Ostatnio boks nie ma najlepszej passy. Najpierw niemiecka komisja bokserska oszukała Rafała Jackiewicza i po kilku dniach zmieniła werdykt jego walki, a teraz najpopularniejszy portal z bokserskimi statystykami BoxRec.com, nie chce wpisać do swojej bazy gali Tymex Boxing Night 13.

ZOBACZ: Skandal w Niemczech, Rafał Jackiewicz okradziony ze zwycięstwa

BoxRec to odpowiednik naszego Sherdoga/Tapology – serwis z którego codziennie korzystają dziennikarze, promotorzy, zawodnicy oraz fani sportu gdy chcą się dowiedzieć o zbliżających się wydarzeniach bądź sprawdzić bilans ulubionych zawodników. Dlaczego BoxRec nie chce dodać pełnoprawnej gali do swoich baz? Wszystko jak zwykle dotyczy polityki. Obecnie są dwa twory nadzorujące gale bokserskie w Polsce – Polski Wydział Boksu Zawodowego (PWBZ) oraz Polish Boxing Union (PBU). Edytor na Polskę według Andrzeja Kostyry współpracuje tylko z PBU, ignorując wydarzenia związane PWBZ, choć to ten drugi organ od 2013 do 2019 r. nadzorował wszystkie gale bokserskie w Polsce.

W tej sprawie zaapelował Mateusz Borek wskazując, że edytor portalu statystycznego ma być niezależny.

Sytuacja jest tak absurdalna, że gdyby odnieść ją na pole MMA, to tak jakby na Sherdogu zabrakło gal KSW tylko dlatego, że szef organizacji Martin Lewandowski związany jest ze stowarzyszeniem „MMA Polska”, a edytor Sherdoga dodawał tylko gale związane ze Sławomirem Cyplem z Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki. Gala Tymex Boxing Night 13  to duże wydarzenie, które będzie transmitowane przez TVP Sport w sobotę od 17:30.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.