arum tyson fury

Bob Arum, jeden z najbardziej znanych promotorów bokserskich, przyznaje, że znalezienie dziś dobrego pięściarza wagi ciężkiej w Ameryce jest bardzo trudne, bo rynek sportowy zmienił się i potężnie zbudowani atleci wybierają inne dyscypliny sportu.

Bob Arum działa na bokserskim rynku od ponad 50 lat. W rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem dla serwisu Polsatsport.pl został zapytany o to, czemu tak rzadko odbywają się wielkie walki wagi ciężkiej w boksie. Arum przyznał, że wynika to z braku zawodników w tej kategorii wagowej, bo sportowcy ze względów finansowych w Ameryce wybierają inne dyscypliny. 50 lat temu natomiast to boks prowadził do wielkich pieniędzy.

Gracze w NFL zarabiali może pięć tysięcy dolarów za mecz, czyli drobne. To samo było w NBA, więc jeśli potężny facet chciał zarobić dobre pieniądze, to szedł do boksu.

Dziś sprawy wyglądają inaczej i boks nie jest już takim magnesem dla ludzi z wagi ciężkiej w Ameryce.

Teraz gracze NFL zarabiają miliony za sezon, a koszykarze są jednymi z najbogatszych ludzi świata. Po prostu: nie ma już takiego wyboru, a ci dobrzy ciężcy są z Europy.  Bo na Starym Kontynencie nie ma NFL, niewielu interesuje się tamtejszą liga basketu, w Wielkiej Brytanii to prawie nie jest sport, ale jest piłka nożna gdzie też za wielki nie możesz być.

W ostatnim czasie doszło do dwóch ważnych pojedynków wagi ciężkiej w świecie boksu. W pierwszym Ukrainiec Ołeksandr Usyk pokonał pochodzącego z Anglii Anthony’ego Joshuę i tym samym został nowym mistrzem federacji IBF, WBA i WBO. W drugim Brytyjczyk Tyson Fury obronił tytuł pokonując amerykańskiego pięściarza Deontaya Wildera.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Featherweight

8,451 komentarzy 17,170 polubień

Maksimus
Lodówa
Kruszyna
Szpilka
Zimnoch
GOAT
Moge wymienić tak bez końca
Każdy światowy poziom

Odpowiedz 1 Like