przegrał walkę. Więc i tak powinien być zadowolony z werdyktu. Po co Marcin Blicharski robi bezsensowny smród?

  O co Panu właściwie chodzi, Panie Blicharski?

  Nie rozumiem. Ma Pan mieć z tego jakieś korzyści? Borys Mańkowski ma dostać propozycję od konkurencji? Intencje tego oświadczenia są zupełnie niejasne. Do tego – czy regulamin nie jest po to, żeby go chociaż przeczytać? Oburza się Pan o to, że organizator zachował się zgodnie z regulaminem?

  ——-

  Dobry beef na rewanż. Ładnie można sprzedać taki pojedynek na MMAAttack 2.

 109. Organizatorzy z MMAAttack zachowali się elegancko wobec Petera Sobotty i fanów MMA (…)

  Automat, skoro już powtarzasz się z tą "elegancją" to muszę stwierdzić, że najwidoczniej znamy odmienne definicje tego słowa. Na szczęście, pan Skibniewski (wygląda na to, że w znacznej mierze odpowiedzialny za zaistniałą sytuację) pojmuje elegancję podobnie do mnie:

  Po szóste – chciałem przeprosić Grzegorza i Roberta , że nie poinformowałem ich o swoich krokach, choć nic by to nie zmieniło w całej procedurze ale zgodzę się, że dobre obyczaje tego wymagają.

  Mim zdaniem osoba odpowiedzialna za treść oświadczenia MMA Attack powinna także przeprosić panów Jocza oraz Jakubowskiego.

 110. A JA CHCIALBYM ZOBACZYĆ WALKĘ BORYSA W 77 KG NA KSW, KSW DAŁO BORYSOWI SPOREGO PROMOCYJNEGO KOPA, KOLEJNE WYSTĘPY DAŁY BY WIĘCEJ, SĄDZE ŻE Z ASLAMBEKIEM DAŁBY PIĘKNĄ WALKĘ, OGOLNIE TA WAGA JEST SŁABO OBSADZONA… PANOWIE Z KSW POMYŚLCIE NAD TYM 🙂

 111. To oznacza, damianancelotti, że się zgadzasz?

  W takim razie, kolejny szef , obok Kawula, zdemaskowany 😉

 112. Osz kurde. A myślałem, że używając innego imienia w nicku będę nie do wykrycia 😛

 113. Kid future – jeżeli w regulaminie jest napisane, że organizator może zmienić wynik walki po późniejszej analizie to znaczy, że może. Jego organizacja – jego prawo.
  Jeżeli byłby zapis, że decyzja sędziów punktowych jest niepodważalna (a tak powinno być również moim zdaniem) to zgodziłbym się z Tobą.
  W zaistniałej sytuacji pyskówki Ankosu są wg mnie dziecinadą. Zwłaszcza podważanie kompetencji bogu ducha winnych ludzi, którzy ocenili tą walkę.
  Moja rada: rozwiązać współpracę z organizacją lub kończyć walki przed czasem 😉

 114. To MMA ATAK popełniło błąd, rozpatrując pozytywnie protest Niemca a nie sędziowie z komisji które ponownie oceniali tę walkę.

  I skutki za taką a nie inną decyzje poniesie MMA Atak.

 115. Ja tez uwazam ze Ankos nie skupia się na tym czym powinien. Moja opinia opiera się na tym jak wyglądają profesjonalne zachowania w każdej z branż w tym mma i jak powinny wyglądać:) Nie wazne kto był w tej komisji odwoławczej i co powiedział, do takiej sytuacji wogóle nie powinno dojsc.

