Po nokaucie Mike Tysona w 1982 roku wielu promotorów wiedziało, że Amerykanin posiada ogromny talent do boksu. Odbywały się wtedy Igrzyska Olimpijskie Juniorów, kiedy to Tyson bronił złotego medalu wywalczonego w 1981 roku na tej samej imprezie. W 1982 roku doszło do tego, że Mike jednego z juniorów znokautował w zaledwie 8 sekund. Jego rywal Dan Cozad na poniższym nagraniu został brutalnie odprawiony, a Tyson cieszył się kolejnym trofeum na początku swojej sportowej przygody.

Dan Cozad nie miał najmniejszych szans. Z początku próbował zatrzymać Tysona lewym prostym na odejściu, jednak pozostawał odkryty i Mike trafił porządnym prawym cepem i było po wszystkim. Amator przez dłuższy czas nie wstawał z desek, dopiero po interwencji lekarzy udało się go ocucić. Trzy lata później legenda boksu miała już stoczonych 19 walk na zawodowych ringach, a w 1986 ”Żelazny Mike” sięgnął po mistrzostwo świata organizacji WBC w wadze ciężkiej.

Jeżeli chodzi o karierę Dana Cozada, to nie jest ona znana. Pięściarz poza amatorską walką z Amerykaninem nie posiada innych taśm z walk w internecie. Cozad nie posiada także żadnego spisu pojedynków z ringów amatorskich na portalu rankingującym — BoxRec.

Obecnie Mike Tyson trenuje i wyraża chęci na dalsze starcia pokazowe. W ostatnim występie z Royem Jonesem Jr. pokazał, że jego forma jest całkiem niezła, jak na swój wiek. Niedługo po starciu okazało się, że obaj panowie sprzedali ponad 1,2 miliona subskrypcji pay-per-view, co wiąże się z bardzo dobrym wynikiem. Wszystkie liczby oczywiście zbiegały się do pomocy charytatywnej, w którą zaangażowali się obaj pięściarze. Miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni poznamy kolejnego rywala pięściarskiej legendy, cel jest szczytny i warto go rozwijać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.