(fot. Tracy Lee / Yahoo! Sports)

Zaledwie trzy tygodnie temu Jon Fitch (MMA 23-3-1, 1 NC, UFC 13-1-1, #2 w rankingu MMARocks) i B.J. Penn (MMA 16-7-2, UFC 12-6-2, #6 w rankingu MMARocks) stoczyli remisowy pojedynek na gali UFC 127 w Sydney. Dziś poznali datę swojego kolejnego starcia – będzie to UFC 132, 2 lipca w Las Vegas o czym informuje oficjalnie UFC. Po 15 minutach walki w Australii, zwłaszcza po dominującej trzeciej rundzie w wykonaniu Fitcha, większość obserwatorów oraz nawet sam Penn spodziewali się werdyktu na korzyść zawodnika American Kickboxing Academy. Jak się okazało tylko sędzia Barry Foley ocenił walkę w ten sposób, pozostała dwójka, Sal D’Amato i Chris Lee wypuntktowali remis. Fitch od porażki z St-Pierre’m wygrał do tego momentu kolejne 5 walk, Hawajczyk, który po dwóch przegranych z Frankie’m Edgarem przeniósł się do kategorii półśredniej, w limicie -77 kilo ma prócz remisu z Fitchem na koncie niedawny nokaut Matta Hughesa.

Innym ogłoszonym starciem na tą galę jest pojedynek George’a Sotiropoulosa (UFC 14-3, UFC 7-1, #15 w rankingu MMARocks) z Evanem Duhnamem (MMA 11-2, UFC 4-2, #14 w rankingu MMARocks). Obydwaj zawodnicy po bardzo dobrym roku 2010 zaliczyli wpadki na początku 2011. Dunham przegrał przez TKO z Melvinem Guillardem w styczniu i obecnie jest na paśmie 2 porażek z rzędu uwzględniając kontrowersyjny werdykt w starciu z sherkiem na UFC 119. Sotiropoulos zanotował swoją pierwszą porażkę w UFC na wspomnianej gali w Australii z rąk Dennisa Sivera, nie bedąc w stanie obalić niemieckiego kickboksera.

UPDATE: UFC dołożyło jeszcze kolejną walkę na lipcową galę – starcie Dennisa Sivera (MMA 18-7, UFC 7-4, #12 w rankingu MMARocks) z Mattem Wimanem (MMA 13-5, UFC 7-3).  Siver po pierwszym, nieudanym pobycie w UFC w latach 2007-08 odbudował swoją karierę wygrywając 6 z ostatnich 7 walk dla Zuffy w tym ostatnio wspomniany pojedynek z Sotiropoulosem. Wiman również jest na fali wygrawszy 3 walki z rzędu. Zawodnik trenujący na co dzień z Gilbertem Melendezem ostatnio pokonał Cole’a Millera na gali Fight for the Troops w styczniu.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.