 116. Niepotrzebne rozdrapywanie tej sprawy przez Ankos!Remis to nie krzywda dla Borysa!Zdan bedzie tyle ile widzow ale moim skromnym zdaniem Borys przegral ta walke.Nawet komentatorzy walki byli pewni ze Borys przegral ale rozumiem ze byly prawdziwe walki w walkach MMA a werdykty zostaly bez zmian!Tutaj wygral Polak u siebie!W Niemczech by to przegral bez dogrywki!Dajcie rewanz i niech Borys pokaze naprawde jak sie wygrywa!{napewno go na to stac}

 117. Organizator mial prawo zmienic wynik i tak zrobil.A wytykanie ze ten niema prawa oceniac walki a ten ma bo ma lepszy rekord jest smieszne!Jestem ciekaw rekordu chlopaka ktory to pisal!!!Bo teraz zeby wyrazic swoja opinie musimy podawac status walk w MMA :-p A pisanie o tym ze ktos dostal za to 300 zl jest chore 🙂 Kogo to obchodzi!!!Poprosili,zaplacili i dostali opinie!!!jezeli by prosili o opinie innej walki kogos z Ankos to pewnie by ja dostali wiec niewiem oco ta afera!!!W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie. 🙂 (Satyra to taki rodzaj zwierciadła, w którym każdy dostrzega twarze innych, nie widząc swojej własnej.)Pozdrawiam fanow MMA!Warto ogladac i oceniac samemu 🙂

 118. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 119. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 120. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 121. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 122. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 123. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 124. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 125. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 126. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 127. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 128. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 129. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 130. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 131. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 132. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 133. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 134. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 135. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 136. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 137. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 138. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 139. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 140. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 141. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 142. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 143. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 144. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 145. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 146. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 147. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 148. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 149. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 150. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 151. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 152. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 153. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 154. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 155. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 156. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 157. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 158. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 159. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 160. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 161. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 162. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 163. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 164. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 165. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 166. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 167. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 168. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 169. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 170. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 171. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 172. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 173. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 174. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 175. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 176. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 177. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 178. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 179. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 180. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 181. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 182. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 183. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 184. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 185. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 186. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 187. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 188. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 189. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 190. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 191. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 192. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 193. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 194. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 195. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 196. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 197. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 198. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 199. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 200. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 201. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 202. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 203. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 204. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 205. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 206. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 207. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 208. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 209. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 210. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 211. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 212. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 213. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 214. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 215. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 216. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 217. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 218. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 219. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 220. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 221. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 222. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 223. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 224. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 225. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 226. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 227. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 228. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 229. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 230. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 231. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 232. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 233. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 234. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 235. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 236. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 237. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 238. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 239. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 240. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 241. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 242. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 243. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 244. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 245. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 246. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 247. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 248. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 249. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.

 250. A gdzie mają być? 😛

  Mój zestawik:
  Beneil Dariush, kurs 2.60
  Sam Sicilia, 2.65
  Elias Silverio, 2.00
  Moraga + Rockhold + Ozkilic, AKO 2.42

  Część kuponów postawiłem zaraz po pojawieniu się kursów, także w niektórych wypadkach mnożniki mam trochę lepsze niż są aktualnie.

  Nie mogłem się zdecydować, który kupon mi się najbardziej podoba, dlatego wszystkie poszły za tą samą stawkę.
  To będzie raczej wszystko. Ewentualnie po ważeniu coś dołożę.

 251. Szady kto byl Twoim 4underdogem?co miales stawiac?

  ja typy podam jak zawsze w temacie

  zaklady bukmacherskie

 252. @Zychal

  W tym temacie jak najbardziej można też typy podawać i po gali będziemy sobie mogli wszyscy porównać. 🙂

  Tych underdogów, których rozważałem, było kilka:

  "B-Hou" po kursie 2.37, jednak ten typ Tomasz skutecznie wybił mi z głowy

  Brad Tavares, 2.90 – to mi do końca nie daje spokoju. Oszczędny w wyprowadzaniu ciosów Larkin może kolejny raz być oszukany przez sędziów, którzy mogą dać się nabrać na presję, którą powinien tworzyć Tavares

  Easton, 3.25 – kurs jest zawyżony. Dillashaw jest lepszym zawodnikiem, ale nie aż na tyle, żeby ryzykować obstawianie na niego po kursie 1.35

  Smolka, 3.25 – zachęcony hypem, który został stworzony na tego zawodnika na forum, obejrzałem kilka jego walk i jestem sceptyczny co do tego typu, nawet na tyle, że obstawiłem Ozkilica po kursie ok 1.37. Smolka może trafić jakimś fartownym ciosem, jednak dużo bardziej prawdopodobna jest dla mnie opcja pełnej dominacji zapaśniczej przez Alptekina.

