Kariera bokserska Mike’a Tysona po dziś dzień wzbudza wielkie zainteresowanie i nie można się z tym nie zgodzić. Ostatnio nieco przybliżyliśmy jego przygodę amatorską, a dokładnie:

Dokładnie dwa lata później od jego treningu z Jimmym Clarkiem – ”Żelazny Mike” wybrał poważną ścieżkę kariery. W 1985 debiutował na zawodowym ringu, kiedy to w ciągu roku stoczył aż 15 walk. W tamtych czasach Średnia pojedynków Tysona na miesiąc wynosiła wtedy: 1,25 raza. Zobaczcie sami jego demolkę w walce z Sammym Scaffem, który był znacznie od niego wyższy i miał znacznie lepsze warunki fizyczne.

https://youtube.com/watch?v=DEmoK6ZdsoM

Po walce ze Scaffem zawodnik z Ameryki mógł pochwalić się 14 wygranymi z rzędu, w dodatku 14 nokautami, nie wychodząc poza 4 rundę. Co ciekawe licząc ogółem od marca 1985 do czerwca 1986 roku – stoczył on aż 23 zawodowe walki.

Dla Tysona starcie z Sammym było pierwszym, które zakontraktowano na 10 rund. Na wideo możemy zobaczyć imponującą dynamikę młodzieżowca. Mike mocno skupił się na unikaniu prostych Scaffa, a następnie wyprowadzał obszerne sierpy, aby sięgnąć jego głowy, co w końcu się udało.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.