Walczący w wadze ciężkiej Ben Rothwell powróci do oktagonu UFC po prawie trzech latach przerwy od zawodowego sportu.

Przeciwnikiem charakterystycznego Amerykanina będzie były mistrz organizacji World Series of Fighting – Blagoy Ivanov.

37-letni Rothwell (MMA 36-10) ostatni raz walczył w MMA w kwietniu 2016 r. kiedy to przegrał walkę z byłym mistrzem dywizji Juniorem Dos Santosem. Porażka przerwała dobrą serię czterech zwycięstw z rzędu Rothwella w UFC.

Kolejne problemy pojawiły się wraz z poważną kontuzją kolana jakiej Rothwell nabawił się przed walką z byłym mistrzem Fabricio Werdumem na gali UFC 203 we wrześniu 2016 r. Walka została przełożona na UFC 211 ale została ostatecznie anulowana z powodu wpadki dopingowej zawodnika. Rothwell utrzymywał, że wpadka była spowodowana terapią jaka została mu przepisana przez lekarza ale USADA była nieugięta i zawiesiła go na 2 lata w prawach zawodnika.

Jego przeciwnik  Ivanov (MMA 16-2-1) zadebiutował w UFC podczas gali UFC Fight Night 133 w lipcu zeszłego roku w walce z Juniorem Dos Santosem. Bułgar został zdominowany w starciu które ostatecznie przegrał przez decyzję. Walka ta przerwała piękną serię 5 zwycięstw z rzędu jakie Ivanow odniósł w organizacji PFL / WSOF.