Wydaje się, że już w latach 80 wróżono wielką karierę Mike’owi Tysonowi. Amerykanin przed rozpoczęciem swojej zawodowej przygody boksował na ringach amatorskich, mając zaledwie 13 lat. Trening rozpoczął rok wcześniej po trafieniu do zakładu poprawczego – Tryon School. Platforma streamingowa DAZN postanowiła pokazać sylwetkę 15 – letniego  Mike’a i opublikowała jego nokaut. Aczkolwiek wielu fanów podważa wiarygodność tego nagrania, twierdząc, że Tyson był znacznie starszy. Prawda leży jednak po stronie autorów posta.

”Żelazny Mike” w 1981 (15 lat) zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich Juniorów. Wideo ukazuje jego przeciwnika -Joe Corteza, którego pokonał w niespełna 10 sekund. Rok później obronił on złoto. Karierę amatorską zakończył z rekordem 24-3.

Po mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej sięgał w 1986, czyli w wieku 20 lat. Następnie w ciągu roku dołożył pas IBF oraz WBA.

22 KOMENTARZE

 1. Mysle, że licznik był kręcony.

  U jednego jak i drugiego na filmiku , Tyson na pewno ma z 5 minimum przekręcony

 2. Dla mnie to największy bokser w historii. Jako jedyny wychodził do ringu po to by zniszczyć. Jego nie interesowały decyzje, ślizgane wyniki i pasy. On wychodził żeby zabić, wbić rywala w mate. Kariera mu się zawaliła bo Cus zabrakło. Zabrakło autorytetu który by go trzymał przy ziemi.

  ps. licznika to chyba nie miał kręconego, teraz ma 54 lata, wygląda i rusza się nieźle. Niedawno wrzucali jego myczki i dalej jest spora dynamika.

 3. ps. licznika to chyba nie miał kręconego, teraz ma 54 lata, wygląda i rusza się nieźle. Niedawno wrzucali jego myczki i dalej jest spora dynamika.

  Teraz tych 5 lat nie widać różnicy , ale 15 a 20 to jest różnica . Nigdy się nie dowiemy kto jest bliżej prawdy

 4. teraz ma 54 lata, wygląda i rusza się nieźle

  conor musi uwazac po barach, bo moze sie srogo zdziwic przy kolejnym dziadku.

 5. conor musi uwazac po barach, bo moze sie srogo zdziwic przy kolejnym dziadku.

  Konor by go jednym strzałem odjebal

 6. Mysle, że licznik był kręcony.

   W szkole gdzie uczęszcza mój syn jest czarnoskóra dziewczynka, taka całkiem black-black. O ile się nie mylę to III klasa, na tle rówieśników wygląda jak starsza siostra, nie mam na myśli tylko wzrostu. Inna sylwetka , dużo dojrzalsza twarz , doroślejsze ruchy nie jak te małe ślimaki po fastfoodach .

 7. conor musi uwazac po barach, bo moze sie srogo zdziwic przy kolejnym dziadku.

  Jak by mu Tyson sierpem zajebał to musieli by go bez głowy chować, bo nie ma chuja łba by nie znaleźli:tysonhappy:

 8. I pomyśleć że jako kilkuletni chłopiec stronił od bitki i dostawał wciry jak leci. Prawdziwa Legenda, Ikona.

  jakies zrodlo? bo z tego co sie o nim pisze, to tyson od najmlodszych lat mial problemy z prawem, bojkami i nalezal do gangu ulicznego.

 9. jakies zrodlo? bo z tego co sie o nim pisze, to tyson od najmlodszych lat mial problemy z prawem, bojkami i nalezal do gangu ulicznego.

  W swojej książce to opisywał.

 10. jakies zrodlo? bo z tego co sie o nim pisze, to tyson od najmlodszych lat mial problemy z prawem, bojkami i nalezal do gangu ulicznego.

  Z tego co pamiętam na wstępie tak właśnie siebie opisywał: mały wątly chłopiec nie wykazując przejawów agresji miał chyba 6-7 lat było to zanim uliczne życie go wciągnęła i "utwardziło".

 11. Pierwsza raz Mike zaczął bójkę gdy jakiś starszy dzieciak zabił mu gołębia.

  Opisuje we wspomnieniach że wcześniej dostawał wciry.

 12. jakies zrodlo? bo z tego co sie o nim pisze, to tyson od najmlodszych lat mial problemy z prawem, bojkami i nalezal do gangu ulicznego.

  Tylko nie mow ze interesujesz sie boksem i nie czytales tych 2 ksiazek Tysona? Nie przyznawaj sie nawet…

 13. Tak było, Mike jako kilkuletni bajtel był regularnie napadany i bity przez innych gówniarzy i nie tylko, dopiero po czasie zaczął się napierdalać z każdym, kradzieże, włamania itd. Wszystko można przeczytać w jego książce, bardzo ciekawa lektura 🙂

 14. Ta biografia, o której wspominacie, to jest jedna z lepszych książek związanych ze sportem jaka czytałem. Az naszla mnie ochota na odświeżenie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.