  Edwards 2.23 – nad tym jeszcze kombinuję

  Brunson 3.25 – moim zdaniem Palacio jest trochę przeceniany, a Brunson lekko niedoceniany. Jednak im więcej scenariuszy sobie wyobrażam na tą walkę, tym częściej widzę znokautowanego Dereka.

  Dariush, Sicilia i Silverio na chwilę obecną wydają mi się najlepszymi z tych wszystkich underdogów i zaryzykowałem właśnie na nich trochę kasy, a czy dobrze wybrałem – zobaczymy. 🙂

 253. UFC Fight Night 35: Rockhold vs Philippou

  1Kupon:

  1. Beneil Dariush – Charlie Brenneman Typ1 Kurs:2.45

  AKO:2.45 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1. Cole Miller – Sam Sicilia Typ2 Kurs:2.37

  AKO:2.37 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1. . Derek Brunson – Yoel Romero Typ2 Kurs:1.35

  2. Alptekin Ozkilic – Louis Smoka Typ1 Kurs:1.34

  3. Dustin Ortiz – John Moraga Typ2 Kurs:1.34

  AKO:2.42 Stawka:podstawa x2

  wlasnie mysle o Tavaresie ale chyba zostane przy tych kuponach , a nie ma jakiegos pewniaka zebym zagral np.x3lub 4stawke tak jak to Ty robiles na ostatniej gali.

 254. Hajsu nie stawiam ale typera obstawiłem zgodnie z tym co tu przeczytałem. Jak się nie sprawdzi to Szady wisi mi konsolę 😉

 255. @Arlovski

  Zawsze możesz wpaść do mnie na Kaszuby i sobie pykniemy meczyk w Fifę, bo ja już mam konsolę (co prawda PS3 ale dobre i to). 😀

 256. Ps3 też mam. Fifę również. Więc nieopyla mi się jechać tyle km. Musisz przedstawić lepszą ofertę 😉

 257. Mój sąsiad ma ładną córkę (wiek ok. 20 lat), która lubi mężczyzn o białoruskim typie urody. Mógłbym Cię z nią poznać. Lepsza opcja Andrzeju?

 258. 3Kupon:

  [strike]1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6[/strike]

  1 Brian Huston – Trevor Smith Typ2 kurs1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

 259. białoruskim typie urody

  🙂

  [​IMG]

  Szady wstawiaj wodę na herbatę. Pakuje tylko gacie, skarpety w reklamówkę z biedronki na przebranie i wbijam do Ciebie.

 260. Sicilie postawie + Tavares/Smolka, kurwa zastanawiam sie… tego Alptekina mi tutaj Szejdzik stawia!

 261. Napisałem do nich o walkę Ozkilic-Smolka to odpisali, że dadzą mi odpowiedź na maila dzisiaj wieczorem, więc najlepiej napisać do nich na chatcie i zapytać o konkretną walkę 🙂

 262. @baju

  Ja nie chcę kategorycznie odradzać obstawiania Smolki, bo jak uda mu się wygrać to będzie foch na mnie. 😉 Jednak dla mnie w tej walce Ozkilic jest faworytem i to dosyć sporym. Bezsprzecznie wygrał z Uneyoyamą (split decision to według mnie nieporozumienie), a pamiętajmy, że wziął ta walkę z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Może nie pokazał się jakoś cudownie, ale kontrolował przebieg pojedynku i pokazał świetne zapasy. Darren to uznana firma mimo wszystko. Smolka może szukać poddania, jednak wątpie, że mu się to uda, bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence. Louis będzie mieć przewagę wzrostu i zasięgu, może kąsać ciosami prostymi, jednak kickboksersko lepszy jest Alp, który w razie gdy nie będzie czuć się dobrze w wymianach, sprowadzi walkę do parteru (najpewniej skracając dystans i obalając z klinczu) i tam będzie kontrolować.

 263. bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence.

  * z wysokim współczynnikiem obrony przed poddaniami.

  🙂

 264. haha, widze, ze zarazam Cie angielskimi zwrotami! 🙂

  Sicilia mi wyrasta na glownego underdoga, fajny kurs zlapales.

  zastanawiam sie nad Tavaresem.

