Informacja prasowa:

Mieli spotkać się już na KSW 41, ale ostatecznie wejdą razem do klatki na KSW 47 w Łodzi23 marca w Atlas Arenierękawice skrzyżują czołowi zawodnicy kategorii półśredniej i dwaj byli mistrzowie tej dywizji Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) oraz Dricus du Plessis (12-2, 4 KO, 8 Sub).

Dricus du Plessis pojawił się w KSW po serii siedmiu wygranych w największej afrykańskiej organizacji EFC. 24-letni zawodnik Team CIT miał skrzyżować rękawice z „Diabłem Tasmańskim” w grudniu 2017 roku, ale w ostatniej chwili nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskoczył wtedy Roberto Soldić i przejął tytuł należący do Polaka. Afrykaner już w pełni sił wszedł do klatki na KSW 43 we Wrocławiu i zaskoczył wszystkich, kiedy to w drugiej rundzie posłał na deski fenomenalnego „Robocopa” i to on został kolejnym czempionem dywizji półśredniej. W kolejnym starciu, na KSW 45 w Londynie, du Plessis ponownie stanął naprzeciw Chorwata i tym razem lepszy okazał się 23-latek trenujący w UFD Gym.

Borys Mańkowski wraca do walki po najtrudniejszym momencie w trwającej już ponad 8 lat karierze w największej organizacji MMA w Europie. 29-latek z Poznania w starciu wieczoru na gali KSW 39: Colosseum zmierzył się z legendarnym Mamedem Khalidovem i minimalnie uległ ówczesnemu mistrzowi wagi średniej. Na KSW 41 Mańkowski skrzyżował rękawice z Roberto Soldiciem i Chorwat niespodziewanie wyraźnie zwyciężył i odebrał reprezentantowi Czerwonego Smoka pas kategorii półśredniej. Mańkowski miał zawalczyć z Bruce’em Souto na KSW 46, ale na ostatniej prostej przed grudniową galą doznał kontuzji i musiał wycofać się ze starcia. Teraz „Diabeł Tasmański” wraca po przerwie, by na KSW 47 zaprezentować fanom to, co mieli szansę oglądać w zwycięskich bojach z Benem Lagmanem, Aslambekiem Saidovem, Davidem Zawadą, Jessim Taylorem czy Johnem Maguire’em.

W walce wieczoru KSW 47 dojdzie do starcia dwóch olbrzymich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy człowieka na Ziemi, Mariusz Pudzianowski, oraz debiutujący w KSW, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki.

68 KOMENTARZE

 1. Słuchy chodziły długo o tej walce, wiec tym bardziej się cieszę że Borys nie wybrał sobie jakiegoś ogórka na powrót.

 2. No i pięknie. Beka z tych co twierdzili, że Borys zrezygnował z walki z tym brazolem bo obsrał zbroję. Dobra walka się zapowiada. Mam nadzieję, że Borys zrobi formę życia.

 3. Zobaczymy na ile te treningi Borysa z jutuberami sa skuteczne.

  Poprawiłem Andrzeju, lata już nie te i błędy się pojawiają.

 4. Poprawiłem Andrzeju, lata już nie te i błędy się pojawiają.

  Mowisz, ze Borys robi przymiarki pod nowa fuche?

 5. Mowisz, ze Borys robi przymiarki pod nowa fuche?

  Ma ćwiczyć jakiegoś MEDYZE taki youtuberek śmieszny. do fame MMA 3

 6. Ma ćwiczyć jakiegoś MEDYZE taki youtuberek śmieszny. do fame MMA 3

  A to przepraszam nie znam.

  Myślałem, ze Borys w razie czego rozgląda się za nowa fucha i wybór padl na youtuba.

 7. Szkoda boryska, bo jak wdupi to juz sie nigdy nie podniesie. Predyspozycje do tego niestety ma wysokie po takiej przerwie.

 8. Dla Borysa to walka o być albo nie być w półśredniej. Jak Tasmański przegra to trzeba będzie zejść do niższej albo szukać szczęścia gdzie indziej. Soldic na soku, nie odda tego pasa szybko.

 9. A to przepraszam nie znam.

  Myślałem, ze Borys w razie czego rozgląda się za nowa fucha i wybór padl na youtuba.

