Martin Lewandowski, jeden z właścicieli organizacji KSW, wypowiedział się na temat zarobków Tomasza Adamka i Mameda Chalidowa za walkę na KSW Epic. Według jednego z szefów polskiej organizacji, zarobki zawodników z tego pojedynku mają być rekordowe.

Już za niespełna miesiąc, bo 24 lutego tego roku w Gliwicach, dojdzie do gali KSW Epic. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie starcie w boksie pomiędzy dwoma legendami sportów walki w Polsce. Tomasz Adamek, były mistrz organizacji bokserskich WBC, IBO oraz IBF, zmierzy się wtedy z byłym mistrzem KSW, Mamedem Chalidowem. Starcie odbędzie się na dystansie 6 rund. W rozmowie z fakt.pl, na temat zarobków obu panów wypowiedział się krótko Martin Lewandowski, jeden z właścicieli KSW.

Wszystkich kwot z przeszłości nie znam, ale myślę, że ta walka zdecydowanie je przebija.

Wszystko wskazuje więc na to, że zarobki obu zawodników będą wynosić ponad 3 miliony złotych. Tyle mieli dostać w przeszłości właśnie Chalidow i Mariusz Pudzianowski, którzy walczyli w klatce KSW w grudniu 2022 roku.

43-letni Mamed Chalidow (37–8–2 MMA) to prawdziwa ikona KSW. Chalidow od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed już od dłuższego czas zapowiadał, że chce spróbować swoich sił w boksie. W przeszłości mierzył się z m.in. wcześniej wspomnianym Mariuszem Pudzianowskim, Michałem Materlą, Roberto Soldiciem czy Scottem Askhamem.

47-letni Tomasz Adamek (53-6 BOKS) jest największą polską gwiazdą ringów. Popularny „Góral” w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę. Adamek ma też za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę amatorską. Jest również jedynym Polakiem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie Muhammad Ali Giant Athlete Award za wybitne sportowe osiągnięcia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,001 komentarzy 3,079 polubień

Martin Lewandowski, jeden z właścicieli organizacji KSW, wypowiedział się na temat zarobków Mameda Chalidowa i Tomasza Adamka za walkę na KSW Epic. Według jednego z szefów polskiej organizacji, zarobki zawodników z tego pojedynku mają być rekordowe. Już za niespełna miesiąc, bo 24 lutego tego roku w Gliwicach, dojdzie do gali KSW Epic. Główną atrakcją tego […]

Odpowiedz polub

click to expand...