KSW poinformowało, że na gali KSW 20 Rafał Moks [6-5, #7 w rankingu PL] z Berserker’s Team Szczecin i Borys Mańkowski [12-4-1, #2 w rankingu PL] z Ankosu Zapasy Poznań. Gala odbędzie się 15 września w położonej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie.

Za konfrontacja.com:

Dwóch czołowych zawodników wagi półśredniej zmierzy się ze sobą na jubileuszowej gali KSW20, która 15 września odbędzie się w hali Ergo Arena Gdańsk/Sopot. W walce o uznanie fanów zmierzą się ze sobą Rafał Moks i Borys Mańkowski.

Mańkowski to numer dwa polskiego rankingu wagi lekkiej. Dla trenującego w Ankos Zapasy Poznań „Diabła Tasmańskiego będzie to trzeci start na galach KSW. Pierwszy raz oglądaliśmy go podczas turnieju wagi lekkiej, gdzie musiał uznać wyższość wysoko notowanego w Europie Fina Niko Puhakka. Drugi pojedynek stoczył na KSW19 i dał popis swoich umiejętności. Po bardzo zaciętym pojedynku wygrał na punkty z niepokonanym wtedy Marcinem Naruszczką.

Moks to pierwszy polski mistrz organizacji M-1 Global. Na co dzień trenuje w Berserkers Team Szczecin z czołowymi zawodnikami MMA w Polsce, m.in. z Michałem Materlą, Danielem Dowdą i Karolem Bedorfem. Na KSW debiutował w listopadzie 2011 roku, gdzie musiał uznać wyższość najlepszego zawodnika wagi półśredniej w kraju, Aslambeka Saidova. Na KSW20 zobaczymy go po raz drugi.

Fani mieszanych sztuk walki już zacierają ręce na ten pojedynek. Każdy, kto chociaż raz oglądał walki z Moksa i Mańkowskiego wie, że są one efektowne, efektywne i dostarczają bardzo dużej dawki emocji.

210 KOMENTARZE

 1. Z tego co mi wiadomo Borys prosił, żeby dali mu kogokolwiek tylko nie Moksa więc dla mnie to jest nie zrozumiałe kompletnie.

 2. Szkoda że ich zestawili bo lepiej było by zobaczyć Saidov vs Mańkowski i Moks vs Crawford

 3. Lewandowski kiedyś wypowiadał się o tyk przyjaźniech miedzy fighterami i o tych ich obietnicach nie walczenia za sobą. W skrócie: albo zmienia kategorię, albo opuszcza KSW , albo walczy

 4. Obaj prosili żeby ze sobą nie walczyć, bo są dobrymi kumplami.
  Moks – 3 porażki pod rząd.
  Mańkowski – 1 remis 3 wygrane.
  To jest jakaś kpina, nikt nie chce tej walki, ani my, fani, ani zawodnicy, mało tego – ona nie jest logiczna rankingowo. KSW po raz kolejny się popisało. Braaaaaaaaaawooooooooo

 5. @Puczi

  Zgadzam się. KSW bardziej poleciało w emocje związane z tym, że Ci dwaj fighterzy się przyjaźnią.

 6. a wg mnie fajna walka się szykuje, tyle że chyba pozbywają się jednego z nich tym sposobem. Szkoda, bo obu lubię

 7. Zestawienie bez większego sensu , ładu i logiki. Lubię obydwu zawodników, ale nie dlatego krytykuję takie zestawienie. Tak jak koledzy pisali wyżej, Rafał przegrał 3 ostatnie pojedynki pod rząd i może potrzebowałby walki z mniej wymagającym przeciwnikiem, natomiast Borysa wypadałoby wrzucić na głębszą wodę.

  np: Moks vs Aschugbabjan
  Mańkowski vs Crawford

 8. @ mungo

  Walka może być bardzo słaba, obaj mogą nie chcieć sobie zrobić krzywdy.

 9. Tak jak napisałem na FB grapplerów:

  Wielu fanów liczyło na pojedynek Saidov vs Mańkowski o pas mistrza w kat. 77kg. Aslambek jest jednak niedysponowany ze względu na post (ramadan) więc nie mógłby przygotować się do tej walki – natomiast do walki Mańkowski vs Moks i tak prędzej czy później by doszło. Szkoda jednak, że zestawienie jest w takim momencie, gdy Rafał ma 3 przegrane z rzędu, natomiast Borys 2 wygrane. Zdecydowanie lepszą opcją byłoby zestawienie Moks vs Naruszczka jako przegrany vs przegrany. W tej chwili mamy starcie dwóch kolegów, gdzie jeden bardzo potrzebuje wygranej, a drugi jest na najlepszej ścieżce po pas. Przegrana czy to Rafała czy Borysa może mocno zmienić karierę na najbliższy czas.

 10. Chce by tu padła kontuzja. Oni to mają talent popsuć każde zestawienia byle hacorowi fani byli zniesmaczeni. NP: Pudzian vs Sapp Grigor vs Saidov itd.

 11. Kompletnie nieporozumienie, ale w końcu to KSW. Moks po przegranej dostaje zawodnika który powinien walczyć o pas z Aslambkiem.

 12. ist faking dżołk 😀 a tak serio .. nie moze do tej walki dojść ;/

 13. Naruszczka to chyba już nie wróci do 77kg. Idealnie byłoby zestawić Moksa z Crawfordem a Mańkowskiego z Radomskim.

 14. Moim zdaniem, trochę przesadzacie. Fajne zestawienie, dwóch polskich czołowych zawodników przeciwko sobie. Rzeczy typu, że są kolegami z perspektywy kibica nie za bardzo mnie interesują.

 15. A wyobrażasz sobie w ufc zestawienie walki Marka Hominicka z Zombiakiem na obecną chwilę?

 16. To pewnie będzie jakaś dotykanka plus bjj w parterze. Nie sądzę by padł jakiś mocny kopniak czy cios.

 17. Boomster – bez przesady. Trenując amatorsko często zapomina się na treningach o przyjaźniach, okłada się i potem nie ma się problemu z podaniem ręki. Tutaj wchodzi w grę jeszcze zaistnienie w świecie mma i pieniądze. A poza tym także wolałbym walkę Moks – Naruszczka, ale z tej też jestem zadowolony, chociaż Moksa nie oszczędzają rzeczywiście 🙂

 18. Żenada. KSW chyba chce pokazać, że mają władze obsolutną i nie obchodzi ich to ze oni mają za dużą sympatie i szacunek do siebie. Osobiście nie przepadam w ogóle za pojedynkami Polak vs Polak. A to zestawienie wyjątkowo mija sie z celem. Mańkowski jest na fali i powinien walczyc z Aslanem o pas. A Moks po paru porażkach powinien dostać takiego Naruszczke albo Crawforda. A maja przeciez jeszcze Mestre i Radomskiego. W dodatku robiąc taki pojedynek powinni sie spodziewać strasznie asekuracyjnej walki.

 19. Właśnie walki Polak vs Polak mają sens.

  Po pierwsze, żeby wysyłać zawodników za granicę, żeby tam zdobywali laury, najpierw trzeba ich skonfrontować tutaj, żeby wyłonić najlepszych. Jak inaczej to zrobić niż w walkach Polak kontra Polak?

  Po drugie, zawsze większe emocje i zainteresowanie budzą walki w których widownia zna obydwu fighterów. Pojedynki z nieznanymi obcokrajowcami są moim zdaniem mniej ciekawe.

 20. Ja wolałbym żeby Mańkowskiego skreślili z tej rozpiski i ogłosili go od razu następnym przeciwnikiem Saidova o pas na następnej gali. Chętnie zobaczyłbym Moksa z Crawfordem, a jako inna walkę do tej gali dopisał np. Daniela Acacio vs. Bruno Carvalho 🙂 zwyciężca tej walki mogłby być kolejnym pretendentem do pasa, albo walczyć o status pretendenta z Moksem/Crawfordem 🙂

 21. kaczka jeśli do mnie były te "????" to mi chodzi o bezsens konfrontowania pretendenta do pasa z gościem, który ledwo się trzyma w organizacji. I w życiu się nie zgodzę, że Polak vs Polak budzi większe emocje. Komu wtedy kibicować? Zdecydowanie wolę, jak walczą z obcokrajowcami. Jak będąc fanem Borysa mam się cieszyć, że Moks zyskał 4 porażkę z rzędu?

