Puncher_polsat

Gośćmi Pawła Wójcika w dzisiejszym magazynie sportów walki „Puncher” byli zawodnicy Ankosu Zapasy Warszawa. Anazor Ażijew Kuba Kowalewicz opowiadali o tym, jak wyglądają ich treningi i co robią poza MMA, a także rozmawiali o zbliżającym się KSW 30. Na chwilę w programie pojawił się także Borys Mańkowski, który w wywiadzie dla stacji zdradził kilka pierwszych przemyśleń na temat najbliższego rywala, Michaiła Tsareva.

Anzor Aziev

Anzor Ażijew:

 • Chciałbym już wiedzieć z kim walczę, żeby się pod niego przygotować, ale jeszcze nie mam żadnej informacji.
 • Tsarev to bardzo dobry zawodnik. Borys potrzebował takiego rywala. Jeśli wygra, będzie to dla niego duży krok do przodu.
 • Kibice, ja i Artur chcemy tej walki. Trzeba udowodnić, kto jest lepszy. Artur jest bardzo dobrym zawodnikiem i dlatego chcę z nim walczyć.
 • Starcie na KSW 30 może dać mi szansę walki o pas, dlatego jest większa motywacja.
 • Nie mam problemu z tym, że walczą kobiety, ale nie lubię tego oglądać.
 • Trenowałem zapasy od 6 roku życia. Po dziesięciu latach wyjechałem do Rosji na studia, a potem do Polski do rodziców. Na początku nie myślałem, że zostanę zawodnikiem MMA. Jednak szło mi dobrze, więc zaczęło mi się podobać.
 • Ankos Zapasy Warszawa, to jeszcze bardzo młody klub z młodymi i początkującymi zawodnikami, ale mamy wszystko, czego potrzebujemy: trenerów, salę, sprzęt.
 • Moi rodzice też nie lubią oglądać, kiedy się biję.
 • Na każdym treningu mam 15-20 osób.
 • Robię wszystko, żeby nikt nie rozpoznawał, że jestem zawodnikiem MMA. Nie zabiegam o rozpoznawalność.
 • Kilka razy zdarzyło mi się, że uciekałem od konfliktowych sytuacji poza ringiem, bo jestem zawodowcem.
 • Skończenie w walce z Swobodą mogło wyglądać źle z boku. Nie widziałem, czy Pavel był odłączony, miałem w głowie myśl, że albo teraz doskoczę i skończę, albo może mi uciec wygrana. Dzisiaj wiem, że kolejne ciosy były niepotrzebne, ale podczas walki tego nie widać.
 • Chciałbym zawalczyć cztery razy w 2015 roku, a trzy pojedynki to minimum.
 • Bardzo podobało mi się w Krakowie. Nie tylko hala, ale i gala. Jeśli walczę na gali, to gdzie się biję nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

 

Kowalewicz

Kuba Kowalewicz:

 • Nie za bardzo lubię walczyć z zawodnikami z Polski, dlatego nie skaczę z radości na myśl o starciu z Łukaszem.
 • Brak trenera na treningu jest odczuwalny (Piotr Jeleniewski). Ale cały czas utrzymujemy z nim kontakt, wspieramy go w trudnym momencie.
 • Nie mam problemu z walkami kobiet w MMA. Są charakterne, mają swoje humorki.
 • Zaczynałem jako judoka i ciągle mi czegoś brakowało. Kiedyś w domu tata oglądał jakieś walki MMA i powiedział do mnie: „Zobacz synu, to jest najcięższy sport” – to do mnie trafiło i zacząłem trenować najpierw u Nastuli i dalej już jakoś poszło.
 • Przyjęcie nazwy i wspólne działania z Ankosem z Poznania to była decyzja trenera.
 • Od kiedy trenujemy w Warszawskim Centrum Atletyki, zaczęły się poważne treningi. Nie musimy się martwić o ogrzewanie czy sprzęt mamy nawet na miejscu możliwość zjedzenia obiadów.
 • Moje walki najbardziej przeżywa mama. Nie ogląda na żywo, tylko kiedy dowie się, że wszystko ze mną dobrze, dopiero przegląda powtórki.
 • W trakcie pojedynku widzę tylko przeciwnika. W ogóle nie zwracam uwagi na kibiców, tylko słyszę narożnik.
 • W zeszłym roku walczyłem sześć razy, więc w tym roku chciałbym stoczyć siedem starć.
 • Nie za bardzo interesuję się MMA poza moimi występami i walkami moich znajomych.

 

Borys

Borys Mańkowski:

 • Nie obawiam się Tsareva, ale będę musiał być świetnie przygotowany pod jego styl walki.
 • Tsarev ostatnią walkę wygrał z Dennisem Hallmanem, czyli poniekąd legendą MMA. Też chcę być legendą MMA, więc biję się z najlepszymi.
 • Wcześniej Tsarev wydawał mi się lepszy. W ostatnich walkach wydawał się chaotyczny. Co nie zmienia faktu, że przygotuję się, jakby w każdej płaszczyźnie był bardzo dobry.
 • Jeśli podpasuje mi walka w stójce z Tsarevem, to będę się z nim tam bił, jeśli nie – sprowadzę go na ziemię.
 • Nigdy nie przegrałem walki w Poznaniu.
 • Cieszę się, że poznaniacy będą mi kibicować.

91 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 30. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 31. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 32. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 33. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 34. z tymi 7 walkami kowalewicz chyba przesada , na ksw pewnie 2 i poza moze z 3

 35. zychal

  z tymi 7 walkami kowalewicz chyba przesada , na ksw pewnie 2 i poza moze z 3

  Ogólnie jakoś taki mało pokorny 🙂 Niech go raju zleje bo nie przepadam za nim 😀

 36. Shutruk

  Brak trenera na treningu jest odczuwalny (Piotr Jeleniewski). Ale cały czas utrzymujemy z nim kontakt, wspieramy go w trudnym momencie.

  a co sie stało bo nie jestem w temacie

 37. Kursor

  Ogólnie jakoś taki mało pokorny 🙂 Niech go raju zleje bo nie przepadam za nim 😀

  A ja tam Kubę lubię jako zawodnika. Jeszcze 2-3 wygrane walki i można go ustawiać w kolejce do pasa KSW. 😀

 38. Kuba to taki walczak, nadrabia charakterem w swoich walkach, za to ma u mnie szacunek. Jeżeli wygra, chciałbym żeby zawalczył z Saszką.

 39. „Nie za bardzo interesuję się MMA poza moimi występami i walkami moich znajomych.”
  Czyli Kowalewicz to jeden z tych zawodników co w przewidywaniach na sherdog’u piszą „Dillashaw, bo nie wiem kto to Barao” (przed pierwszą walką) 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.