  Został trenerem gościa co robi coś na Youtube .Nie martw się ja też patologii nie znam w dupach się

  A to przepraszam nie znam.

  Myślałem, ze Borys w razie czego rozgląda się za nowa fucha i wybór padl na youtuba.

  Szuli też trenował jednego youtubera nie pamiętam imienia ale myślę że to będzie teraz dość często spotykane zjawisko ze względu na popularność FAME MMA.i myślę że Borys dostanie za trening tego meduzy bardzo dobre pieniądze.

 10. Został trenerem gościa co robi coś na Youtube .Nie martw się ja też patologii nie znam w dupach się

  Szuli też trenował jednego youtubera nie pamiętam imienia ale myślę że to będzie teraz dość często spotykane zjawisko ze względu na popularność FAME MMA.i myślę że Borys dostanie za trening tego meduzy bardzo dobre pieniądze.

  Jak się skończyła przygoda szuliego z trenowaniem youtuberów każdy wie, pozdro Marian

 11. Borys sie bardziej jara wyswietleniami i subami na youtube niz mma. Do tego pojechal z rodzinka na wakacje do ciepłej Tajlandii, pod pretekstem przygotowan (to pewnie gadka dla sponsorów). Jak Conor dostal wpierdol od Diaza, to zaszyl sie na zimnej i ciemnej Islandii i trenowal, więc tu przewiduje kolejny wpierdol i dalszy ciąg depresji. Na pewno lepiej by się przygotował w Poznaniu gdzie trzaska mroz, sypie snieg i masz w glowie spanie, jedzenie i trening.

 12. Borys sie bardziej jara wyswietleniami i subami na youtube niz mma. Do tego pojechal z rodzinka na wakacje do ciepłej Tajlandii, pod pretekstem przygotowan (to pewnie gadka dla sponsorów). Jak Conor dostal wpierdol od Diaza, to zaszyl sie na zimnej i ciemnej Islandii i trenowal, więc tu przewiduje kolejny wpierdol i dalszy ciąg depresji. Na pewno lepiej by się przygotował w Poznaniu gdzie trzaska mroz, sypie snieg i masz w glowie spanie, jedzenie i trening.

  Do walki zostały ponad trzy miesiące ziom. Tydzień w Tajlandii na pewno nie przyczyni się do porażki 😉

 13. Do walki zostały ponad trzy miesiące ziom. Tydzień w Tajlandii na pewno nie przyczyni się do porażki 😉

  Z tego co mowil to jedzie na dłuższy okres czasu

 14. Z tego co mowil to jedzie na dłuższy okres czasu

  Myślę, że nawet jak posiedzi tam miesiąc a później zrobi całe dwa miesiące w Poznaniu to wszystko będzie ok. Tzn jeżeli ma być chujnia to i tak będzie i pobyt w Tajlandii się ku temu nie przyczyni. Borys pisał, że zaczyna od dzisiaj pełny tydzień treningowy także wierzę, że tak jest i nie będzie leżakował całymi dniami na plaży.

 15. Jak się skończyła przygoda szuliego z trenowaniem youtuberów każdy wie, pozdro Marian

  Nie wiem jak Zenek ale wiem że jego pupilek wygrał walkę na fame MMA2

  Pozdro chudy.

 16. Myślę, że nawet jak posiedzi tam miesiąc a później zrobi całe dwa miesiące w Poznaniu to wszystko będzie ok. Tzn jeżeli ma być chujnia to i tak będzie i pobyt w Tajlandii się ku temu nie przyczyni. Borys pisał, że zaczyna od dzisiaj pełny tydzień treningowy także wierzę, że tak jest i nie będzie leżakował całymi dniami na plaży.

  No zobaczymy.

  Niech będzie dobra bitka.

 17. Ciężko to widze , Dircus duży jak na WW w porównaniu do Borysa , jest twardy i poukładany w każdej płaszczyźnie , nie wiadomo w jakiej dyspozycji wyjdzie po walce z Roberto , ale stawiam na niego i pewną decyzje , bądź TKO 3 RD

 18. Ma ćwiczyć jakiegoś MEDYZE taki youtuberek śmieszny. do fame MMA 3

  Nie ma Borys go ćwiczyć tylko gościu wpada do nich na treningi. A to, że przy okazji mu coś z techniki pokaże to już co innego.