 22. @Highlander

  Zgodze się z tym ze pojedynki Polsko-Polskie są potrzebne ale konfrontacja Moksa mającego złą passę i Borysa który idzie po pas jest bardzo chybionym pomysłem. Dajmy Borysowi Aslambka. Obaj są znani publiczności a i sens sportowy ta walka będzie miała.

 23. Niestety to jest sport, jedni wygrywają, inni przegrywają. Jakoś w innych krajach ciągle rodacy walczą między sobą i nikt nie narzeka. No jakoś chyba trzeba wyłonić tego najlepszego.

  EDIT:

  Malinowsky

  Co do tego, że Borys jest na fali absolutnie wznoszącej, a Moksu ostatnio notuje tylko porażki to się zgodzę. Pod tym względem zestawienie jest złe, nawet bardzo. Być może zadecydowało to, jak Moks się pokazał na KSW i jak widzowie KSW go znają. A fakt jest taki, że stoczył ultra wyrównaną walkę z zaowodkiniem uznawanym za najlepszego w tej organizacji w tej kategorii wagowej. Wcześniejszych porażek Maciek i Martin pewnie nie biorą pod uwagę z tego względu, że one nie były poniesione na KSW. Wiemy przecież, że, że właściciele KSW sugerują się raczej niedzielnymi fanami.

 24. @ Puczi: tak do Ciebie. Jakoś tak mi sie UFC 140 przypomniałeo i nijak nie mogłem zrozumieć Twego porównania ..

 25. @ Mungo

  Nie no, oczywiście cię rozumiem tylko boję się, że walka będzie wyglądała jak starcie Błachowicz – Orłowski Smile

 26. Ja pierdole, co KSW nie zrobi to wam zawsze źle Facepalm Według mnie walka bardzo dobra jak na jubileuszową gale. 

 27. Ja bym Moksikowi dałNaruszczkę albo już tego Grigora na odbudowanie.

 28. kaczka to przeczytaj tamten post jeszcze raz, a dokładnie fragment "na obecną chwilę" Zombie 3 wygrane, Hominick 3 przegrane, jak Moks i Mańkowski

  edit: dokładnie o tym mówiłem, co Tar

 29. Porażka na całego . . . Moksik powinien dostac na przetarcie jakiegos typa typu Ruben a tak – – – – raczej to bedzie ostatni wystep rafal w KSW nie sadze zeby mogl w stanie pokonac boryska . .

 30. No i po chuj ich ze sobą zestawili. Kulti ze złą passą i Borys, który mógłby walczyć. W dodatku są kolegami. Jeśli będziecie robić wywiad przed galą poproście, aby którykolwiek z duetu K&L wyjaśnił, jaki sens ma to zestawienie.

 31. KSW chyba robi wszystko tylko nie to o co proszą fani. Kolejny popis głupoty, zamiast zakontraktować fighterów pozostałych po MMA i zrobić Mańkowski vs. Sobotta, walkę którą jaraliby się fani, byłaby zapewne efektowna i wyjaśniłaby kto jest lepszy. Oni wolą robić na przekór fanom i przede wszystkim zawodnikom. To niech zrobią Waluś vs. Różal to już byłaby ciekawa walka i ci dwaj jeszcze wątpliwych umiejętności zawodnicy nie zajmowaliby tyle miejsca na fightcardzie, bo Mańkowski i Moks mogliby konfrontować się z Crawfordem i Sobottą. Niech zgadnę 2 rundy? buahaaaa, przez 2 rundy ostatnia walki i Moksa i Mańkowskiego wiele straciły.

 32. Czyli tak: Moks pożegna się z KSW a Borys wygra i dostanie potem walke o pas z Aslambekiem lub pogromca Aslambeka. I wszystko będzie git.
  Teraz czekam na walke Materla-Chalidow.

 33. Boże jak K&L coś wymyślą to czasami woła to o pomstę do nieba. Fatalne zestawienie. Po pierwsze dlatego, że to są ziomki i nie chcą się ze sobą bić a po drugie i najważniejsze to, że Moks zwyczajnie nie zasłużył sobie na walkę z Borysem. Nadzieje na stworzenie czegoś w rodzaju logicznej ligi w każdej wadze w KSW już dawno straciłem ale takie zestawienia jak to zmuszają mnie do konkluzji, że KSW jednak bliżej do cyrku niż do prawdziwego MMA.

 34. W ogóle to są czołowi zawodnicy tej organizacji i powinni być prowadzeni w przemyślany sposób. KSW troszczy się chyba tylko o zawodników których są menadżerami lub przynoszących duże zyski. Jest tyle możliwości fajnego zestawienia Moksa i tak samo Borysa a tu taka trzoda. Moks w ogóle chujowo wychodzi na tym całym KSW, ostatnia walka to była zaledwie rozgrzewka (2 rundy z dwoma obaleniami i kilkoma lowkickami), później roczna posucha w walkach i teraz takie lipne zestawienie. Pieniążki i kokolino widać poprzestawiało mocno właścicielom KSW w głowach, zero wysiłku, idą po najmniejszej linii oporu. Dla kreatywnej osoby jest tyle zajebistych możliwości organizowania świetnych walk, a oni ciągle swoje.

 35. Mam nadzieje, że któregoś z nich złapie kontuzja i nie dojdzie do tej walki.

 36. Z puli „200, 300, czy 500 zawodników”, które ma niby zakontraktowane ksw musieli zestawić ze sobą dwóch przyjaciół… ehhh kierwa szkoda słów.

 37. To zestawienie jest najzwyczajniej głupie. A te teksty typu „Fani mieszanych sztuk walki już zacierają ręce na ten pojedynek” są po prostu żałosne, tym bardziej że umieszczają je zawsze i pod każdym ogłoszonym pojedynkiem. Tak jak mówi markhunto, również niestety tracę nadzieję na to, bym doczekał się logicznego zestawiania zawodników ze sobą, według jakiegoś logicznego klucza pozwalającego im normalnie wspinać się po drabince dywizji

 38. „Mam nadzieje, że któregoś z nich złapie kontuzja „
  nie uważasz, że lekko nie na miejscu jest życzyć któremuś z nich kontuzji ?

 39. Przecież wiadomo, że tekst "żeby ktoś złapał kontuzje" , oznacza mniej więcej "by do tej walki jednak nie doszło" . Nie sądzę, że jeden jełop z drugim życzą komuś problemów zdrowotnych .

 40. Ja czegoś nie rozumiem. Skoro KSW "rządzi" i nie interesuje ich nic, to dlaczego nie walczy Saidov ? Co z tego że ma ramadan. Co z tego że Ci dwaj są kumplami.

 41. kaczka -Mi też to zestawianie się nie podoba i można swoje niezadowolenie wyrazić w inny sposób niż poprzez „życzenie komuś kontuzji” obojętnie jak to miałoby zostać odebrane.

 42. Widać, że zestawiało KSW.. kiedy ta organizacja zakontraktuje kogoś nowego?

 43. Walka będzie pewnie asekuracyjna zważywszy na to, że obaj się przyjaźnią.

  Ojj nietrafiony matchmaking.. Bardzo nietrafiony. Zresztą wszytko zostało w tym temacie napisane.

 44. Faktycznie, trochę kontrowersyjne zestawienie.

  Moks powinien walczyć albo z Grigorem albo z Naruszczką o swoją przyszłość w KSW.

  To zestawienie jest stworzone pod Borysa bo gdy wygra to dostanie TS z Saidovem na KSW 21/22.

  Gdy wygra Moks to dostanie Naruszczkę/Grigora i to będzie albo pożegnanie Marcina albo TS Moks vs Saidov

  A to, że oni się przyjaźnią to Ja mam jednak trochę w tyłku bo to nie jest podwórko tylko sport zawodowy i trzeba się wykazywać profesjonalizmem, tutaj bronię K&L rękoma i nogami. Wolę pojedynki gdzie jest tzw. Bad Blood ale jeśli są zawodowcami to dadzą dobrą walkę i potem podadzą sobie ręce.