 265. Takedown defence i submission defence to moje dwa ulubione angielskie zwroty. Nie zabierajcie mi tego! 😉

  Co do Sicilli – to byłem pewny, że będzie faworytem u bukmacherów. Jak zobaczyłem ten kurs, to postawiłem bez zawahania. Wczoraj czy przedwczoraj widziałem wywiad z nim – gość jest mega zmotywowany.

 266. nom, z Karyn Bryant rozmawial. ogolnie to lubie na wazeniu zobaczyc jak fighter sie prezentuje i czy ma motywacje dobra, lepiej sie czuje tak stawiajac.

  wydaje mi sie, ze przeceniasz troche stojke Dariusha. pogromca ogorow z rekordem 6-0 i doswiadczony Charlie ktory ostatnie 4 walki wygladal swietnie. pamietajmy, nowa waga jest niezwykle waznym czynnikiem.

  ciekawostka: Brenneman walczyl kiedys z Johnsonem w limicie 77. teraz jeden wazy 70, drugi wazy ~100kg. widac chyba z czym musial sie mierzyc przez cala kariere Charlie, ciezsi przeciwnicy, ciezsze ciosy. ciekaw jestem wyniku tej walki, ale nie postawie pieniedzy na Beneila raczej, po prostu wydaje mi sie, ze Charlie jest za bardzo zmotywowany i za dobrze wyglada w 155. wczoraj w MMA Hour mozna bylo go posluchac – mocno czeka na drugi 'debiut' w UFC.

  Smolke mi wybiles troche z glowy. przekonuje mnie argument, ze Alptekin wzial ostatnia walke na 2tyg przed, tez decyzje widzialem mocna, ALE przeciwnik mial tak chujowa strategie na ta walke, ze po prostu nie wierzylem. kladl sie sam na ziemi praktycznie, probowal dziwnych sztuczek i wydaje mi sie, ze po prostu oddal walke. teraz bedzie lepiej przygotowany (chociaz nie wierze, ze w przypadku fw kondycja duzo sie zmieni, sila to samo, moze tylko 'pod przeciwnika' ogarnie), ale dalej Louisa widze jako niezle value. waznym czynnikiem bedzie wazenie. pamietajmy, ze dobre zapasy to jedno, ale Louis swoja mase i sile ma w oktagonie i nie jest wtedy juz raczej flyweight… 😉

 267. @baju

  Zgadzam się z Tobą poniekąd, jednak dalej jestem zdania, że szanse w tej walce dzielą się 50/50, dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy.

  Jeśli chodzi o stójkę, to nie uważam, że Dariush ma ją więcej niż przyzwoitą, jednak Charliemu w tej materii daleko do ideału, a szczękę ma wybitnie mało odporną na ciosy. Im dłużej myślę o tej walce, tym bardziej mam wrażenie, że to, jak Dariush będzie radzić sobie z pleców może być kluczowe. O ile walka nie zakończy się bardzo szybko, to jest duże prawdopodobieństwo, że Charlie będzie obalać Beneila. Jednak czy ten, posiadając czarny pas BJJ i wysokie umiejętności grapplingowe da się zależeć? Mam wrażenie, że nie. Jeśli nie wyczaruje czegoś z dołu (armbar z pleców czy trójkąt, why not?), to nie wierzę, że nie zna takich pojęć jak sweep czy reversal i będzie bezradny. Charlie jest silnym zawodnikiem, ale Benny nie powinien od niego odstawać siłowo – jeśli sie nie mylę, to walka z Highem miała być w półśredniej. Jedno, czego się obawiam, to cardio Dariusha, bo z tych walk, które widziałem ciężko ocenićjak może się prezentować pod koniec drugiej i w trzeciej rundzie. Poza tym wiem, że trening to co innego i walka co innego, jednak Beneil trenuje w bardzo dobrym klubie i ma z kim "robić".

