Już 28 listopada Mike Tyson, były mistrz wagi ciężkiej i prawdziwa legenda boksu, powrócić na ring i zmierzy się z Royem Jonesem Jr. Starcie ma być jednak pojedynkiem pokazowym.

Niedługo po tym jak Tyson zapowiedział powrót ze sportowej emerytury 57-letni Evander Holyfield również powiedział, że jest gotów na powrót do startów.

Po tym ogłoszeniu szybko pojawiły się głosy proponujące kolejny pojedynek pomiędzy Holyfieldem i Tysonem. Obaj pięściarze mieli okazję walczyć z sobą już dwa razy. W roku 1996 Holyfield odebrał Tysonowi pas mistrza świata WBA wagi ciężkiej, pokonując go przed czasem w 11 rundzie walki. W drugim boju, do którego doszło rok później Tyson został zdyskwalifikowany za odgryzienie kawałka ucha Holyfiledowi.

W najnowszym wywiadzie dla serwisu Westwood One Sport Tyson zapytany o walkę z Holyfieldem powiedział:

To jest coś co zawsze możemy zrobić, jeśli fani będą tego chcieli. Jeśli spojrzeć na to pragmatycznie, bardzo chciałbym to zrobić.

Tyson został zapytany również o swoją przyszłość w boksie i możliwość dalszego walczenie.

Poczekajmy do zakończenia najbliższej walki i wtedy będziemy dalej rozmawiać. To byłoby coś nowego, gdym mógł teraz spróbować swoich umiejętności w konfrontacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. To byłoby zadziwiające.

Mike Tyson to legendarny bokser, jeden z najlepszych pięściarzy w historii tego sportu. Był niepokonany od 1985 do 1990, kiedy to sensacyjnie przegrał z Jamesem Douglasem. Zanim to się jednak stało, aż sześć razy zdołał obronić mistrzostwa IBF, WBA i WBC.

Do walki Tysona z Royem Jonesem Jr. dojdzie już 28 listopada.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.