  Ze sportowego punktu widzenia atrakcyjne zestawienie.

 45. a tam narzekacie Laughing

   

  jesli wygra mankowski to bardziej jak pewne, ze nastepna walke bedzie mial o pas z saidovem. . . natomiast jak wygra moks to sie zrobi lekki problem 😛

 46. skoro dwóch kumpli zdaniem Lewandowskiego może walczyć to na KSW 21 niech do ringu wejdą Materla z Mamedem i wtedy przekonamy się kto jest najlepszym średnim w Polsce!
  bo skoro Moks z Mańkowskim mogą walczyć mimo że nie chcieli to dlaczego nie może walczyć Mamed z Materlą?

 47. Mamed vs Materla to niepotrzebne zestawienie ze względu na zablokowanie jednego w wojażach zagranicznych.

  Sportowo? Rewelacja.

  W świetle Mameda pas Michała jest wiele mniej wart, a w świetle innych organizacji to nawet nic poza kosztem produkcji.

 48. Oni swoją 'przyjaźń' w ringu powinni zachować dla siebie – powinni dać z siebie 100% w walce, za to nie okładać się na chama, byle by 'zrobić temu drugiemu krzywdę'. Liczę, że tak chłopaki zrobią i dostaniemy bardzo dobry pojedynek. 

  Choć fakt, Moks powinien bić się z takim Grigorem o swoje być albo nie być. Jeżeli go pokona, powinien dostać wtedy Naruszczkę, a zwycięzca ich pojedynku powinien zmierzyć się z Crawfordem, a zwycięzca Naruszczka/Moks vs Crawford powinien dostać walkę z mistrzem* o pas. 

  *O Mistrzostwo powinien bić się oczywiście Saidov z Mańkowskim. 

 49. KSW-Kompromitacja Sztuk Walki. Im większy numer z przodu przed ”kej es wu” ,tym co raz większą kpinę urządzają. Dobrze że dają te ”pej per wiu” przynajmniej nie będzie mnie korciło oglądać tego cyrku.

  Tak nawiasem mówiąc to przyjaźń do walki nie ma nic do gadania. Czy ktoś z was kiedyś nie pokłócił się z kumplem i się z nim nie bił? Czy ktoś nie grał ”na podwórku” w piłkę nożną na przeciw swojego najlepszego przyjaciela ,bo tak wypadły losowo składy? powiecie że piłka to nie to samo ,poniekąd jednak tak bo możesz swojego kolegę skosić. Dodatkowo wszyscy wiemy co sport ma z tym wszystkim wspólnego… Nic ,kompletnie nic. To jest tylko i wyłącznie kasa ,być może K&L myślą że zwiększą oglądalność dając na przeciw siebie kumpla. Z resztą ,pisze to dla was ,dla mnie to kawulski i lewandowski mogą się zestawić ze sobą w walce wieczoru ,i tak nie będę tego oglądał.

 50. Alke bzdury piszesz. Inaczej wygladają przyjaźnie w wieku 10 lat, powiesz mi, ze chłopy po 20 kilka lat jak się pokłócą mają się lać? Dzieciaku ile Ty masz lat? Porównywanie grania w piłkę do walki to bezsens. Już widze jak nie bedziesz oglądał, jeżeli już masz taki plan to po co wogóle wypowiadasz się w temacie, który Cie nie interesuje?
  winter is comming

 51. To mi się podoba w KSW, że kontraktuja pojedynki Polak vs Polak (np. Kornik vs Irokez), teraz Moks vs Borys. Wiem że borys nie chciał walki z Moksem, dlatego liczę na to że wyjątku nie bedzie z Chalidov’em i Materlą.

   

  Ja wole walki Polak vs Polak niz Polak vs nie Polak
  Ulubieni: Brock Lesnar, Anzor Azhiev, Michael Chandler, Jake Ellenberger, Jan Błachowicz, Brian Rogers

 52. A jak Hiszpania grała z Portugalią to co? Wszyscy zawodnicy Realu mieli zaprotestować? Ramos powiedział, że będzie puszczał CR7 w pole karne jak nóż w masło? Nie…i to jest profesjonalne podejście. Sport zawodowy to sport zawodowy i nie ma ustępstw.

  Oczywiście z innych przyczyn to zestawienie nie ma większego sensu ale jeśli chodzi o przyjaźń to musieli się z tym liczyć, że walcząc w tej samej wadze mogą się spotkać…

 53. nie chce żeby moks przegrał kolejny raz i nie chcę by przegrał mańkowski btw
  wygrany dostaje przegranego co za bez sens -.-

 54. Sport zawodowy to sport zawodowy i nie ma ustępstw

  A jesteś za tym żeby np Saidov walczył pomimo ramadanu ?

 55. Jajcarz ,widać że ty straciłeś kolegów w wieku szkolnym. Nie wiem jak wy te swoje sprawy rozwiązujecie. U mnie jak ktoś ma coś kogoś to mówi co ma mówić ,a jak to nie wystarcza to daje w mordę ,i koniec tematu. Ale ty chyba się dąsasz na swojego ”kolegę” masz ciche dni i się do niego nie odzywasz jak panienka ,nie masz nic pojęcia o rozwiązywaniu spraw po męsku. Ktoś taki jak ty nie znajdzie tego samego odniesienia pomiędzy piłką nożną ,a MMA ,bo nie potrafisz myśleć ,zacznijmy od tego czy ty wychodzisz nna dwór węgole czy siedzisz przed kompem. Ja jajcarz nie będę z tobą polemizował o czym kolwiek bo mam cię gdzieś ,i nie mam zamiaru ci nic tłumaczyc na siłę. Nie szukam tu kolegów na forum ,tylko mówię co myślę ,więc zrób mi przysługę i skończ.

 56. Ze sportowego punktu widzenia nie ma to sensu bo osłabiony dałby słabą walkę natomiast oczywiście chciałbym tego z tym, że Aslambek i Mamed z pewnością stawiają w swoim życiu wiarę wyżej niż pracę w związku z czym odmówili by walki w okresie ramadanu lub po co z resztą Mamed zrobił w stosunku do BFC zdaje się.

  Jeśli KSW postawiłoby sprawę w ten sposób, że albo walczysz albo do widzenia to Aslambek powiedział by do widzenia.

  Sprawa religii/wiary a przyjaźni i sympatii do drugiego zawodnika to inna sprawa. Ich przyjaźń nie powoduje postu od świtu do zmierzchu.

 57. hahahahha, gosciu, zaslugujesz na miano kolejnego pro! hahaha "nie masz pojecia o rozwiazywaniu spraw po mesku" o kurwa ROFL

 58. Według mnie logika L&K jest pokrętna ale jest, ponieważ chca Borysa kreować na nowa wielka gwiazdę swojej organizacji z tym że ten zawodnik ma na razie u nich2 starcia jedno zwycięskie i jedna porażka więc trochę dziwnym rozwiązaniem byłaby od razu walka o pas. Licza że Borys zaliczy efektowna wygrana i później go puszcza na głęboka wodę a Moks z obecnym bilansem i nieudanym debiutem jest spisywany na straty.

 59. Spoko masz kolegów, że dajesz sobie z nimi po mordach przy wyjaśnisniu konfliktu, chyba, że kreujesz się na wulkan testosteronu,a  sperma ci uszami wypływa. Dla ścisłości to piszesz, a nie mówisz.

  Druga sprawa: Z Gaarą i innymi grywam w HaxBalla, więc wiem co to piłka nożna synku.

 60. @DoozyAndGrooby zależy jak kto wysoko stawia swoje wartości, dla jednego religia jest ponad wszystko, dla drugiego przyjaźń, miłość… Jak dla mnie skoro KSW potrafiło "skrzyżować" dwóch kumpli (dla swojego biznesu) to powinni również skrzyżować Mameda i Materle jak również postawić pod murem że mają walczyć po ramadanie. Jak być nie fair w stosunku do kogoś to do wszystkich.

   

  ps. Mam wrażenie że Klaus jesteś w wieku gimnazjalnym, ewentualnie 1, 2 liceum/technikum (max). Bez obrazy.