  Ps. Nie zdziwię się jak po ważeniu postawisz na Smolkę, bo może wyglądać lepiej fizycznie od rywala, jednak ja twardo stoję za Ozkilicem. Zresztą Sicilia na przeciwko Millera też będzie wyglądać jak zawodnik z niższej kategorii. 😉

 268. [strike]na pewno dobry kurs na grafice w

  [strike]Vinc Pichel vs. Garrett Whiteley[/strike]

  Nie powinno być na odwrót?[/strike]

  Widze swój błąd 🙂 Ale grafiki mylące 🙂

 269. nie chodzi mi o warunki fizyczne, chodzi mi o to, ze Smolka jest jednym z najwiekszych prospektow poza UFC w swojej wadze i mysle, ze nie doceniasz tez umiejetnosci tutaj jego, bo jedyne co czytam to mocne zapasy Alptekina i kontrola z gory.

  wydaje mi sie, ze bedzie odstawal silowo od Brennemana i to on skonczy walke. pamietajmy, pasy nie walcza. wiem, ze koles ma kocurskie bjj, ale Nate czy Nick rowniez je maja, a czasem sila i kontrola z gory (o ktorej mowisz w przypadku Turka, gdy Charlie ma bardzo podobna specyfike) moga 'troche' zdewaulowac wartosci tego paska.

  NIE WYPOMNE NAWET JUNIORA PASKA! bo to inna historia. 🙂

 270. No ale to są dwie różne walki. Uważam, że Smolka nie da rady poddać Ozkilica, a Dariush ma szanse to zrobić z Brennemanem. 🙂

 271. Ty mi znowu wszystko wykraczesz jak Hape z Warmasterem i wszystkie moje kupony pójdą się kochać. 🙁

 272. haha. Chrisa uwielbiam, ale dla mnie stylowo Hapa po prostu stylowo malo komu pasuje… 🙂

  KRACZZZE!!! ale przy tym zrobie kontre na Louisa. 🙂

 273. Ja nie stawiam na ludzi którzy pokonują samych ogórów, a tak jest z Dariushem, chociaz korci mnie to strasznie. Sicilla byłby pograny dawno, gdyby nie ogromna przewaga zasięgu jego rywala, który powinien trochę hamować skracanie Sicilli… Ta gala albo będzie bardzo na plus albo dużo w plecy. Romero zagram na 90%,ale coś do niego dorzucić muszę, bo kurs nędza z bidą. Ewentualnie z ręczną zmieszam.

 274. Właśnie obejrzałem ważenie. Kilka wniosków:
  – wiem, że sylwetki nie walczą, itd., jednak moja teoria, że Beneil nie powinien odstawać siłowo od Brennmana zdaje się potwierdzać. "Benny" spokojny, opanowany. Trochę mi przypominał Piotrka Hallmanna w debiucie. Może też zaskoczy fachowców, którzy go skreślają na starcie? Oby.
  – Sam Sicilia wyglądał bardzo dobrze. Broda to +10 do umiejętności. 😉 Podobieństwo do Hendricksa zauważyłem – czyżby nokaut w pierwszej rundzie? 🙂 Kursy na Sama na zagranicznych portalach bukmacherskich poleciały ostro w dół (przed ważeniem nie było większych wahań), także sporo osób musiało dostrzec w tym value
  – Ozkilic niby jest 10 cm niższy od Smolki, a na ważeniu mieli wzrok na tym samym poziomie. Alp chyba nie był w butach?
  – Silverio przewaga warunków fizycznych. Powinien sobie poradzić z Issacem, który kolejne walki wygrywa fartownymi splitami głównie dzięki presji, którą narzuca, bo umiejętności ma niewiele. Dobry kurs 2.00 na Betsafe wyhaczyłem, bo widzę, że wszędzie pospadało i to dość sporo

  Nie postawiłem na Brunsona i Tavaresa, ale będę trzymać za nich kciuki.
  Ostatecznie zostawiam swoje 4 kupony i nic nie dorzucam. Przekonałem się do każdego typu i nie żałuję postawionej kasy na żadnego z zawodników. Długo tak nie miałem. 🙂 Ktoś coś jeszcze zagrał?

