Artur Szpilka kolejny raz wypowiedział się na temat walki wieczoru gali KSW Epic pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Mamedem Khalidovem. Według boksera, oczywistym faworytem jest Adamek, ale każdy zawodnik ma swoje argumenty.
Już w ten weekend w Gliwicach odbędzie się wielka gala KSW, która transmitowana będzie w systemie PPV. Walką wieczoru gali KSW Epic będzie starcie dwóch legend sportów walki w naszym kraju, Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Podczas wczorajszej konferencji prasowej promującej to wydarzenie, na temat tej walki kolejny raz wypowiedział się Artur Szpilka. Później bokser raz jeszcze próbował wyrazić swoją opinię, ale wypowiedź przerwał mu były mistrz KSW, Khalidov.
Miałem przyjemność, zaszczyt, walczyć, być na jednym ringu z Tomkiem Adamkiem i zaszczyt być z Mamedem na jednym ringu też w formie bokserskiej. Jeden i drugi ma swoje argumenty, jeden i drugi ma też swoje braki. Jestem ciekaw, który to wykorzysta. Jeden i drugi potrafi uderzyć, z tym, że jeden ma naturalne uderzenie, a drugi takie z zaskoczenia. Nie muszę mówić kto jest lisem i kto jest wilkiem w tej walce. Czekam na tę walkę.
Szpilka: Teoretycznie faworytem jest Tomasz Adamek, a w praktyce zobaczymy w sobotę. Jeszcze raz mówię, byłem u jednego i u drugiego, naprawdę jestem bardzo ciekaw. Do tego dochodzi… Co się tak patrzysz?
Khalidov: Jesteś przystojny. Starczy już!
43-letni Mamed Khalidov (37–8–2 MMA) to prawdziwa ikona sportów walki w Polsce oraz przede wszystkim organizacji KSW. Khalidov jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii do 84 kilogramów. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. Mamed już od dłuższego czas zapowiadał, że chce spróbować swoich sił w boksie. W przeszłości mierzył się z m.in. popularnym Mariuszem Pudzianowskim, Michałem Materlą, Roberto Soldiciem czy Scottem Askhamem.
47-letni Tomasz Adamek (53-6 BOKS) jest największą polską gwiazdą w boksie. Popularny Góral w trakcie bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. W przeszłości zdobywał zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Walczył również o mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w roku 2009 pokonał w ringu Andrzeja Gołotę.
14 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Maximum FC Lightweight
KSW Featherweight
Vale Tudo Championship
BAMMA Heavyweight
Shark Fights Lightweight
Oplot Challenge Heavyweight
UFC Bantamweight
Vale Tudo Open
ONE FC Super Heavyweight
UFC Middleweight
UFC Light Heavyweight
ONE FC Middleweight
WSOF Bantamweight
Jungle Fight Lightweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/72308/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>