Eddie Hearn, szef grupy Matchroom Boxing dopiął rewanżowe starcie pomiędzy Alexandrem Povetkinem i Dillianem Whytem. Pojedynek odbędzie się 6 marca.

Alexander Povetkin oraz Dillian Whyte spotkają się po raz drugi w ringu. Tym razem, zwycięzca najprawdopodobniej zmierzy się z Deontayem Wilderem, a przynajmniej takie plany ma Eddie Hearn. Deontay pozostaje na pierwszym miejscu rankingu WBC i próbuje doprowadzić do trylogii z Tysonem Furym, jednak jego obóz finalizuje walkę z Anthonym Joshuą. Na razie nie znamy miejsca starcia Whyte vs Povetkin II, wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią.

Przypomnijmy, że do drugiego spotkania Whyte’a z Povetkinem miało dojść już 21 listopada. Niestety, Rosjanin został hospitalizowany po tym, jak wykryto u niego COVID-19 i odwołano galę. Wtedy już promotor Eddie Hearn zapowiedział, że po tym, jak Alexander wróci do pełni sił, da mu czas na porządny obóz przygotowawczy i zapewni dobre warunki w kontrakcie na 2021 rok.

Povetkin w sierpniu ciężko znokautował Dilliana Whyte’a, który aż palił się do walki mistrzowskiej z Tysonem Furym. Walka zakończyła się w piątej rundzie po kapitalnym lewym podbródkowym. Co ciekawe Rosjanin w tym starciu dwukrotnie zaliczył deski, a w czwartej odsłonie ratował go gong. To nie przeszkodziło jednak doświadczonemu ”Saszy”, o czym przekonał kibiców w kolejnych 3 minutach.

Dla Alexandera był to powrót po remisie z Michaelem Hunterem na gali w Arabii Saudyjskiej. Wcześniej wygrywał na punkty z Hughie Furym, a jeszcze wcześniej doznał bolesnej porażki z Anthonym Joshuą na gali w Londynie. Kontrakt Rosjanina zawierał klauzulę rewanżową, którą od razu uruchomił obóz Whyte’a. Zatem czekamy na 2021 rok, aby obejrzeć to starcie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.