Manny Pacquiao oraz Keith Thurman stanęli do 12-rundowego boju w Las Vegas. Już na samym początku starcia Filipińczyk posłał na deski Amerykanina i wydawało się, że tym nokdaunem ustawił sobie ”One Time’a”. Była to dynamiczna kombinacja, lewym hakiem Manny zahaczył tułów rywala, a następnie wyprowadził prawego prostego na szczękę. Efekt- Thurman na deskach!

Do 6 rundy ”Pacman” wyprowadzał celne kombinacje, trafiał Thurmana raz po raz i bez problemów inkasował kolejne rundy na swoje konto. Jednak to właśnie w tym starciu nastąpiło przełamanie i to Keith przejął inicjatywę, zaś momentami Filipińczyk po prostu stał. Doprowadziło to do dystansowania Pacquiao i pojedyncze ciosy Thurmana zaczęły odmieniać oblicze tego boju w liczbach.

Na dwie rundy przed końcem pojedynku Amerykanin został złapany lewym hakiem na korpus, odczuł go i przetrwał 10 starcie z wielkimi kłopotami. Tym samym kolejną rundę rozpoczął defensywniej, przykleił łokieć do swojego korpusu i czekał. Nie trudno więc się domyślić, że 11 runda była wygraną Filipin.

Walka zakończyła się niejednogłośną decyzją 115-112, 115-112 oraz 113-114 dla Filipińskiej legendy boksu. 40- letni Manny zdobył tytuł mistrza świata WBA Super. Co ciekawe Pacquiao został najstarszym mistrzem w wadze półśredniej.

Pełną relację ”runda po rundzie” z walki o mistrzostwo świata znajdziesz tutaj.

 

4 KOMENTARZE

  1. Komentował to chyba wujek Zdzisław z kolegą Marianem, dobra walka a oni mnie prawie uśpili

    Manny na dobrym towarze

  2. Gratulacje dla Pacmana. Gosc jest nie do zatarcia. Jedyna rzecz ktora zaskoczyla mnie in minus to pewne problemy kondycyjne Pacquiao bo zawsze slynal wrecz ze zwierzecej wydolnosci. No ale przy tak forsownym stylu walki, ciaglym in and out nie ma co sie dziwic,ze 40 letni Pac ktory ma jeszcze kilka innych zajec na ten moment troszke stawal. Wskazywalem go na faworyta przed walka i pisalem, ze dla Keith'a jest troche za wczesnie po 2 latach rozbratu z boksem. Thurman natomiast wielkie serducho do walki ale widac, ze byl kilka razy naprawde zraniony. Spodziewalem sie wiekszej agresji od 1 rundy i proby fizycznego stlamszenia Paca a on troszke zagral w jego gre. To malo kiedy dobrze sie konczy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.