Andryszak2

Po raz kolejny reaktywujemy cykl zapoczątkowany kiedyś przez Pawła Kowalika. W pierwszym tekście w tym roku skupiam się niemal wyłącznie na dużych wydarzeniach, bo tych mniejszych brakuje. Niemniej, w każdym kolejnym miesiącu będę starał się przyjrzeć ciekawym zestawieniom z lokalnych gal. 

Starcia Polaków na ACB
Absolute Championship Berkut 29: Poland
6 lutego, Warszawa, Polska

Różewski (2)

Na drugiej gali ACB zorganizowanej w naszym kraju zobaczymy aż 13 zawodników znad Wisły. Na pewno trzeba przyjrzeć się bliżej starciu najlepszego koguciego, Damiana Szmigielskiego (MMA 6-1) z Ukraińcem Aleksandrem Pletenką (MMA 10-2). Warto również czekać na starcie czołowego średniego Adama Zająca (MMA 8-2-1) z Shamkhanem Barakhanovem (MMA 4-0) oraz Michała Andryszaka (MMA 15-6) z Bjornem Schmiedebergiem (MMA 10-5-1). Do tego polsko-polski pojedynek Emila Różewskiego (MMA 6-1) z Pawłem Pawlakiem (MMA 11-2) oraz występy Janusza Staszewskiego, Adriana Zielińskiego i Marcina Lasoty. Tej gali na pewno nie można przeoczyć.

Piotr Olszynka (5-3-1) vs Dawid Żywica (6-5-1) – waga kogucia
PLMMA 63 / ACF 8
27 lutego, Łobez, Polska

Olszynka

Na łobeskiej gali PLMMA dojdzie do kilku ciekawych pojedynków. Jednym z nich jest bez wątpienia pojedynek dwóch czołowych kogucich. Szósty w rankingu Piotr Olszynka podejmie ósmego w tym zestawieniu Dawida Żywicę. Po zdobyciu pasa w poprzedniej walce dla Mirka Oknińskiego zawodnik Silesian Cage Club będzie miał okazję obronić tytuł. „Kiciao” po raz pierwszy w karierze wejdzie do klatki PLMMA i od razu będzie miał szansę zawiesić pas na biodra. Czy mu się uda?

Robert Rajewski Jr. (3-1) vs Patryk Duński (3-1) – waga piórkowa
PLMMA 63 / ACF 8
27 lutego, Łobez, Polska

dunski

W drugiej interesującej walce gali PLMMA 63 Robert Rajewski Jr. zawalczy o pas kategorii piórkowej w starciu z Patrykiem Duńskim. Reprezentant Arrachionu Iława wskoczył w miejsce Jesusa Montero. Pochodzący ze znanej rodziny uderzaczy Rajewski wejdzie do klatki po porażce z Marcinem Wrzoskiem na FEN 7. Z kolei Duński po raz drugi zawalczy w kategorii do 66 kilogramów i postara się dopisać kolejne zwycięstwo po tym jak na PLMMA 62 pokonał Kamila Doeckersa.

Łukasz Rajewski (4-2) vs Robert Skujins (4-7-1) – waga lekka
King of Kings: Ryga
27 lutego, Ryga, Łotwa

Łukasz Rajewski o KSW 32, Marcinie Heldzie i kolejnej walce

Łukasz Rajewski w lutym kontynuuje odbudowywanie rekordu po dwóch porażkach w KSW. „Raju” wybierze się do Rygi, żeby pokonać Roberta Skujinsa i dopisać trzecie zwycięstwo z rzędu do rekordu. Reprezentant Ankosu MMA ma za sobą dwie wygrane na galach MFC. 26-latek najpierw pokonał Girikhana Khamurzaeva, a następnie Alexandra Zavadskyego. Reprezentant BST także wejdzie do walki po dwóch wygranych. Łotysz pokonał Dainiusa Gedvilasa i Mihaila Zabaeva. Są to równie nieznani rywale jak sam Skujins. Można sę zatem spodziewać, że Polak po raz kolejny wygra i zrobi krok w stronę poważniejszych starć.