 61. Bez jaj,co za bzdura, jaki ta walka ma sens?Mankowski zbliża sie do pasa,a
  Moks do zwolnienia…

 62. Jak będziesz miał ten testosteron i tą spermę ,zrobisz sobie dziecko z jakąś panna , to będziesz gadał do niego ”synku” idź graj w tego haxballa ze swoim kolegą

 63. Z Gaarą i innymi grywam w HaxBalla, więc wiem co to piłka nożna synku.

  Jajcarz, widzę w formie.

 64. Już widzę na FB komentarze,że FB zjebało spawę,że nie chcą takiej walki… kurwa, KSW, to nie agencja towarzyska. Przechodząc na zawodostwo i chcąc walczyć na KSW i do tego w Polsce,gdzie rynek jest dośc ograniczony, trzeba sobie zdawać,że prędzej czy później,będzie się walczyć z kumplem. Czy jest w tym coś złego? Jeśli obie osoby dobrze do tego podejdą to nie – ale jeśli, podchodzi się do tego jako do sprawy życia i śmierci,to sory – zawsze można zrezygnować. Niech spuszczą sobie wpierdol po przyjacielsku i będzie git. Nie rozumiem – przyjąć walkę, a potem robić na FB jakies nie miłe insunyacje.

  a tak po za tym – sportowo ciekawe,ale raczej bez sensu większego.  Moks powinien zawalczyć z Grigorem,albo Rubenem – obaj przegrali z Asłanem.

 65. To zestawienie nie ma sensu głównie dlatego, że zestawiają przegranego z wygranym. Po drugie do takiej konfrontacji, ze względów osobistych Borysa i Kultiego, powinno dojść ewentualnie dopiero przy walce o pas.

  Moim zdaniem powinno wyglądać to tak:

  Wygrany z walki Naruszczka – Moks z przegranym z walki o pas Saidov – Mańkowski

  Wygrany z powyższej walki vs ściągnięty Sobotta i mamy kolejnego pretendenta do pasa.

 66. […]ten zawodnik ma na razie u nich2 starcia jedno zwycięskie i jedna porażka więc trochę dziwnym rozwiązaniem byłaby od razu walka o pas.

  Jay Silva bez żadnej walki na KSW dostał starcie o pas.

 67. Też uważam, że Mamed i Michał powinni walczyć o pas bo jest to najnaturalniejsze zestawienie ale Mamed tak jak Mariusz idą innym torem, Różal z resztą też…

  EDIT: Brak logiki w pewnych ruchach K&L wynika z biedy w ilości zawodników w danej kat. wagowej, a kontraktowanie większej ilości jest niemożliwe ze względu na 3-4 gale rocznie i 7 walk na gali.

 68. Chcesz byc najlepszy to walczycz z kazdym kogo Ci podadza.

  Wieksza szkode robicie swoimi komentarzami teraz Moksowi, stawiajac go z gory na straconej pozycji. To samo zreszta bylo przy walce Irokeza z Kornikiem. Tez tu wylewaliscie lzy rozpaczy nad tym pojedynkiem, a wedlug mnie przyniosl on wiele dobrego dla jednego i drugiego.

 69. @spa <- walka Iro vs Kornik dała lekcję pokory Maćkowi, a Arturowi pewność siebie która zaginęła w następnej walce więc po czasie uważam, że Iro wyniósł wiele więcej z tej walki.

  Pomijając decyzję K&L o zestawieniu takiego pojedynku to sportowo nie możemy narzekać.

 70. Popieram dbgoku14. To bez sensu, że jednym pozwalają uniknąć walki z tego czy innego powodu, a innym nie dają wyboru.

  Zabawne,że jak jest mowa o zawodnikach UFC, to jakoś dla nikogo nie jest to nic dziwnego ani „nieprofesjonalnego”, jak padnie post typu „Hapa nie przywita Jonesa w HW, bo razem trenują u Jacksona”.

 71. Kolejny dowód na to, że matchmaking w KSW jest radosną twórczością niezbyt ogarniętych autorów, dziełem przypadku lub też jest czymś, do czego przywiązuje się małą uwagę. Zajebista seria KSW w tej dywizji wagowej. Najpierw Moks na dzień dobry dostaje Saidova, następnie Aslambek walczy z Aschugbabjanem. No i teraz deser.

  Można zapomnieć o tym, że ostatnio w KSW Tasman zanotował W, a Kulti L. Nie da się jednak zapomnieć, że to owe L Moks zaliczył w walce z Saidovem. Oczywistym wydaje się fakt, że powinno się "tworzyć" przeciwnika dla Czeczena z Olsztynu. Powstaje pytanie, co będzie jeżeli Rafał pokona Borysa?

  Przecież można było dać Mańkowskiemu Radomskiego, Crawforda lub w ogóle kogoś nowego. Moksa i Naruszczkę zestawić z posiadającymi ważne kontrakty z KSW Grigorem i Cengizem Daną, a następnie zorganizować pojedynek zwycięzców tych dwóch walk (przy dużym prawdopodobieństwie, że naprzeciw siebie staną Moks i Naruszczka). To chyba nie jest aż tak trudne do wykminienia?

 72. Cengiz Dana jest lekkim , nie półśrednim , ale tak poza tym to popieram.

 73. O ile dobrze pamiętam to Dana walczy i w półśredniej. W lekkiej u nas nie ma i tak sensu mu nikogo dawać. No ale w sumie to chyba nikt się nie zdziwi, jeżeli Niemiec będzie walczyć z Kornikiem lub Irokezem…

  Poza tym kij w oko Ormianinowi i Niemcowi. Podałem ich nazwiska bo oni mają ważne umowy z KSW. Jeszcze lepiej, jeżeli za nich w opisanej przeze mnie drabince pojawiliby się nowi gracze.

 74. Czysto teoretycznie, pod względem sportowym, biorąc pod uwagę umiejętności oraz nazwiska zawodników powyższe zestawienie wydaje się być uzasadnione. Piszę, wydaje się być, ponieważ w zestawianiu pojedynków wypadałoby zauważać także inne aspekty. W tym przypadku rodzą się problemy związane z przyjaźnią pomiędzy zawodnikami oraz bilans ostatnich pojedynków.
  Pierwszy powód, czyli przyjaźń zawodników prawdopodobnie wpłynie niekorzystnie na widowisko. Zawodnicy będą walczyć zachowawczo, podejrzewam, że skończy się na parterowych igraszkach. Druga kwestia, związana z bilansem zwycięstw i porażek zawodników pozwala twierdzić, że działacze KSW zestawiają pojedynki spontanicznie, nie mają pomysłu na walki albo chcą jak najszybciej wypełnić kontrakty, ewentualnie mają plany związane z Mańkowskim jako przyszłym przeciwnikiem Saidova, a uznali za pewnik, że Borys poradzi sobie z Kulturystą.
  Ciężko jest spekulować i zastanawiać się co w głowie K&L siedzi.  Zestawienie tych zawodników budzi kontrowersje, nie zmienia to jednak faktu, że jest atrakcyjne. Liczę na profesjonalizm chłopaków. I mam nadzieje, że jest to krok w kierunku pojedynku Materla – Khalidov, o ile ten drugi podejmie decyzję, aby pozostać w Polsce.

 75. Moks 3xL,Moks 2xW i ich się zestawia…

  GLF w sumie podsumował machtmaking KSW ostatnimi czasy

 76. Ależ oczywiście, że sportowo to powinna być bardzo dobra walka. Problem w tym, że to krótkowzroczne posunięcie. Jeżeli już bawić się w serial to tak, by miało to ręce i nogi.

 77. Wiesz jak wygląda serial KSW, niekończąca się walka o pasy, które są jedynie iluzją.

 78. Można marudzić, że zawalczą razem, ale dzięki temu Moks zawalczy w końcu w tym roku, czy jest na straconej pozycji ? Rankingowo tak, ale w praktyce wszystko możliwe w tym pojedynku. Co z tego, że Rafał przegrał niby 3 walki z rzędu skoro ani z Yasubeyem ani z Aslambkiem w dupę nie dostał. Pewnie włodarze KSW liczą na przegraną Moksa i zwolnienie go tymczasowo z kontraktu. W przypadku wygranej nieźle by skomplikował sytuację. Gdy wygra Mańkowski, sprawa będzie jasna, Borys-Aslambek o pas – i mam nadzieję, że tą walkę wygrałby Polak!

