Sprawa z 2017 roku pomiędzy Ewą Brodnicką (19-0-0, 2 KO) a Ewą Piątkowską (14-1-0, 4 KO) powoli dobiega końca. Powoli, bo Sąd I instancji wydał wyrok, natomiast „Kleo” zapowiedziała już złożenie apelacji.

Więcej o całej sytuacji opowiedziała sama Piątkowska w oświadczeniu dotyczącym całej sprawy.

„Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie przeciwko Ewie Brodnickiej. Była oskarżona o to, że po gali bokserskiej w Ergo Arenie podeszła do mnie w towarzystwie ochrony, uderzyła mnie pięścią w twarz i uciekła.

Sąd I instancji uznał Brodnicką za winną zarzucanego jej czynu.

Zasądzona kara przed uprawomocnieniem wyroku obejmuje ograniczenie wolności, zamieszczenie przeprosin w mediach oraz wypłacenie zadośćuczynienia.

Po zdarzeniu, do którego doszło w 2017 roku, Brodnicka twierdziła w rozmowach z mediami, że taka sytuacja nie miała miejsca i wszystko sobie wymyśliłam. Nagrania monitoringu i relacje świadków nie pozostawiły jednak wątpliwości.

Mam nadzieję, że wyrok skazujący spełni swoją funkcję społeczną. Bywa, że osoby lub instytucje odpowiedzialne za socjalizację nie sprawdzają się w swojej roli i to sąd musi wychowywać obywateli. Oby po tym doświadczeniu Ewa nie hańbiła już naszej pięknej dyscypliny takimi zachowaniami, które szkodzą całemu środowisku.”

Brodnicka poinformowała jednak, że wyrok jest nieprawomocny, w związku z czym nie jest to koniec spraw w sądzie.

„Ważne – wyrok jest nieprawomocny! Mój obrońca złożył już zapowiedź apelacji. Każda rozsądna osoba powinna wstrzymać się z ogłaszaniem „zwycięstwa” do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.”

Chwilę później dodała, że nie zamierza więcej komentować sprawy.

„A skąd Ty wiesz chłopaku, co jest na nagraniu? Nie będę tego komentować do czasu prawomocnego zakończenia sprawy.”

Zawodniczki stoczyły walkę we wrzesniu 2015 roku. Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła wtedy Ewa Brodnicka. Sędziowie Mirosław Brozio i Krzysztof Bubak punktowali 77-75 na korzyść „Kleo”, natomiast Piotr Kozłowski wskazał 78-74 dla „Tygrysicy”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.