Poniżej wywiad z guru świata MMA czyli Basem El Guapo Ruttenem. Pełno ciekawych komentarzy odnośnie Kimbo, CroCopa, UFC oraz ogólnie świata MMA. Plus mały filmik na koniec dla młodszych fanów MMA którzy nie kojarzą Basa. Enjoy !!!

 

PDG: Grand Prix IFL już w listopadzie. Na którego z twoich zawodników fani muszą szczególnie uważać ?

Bas: Na wszystkich. W nadchodzącym GP czterech najsilniejszych zawodników z każdej wagi w IFL będzie walczyć o mistrzostwo. Z naszej pięcioosobowej drużyny mamy czterech zawodników w GP. Mamy najwięcej zawodników z wszystkich drużyn, i wszyscy ci zawodnicy świetnie sobie radzą. Mam spore oczekiwania wobec nich. Chris Horodecki który dopiero co skończył 20 lat parę dni temu jest fenomenalny. Myślę że każdy z nich może wygrać GP.

PDG: Z całym tym treningiem w którym obecnie teraz uczestniczysz czy jest szansa na to że fani zobaczą cię niedługo z powrotem w ringu ?

Bas: Nie, jestem teraz zajęty. Dopiero niedawno co zacząłem nowy program na HDNet który nazywa się Inside MMA. Kręcimy go w każda środę. Mam jeszcze program IFL oraz moje marketingowe sprawy. Mój kalendarz jest teraz bardzo zapchany. Zabieram Anakondy na GP i trenuje Kimbo Slice do jego zbliżającej się walki. Po prostu jestem szczęśliwy że mam czas trenować. Trening zacząłem dopiero trzy tygodnie temu. Przez najbliższe 3 miesiące mam zamiar skupić się na wszystkim poza moją walką. Wiesz, po prostu musisz naprawdę się poświęcić jeśli masz zamiar walczyć a ja naprawdę nie mam teraz na to czasu. Poza tym mam już 42 lata i mimo tego że Randy Couture odnosi sukcesy to on nie miał takiej kariery jak ja. Randy jest bardzo metodyczny i świetnie udaje mu się unikać kontuzji. W przeszłości kiedy miałem kontuzje nie zważając na nią brałem udział w walce a teraz moje ciało cierpi przez to. Randy robi świetną robotę ponieważ lepiej dbał o swoje ciało przez te wszystkie lata. Dzięki niemu staruszki takie jak dobrze wyglądają.

PDG: Wspomniałeś Kimbo Slice. Jak idzie mu trening ?

Bas: Robi fenomenalną robotę podczas treningów, I będzie walczył z Tankiem Abottem w następnym miesiącu. Staramy się go przygotować a on chłonie wiedzę jak gąbka. Kimbo każdego dnia uczy się czegoś nowego. Jestem naprawdę pod wrażeniem jego postępem i człowieku on uderza naprawdę mocno. Jeśli dalej będzie trenował tak jak to robi teraz to będzie siłą z jaką trzeba będzie się liczyć.

PDG: Jaka jest twoja opinia na temat zarobków w UFC ?

Bas: Zawsze może być lepiej ale musisz zrozumieć że oni znajdują się w centrum zainteresowania. UFC to największa organizacja jaka istnieje i razem z nią przychodzą różne propozycje dla zawodników, sponsorzy i inne tego typu rzeczy. Oprócz tego mają dużo innych dobrych rzeczy np. to że są rozpoznawani, Zawsze powtarzam ludziom, jeśli nie podoba ci się UFC lub MMA to po prostu tego nie oglądaj a jeśli jesteś fighterem i nie podoba ci się wypłata to po prostu nie walcz i znajdź inną organizacje i sprawdź czy oni dadzą ci więcej. Myślę że UFC to najlepsze miejsce dla fighterów.

PDG: Ok a co powiesz o formie byłych zawodników PRIDE kiedy przechodzą do UFC ?

Bas: Dla mnie to wielka niespodzianka. Wygląda na to że większość z nich po prostu siada kondycyjnie podczas walki. Może mieć na to wpływ zmiana stref czasowych i trudności z aklimatyzacją. Jednak wiem że ci zawodnicy są twardzi i jestem pewien że wrócą silniejsi i pokażą ludziom że należą do UFC.

DG: Czy myśli że Mirko CroCop zdoła powrócić i odbudować się po ostatnich dwóch porażkach ?