 79. Zestawienie z wielu powodów jest kuriozalne, już wszystko zostało napisane…

  Przy okazji – orientuje się ktoś, czy Radomskiego rzeczywiście wiąże jeszcze jakikolwiek kontrakt z KSW?

 80. Coraz bardziej duet K&L robią wszystko przeciwko oczekiwaniom fanów. Zestawienie może i ciekawe, ze względu na umiejętności jednego i drugiego, ale zawsze będzie ten niedosyt, że jeden z Polaków przegra. Do tego jeszcze to koledzy można powiedzieć, że klubowi. Ja nie mam bardzo ochoty oglądać takich walk. To praktycznie coś w stylu Chalidov vs. Materla, bo przecież takiego zestawienia też chcieli K&L… Moks ostatnio stał w narożniku Borysa, a teraz z nim będzie walczył. Jak na polskie realia to strasznie idiotyczne, ale w Ameryce tak jest.

  P.S — Zobaczcie jak Borys skomentował to na swoim fb.

 81. axl masz jakiś problem że Aslambek walczy pod polska banderą?… bo ja nie.. Asłan traktuje Polske jako swoją drugo ojczyzne i chce ją reprezentować a nie jak nasi "polscy reprezentanci" którzy tylko chcieli zagrać na wielkiej imprezie i sie wybić.

   A  nawiązując do tej walki jesli nie będą się bawić w SF to bedzie dobra walka

 82. Przechodząc na zawodostwo i chcąc walczyć na KSW i do tego w Polsce,gdzie rynek jest dośc ograniczony, trzeba sobie zdawać,że prędzej czy później,będzie się walczyć z kumplem. Czy jest w tym coś złego? 

  Tu nie chodzi o kumplostwo, a o brak jakiejkolwiek logiki w zestawieniu tych panów. 
  Cóż, Moks odniesie kolejną porażkę w WW. Nie będę się powtarzał, ale muszę – nie chce go widzieć w tej kategorii i mam nadzieję, że pojedynek z Borysem wybije mu z głowy walczenie w -77.
  Anzor „Perełka” Azhiev & Kamil „Perła” Waluś

 83. No niby masz racje. Ze sportowego punktu widzenia i pod względem umiejętności to miałoby jakiś sens, ale jeżeli już to Moks powinien walczyć z Naruszczką bo wkońcu obaj przegrali ostatnio, a Saidov z Mańkowskim bo obaj zwyciężali. KSW chce wydłużać jakoś te zmagania o pas…

 84. Przy okazji – orientuje się ktoś, czy Radomskiego rzeczywiście wiąże jeszcze jakikolwiek kontrakt z KSW?

  Według mojej wiedzy Robert aktualnie nie jest związany z KSW umową.

 85. Patriota nie mam żadnego problemu z Saidovem, sympatyczny koleś ale w jego ewentualnej walce z Mańkowskim jestem za Borysem.

 86. Tu nie chodzi o kumplostwo, a o brak jakiejkolwiek logiki w zestawieniu tych panów.

  No dalej w poście napisałem,że zestawienie jest bez sensowne(pod względem układów w KSW, bo sportowo, jest to jednop z najmocniejszych zestawień w historii naszej półśredniej), aczkolwiek,jeśli chodzi o kumplostwo,to Borys na swoim FB ubolewa nad tym,że będzie musiał zawalczyć z Moksem. Ciekawe jakby się sprawa miała,jakby to była walka o pas. Tak naprawdę,to nie chce oceniać czy Borys słusznie robi,że jest nie zadowolony,bo różnie człowiek może się poczuć,ale patrząc na to okiem fana – jeśli przyjmujesz walkę,to jawnie wyrażasz chęć bicia się z tą osobą. Uważam,że powinni podejśc do tego w taki sposób, jak do każdej innej walki – ale co ja tam mogę wiedzieć o tym. Dla mnie zestawienie jest nie ok,bo nie chcę aby któryś z nich przegrał,aczkolwiek, jako fan sportu byłbym nie szczery nie twierdząc też,że jestem bardzo ciekaw kto tą walkę wygra,więc pozostaje mi tylko mieć nadzieje,że nie będzie ona zachowawcza. Trzymam kciuki za obu – niech w ringu będzie rzeź a werdyktem remis+bonusy na Heraklesach 😀

 87. Zawiodłem się na KSW , borys ich prosił , żeby go nie zestawiali z moksem , a oni ich zestawili masakra . Moim zdaniem ksw boi się zestawić borysa z saidovem , bo może się okazać , że borys może pokonać saidova , którego ksw promuje ( a moim zdaniem borys miałby wielkie szanse wygrać z saidovem ) ..

 88. ,,Czasem…odechciewa się tego sportu…”Borys Mańkowski
  Krótko i na temat

 89. Pewnie już ktoś to napisał ale wygląda na to że jedynym powodem dla zrobienia tej walki jest chęć zrobienia na złość obu fighterom i pokazanie przez K&L jaką to oni mają władzę.
  Gdyby Mańkowski miał pas a Moks był wyraźnym pretendentem wtedy zgadzam się że musieliby walczyć ze sobą i nie ma zmiłuj….. ale nie jest tak

 90. Kompletnie bez sensu,jezdza razem na obozy,pomagaja sobie w przygotowaniach,a teraz w tak waznym momencie maja sobie zaszkodzic w karierze.Moze niech zestawia Bagiego z Materla albo Saidowa z Mamedem(zejdzie wage nizej i no problem)

 91. Cóż, żaden z nich wybrzydzać nie może, bo gdzie pójdzie? Jak nie KSW, to.. Pro Fight? Po upadku MMAA Hajs i Levy mogą dyktować warunki w znacznie większym stopniu niż za "czasów Podeszwy".

 92. Borys da radę z Moksem, tak jak dałby radę z czeczeńskim Saidovem. Jednak znając życie panowie nie będą chcieli walczyć na maksa brutalnie (wcale się nie dziwię), więc ta cała jazda sportowo nie ma sensu.Wkurwia mnie to niemiłosiernie i KSW znowu ma ode mnie minusa

 93. Wy bardziej chyba przeżywacie to, że oni mają się ze sobą zmierzyć, niż sami zainteresowani. Trochę przesadzacie… 

  Można mieć nadzieję, że jeżeli Moks przegra, dostanie jeszcze walkę ostatniej szansy, a ten pojedynek nie wyeliminuje go bezpośrednio z występów na KSW. Powinien dostać walkę z Grigorem, ale cóż… za bardzo na decydję K&L wpłynąć nie możemy. 

 94. KSW niby najlepsza organizacja w Europie? a nie mogą ściągnąć zawodników z za granicy ,osobiście wole jak nasi walczą z kimś z poza naszego kraju i idą do przodu . wtedy są nawet większe emocje jak się oglada taką walke .KSW LIPA DZIADY !

 95. A ja tam wolę jak na polskich rozpiskach dominują polskie nazwiska. Zwłaszcza, że zbyt często jakość ściąganych do nas obcokrajowców pozostawia wiele do życzenia.

 96. Mimo, że obydwu lubię, to będę za Mańkowskim, a tak swoją drogą, to bardzo dobrze, że będą ze sobą walczyć dwaj koledzy, bo to sport, a nie jakieś prywatne sprawy i ta walka może da do myślenia Materli i Mamedowi w sprawie zorganizowania ich wspólnej walki.

 97. ktos wspominal o walce mamed-materla

  jak chyba wieksza czesc osob nie bylem zwolennikiem tej walki, jednak jesli mamed postanowi zostac w pl i walczyc na ksw, to bede jak najbardziej za ta walka, w koncu to bedzie jego wybor i skoro ma walczyc z najlepszymi w pl, to watpie, zeby sciagnieto mu kogos lepszego niz michal ;] (bo caly czas nikt z aspirujacych do ufc nie bedzie chcial sie bic z mamedem)

 98. Ja walke Mamed vs Materla z checia zobacze (oczywiscie o pas) w tym czasie Drawl kogos by obil i kolejny rywal dla mistrza.

