Poznaliśmy już obu finalistów Grand Prix Bellatora w wadze ciężkiej. Fedor Emelianenko i Ryan Bader zmierzą się sobą 26 stycznia na gali organizowanej w Los Angeles. Zwycięzca turnieju zostanie nowym mistrzem Bellator MMA w królewskiej kategorii.

Fedor obie walki turniejowe kończył przed czasem w pierwszej rundzie. W ćwierćfinale znokautował Franka Mira w 48 sekund, a na dzisiejszej gali zdominował Chaela Sonnena ciosami w parterze.

Bader w pierwszej rundzie błyskawicznie odprawił Muhammeda Lawala. Mistrz wagi półciężkiej Bellatora potrzebował zaledwie 15 sekund na znokautowanie „King Mo” i awans do półfinału. Na wczorajszej gali Bellator 207, Ryan zdeklasował Matta Mitrione na pełnym dystansie i w styczniu stanie przed szansą na zostanie podwójnym mistrzem organizacji.

23 KOMENTARZE

 1. No to teraz pozostaj tylko pokonać Badera i później na zakończenie kariery walka na Narodowym z Pudzianem o miano najlepszego ciężkiego w historii !

 2. Stawiam na Badera. Zamęczy Fedora, który ma siły na 1 rundę. Sonnen miał plecy Fedora, ale różnica wagi i warunków fizycznych zrobiła swoje. Bader takiej okazji nie zmarnuje.

 3. Bader go ubije jak placka. Od początku był faworytem tego turnieju.

  Nie odzieraj nas z marzeń 🙂

 4. Gdyby Fedor został mistrzem Bellatora, byłoby to niesamowite zwieńczenie kariery 😀

  I jeśli mu się to uda to najlepszą decyzją w tamtym momencie było by definitywne zakończenie kariery

 5. Bader pewnie wygra decyzją, dominując zapasami, ale….. ale….. Bader od zawsze miał przypadłość Overeema, czyli duży przycik ON/OFF na brodzie, więc jak Fiedja mu zapierdoli jakimś cepem, to Ryan będzie miał shutdown systemu natychmiast.

 6. Bader pewnie wygra decyzją, dominując zapasami, ale….. ale….. Bader od zawsze miał przypadłość Overeema, czyli duży przycik ON/OFF na brodzie, więc jak Fiedja mu zapierdoli jakimś cepem, to Ryan będzie miał shutdown systemu natychmiast.

  Niby tak, ale Fiodor jest już stary i wolny.

  Szkoda, że Bader się obija w tym Geriatorze. Gdyby został w UFC, prawie na pewno zawalczyłby o pas (pewnie zamiast Wulkana)

 7. W 2019 o pasy w wadze ciężkiej będą walczyć Fedor i Lesnar.

  :DC:

  Czyżby ich zestawienie znowu nabierało sensu? 😀

 8. W 2019 o pasy w wadze ciężkiej będą walczyć Fedor i Lesnar.

  :DC:

  Lesnar nie doczeka do walki i wyłapie zawieszenie na 4 lata.

 9. Cóż… wieku się nie oszuka. Fedor kondycyjnie słabo wyglądał z Sonnenem – ciężko oddychał.

  Szanse ma jak trafi w pierwszej rundzie. Niestety to już nie te czasy gdzie rozbijał każdego do zera.

 10. Uwielbiam Ferdka. Zawsze mu kibicowałem i zawsze będę kibicował, za to że jest kompletnym przeciwieństwem raka, jakiego na MMA sprowadził Rudolf. Niestety, przeczuwam Bader zgwałci go gorzej niż Mitrione'a. TDD Cara wyglądało w walce z Sonnenem fatalnie (Chael wjeżdża mu w nogi, a ten stoi, nie stosując nawet podchwytu…), kardio niestety tak samo (oglądając to finalne G&P zastanawiałem się kto jest tam bardziej zmęczony – Rosjanin, czy obskakujący Americano?), bardzo też łatwo na glebie oddał plecy Sonnenowi (na szczęście temu zachciało się fikołków). Bader wykorzysta to bezlitośnie. Jeżeli Ferdkowi nie wejdzie jakiś konkretny cep w pierwszej rundzie (za co trzymam kciuki), to obawiam się, że będzie mecz do jednej bramki.

 11. Fedor jest już stary. Ma 42 lata. Łapy nisko, kondycja na 1 rundę. Potem sam sie przewraca. Fizycznie słabizna, Zapaśniczo kiszka.

  Szkoda go już oglądać w takiej formie. Naprawdę szkoda…

  :fjedzia:

  Co do Badera to jest słabiakiem, nudnym w uuuujj…ale skutecznym. Fakt ,że jak go Fiedzia jebnie na starcie, to jest opcja ,że go dobije na glebie. Jeśli przestrzeli, to Vader go stłamsi zapaśniczo jak szmatę.

  Fiedzia, wiem,że to czytasz- nie daj sie stłamsić brodatemu nudziarzowi. Nie daj z siebie zrobic szmaty.

 12. Fedor jest już stary. Ma 42 lata. Łapy nisko, kondycja na 1 rundę. Potem sam sie przewraca. Fizycznie słabizna, Zapaśniczo kiszka.

  Szkoda go już oglądać w takiej formie. Naprawdę szkoda…

  :fjedzia:

  Co do Badera to jest słabiakiem, nudnym w uuuujj…ale skutecznym. Fakt ,że jak go Fiedzia jebnie na starcie, to jest opcja ,że go dobije na glebie. Jeśli przestrzeli, to Vader go stłamsi zapaśniczo jak szmatę.

  Fiedzia, wiem,że to czytasz- nie daj sie stłamsić brodatemu nudziarzowi. Nie daj z siebie zrobic szmaty.

  Smutne ale prawdziwe :jon:

 13. Bader niestety jest w swoim prime, Fedor już po czasach świetności i wygrana Cara to będzie wielka niespodzianka. Ale mimo to kciuki będą trzymane mocno, to by była naprawdę piękna historia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.