Bas: CroCop nie wyglądał zbyt dobrze w ostatniej walce. Miał ciężkiego przeciwnika który był wysoki i miał długie ręce i nogi. Używając kopnięć i uderzeń był w stanie trzymać CroCopa na dystans. Z tego co słyszałem Mirko sam powiedział „Robię się za stary na to gówno”. Smutne w tym biznesie jest to że to samo co przydarzyło się CroCopowi ostatnio przytrafiło się Chuckowi Liddellowi. Chodzi mi o to że kiedy Chuck przegrał dwie walki to każdy wieści jego koniec i mówi że był przereklamowany. Czy ludzie nie rozumieją jak ciężko jest się podnieść po nokaucie ? Chuck w walce z Jardinem radził sobie świetnie dopóki nie dostał tego mocnego strzała od Keitha. Od tego momentu jakby się zagubił. Wydaje mi się że niektórzy fani nie zdają sobie sprawy jak wielkie znaczenie ma dobry występ przed swoimi fanami. Nie chcesz przegrać ani zostać znokautowany w walce i zawieść swoich fanów. To powoduje że twój umysł przełącza się w tryb przetrwania. Myślę że fani powinni zawsze wspierać swoich bohaterów. Przykre jest dla mnie widzieć reakcje mediów i fanów po porażce Chucka.

PDG: Sterydy, co o nich myślisz ?

Bas: Dobry boże, mam po prostu nadzieje że to testowanie się rozwija a nie że więcej zawodników zaczyna używać dopingu. Zawsze twierdziłem że jeśli potrzebujesz sterydów aby walczyć to nie jesteś fighterem. W walce chodzi o to aby mieć serce, technikę i umiejętność wykorzystywania błędów przeciwnika. Nie chodzi o to aby wstrzykiwać sobie coś do organizmu i łazić z wielkimi mięśniami i mówić patrzcie na mnie. W mojej książce jeśli bierzesz sterydy to jesteś frajerem.

PDG: Minęło trochę czasu odkąd Fedor Emelianenko walczył z najlepszymi w swojej wadze. Czy cały czas uważasz go za numer 1 w wadze ciężkiej ?

Bas: Tak , z uwagi na to jak jego kariera się potoczyła. To czego niektórzy ludzie nie wiedzą to to że podczas tych wszystkich pięknych walk w jakich brał udział z CroCopem czy Nogueira on w każdej walce stawał się lepszy. Po prostu cały czas się rozwijał i podnosił swoje umiejętności. Fedor po prostu czeka na okazję i przeciwnika. Z tego co słyszałem to jest blisko podpisania kontraktu z UFC. Obojętnie jaka firma go zatrudni to będzie bardzo szczęśliwa z tego powodu. On jest cały czas na pierwszym miejscu, po prostu sprawdź jego rekord. Przegrał tylko jedną walkę (przez rozcięcie z Koshaką) i już ją pomścił.

PDG: Jeśli Fedor podpisze kontrakt z UFC I dostanie walkę z Randym Couturem to kto wygra w tej walce ?

Bas: Będzie tak jak przewidywałem w walce Coutura z Gonzagą. Muszę postawić na Randego. Z powodu klinczu i tzw. brudnego boksu naprawdę ciężko walczy się z Couturem, na dodatek on zawsze wywiera presję na przeciwniku. Fedor jest naprawdę dobry w zapasach ale Randy chyba jest lepszy. Musiałbym dać Randemu większe szanse na zwycięstwo w tej walce.

PDG: Ostatnie pytanie. Walczyłeś z Kenem i Frankiem Shamrockiem. Frank ostatnio powiedział że chce walczyć z Kenem. Jeśli dojdzie do tej walki to kto będzie zwycięzcą ?

Bas: Wszyscy twierdzą że Frank ma lepszą kondycję i stójkę. Z drugiej strony Ken w końcu wyleczył wszystkie kontuzje jakie go trapiły. Jeśli walka będzie trwała dłużej to większe szanse ma Frank ale jeśli miałaby się zakończyć w pierwszej rundzie to myślę że Ken by to wygrał

PDG: Dziękuje bardzo za czas jaki nam poświęciłeś. Czy chcesz coś jeszcze dodać ?

Bas: Wpadnijcie na moją stronę www.basrutten.tv oraz na www.mmatoday.com. Oglądajcie też następną walkę Kimbo z Tankiem

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.