  Co do walki Moks – Mankowski jezeli to by bylo o pas spoko ale w tym przypadku nie do konca fajne zestawienie

 99. Jeśli Mamed zostanie to chyba najlepszych rywali ma właśnie w Polsce, w osobach Michała Materli i Tomka Drwala. Wiem, że Drwal w KSW to temat rzeka ale mimo wszystko w tej chwili jest to chyba bardziej prawdopodobne niż chociażby kilka miesięcy temu.

 100. Bardzo dobre zestawienie. Dwóch kumpli w ringu i niech wygra lepszy.
  Chcemy więcej dobrych walk na KSW 20 i zapraszamy wszystkich do Trójmiasta 😀

 101. Zdaniem p. Lewandowskiego wszystkie problemy wlasciciela MMAAttack wynikaja z faktu, iz staral sie spelniac zyczenia fanow i zawodnikow.  Wiec po co ta dyskusja ? Zacznijmy rozpatrywac temat KSW jako TV Show w czasie ktorego mozna , na razie jeszcze dosc czesto, zobaczyc walki zawodnikow MMA, choc juz nie koniecznie i nie zawsze  toczone wg zasad powszechnie obowiazujacych w tej dyscyplinie sportu. 

 102. Drwal raczej w KSW nie zawita – bynajmniej tak powiedział Lewandowski w jednym z wywiadów. 

  Walka Materla vs Khalidov powinna być pierwszą walką, jeżeli Mamed pozostałby w KSW. Można też (właściwie to należałoby), jak już wcześniej wspominałem – zachować kilku zawodników zza granicy i promować ich na galach częściej. Wtedy mielibyśmy nie tylko gwiazdy wśród Polaków, a byłby to krok w przód dla federacji. 

  Btw. K&L powinni poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem większej ilości walk na gali (choć tej jednej, jak w planach mają/mieli) i oczywiście zwiększeniu ilości gal w ciągu roku. 

 103. @up: 

  Nie chodzi tu o to, że Drwal ma konkrakt z MMAAttack (wiem, ta federacja upadła). 

  Choć fakt, mam luki spowodowane dość dużą przerwą. 

 104. Czemu chłopakowi nie powiecie o co chodzi? Levy ostatnio nie wykluczał wystepu Drwala na KSW, co jeszcze kilka miesiecy temu było nie do pomyslenia.
  winter is comming

 105. No, to chyba, że. xD 

  Przepraszam za moją niewidzę – jeżeli chodzi o ostatnie nowiny, jak pisałem – mogę mieć braki. 

  Chociaż pamiętam wywiad, w którym Lewandowski mówił, że Drwal nie wystąpi na galach KSW. -.^

 106. Ciekawe co chlopakow sklonilo do przybicia tego pojedynku ? Jakies wieksze $$$$ czy KSW po upadku MMAA moze juz traktowac zawodnikow jak Kunta Kinte ?

 107. Wiem, że nie znaczy. 😉

   

  @topic: 

  Myślę, że większe pieniądze. Albo po prostu ta walka jest eliminatorem o pas. =o

 108. Gdyby KSW udało się zakontraktować jeszcze z MMAA Drwala i Grabowskiego, bo chyba w takim wypadku kontrakty ich już nie obowiązują, choć nie wiem bo się na tym nie znam to wtedy powiedziałbym, że KSW rośnie w silę. A tak to jak można na to patrzeć inaczej? Z gali na galę coraz słabsze rozpiski albo na tym samym poziomie czyli niskim. Niby 20 gala, a rozpiska jak na to żenująca, choć niby nie podali przeciwników jeszcze. Miała być taka niespodzianka, a rewelacji nie będzie coś czuje…

 109. bez sensu. KSW chyba się za pewnie poczuło po akcji z Cholewą… w ogóle całe KSW 20 średnio się zapowiadało, a teraz to już dojebali konkretnie…

 110. Już czekam na to jakie pokrętne tłumaczenie zaserwuje nam jeden z panów prezesów. Zakładając, że w ogóle będzie miał któryś czas i ochotę, aby się tłumaczyć…

 111. Walka Moksa z Naruszczką ma sens, mimo iż jest to 2 Polaków. Nie mam nic do walk kolegów, a tymbardziej Polaków. Jednak mam wiele do bezsensownych walk gościa który walczy o utrzymanie z gościem który powinien walczyć o pas. K&L są fanami Pride i lubią zestawienia które nie mają sensu… Żenada.

 112. Moks vs. Naruszczka mialoby sens, bo obaj przegrali, choc nie jestem fanem zestawien Polak z Polakiem tak jak juz mowilem, ale jezeli walka jest o pas no to czemu nie… A to zestawienie nie ma logiki zadnej. Jezeli Moks przegra to definitywnie odpadnie z walki o pas pewnie, a jezeli przydarzyłoby sie, ze Borys przegra to co wtedy? Znowu z Naruszczka go zestawia czy co bo nie rozumiem. Wiadomo Aslambek jest najpowazniejszym kandydatem do pasa, bo wygral juz turniej itd, ale uwazam ze Mankowski teraz powinien dostac kogos zza granicy i w razie wygranej walczyc z Saidovem o pas, a z kolei Naruszczka powinien walczyc z Moksem i jeden z nich wtedy moglby walczyc juz wtedy z posiadaczem pasa. Pogmatwane to wszystko jak nie wiem, zrobili to na wlasne zyczenie.

 113. zawodnicy sie lubia i nie chca ze soba walczyc, wiec fajerwerkow nie bedzie…

 114. taaa… na bank PPV sprzedałoby się w ilości >1000000… cóż za głupota . :/.

 115. no to Kulti nie przyjedzie do klubu posparować. Lipne zestawienie, choć walka sama w sobie moze być ciekawa

 116. Nie chce nic prognozować, ale ktoś tu skończy z kontuzją (przed walką) 😉

 117. Przepraszam, ale nie do konca Was rozumiem. Jakim prawem zyczycie komukolwiek kontuzji? Przeciez zawodnicy trenuja, wkladaja w to cale serce, to dla nich praca. Kontuzja to zwolnienie lekarskie. Najczesciej nieplatne! Dla wielu fighterow walka na ringu to nie jedyne zrodlo utrzymania, wiec traca mozliwosc zarobkowania, zwlaszcza gdy sa zatrudnieni na kontrakt czy tez na tzw. umowy smieciowe. Wezcie prosze takze i to pod uwage, jesli po raz kolejny bedziecie probowac sciagac bad luck na ktoregos z zawodnikow (niezaleznie od kraju z ktorego pochodzi lub ktory aktualnie reprezentuje). Prosze Was goraco o to i dziekuje za przeczytanie tego posta.

 118. tomano -> widać że nie zrozumiałeś o co chodzi z tą kontuzją, a wystarczyło pomyśleć…
  Moks z Mańkowskim się lubią, nie chcieli walczyć więc teraz po zestawieniu ich razem któryś z nich może wykręcić się kontuzją aby nie walczyć z kumplem, czy to tak ciężko zrozumieć? bo niby kto i gdzie życzył komuś kontuzji?

 119. @tomano

  im chodzi o taka kontuzje na niby, zeby uniknac walki….

   

  Jezeli ich na to stac, to niech sobie pogrywaja z KSW. Pewnie pojawi sie drugie MMAA w niedalekiej przyszlosci….

 120. To troche zmienia postac rzeczy, choc z drugiej strony takie udawanie kontuzji to nie fair wobec organizacji KSW. Wyobrazmy sobie taka sytuacje, gdy w UFC , czy innej organizacji mma zawodnik niezadowolony z zakontraktowanej walki,symuluje uraz, by nie walczyc. Pan Lewandowski wyraznie powiedzial w ktoryms z wywiadow, ze sprawdzaja dokladnie jaka jest natura danej kontuzji. Wiec jak Kulturysta , czy Borys chcieliby przejsc przez „komisje”, faktycznie cos musialoby im sie stac ;-D

 121. Peter Sobotta na swoim FB napisał, że jeszcze w tym roku zawalczy w Polsce. Czyżby KSW zabrało się w końcu za zawodników MMAA?

