(fot. Sherdog.com)

W ostatnich dniach Bellator nakreślił najbliższą przyszłość swojej dywizji piórkowej ustalając datę walki o pas oraz ogłaszając pełen skład turniejowy.

W walce o tytuł, zestawionej na 47 galę Bellatora 23 lipca, dojdzie do rewanżu pomiędzy obecnym mistrzem Joe Warrenem (MMA 7-1, #9 w rankingu MMARocks) a efetkownie walczącym Brazylijczykiem Patricio Freire (MMA 17-1, #21 w rankingu MMARocks). Obydwaj spotkali się po raz w pierwszy w finale turnieju wagi piórkowej Bellatora 24 czerwca ubiegłego roku. Wówczas Warren pod koniec pierwszej, zdominowanej przez brazylijskiego Pitbulla, rundy znalazł się w ciasnej gilotynie i został uratowany przez sygnał kończący starcie. Na dokładkę żaden z sędziów punktowych nie ocenił tej rundy na 10-8 dla Freire co pozwoliło Warrenowi nadrobić straty i niespodziewanie wygrać to starcie.

Amerykanin walczył od tego czasu dwukrotnie, najpierw pokazując niesamowity hart ducha i po równie katastrofalnej pierwszej rundzie nokautując i odbierając pas mistrzowski Joe Soto oraz ostatnio w kwietniu gdzie po wielce kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim pokonał Marcosa Galvao. Freire w międzyczasie stanął do udziału w kolejnym turnieju gdzie wyraźnie pokonywał swoich kolejnych rywali zatrzymując uderzeniami Georgiego Karakhanyana i Wilsona Reisa oraz pokonując na punkty Daniela Strausa w finale.

Ponadto organizacja ogłosiła zestawienia pierwszej rundy kolejnego turnieju w wadze -66 kg. Powszechnie uważany za faworyta w tej stawce były mistrz Sengoku Marlon Sandro (MMA 17-2, #6 w rankingu MMARocks) zmierzy się z debiutującym poza krajem rodakiem Genairem da Silvą (MMA 10-3), który wygrał swoje ostatnie 5 walk. Były zwycięzca turnieju wagi lekkiej Pat Curran (MMA 13-4) zmierzy się z Luisem Palomino (MMA 16-6). Niepokonany od sześciu walk Amerykanin Adam Schindler (MMA 9-1) podejmie innego weterana Sengoku Brytyjczyka Ronniego Manna (MMA 17-2-1) a Nazareno Malegarie (MMA 19-1) spróbuje zajść dalej niż w poprzedniej edycji tego turnieju w walce z debiutującym w Bellatorze Jacobem Devree (MMA 10-1). Wszystkie ćwierćfinały zaplanowano na galę 25 czerwca w Hollywood na Florydzie.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.