Trzech Polaków na UFC w Londynie i debiut Damiana Grabowskiego
UFC Fight Night: Silva vs Bisping / UFC Fight Night 82
27 lutego, Londyn, Wielka Brytania / 6 lutego, Las Vegas, USA

Jotko

Luty zakończy się mocnym akcentem polskim w największej organizacji na świecie. Na UFC w Londynie zobaczymy walki trzech zawodników znad Wisły. Krzysztof Jotko (MMA 16-1) zawalczy o czwartą wygraną w oktagonie, a na jego drodze stanie Bradley Scott (10-3). „Niedźwiedź” ma bilans 2-2 w klatce UFC i pokazał, że jest solidnym rzemieślnikiem z dobrą grą w parterze. Niemniej wydaje się łatwiejszym rywalem od poprzedniego Scotta Askhama. Daniel Omielańczuk (MMA 17-5-1) przywita w oktagonie debiutanta Jarjisa Danho. Syryjczyk w starciach jest agresywny, ale przy tym bardzo chaotyczny. Wydaje się, że Daniel może mieć wiele sposobów, aby zakończyć ten pojedynek na swoją korzyść. Najciekawiej zapowiada się chyba ostatnia polska walka. Łukasz Sajewski (MMA 13-1) zawalczy bowiem prawdopodobnie o swoje być albo nie być w organizacji. Jego rywal, Temmu Packalen (MMA 7-1) będzie miał również nóż na gardle, co zwiastuje bardzo ciekawy bój.

Do tego już za sześć dni dojdzie do długo oczekiwanego debiutu Damiana Grabowskiego (MMA 20-2) w UFC. Jeden z najlepszych polskich ciężkich wejdzie do oktagonu w Las Vegas i spróbuje pokonać „Czarną Bestię” Derricka Lewisa (MMA 13-4). Tak jak w przypadku innych Polaków, „Polski Pitbull” ma wiele narzędzi, aby pokonać mocno bijącego Amerykanina. Wszystko w rękach naszego reprezentanta.

14 KOMENTARZE

 1. " Są to równie nieznani rywale jak sam Skujins". Rzeczywiście walka, której żaden fan nie może przegapić! :rofl:

 2. A Grabowski vs Black beast? 😀 najciekawsza walka w tym miesiącu przecież 🙂

 3. Tak, jak mówiłem, chciałem wyłowić ile się da z tych mniejszych wydarzeń, chociażby dlatego przypomnienie o walce Raja. Jakby było więcej wiadomo na temat walk na Thunderstorm i XGSW w Poznaniu, to by były tamte pojedynki.

  Co do Damiana, to miałem go wrzucić do kategorii Polacy na UFC, ale zapomniałem :). Nadrobię rano.

 4. Zgadzam się, że brakuje walki Damiana. Moim zdaniem pojedynek Łukasza Rajewskiego z rywalem z rekordem 4-7 nie powinien pojawic się w tych najciekawszych zestawieniach. Zapewne jest to walka, w ktorej Raju ma zebrać doswiadczenie, dopisac zwycięstwo do rekordu, odbudować się, ale żeby był to pojedynek na ktory czekam w lutym najbardziej ? Zdecydowanie nie

 5. Pojedynek Graby bije na głowę wszystkie pojedynki Polaków nawet te z Londynu. Przynajmniej dla mnie:wink: wrzucając tutaj pojedynki Raja z jakimś szczypiorem to żart. Popraw się Domino na przyszłość:wink:

 6. Patrzę nagłówek, patrzę autora i bez klikania wiem, czyje nazwisko zmobilizowało do stworzenia zestawienia. No i się nie zawiodłem.

 7. Marudzicie. Ten temat teraz (jak i kiedyś) ma się skupiać na mniejszych galach i pojedynkach, które mogą uciec uwadze. Tylko dlatego że w tym miesiącu nie ma za wiele pojedynków na mniejszych galach pojawiły się UFC i ACB. Spójrzcie, jak kiedyś wyglądały te 5.

 8. Wolek

  A ACB będzie gdzies transmitowane?

  http://www.eskago.pl/Gala-Mieszanych-Sztuk-Walki

  Dominik Durniat

  Marudzicie. Ten temat teraz (jak i kiedyś) ma się skupiać na mniejszych galach i pojedynkach, które mogą uciec uwadze.

  To moze tlumaczyc brak walki Lebkowskiego, pojawia sie jednak wowczas pytanie co robia w tym zestawieniu walki Polakow w UFC ?

 9. Dominik Durniat

  Marudzicie. Ten temat teraz (jak i kiedyś) ma się skupiać na mniejszych galach i pojedynkach, które mogą uciec uwadze. Tylko dlatego że w tym miesiącu nie ma za wiele pojedynków na mniejszych galach pojawiły się UFC i ACB. Spójrzcie, jak kiedyś wyglądały te 5.

  Ale nikt się nie czepia tego, że wziąłeś pod uwagę mniejsze galę, ba! Uważam to za bardzo dobry pomysł. Rozchodzi się o to, że walka Łukasza z kompletnym no name'em zupełnie tu nie pasuje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.