 122. Szkoda,ze w Polsce jest w zasadzie juz tylko jedna liczaca sie organizacja i nazwiska na KSW beda sie powtarzac.Nie mniej jednak zestawianie zawodnikow takich jak Moks i Mankowski nie ma sensu.W UFC walka JJ vs Evans w koncu tez sie odbyla ale byla potrzebna dla okreslenia krola wagi polciezkiej-tutaj nie ma takiej sytuacji.
  Wszyscy sie ekscytuja KSW a tak naprawde Dana nawet nie zna naszych zawodnikow i nie interesuje go zakontraktowanie ich w swojej organizacji ( wyjatkiem jest Mamed ktory dal dupy bo takich okazji sie nie marnuje,zawsze mowil o aspiracjach sportowych ale niestety wyszla chciwosc,Borys by takiej szansy nie zmarnowal,Mamed mogl udowodnic wyzszosc nad Bispingiem i wtedy na pewno zarobilby odpowiednia kase)

 123. Ja nie rozumiem dlaczego piszecie ze walka moks vs mankowski nie ma sensu . Jest to eliminator do walki o pas z saiovem . Wydaje mi się że na tej gali nie zrobili walki o pas dlatego ze mankowski ma bilans walk w ksw (1-1) moks (0-1) i do tego traktuja go jako mistrza M-1  dostaje druga szanse i wygrany pewnie bedzie walczyl o pas moze jeszcze w tym roku . 

 124. White95: Przeciez Moks niedawno przegral z Saidovem, wiec jaki sens bedzie miala walka o pas Moksa z Saidovem? Jesli Moks wygra, to Sobotta dostanie walke o pas.

  Tej walki nikt nie chce, a K&L będą tłumaczyć "no, robimy takie walki jakie fani chcą zobaczyć dlatego zmuszamy Mańkowskiego do walczenia z Moksem" – tylko do cholery, tej walki nikt nie chce ! Ani przed ani po jej ogłoszeniu nikt jej nie chce ! Moks vs Naruszczka, Mankowski vs Saidov – tego chca fani.

 125. Chael P. Sonnen

  Dokładnie zgadzam się z tobą odnośnie , że kibice chcą naruszczka vs moks , mańkowski vs saidov

  White95

  Borys ma niby twoim zdaniem 1-1 w ksw ale ta przegrana była w wadze lekkiej , więc to ma się nijak do walk o pas w 77 ..

  Moim zdaniem do tej walki nie dojdzie…

 126. Pełno było wspólnych obozów Ankosu z Berserkersami, więc niedziwne, że się przyjaźnią. Tym bardziej, że waga ta to i spaorwali zapewne częściej ze sobą niż np Borys z Bedorfem…
  Nie podobało mi się zestawianie Borysa z Naruszczką, ale i Moksa z Saidovem, więc tu też jakoś nie jestem za tym, no ale tak to się często przecież zaczyna w innych krajach. Rozjeżdża ktoś podwórko i wyjeżdża dalej. Gorzej jeśli z kilkoma wygra, z kimś przegra, tamten też z kimś i żaden szansy na wyjazd nie będzie miał, bo jedynie dobry rekord w kraju ma szansę go wypromować.

 127. Ja wychodzę z założenia, że jeśli fighter nie chce walczyć z kolegami to niech się nie spoufala z zawodnikami walczącymi w tej samej kategorii. Wiem, że to prawie niemożliwe, ale tu chodzi o profesjonalizm. Skoro oni to odbierają jako sport, a nie napierdalankę to niech tak to traktują i tak do tego podchodzą, czyli w kategorii sportu.

  A skoro jeden nie chce się bić z drugim to jak ja mam myśleć, że dla nich to sport? Takie podejście wskazuje, że dla nich to nie jest sport, tylko napierdalanka właśnie. Na pewno to trudne, ale proszę was, chcecie być zawodowymi fighterami to liczcie się z tym. Tutaj będę bronił Maćka i Martina rękami i nogami, chociaż nie jestem fighterem i teoretycznie nie mam prawa tego rozumieć. Wiem natomiast jedno – da się to pogodzić (przykład: walka Bigfoota z Werdumem i wiele innych). Są fighterzy, którzy nie mają z tym problemu i tylko oni są moim zdaniem prawdziwymi profesjonalistami.

 128. @ Higlander tu moim zdaniem nie chodzi o "napierdalanke" ale o blokowanie innemu kumplowi kariery, zwłaszcza, że obaj jeszcze pracują na swoją pozycje

 129. Tu nie chodzi o koleżeństwo. Przynajmniej dla mnie. Jeśli Moks wygrałby z Saidovem nie miałbym nic przeciwko walce z Mankowskim, wtedy już pewnie o pas. Jednak Moks przegrał kilka walk, a Mankowski wręcz odwrotnie, jest na fali. 

  Ze sportowego punktu widzenia sens ma walka Moksa z Naruszczką, a Mankowskiego z Saidovem. 

  Ta walka ma sens tylko wtedy, gdy KSW chce sie pozbyc Moksa. Moim zdaniem w zlym momencie, bo Moksu akurat staje sie rozpoznawalny. O prosze – http://www.youtube.com/watch?v=yIBjjkkGYnA

 130. Oczywiście, jestem w stanie to zrozumieć. Na pewno jeden nie chce drugiemu komplikować kariery. Ale to nie jest wina Borysa, że Moksu przegrał trzy ostatnie walki i jak teraz z nim wygra to mu jeszcze bardziej zablokuje karierę. Walnę teraz banałem, ale niestety to jest MMA. Przegrywa jeden, by wygrać mógł drugi…

  A ryzyko zablokowania kariery po porażce istnieje zawsze, niezależnie czy walczy się z kolegami, wrogami czy kimś na kogo ma się wyjebane.

 131. Highlander: Spójrz na UFC. Tam się zestawia zawodników na podobnym etapie kariery. By walczyć z kimś wysoko notowanym trzeba wygrywać. Bierzmy przykład z UFC, a nie Pride gdzie się niszczyło zawodników w nonsensownych zestawieniach.

 132. Pod tym względem zestawienie jest złe, już to wcześniej pisałem. Również nie uważam, żeby zestawianie zawodnika z trzema porażkami pod rząd z zawodnikiem z jakimś tam pasmem zwycięstw było dobre. Zwłaszcza w kontekście tego, że obaj są na różnych miejscach w drabince u szczytu której jest pas mistrzowski.

  Krytykuję jedynie niechęć do walki z kolegą.

 133. Do Redakcji!!! Przy najbliższym wywiadzie z kimś z duetu K&L zadajcie takie pytanie: Jak to jest w KSW, że są równi i równiejsi. Jedni mówią, że nie chcą ze sobą walczyć bo są przyjaciółmi i muszą walczyć, inni mówią, że religia im nie pozwala i nie będą walczyć i im „idziecie na rękę”. Jeżeli KSW chce być faktycznie 2 organizacją na świecie to niech traktuje wszystkich, podkreślam słowo WSZYSTKICH profesjonalnie, a nie jednych (kumpli) lepiej, a pozostałych (dobrych zawodników, ale nie są moimi kumplami…) gorzej.
  Osobiści szacunek dla obu za pełen profesjonalizm i przyjęcie walki mimo, że bardzo jej nie chcieli:)

 134. Wyobrażasz sobie aby Mamed walczył z Saidovem? Bo ja nie. A tu jest identyczna sytuacja , oni trenują razem , Moksu stoi w narożniku Borysa..

 135. Hubi z tego co wiem to oni walcza w innych kategoriach wagowych wiec o takiej walki nie bedzie.

 136. Tu raczej chodziło o porównanie „Nie chcę walczyć w październiku”, a „nie chcę walczyć z kolegą/przyjacielem”. Na to pierwsze się godzą K%L ze względu na kwestie religijne, tu się nie godzą na nie walczenie Borysa z Rafałem, bo to JEDYNIE kwestie moralne. Zachodzi hierarchia pewnych zasad życiowych, do pewnego stopnia można odmówić, ale w pewnym momencie ta granica ochronna się kończy…

 137. Mysle,ze jakby Mamed czy Aslambek byl zmuszony do walki we wrzesniu to by sie pozegnal z KSW i tyle tak samo tutaj gdyby tak mocno nie chcieli walczyc to by nie walczyli.

