Wygląda na to, że Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork wyciągnęła wnioski z błędów, jakie popełniła podczas ważenia Daniela Cormiera przed jedną z gal UFC w Buffalo.

Sergio da Silva (MMA 6-8,) zestawiony z Mattem Rizzo (MMA 9-2) w umownym limicie 130 funtów, robił wszystko, co mógł, by oszukać wagę. Mimo przeróżnych sztuczek, przekroczył limit o ponad siedem funtów od umówionego na galę Bellator 180, która odbędzie się jutro w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Członkowie komisji nie zamierzali przymknąć oka na sztuczki da Silvy. Samo ważenie zawodnika trwało niemal dwie minuty. Na początku próbował wymusić, bo to jego narożnik trzymał ręcznik, a potem kilkakrotnie zdejmował stopę z wagi, zanim dostał jasny rozkaz, by stać obiema stopami na wadze. W pewnym momencie powiedział członkom komisji, że opuszcza ważenie i przyjdzie później spróbować jeszcze raz, ale powiedziano mu, że nie ma takiej możliwości.

Da Silva ostatecznie wniósł na wagę 137,6 funtów, ale nie zostanie ukarany za niewypełnienie limitu, bo ten już wcześniej był zmieniony. Jego rywal, Rizzo ważył 133,6 funta, więc i on nie zmieścił się w umówionym limicie.

Wideo z zajścia poniżej:

21 KOMENTARZE

 1. dwóch oponentów nie robi umówionego limitu wagi.

  skoro limit jest umówiony, to obaj robią na spokojnie nowy umówiony limit umówionego limitu….

  :corn:

 2. ej no tylko 7lb ponad limit , staral sie chociaz , musi pobrac lekcje u dc bo to bylo zbyt beszczelne dc nie lubi:DC::DC:

 3. On tak na serio :nono:

  W KSW by to na luzie przeszło, już nie takie wałki tam na ważeniach były 😀

  Proszę przytocz kilka przykładów bo chyba musiałem przeoczyć

 4. On tak na serio :nono:

  Proszę przytocz kilka przykładów bo chyba musiałem przeoczyć

  Irvin, Dean…to tak na szybko, bo obiad mi się przypala.

  A po jednym z ważeń z Deanem i Mamedem w jakimś tradycyjnie dziwnym Mamedweight jeszcze komunikat na głównej stronie KSW, że wszyscy zawodnicy zmieścili się w limicie….chyba limicie samej wagi, chociaż i z tym różnie bywało (Butterbean nie został do końca zważony).

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.