 275. Rockhold / Romero bym dawal, Moraga rowniez bardzo dobry typ. ogolnie ta trojka powinna (!!!) wejsc.

 276. @pem1990
  Moim zdaniem kurs jest wystarczający, żeby postawić to na singlu. Przemyśl to dobrze.
  "Na papierze" największym pewniakiem jest Rockhold, ale nie chcę brać za to odpowiedzialniości.
  Ja mam kupon trójkowy z "pewniakami" i Rockholda jestem najbardziej pewny, potem Ozkilica, a Moraga dopiero na końcu.

 277. w walce Charliego z Dariushem chodzi o to: Amerykanin nie ma ciosu nokautujacego wiec jego strategia bedzie punktowanie prawdopodobnie poprzez obalenia i lezenie/obijanie rywala kiedy to Beneil ma niezwykle BJJ, a poddania ma niezwykle 'wybuchowe' przez co szansa jest spora na takie rozwiazanie.. troche zrozumialem chec typowania na Dariusha.

  Szady, jak cos to oddajesz stowke…

  🙂

 278. @baju
  Pamiętam Twoje luźne wpisy w temacie z zakładami bukmacherskimi, jak nie stawiałeś kasy
  "aż 2.40 na Corossaniego? Nikt tego nie stawia?" czy wielokrotne o Weidmanie z Silvą. Albo Cerrone z Dunhamem, gdzie wszyscy polecali tego drugiego, a chyba tylko Ty (oprócz mnie 😉 ) pisałeś, że Donald jest sporym pewniakiem i kurs atrakcyjny. Było tego więcej, ale to mi się wbiło w pamięć.
  Jak się nie gra na pieniądze, to typy łatwiej wchodzą. 🙂 Kieruj się swoją intuicją przede wszystkim. Jak nie masz pewności co do Beneila, to nie ryzykuj.

 279. no zauwazylem to, wczoraj do snu sie kladac nawet rozkminialem kogo tu postawic, kto pewniejszy z tego co tam sobie myslalem. gdybym mial fundusze to bym i Sicilie dostawil, ale mowilem, ze czekam na wazenie – Alptekin maly czolg, Beneil duuuuzy lekki.

  wazenie dla mnie robi duza roznice, zaryzykuje w tym wypadku. 🙂

  glownie chodzilo mi o warunki fizyczne, myslalem, ze Charlie jest duzo wiekszy i bedzie mial w tej materii przewage (szczegolnie silowo), a Beneil jest naprawde szerokim gosciem. ciekawy jestem tego zestawienia i sadze, ze da rade wyciagnac suba.

  o Travisa tez mialem luzne wpisy! <3

 280. Pisałem w analizie, że siłowo powinni się prezentować podobnie i umiejętności, a nie warunki będą grać główną rolę w najblizszym starciu, a Ty mi nie wierzyłeś. 😉 Wbrew pozorom, kupę czasu spędzam nad tymi analizami i staram się je robić rzetelnie. Do tej pory również uważam, że szanse na zwycięstwo dzielą się 50/50 dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy. Jeśli (odpukać!) Dariush przegra to przyjdzie jeden z drugim z pretensjami, że się nie znam. 😉 Przejrzałem sporo ich walk i z tego co widziałem wyciągnąłem wnioski. Czy słuszne, to się okaże. Raz się wygrywa, raz nie. Cerrone, Correirę czy Greena wyhaczyłem po ładnych kursach, poleciłem to i weszło, a taki Benavidez czy Barnett przegrali w pierwszej rundzie, chociaż mieli kupę argumentów, żeby odnieść zwycięstwo.

 281. ogladalem jego walki i nie wygladal tam jakos imponujaco, zakrzywiony obrazek mialem Charliego w glowie troche. czasem zdarza sie przeceniac fighterow, szczegolnie z dobrym rekordem.

  ostatnie zdania prawdziwe – MMA PANOWIE!

 282. Kurwa miałem nie stawiać tego Dariusha, bo pokonywał ogórków, ale tak mi Szady zmącił w głowie, że mam ochotę go zagrać wraz z pewniakami na kuponie, a jak nie zagram to dostanę wścieklizny, że taki piękny kurs przepuściłem. Bo mam dużą chęć pokierować się co jak co, ale fachowcem w tej dziedzinie przy mnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.