 19. hitowe?:korwinlaugh:

  Jaka organizacja( sorki federacja:lol:) takie hity.

  W krs wszystkie sa hitowe:lol:

  I rekordowe ziom:bayan:

 20. O kurła, a myślałem, że już zakończył swoją karierę. To włodarze zrobili psikusa, że go wyciągnęli z kapelusza. Tak czy siak, zweryfikowany i poza KSW wyżej nie podskoczy. Zresztą nawet tutaj są lepsi od niego.

 21. Ciezko wytypować wynik tej walki, ale Haratyk w dyspozycji z ostatniej soboty kończy obu panów przed czasem.

  :waldeklaugh::jarolaugh::brainoverload:

 22. Ta walka pokaże, czy Borys ma jeszcze po co startować w 77. W przypadku porażki przyjdzie czas na zmianę kategorii, w której Borys ze względu na warunki fizyczne powinien występować od początku, czyli 70.

 23. Ciezko wytypować wynik tej walki, ale Haratyk w dyspozycji z ostatniej soboty kończy obu panów przed czasem.

  Rafał walczy wagę wyżej.

 24. Jest to bardzo ryzykowny krok ze strony Borysa , bo przegrana jest niestety bardziej prawdopodobna a niżeli wygrana z Du Plessisem , no ale kto nie ryzykuję ten szampana nie pije :fjedzia: Lubię obu – niech wygra lepszy :chuck:

 25. Do walki zostały ponad trzy miesiące ziom. Tydzień w Tajlandii na pewno nie przyczyni się do porażki 😉

  on mowil, ze leci tam na 2-3 miesiace.

  za mmarocks.pl "Jeśli z treningami wszystko będzie ok, to planuję zostać tam na jakieś dwa-trzy miesiące."

 26. on mowil, ze leci tam na 2-3 miesiace.

  za mmarocks.pl "Jeśli z treningami wszystko będzie ok, to planuję zostać tam na jakieś dwa-trzy miesiące."

  Łoooo kierwa. W takim razie zmienia to postać rzeczy. Taki bądź co bądź ryzykowny camp może różnie wyjść.

 27. Dobre starcie i jednocześnie o wszystko dla Borysa. Bo ostatnich newsach o wybieraniu przeciwnika, starcie z Dupy Plessisem mnie zaskoczylo :fjedzia:

 28. Rafał walczy wagę wyżej.

  Borys walczył  z mistrzem MW, a Rafal  przegrał w RPA z Dricusem również w 84, więc moje twierdzenie nie bierze się z dupy. Żaden z nich nie jest tak twardy jak Różański, żaden moim zdaniem nie przetrwałby  na dziś  15 minut z Haratykiem, o 25 nie wspominając.

 29. Borys na straconej pozycji. Ale to mma wiec nigdy nie wiadomo. Ja tam lubie afrykanera a niezby lubie Borysa wiec raczej, mimo wszystko bede kibicowac Du Plessisowi.

 30. Nie chce krakać ale to może być nowy kandydat do tematu

  "Jaki jest Twój ulubiony gwałt w MMA?"

 31. Zastanówmy się gdzie jest UFC a gdzie jest KSW. Wchodzę na stronę UFC i widzę rozpiski z walkami wieczoru do 18 lutego a ogólnie do 3 marca. KSW za to już ogłasza walki na 23 MARZEC. UFC jest DALEKO Z TYŁU !!! Mamy połowę grudnia a ML i MK już myślą o marcu. Dana i reszta ekipy z UFC jakby o tym wiedzieli sami by powiedzieli że są w DUPIE !!!

 32. Zastanówmy się gdzie jest UFC a gdzie jest KSW. Wchodzę na stronę UFC i widzę rozpiski z walkami wieczoru do 18 lutego a ogólnie do 3 marca. KSW za to już ogłasza walki na 23 MARZEC. UFC jest DALEKO Z TYŁU !!! Mamy połowę grudnia a ML i MK już myślą o marcu. Dana i reszta ekipy z UFC jakby o tym wiedzieli sami by powiedzieli że są w DUPIE !!!

