Walk Artura Szpilki (24-4, 16 KO) nie zobaczymy już w telewizji TVP? Wszystko na to wskazuje. Za pośrednictwem Twittera Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, podziękował „Szpili” za współpracę.

„Nie oglądałem programu z Arturem Szpilką, ale podobno nadal nie wie, że przegrał walkę z Radczenką i po raz kolejny zaatakował komentatorów TVP Sport. Dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej „karierze”…”

Na słowa Marka Szkolnikowskiego Artur Szpilka odpowiedział krótko.

„Wzajemnie”

Szkolnikowski odniósł się do słów Szpilki z programu , w którym został zapytany przez Mateusza Borka o to, ile razy oglądał swoją walkę z Radczenką.

„Raz, bo oglądałem nagrane bez głosu, bo chciałem to zobaczyć w ten sposób. Uważam do tej pory, że piep*zyli głupoty, bo można coś powiedzieć, ale nie tak skandalicznie, jak oni to powiedzieli. To też w jakimś sensie wywołało lawinę ludzi i taki hejt. Ja rozumiem, jakby był remis to z pełną odpowiedzialnością nie przyczepiłby się do tego nikt. Dali wygraną. Dobra, powiedzmy, że się z tym nie zgadzam, bo remis byłby idealny, ale mówienie o skandalu, złodziejach i o tym wszystkim. To, co w Niemczech oglądałem to przechodziło ludzkie pojęcie. Chłop dostał na przykład cztery nokdauny i on wygrywał. A tutaj?

Jest jedna rzecz jeszcze, już nie chcę się bronić. Była sytuacja tego typu, że drugi nokdaun to tak naprawdę biłem takie przejście i on mnie wywrócił, jak przechodziłem, to nie był czysty nokdaun, ale był. Sędzia zaliczył. Druga rzecz. W dziesiątej rundzie było odwrotnie. Ja trafiałem, sędzia przerwał. Pomijając to, była walka u siebie. Moglibyśmy dać nawet wygraną, a jak nie, to remis w ostateczności, żeby zamknąć ten temat. Tak, jak mówię, rewanż jest do zrobienia.”

Jeden z użytkowników Twittera odpowiedział dyrektorowi TVP Sport wiadomością, że Szpilka zapewnia pełne hale i oglądalność. Szkolnikowski podsumował to jednak krótką odpowiedzią.

„Nie zapewnia”

W ostatnich dniach Szpilka przeszedł operację barku i zapowiedział długą przerwę od walk. Niewykluczone, że do ringu powróci dopiero pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku.