Jeden z największych gwiazdorów w historii MMA Bob Sapp (MMA 11-12) będzie rywalem Mariusza Pudzianowskiego (MMA 3-2) w jednej z dwóch głównych walk na KSW 19, 12 maja w Łodzi.

Amerykanin był przez lata filarem popularności japońskiej organizacji K-1. Jego pojedynek z Akebono z 2003 roku jest do dzisiaj najchętniej oglądaną walką K-1/MMA w historii, a walka z Antonio Rodrigo Nogueirą z 2002 roku jest uznawana za jedną z najważniejszych. Po początkowych sukcesach m.in. dwukrotnym pokonaniu legendy kickboxingu Ernesto Hoosta, ogromna popularność Sappa w Kraju Kwitnącej Wiśni przestała iść w parze z jego klasą sportową.

Od 2008 roku, Bob wygrał tylko dwie z dwunastu walk MMA, a po nieprzyjemnym rozstaniu z FEG, w ostatnich dwóch latach stał się atrakcją lokalnych gal w Europie i Azji. Bestia walczył i w bardzo słabym stylu przegrywał m.in. w Emiratach Arabskich, Austrii, Chorwacji, Indonezji, Holandii i Indiach.

W ostatnim pojedynku MMA na marcowej Super Fight League w Bombaju Sapp poddał się w starciu z były rywalem Pudziana Jamesem Thompsonem. Zanim Amerykanin pojawi się w Polsce, 22 kwietnia czeka go jeszcze występ słoweńskiej gali WFC.

Rozpiska KSW 19.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.