  Gdyby UFC robiło tyle gal co KSW to by miało już zaplanowane gale na najbliższe 3 lata :razz:jelen:

 33. Panowie i Panie, pytanie do tych co byli na KSW w Atlas Arenie. Jak z widocznością na sektorach A i U? (naprzeciwko wejścia zawodników)

 34. Dla Borysa to walka o być albo nie być w półśredniej. Jak Tasmański przegra to trzeba będzie zejść do niższej albo szukać szczęścia gdzie indziej. Soldic na soku, nie odda tego pasa szybko.

  Dlaczego ma iść do innej kategori? Poprostu spadnie w rankingu i tyle…

 35. Dlaczego ma iść do innej kategori? Poprostu spadnie w rankingu i tyle…

  Borys chce być mistrzem, pozostanie w kategorii ze świadomością, że do pasa już nie dojdzie nie wchodzi w grę.

 36. No i pięknie. Beka z tych co twierdzili, że Borys zrezygnował z walki z tym brazolem bo obsrał zbroję. Dobra walka się zapowiada. Mam nadzieję, że Borys zrobi formę życia.

  Obawiam się, że po takim woierdzielu, później kontuzji, do tego jego blisko ziomek stal sie "goat krs1", nie wiem jak to wszystko zniesie głowa Borysa. Jak sami zawodnicy ostatnio sami o tym otwarcie mówią, głowa często zawodzi, geniuszy, którzy mają ja niezniszczalną jest w sumie niewielu.

  Ogólnie szykuje się dobra walka, ale stawiam na Drikusa, pamiętajmy, że on też sobie może pojechać z dobrym cyklem :danaillegal:

  :fjedzia:

 37. Mańkowski swój chłop, będzie dobra bitka jak Borys wyjdzie w formie, faworytem pewnie nie jest, ale nie będę wcale zaskoczony jak to ugra. WAR BORYS!!!

 38. Najlepiej by było gdyby Gamer poszedł do UFC a Borys zszedł do lekkiej w KSW i tam walczył sobie o pas z Ziółkowskim, Szulakowskim, Grackiem i innymi. W półciężkiej z Soldiciem, Du Plessisem będzie mega ciężko a w dodatku pewnie będą musieli ściągnąć kogoś dla Soldicia i to kogoś mocnego. Chociaż i tak wiadomo że pewnie Gamer nie odejdzie, jedyne zestawienie jakie ma sens na ten moment jeżeli chodzi natomiast o Gamrota to walka z Rębeckim, który mógłby namieszać w tej walce i to bardzo mocno.

 39. Teraz jak zajrzałem to przez 6 lat uwaga 6 lat BORYS stoczył 8 pojedynków.. Cytując klasyka " to jest kurwa nieprawda " Szczerze mówiąc mimo tego że bardzo lubie Borysa to nie widze go aktualnie w tej wadze, i w tym pojedynku..

 40. Obserwując przygotowania obu zawodników mam nieodparte wrażenie, że po tym pojedynku z Borysa zawodnika/youtubera zostanie już tylko to drugie.

 41. Najlepiej by było gdyby Gamer poszedł do UFC

  Borys to samo, wjeżdża na etap odcinania kuponów

 42. Borys to samo, wjeżdża na etap odcinania kuponów

  Kiedy się skuma, że to jest możliwe a gość nie ma nawet 30 lat :damjan:

 43. Nic dziwnego. Skumał, że wyżej dupy nie podskoczy, żadne tam UFC i sportowe wyzwania. Kasa w KSW dostanie, dorobi sobie strimami, po co się męczyć? Ta sama kasa za mniejsze wyrzeczenia.

  Ile w ogóle taki pan Mańkowski może dostać za walkę w KSW? 100k zł? 150k zł? Walczy raz na rok, od tego trzeba zapłacić podatek, treningi, podzielić na 12 miesięcy. Jakiegoś szału to nie ma.

 44. Na pewno lepiej by się przygotował w Poznaniu gdzie trzaska mroz, sypie snieg i masz w glowie spanie, jedzenie i trening.

  Wielu zawodników mówi, że zima nie sprzyja przygotowaniom.

  Z resztą się zgadzam, Borys chyba os atnio więcej na yt niż na macie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.