Tyson Fury vs Otto Wallin

Dzisiejszej nocy Tyson Fury (28-0-1, Boks) zmierzy się z Otto Wallinem (20-0-0, 1 N/C) na gali Top Rank w Las Vegas. Początek relacji od godziny 3:45, transmisje z wydarzenia w Polsce przeprowadzi Polsat Sport od godziny 4:00.


116-112, 117-111, 118-110 dla Tysona Fury’ego!!! 

12 Runda: Ależ ciekawe było ostatnie starcie. Otto celnie trafił i naruszył swojego rywala! Mimo tego brakuje mu sił, żeby ponownie wstrząsnąć Brytyjczykiem. Tę rundę wygrał, ale to ”Olbrzym z Wilmslow” zostanie zwycięzcą. Według mnie 118-110 dla Tysona Fury’ego.

11 Runda: Wyśmienita runda w wykonaniu byłego mistrza. Obraz w końcówce się nie zmienia. Tyson tylko dokłada ciosów, a ”All-In” po prostu sobie nie radzi.

10 Runda: Mocno ruszył Tyson Fury! Sierpowe i proste lądują na głowie Szweda, który ma problem z unikami. Brytyjczyk wywiera presję, trafia ciosami, a sam nie inkasuje uderzeń.

9 Runda: Powoli zbliżamy się do końca. ”Gypsy King” wyraźnie prowadzi na punkty i jeżeli łuk brwiowy nie wykluczy go z gry, to raczej wygra jednogłośnie na punkty. Obraz pojedynku jest ten sam, jeżeli nie klincz i krótkie ciosy Fury’ego to lewy prosty i balans ciałem. Otto zdecydowanie zwolnił i nie jest skory do nieustannej presji i serii na korpus. Totalna dominacja Tysona, 89-82 na jego koncie.

8 Runda: Coraz więcej widzimy klinczu w tej walce, Fury nie chce się cofać, a Szwed naciera. Panowie wymieniają większość ciosów w zwarciach. Tysonowi tak naprawdę pasują zwarcia, gdyż nie chce ryzykować pogłębienia rozcięcia.

7 Runda: Ruszył odważnie Fury, szuka nokautu. Zaczął wyprowadzać haki na korpus oraz sierpy na głowę. W połowie kapitalny prawy prosty wylądował na głowie Szweda, który nie może poradzić sobie z ofensywą ”Gypsy Kinga”. Kolejna runda ląduje na koncie ulubieńca publiczności, 69-64.

6 Runda: Momentami naprawdę zaskakuje mnie ”All-In”. Nie daje Tysonowi wyjść na środek ringu i pracować lewą ręką. Nieustannie spycha go do lin, przytrzymuje i dosięga korpusu. Szkoda tylko, że wyłapuje sporo ciosów na kontrze. Potrzebna jest interwencja lekarza, bo rozcięcie wygląda źle. Po wznowieniu pojedynku były mistrz rusza do przodu i wyprowadza kombinacje na głowę Wallina, jednak ten ich nie odczuwa i przechodzi do klinczu. Powiększa się przewaga, ale Otto pod koniec zagrał nieczysto, przetarł rozcięcie łuku brwiowego swoją rękawicą w celu pogłębienia kontuzji.

5 Runda: Kontuzja łuku nie wygląda dobrze, jednak nie przeszkadza ”Gypsy Kingowi” w boksowaniu. Przewaga Fury’ego na punkty rośnie. W piątym starciu Szwed próbuje spychać po raz kolejny do lin rywala, ale kombinacje dosięgają jedynie gardy. Mimo natarcia Otto, to oczko zapiszę na konto Brytyjczyka, 49-46.

4 Runda: Pod koniec 3 rundy to lewy prosty spowodował rozcięcie. Muszę przyznać, że Wallin świetnie współpracuje ze swoim narożnikiem, który nakazał mu, aby zaczął używać balansu i nie przyjmował ciosów. Mimo tego to Tyson jest bardziej aktywny i częściej trafia, 39-37.

3 Runda: Wspaniałe proste ciosy Brytyjczyka są celne i raz po raz lądują na głowie Szweda. Co prawda Otto próbuje atakować na korpus, ale były mistrz świetnie pracuje na nogach i schodzi z linii ciosów. Starcie wędruje na konto Tysona, który w końcówce doznał rozcięcia prawego łuku brwiowego.

2 Runda: Rozpoczął o wiele odważniej Szwed, ale Tyson w defensywie, na odejściu łapie go pojedynczymi prostymi. Trzeba przyznać, że zaskakuje ”All In”. Atakuje seriami na korpus i spycha do lin ”Olbrzyma z Wilmslow”. Nie zdziwię się, jeżeli sędziowie zapiszą to oczko na konto Wallina, 19-19.

1 Runda: Rozpoczynają spokojnie, odwrotna pozycja Wallina, Fury zaś w swoim stylu pracuje lewym prostym na korpus i głowę. Otto przyjmuje proste Brytyjczyka, od czasu do czasu przechodzi do klinczu lub spycha pod liny swojego rywala. Mimo to runda wędruje z pewnością na konto ”Gypsy Kinga”.

Zaczynamy!!!

Ciekawy sposób na wyjście.

Zmierza ”Gypsy King” 

 

 

 

 

 

 

 

Po hymnach do ringu wejdą obaj pięściarze!

Jose Pedraza vs Jose Zepeda oraz Emanuel Navarrete vs Juan Miguel Elorde– to pojedynki, które odbędą się przed walką Fury’ego.

Carlos Cuadras (39-3-1, Boks) wygrywa z Jose Cardenasem (17-5-0, Boks) na punkty i tym samym pozostają jeszcze dwa pojedynki do walki wieczoru. Fury w ringu powinien pojawić się około godziny 6:00.


Wczoraj odbyło się także ważenie bohaterów walki wieczoru. Brytyjczyk wniósł na wagę 115 kg, zaś Szwed 107 kg.

Więcej na temat bokserskiej szermierki znajdziesz tutaj. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.