Tyson Fury vs Otto Wallin

Tyson Fury (29-0-1, Boks) zwyciężył przez jednogłośną decyzję z Otto Wallinem (20-1-0, Boks)- (116-112, 117-111, 118-110).

Pełną relację ”runda po rundzie” z powtórkami akcji znajdziesz tutaj

Pojedynek w Las Vegas przyniósł wiele emocji. Każdy spisywał Otto Wallina na porażkę, jednak ten miał swoje momenty w tej walce. W 3 rundzie potwornie rozciął prawy łuk brwiowy Brytyjczyka i do samego końca starał się pogłębiać kontuzję. Do 7 rundy ”All In” próbował atakować seriami na korpus i dosięgać ”Gypsy Kinga”, jednak ten wykazywał się kapitalną defensywą. Trafiał raz po raz prostymi, a od drugiej połowy starcia zdominował swojego rywala. Rozcięcie wdawało się we znaki byłemu mistrzowi i był kilkakrotnie odsyłany do narożnika w celu interwencji cutmana. W ostatniej rundzie Szwed naruszył ”Olbrzyma z Wilmslow”, jednak ten sprytnie przeszedł do defensywy i nie ryzykował wymiany ciosów.

Nie obyło się także bez małych kontrowersji. W 6 rundzie Szwed chciał pogłębić rozcięcie i w tym celu otarł rękawicą prawe oko Fury’ego.

W wywiadzie po walce Fury przyznał, że jego celem jest Deontay Wilder (41-0-1, Boks), a sam pojedynek odbędzie się 22 lutego 2020 roku.

1 KOMENTARZ

  1. Kto pisał ten artykuł kurna 😀 ? Jaki fenomenalny 😀 ? Wygrał ale po mega problemach z gościem , którego totalnie nikt wcześniej nie znał ani nie słyszał a i mógł przegrać gdyby lekarz zadecydował  , że jednak rozcięcie jest zbyt poważne.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.