Jak poinformował dziennikarz Mike Coppinger z portalu The Athletic, Adam Kownacki jest brany pod uwagę jako kolejny przeciwnik dla byłego mistrza świata wagi ciężkiej, Andy`ego Ruiza Jr.

Według informacji Coppingera, powrót Andy’ego Ruiza Jr. (BOKS 33-2) planowany jest na sierpień a głównym kandydatem do walki z byłym mistrzem jest niepokonany Adam Kownacki (BOKS 20-0) oraz były przeciwnik Polaka, Chrisa Arreola (38-6-1). Warunkiem lukratywnej walki dla Kownackiego ma być sobotnie zwycięstwo z Robertem Heleniusem.

Kownacki w ostatniej walce w sierpniu 2019 roku pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę i zdobył wakujący pas IBF International. W starciu tym bokserzy pobili dwa rekordy wagi ciężkiej: najwięcej wyprowadzonych ciosów w historii wagi ciężkiej (2172) i najwięcej trafionych (667). W sobotę polski bokser w hali Barclays Center na Brooklynie zmierzy się z Robertem Heleniusem. Poniżej znajdziecie zapowiedź tej walki:

Dla Ruiza Jr. byłby to powrót po dotkliwej porażce z Anthony Joshuą z grudnia zeszłego roku w Arabii Saudyjskiej. W rewanżowym starciu, Brytyjczyk pewnie wypunktował Ruiza 110-118, 109-119, 110-118  zabierając mu mistrzowskie tytuły WBA, IBF, WBO oraz IBO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.