Paweł Polityło zanotował ważne zwycięstwo, pokonując Szymona Rakowicza jednogłośną decyzją sędziów. Podczas gali Babilon MMA 45, która 1 czerwca odbyła się w Nowym Targu, „The Polish Eagle” został nowym mistrzem organizacji w kategorii piórkowej.

Paweł Polityło od pierwszych sekund ruszył do przodu, narzucając presję na Szymona Rakowicza i spychając go pod siatkę. Bardzo mocne ciosy, kombinacje i kopnięcia ze strony zawodnika trenującego w Irlandii, którymi w pewnym momencie wydawało się, że naruszył rywala. Rakowicz wyraźnie miał problemy z walką z kontry. Próba gilotyny ze strony Polityły, jednak Rakowicz zdołał z tego uciec. Na sam koniec rundy pretendent zanotował jeszcze sprowadzenie do parteru.

Znów dobry początek ze strony Pawła Polityły, który od pierwszych sekund w dalszym ciągu narzucał na rywala presję. Kolejne ciosy docierały do głowy Szymona Rakowicza, który zmuszony był do walki w defensywie. Kilkukrotnie Rakowicz zaatakował udanymi sierpami, jednak nie robiło to wrażenia na Polityle, który cały czas szedł do przodu. 

Tak samo wyglądała trzecia runda. Paweł Polityło w dalszym ciągu szedł do przodu i co kilka sekund zadawał kolejne uderzenia. Były zawodnik KSW zajmował wyłącznie środek klatki i spychał Szymona Rakowicza pod siatkę. 

To samo oglądaliśmy w rundzie czwartej. Paweł Polityło kilkukrotnie naruszał Szymona Rakowicza ciosami, jednak nie próbował za wszelką cenę kończyć starcie przed czasem, a konsekwentnie punktował i rozbijał przeciwnika. 

Nic się nie zmieniło także w piątej odsłonie. Paweł Polityło przez cały czas narzucał presję, spychał rywala pod siatkę, punktował kolejnymi ciosami i nie dawał szans Szymonowi Rakowiczowi na odzyskanie kontroli w walce. Pod koniec walki Rakowicz postraszył nawet gilotyną, jednak Polityło dał radę z tego wyjść.  

Szymon Rakowicz (MMA 6-3-0) wszedł do klatki z serią czterech wygranych z rzędu. Na galach Babilon MMA zawodnik z Jastrzębia-Zdroju w drugich rundach pokonywał Karola Kutyłę, Adama Łazowskiego, Szymona Biłasa i Piotra Kacprzaka – w ostatnich z tych starć zdobył tytuł mistrzowski w kategorii piórkowej. Przed dołączeniem do organizacji Babilon MMA Rakowicz wygrywał z Kamilem Warzybokiem i Pawłem Szumlasem, przegrywał natomiast z Adamem Fidkowskim i Romanem Paulusem.

Paweł Polityło (MMA 9-4-0) w listopadzie 2023 roku zadebiutował w organizacji Babilon MMA, rozbijając ciosami w trzeciej rundzie Kamila Warzyboka. Wcześniej 32-latek występował pod szyldem KSW, gdzie wygrywał z Patrykiem Chrobakiem, Davidem Martinikiem, Bogdanem Barbu I Dawidem Gralką, a przegrywał z Antunem Racicem, Bruno Santosem i Werllesonem Martinsem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,604 komentarzy 14,139 polubień

Polityło to raczej zawodnik za mocny na taką organizację, jak Babilon MMA i będzie tam dominował każdego. Natomiast prawdopodobnie nie tak mocny na KSW, gdzie pasa raczej nie uda mu się zdobyć. Tutaj było widać różnicę poziomów.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of respect
respect

UFC
Light Heavyweight

15,718 komentarzy 74,117 polubień

Brawo Poli :conorsalute:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,258 komentarzy 18,529 polubień

Widać, że przejście do wagi piórkowej wyszło Pawłowi na dobre. Z tego co słyszałem, to na codzień ważył około 80 kg, a zbijał tyle czasu do koguciej, co na dłuższą metę z pewnością nie byłoby zdrowe

Odpowiedz 2 polubień