W nocy z soboty na niedzielę zostanie wyłoniony niekwestionowany mistrz wagi lekkiej w boksie. Będzie nim Vasiliy Lomachenko lub Teofimo Lopez, do walki dojdzie w MGM Grand w Las Vegas. W stawce znalazły się pasy: IBF, WBA, WBC oraz pas WBO. Od godziny 4:00 kibice będą mogli oglądać pięściarskie wydarzenie roku na antenach Polsat Sport.

Teofimo jest posiadaczem pasa IBF, swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 6 lat. Wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, kiedy to reprezentował Honduras. W zawodach przegrał ze srebrnym medalistą Sofianem Oumihą. Po igrzyskach zdecydował się przejść na zawodowstwo i jego pierwszym sukcesem był pas Północnej Ameryki. Jeżeli Lopez pokona świetnego Ukraińca to bez dwóch zdań stanie się nową gwiazdą w USA i powiększy swoje grono trofeów o trzy nowe tytuły.

Cóż można powiedzieć o Vasilym? To świetny pięściarz, który w każdym pojedynku udowadnia, że jest prawdziwym wirtuozem. Cechuje go nienaganna technika oraz szybkość. Bokser ten bardzo szybko przemieszcza się na nogach i zawsze ma opracowaną taktykę na pojedynek. W przypadku Ukraińca pochwał nie braknie.

Jeżeli chodzi o samą potyczkę, to warto dodać, że Lomachenko rozpoczynał karierę w 126 funtach, a waga Lopeza oscyluje w granicy 154 funtów. Amerykanin do każdego starcia musi zbijać kilogramy, ale dzięki temu ma znaczną przewagę siły oraz warunków fizycznych nad rywalami. Fani wstępnie zaznaczają, że jeżeli Vasily poradzi sobie z siłą uderzenia Teofimo, to powinien wygrać na punkty, jeżeli nie, to zostanie znokautowany.

Karta walk:

Wasyl Łomaczenko (14-1) vs Teofimo Lopez (15-0) – WBC, WBO, WBA i IBF w kategorii lekkiej

super lekka: Alex Saucedo (30-1) – Arnold Barboza Jr. (24-0)

super lekka: Josue Vargas (17-1) – Kendo Castaneda (17-2)

super średnia: Edgar Berlanga (14-0 – Lanell Bellows (20-5-3)

średnia: Quatavious Cash (12-2) – Quincy LaVallais (9-0-1)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.