  Bardzo madrze napisal Highlander

 138. A potem pewnie kara za odmowę walki, która jest w kontrakcie i weż tu spłacaj jakby tak KSW Cię wyłączyło z walczenia, a i nie pozwolono by podpisać z kimś innym…choć jeszcze ktoś musiałby chcieć po takiej niesubordynacji takiego zawodnika u siebie i mu odpowiednio płacić…
  A propos, ciekawe jeśli faktycznie KSW nakazało by Mamedowi walkę w trakcie lub po Ramadanie?Odmówiłby, bo religia?Czy jednak przyjąłby, bo „rodzina” i zarabiać trzeba?Aczkolwiek nie życzę Mamedowi takich wyborów.

  PS: zawsze jest szansa na kontuzję;)

 139. Jezeli to co pokazuja w mediach i on mowi w wywiadach jest prawda to wydaje mi sie, ze odmowilby walki.

  W tej walce kibicuje Moksowi

 140. Najlepszym wyjściem byłoby zestawienie Mańkowskiego z Crawfordem a Moksowi kogoś na odbudowanie, np Domingos Maestre albo Robert Radomski.

   

  Jeśli utrzyma się stracie Moks vs Mańkowski to pewnie w całości będzie to kulanka. Fakt to może być dobra walka ale zestawianie jej w tym momencie patrząć na ostatnie walki chłopaków to idiotyzm.

 141. A ja się podpisuje "rękami i nogami" pod słowami @DejvBT. Dlaczego niby Mamed i Saidov nie walczą, bo religią ? Bo nie chcą ? Borys i Moks też nie chcą. Równi i równiejsi. Jeśli Mamed by odmówił to zapłacił by karę. I z tego co się chwalili K&L kary są ogromne. A jeśli by odszedł z KSW to sam by stracił finansowo na tym, a ostatnio zależy mu tylko na kasie.

 142. Gdyby KSW nakazało walczyć w okresie Ramadanu Mamedowi, to przegrywają sprawę w sądzie z Mamedem.

 143. A to niby dlaczego ? Jeżeli sam Mamed podpisał kontrakt (nie znamy szczegółów tego kontraktu), jeżeli jest w nim mowa że zawalczy w terminie w którym mu wyznaczą to sam jest sobie winien. Poza tym gala nie jest w trakcie ramadanu tylko ~miesiąc później.

 144. Kontrakty nie stoją ponad prawem, a wręcz są od niego uzależnione:)

 145. Nie sądzę, żeby którykolwiek z zawodników miał obowiązek godzić się na walkę zaproponowaną przez promotora. Nawet w UFC żaden z zawodników nie ma takiego przymusu, oczywiście odmowa gdy UFC naciska dla tych mniej rozpoznawalnych wiązałaby ze się zwolnieniem.

  Inna sprawa, że nawet jakby KSW miało taki przymus wzięcia walki zapisany w kontraktach, to wykorzystując coś takiego przeciwko swojej największej gwieździe strzeliliby sobie w stopę.

  Na koniec, w żadnej z organziacji nie jest tak, że wszyscy są równi. Jednym obseniczne żarty uchodzą płazem (Evans, Griffin), a innym nie (Torres). Rampage w 2008 roku mógł rozwalić całe miasto swoim truckiem, a Dana i tak stanąłby za nim murem, podczas gdy Jesse Taylor czy War Machine wylatywali z UFC za mniejsze przewinienia.

 146. To nie jest tak że KSW by sobie strzeliło w stopę 😉 Mamed też musi gdzieś walczyć, a w KSW mu daje dobre warunki i to w końcu PL. 

 147. No biorąc pod uwagę, że Mamed ma na stole oferty UFC, Strikeforce i Bellatora to raczej miałby gdzie walczyć.

 148. Ja wiem o trzech ofertach z USA.

  Jeszcze jedno: zmuszanie Mameda, żeby walczył nieprzygotowany tuż po Ramadanie też nie leży w interesie KSW.

 149. Chciałbym miec taka robote jak Venom, robi to co lubi i jeszcze z tego zarabia, marzenie 😀

 150. Zdradź Venom ,nie bądź taki 😉 A  co do Bellatora, to tylko powiedz, czy musiałby w turnieju, czy od razu jakąś konkretną walkę? 

   

  Co do Ramadanu – już pisałem kiedyś – da się obejść – po prostu trenuje i je w nocy, a w dzień śpi – i po problemie. 

  Wiem, wiem, że to głębsza sprawa, ale w sumie by nie łamał zasad , choś latem długi dzień niestety Smile

 151. Ja nie napisałem że nie miałby gdzie walczyć, ale gdyby chciał tam walczyć to już by miał kontrakt. KSW jest mu baardzo na rękę i wszyscy doskonale o tym wiemy.

 152. I jak on ma ćwiczyć ? jedząc 3 razy dziennie w nocy? Rzeczywiście , ćwicząc po nocach jest po problemie… Może caly Arrarchion razem z nim niech tak zrobi?

 153. Nie pamiętam teraz nazwiska. Polski kulturysta utytułowany na miedzynarodowej arenie ze względu na pracę w nocy (bramka) przestawił sie na jakis czas na nocy tryb zyciai trenowania. Ciagnął tak przez jakiś czas, ale wrócił do korzeni.

 154. @jebaczka -> pewnie chodzi Ci o moje wypociny z tym ksw druga organizacja na swiecie;) odrazu mówię, że ja nie uważam, żeby byli wyżej niż 5-6 organizacją. Z tym, że drugą to chodzi mi o mniemanie duetu K&L apropo KSW, że są zaraz za, albo i nawet tacy sami jak UFC, ale mój komentarz na takie mniemanie jest ->buahhahahha;)

 155. @ up: Nie sądzę ,ze Mameda łączy stosunek pracodawca – pracownik wg tego co znamy z kodeksu pracy (czyli np. umowa o pracę) , więc większość tego co jest napisane w tym artykule ma się nijak do Chalidowa. 

  Podsumowując: Hipotetycznie jakby się Kawul uparł, Chalidow albo by walczył nawet w okresie ramadanu, albo wypad z baru. Wcześniej musiałoby to być w jakieś formie ustalone i obie strony musiałyby się zgodzić. 

   

  Faktycznie mają pewnie taką klauzulę wprowadzoną do kontraktu , że ze względu na ramadan Mamed nie będzie występował w tym czasie i jakimś okresie po (2 miesiące?).

 156. Widzę, że bardzo staracie się szukać problemów tam gdzie ich nie ma. Mamed żyje z właścicielami KSW w bardzo dobrych stosunkach, zastanawianie się czy Kawul chciałby przymusić swoją gwiazdę do walki tuż po Ramadanie to absurd. Nie sądzę, żeby w takim przypadku konieczna była jakakolwiek klauzula. Nieprzygotowany Mamed po miesięcznym poście, ani niezadowolony Mamed zdecydowanie nie leżą w interesie KSW.

 157. Należy wziąć pod uwagę, że Kawulski i Lewandowski są menagerami Mameda, w związku z czym na pewno nie chcą działać na szkodę swojego klienta. Prawdopodobnie po długich i żmudnych pertraktacjach doszli do porozumienia z KSW, aby Mamed mógł w pełni oddać się Ramadanowi

 158. dyskusje na tym forum są co raz bardziej "z dupy wzięte". Widocznie za mało się dzieje w polskim MMA,aby było o czym rozmawiać

 159. kogo obstawiacie?

  ja tego pana z klipu ciekaw jestem jaka będzie stawka?

 160. nie -m a t e r l e,

  a tak poważnie choć lokalny petriotyzm nakazuje dopingować mańka to jednak jakoś go nie widzę w roli zwycieńscy, nie wydaje mi się żeby zapasy z ankosu pokonały parter bersejkers-ów – czy jak to się tam pisze…
  Moks win by subm.

 161. kurwa głupio mi -przepraszam jajcarz, naprawde nie wiem jak mogłem tak napisać, strasznie mi wstyd.

  Dzięki jesteś wielki!!!

  Acha i jeszcze fajny też jesteś 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.