Oleksandr Usyk w październiku 2019 roku zadebiutował w wadze ciężkiej. Ukrainiec po bardzo spokojnym pojedynku wygrał przed czasem z Chazzem Witherspoonem (38-4). Walka nie miała rewelacyjnego tempa byłego mistrza wagi junior ciężkiej, ale tego też oczekiwał jego narożnik — Usyk miał za zadanie, aby przyjąć jak najwięcej ciosów od naturalnego ciężkiego i poczuć królewską kategorię wagową.

Ostatnio mówi się głośno o tym, że Usyk spotka się z Dereckiem Chisorą (32-9) w październiku. Pojedynek miałby odbyć się w Wielkiej Brytanii, a zwycięzca tego starcia otrzyma szansę na mistrzowski bój z Anthonym Joshuą. Niestety, najprawdopodobniej ciągle nie ma podpisów pod kontraktami na to starcie ze względu na brak ustalenia lokalizacji gali. Ukrainiec jak zawsze z dużym dystansem i humorem w mediach społecznościowych przerwał ciszę w sprawie nadchodzącego starcia i łamanym angielskim nawoływał Chisorę.

Warto dodać, że Oleksandr w czasie pandemii nie próżnował i poza treningami rozwinął swoją działalność na Ukrainie. Bokser założył grupę promotorską — Usyk 17 Promotion i już 1 sierpnia zorganizuje galę bokserską na otwartym powietrzu. Pięściarz zapowiedział cały cykl wydarzeń tego typu podczas wakacji.

Oleksandr Usyk stał się znanym sportowcem po zdominowaniu wagi junior ciężkiej. Na początku bez problemów pokonał Krzysztofa Głowackiego w Polsce i zdobył pas WBO. Dzięki turniejowi WBSS miał szansę na dołożenie kolejnych pasów- WBC ,WBA oraz IBF. Pod koniec 2018 roku po znokautowaniu Tony’ego Bellew zawodnik zdecydował się podjąć kolejne wyzwanie i tym sposobem znalazł się w wadze ciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.