W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu odbędzie się jedenasta gala organizacji Bare Knuckle Fighting Championship. Będzie to pierwsza gala BKFC od pięciu miesięcy. Organizatorzy zapowiedzieli darmową transmisję z całego wydarzenia.

W najważniejszym starciu widzowie zobaczą doświadczonych zawodników mieszanych sztuk walki. Isaac Vallie-Flagg (MMA 16-7-1) skrzyżuje rękawice z Luisem Palomino (MMA 26-17-0).

42-latek z Albuquerque na swoim koncie ma już trzy pojedynki na gołe pięści, w których kolejno przed czasem odprawiał Cory’ego Simpsona, Randy’ego Heddericka oraz Melvina Guillarda. W klatkach Vallie-Flagg występował pod szyldem takich organizacji, jak Strikeforce czy UFC.

„Baboon” w debiucie w starciu na gołe pięści jednogłośną decyzją sędziów pokonał Elvina Leona Brito. Wcześniej Palomino walczył dla takich organizacji, jak ACA, WSOF czy Bellator, gdzie zwyciężał między innymi z Marcosem Schmitzem, Musą Khamanaevem, Richardem Patishnckiem i Lewisem Gonzalezem.

W ringu podczas piątkowej gali pojawi się również inny doświadczony zawodnik znany z walk w MMA. Will Chope (MMA 38-16-0) w pierwszej walce na gołe pięści przegrał z Barriem Jonesem przed czasem. 29-latek w swojej karierze w mieszanych sztukach walki toczył pojedynki dla wielu organizacji. W UFC wystąpił tylko raz – w styczniu 2014 roku przegrał z Maxem Hollowayem. Kilka tygodni później Chope został zwolniony z UFC. Na kilka godzin przed starciem z Diego Brandao pojedynek odwołano po tym, jak organizacja dowiedziała się, że Amerykanin został zwolniony z sił powietrznych w 2009 roku za napaść na swoją żonę. Według dokumentów sądowych Chope groził żonie nożem i uciszał jej płacz poduszką lub kocem podczas kłótni o wspólną kartę kredytową.

Karta walk (w nawiasach rekordy w walkach na gołe pięści):

Walka wieczoru

Isaac Vallie-Flagg (3-0-0) vs Luis Palomino (1-0-0)

Karta główna

Frank Tate (0-0-0) vs Dillon Cleckler (0-0-0)
Will Chope (0-1-0) vs Joseph Elmore (0-0-0)
Kaleb Harris (2-2-0) vs Elvin Brito (1-2-0)
Bobby Taylor (0-0-0) vs Louis Hernandez (0-0-0)
Tee Cummins (0-0-0) vs John McAllister (0-2-0)
Chris Sarro (1-0-0) vs Victor Jones (0-0-0)
Detrailous Webster (0-0-0) vs Martez Poe (0-0-0)
Codie Shuffield (0-0-0) vs Herbert Morgan (0-0-0)

POCZĄTEK O GODZINIE 03:00

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.