Kornik
(fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl)

Promotor Celtic Gladiator poinformował o zestawieniu Artura „Kornika” Sowińskiego (MMA 12-7, 1 NC) z Paulem Reedem (MMA 20-10-1) na jego najbliższej gali zatytułowanej „Day of War” 9 lutego w Saggart na przedmieściach Dublina. Wiadomość o tej walce udało nam się potwierdzić u źródeł związanych ze szkockim fighterem.

Pojedynek, zakontraktowany w limicie 68 kilogramów, będzie okazją do rewanżu Reeda za przegraną z zawodnikiem Silesian Cage Club na gali KSW Extra 2 w Ełku w styczniu 2011 roku. Wówczas Reed poległ przez TKO po upkicku na korpus i uderzeniach w parterze. Od tego czasu trenujący w Olympians MMA weteran zapracował na bilans 5-2 przegrywając jedynie z Martinem Svenssonem w Szwecji i Anzorem Azhievem w Polsce. Sowiński z kolei legitymuje się bilansem 3-3, 1 NC od ich pierwszego spotkania ale odniósł tylko jedno zwycięstwo w ostatnich pięciu walkach – pamiętny nokaut na Macieju Jewtuszcze na KSW 17 w listopadzie 2011.

Ponadto organizator zapowiedział na galę walkę Mateusza Teodorczuka (MMA 9-2) z dawnym uczestnikiem TUFa Rossem Pointonem (MMA 6-16) oraz walki z udziałem trenujących w Irlandii Polaków: Leszka Dąbrowskiego (MMA 1-0), Krzysztofa Żukowskiego, Romana Lubińskiego, Krzysztofa Karasiewciza, Jarka Manaja, Piotra Żurawskiego i Mateusza Piwowarczyka.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.