Były mistrz Artur Sowiński w trakcie gali KSW 39 w rozmowie z Mateuszem Borkiem na gorąco skomentował sytuacje w wadze piórkowej po przegranej Marcina Wrzoska z Koike Erbstem:

Powiem tak, Koike odrobił zadanie z Marcina bardziej niż Marcin z Koike. Podszedł do tej walki bardzo taktycznie i popełnił błąd  bo odebrał go jako zawodnika wyłącznie parterowego. Ten sam błąd popełnił wcześniej również Anzor Aziev. Dziś w to samo wpadł Wrzosek…

Widać że u Marcina coś nie zagrało w tym  starciu. Koike jak zawsze zawalczył genialne, to co wyczynia oglądam z przyjemnością mimo że to mój były i mam nadzieje przyszły rywal w klatce KSW.

Wrzosek powinien był walczyć bardziej odważnie w stójce, tam było za dużo czekania na Klebera. W samych wymianach dawał się łapać a jego ciosy nie były zbyt mocne i po prostu nie robiły krzywdy Koike.

Zapytany o to czy teraz to on czy Szymański zawalczy o pas odpowiedział:

Eliminator to była moja ostatnia walka z Chlewickim i liczę że dostane teraz walkę o pas. Szymański również tak uważał, i mówił to nawet w twoim programie, że to najpierw mi się należy walka o pas mistrza. Ja tak samo uważam bo Chlewicki którego pokonałem był bardzo mocnym zawodnikiem. Walka z Wrzoskiem to był wypadek przy pracy, a chciałbym przypomnieć że z Koike nie przegrałem ani 1 rundy.

21 KOMENTARZE

 1. kawulski z tym drugim gadali ze jeszcze musi wygrac jeden pojedynek zanim dostanie szanse walki o pas a ten dalej swoje

 2. Sowiński vs Szymański eliminator i dopiero z Koike. Poza tym nie chce znowu oglądać Sowińskiego jako mistrza gwiazdora. Mam nadzieje, że w rewanżu Koike by go złożył. Wreszcie w KSW pojawiają się mistrzowie zza granicy. To cieszy.

 3. Sowiński vs Szymański eliminator i dopiero z Koike. Poza tym nie chce znowu oglądać Sowińskiego jako mistrza gwiazdora. Mam nadzieje, że w rewanżu Koike by go złożył. Wreszcie w KSW pojawiają się mistrzowie zza granicy. To cieszy.

  co cie cieszy? ze mistrzami zostaja zagraniczni fajterzy a nie polscy? kurwa no faktycznie powod do radosci.

 4. co cie cieszy? ze mistrzami zostaja zagraniczni fajterzy a nie polscy? kurwa no faktycznie powod do radosci.

  Tak to mnie cieszy. Bo polscy fighterzy zostając mistrzami do niedawna wygrywali te pasy poprzez wałki i decyzje z dupy. Było wiadomo, że jak walka o pas i walczy w niej polak to ją wygra. Teraz jest trochę inaczej. Skoro chcą być międzynarodową federacją to tak powinno być.

 5. Tak to mnie cieszy. Bo polscy fighterzy zostając mistrzami do niedawna wygrywali te pasy poprzez wałki i decyzje z dupy. Było wiadomo, że jak walka o pas i walczy w niej polak to ją wygra. Teraz jest trochę inaczej. Skoro chcą być międzynarodową federacją to tak powinno być.

  podaj mi te walki bo dla mnie pierdolisz bzdury, gdzie w mistrzowskich walkach te walki byly? decyzja mogaca isc w obie strony to nie walek tak na marginesie. No dawaj, bo ciekawy jestem, wlasnie przejrzalem wszystkie walki mistrzowskie z ostatnich lat i oprocz dziwnej walko aziza z mamedem, nic tam nie znalazlem tych twoich wałków

 6. Sowiński vs Szymański eliminator i dopiero z Koike. Poza tym nie chce znowu oglądać Sowińskiego jako mistrza gwiazdora. Mam nadzieje, że w rewanżu Koike by go złożył. Wreszcie w KSW pojawiają się mistrzowie zza granicy. To cieszy.

  Gwiazdora? Chyba poprzedniego mistrza piórkowej co dostał w czerep w sobotę nie widziałeś.

 7. podaj mi te walki bo dla mnie pierdolisz bzdury, gdzie w mistrzowskich walkach te walki byly? decyzja mogaca isc w obie strony to nie walek tak na marginesie.

  Pierwsza z brzegu Gamrot vs Parke. Druga Karaoglu vs Mamed.

  Gwiazdora? Chyba poprzedniego mistrza piórkowej co dostał w czerep w sobotę nie widziałeś.

  Widziałem;) Chodziło mi bardziej o kreacje Sowińskiego na McGregora

 8. Pierwsza z brzegu Gamrot vs Parke. Druga Karaoglu vs Mamed.

  Widziałem;) Chodziło mi bardziej o kreacje Sowińskiego na McGregora

  zeedytowalem moja wypowiedz, oprocz aziza z mamedem, a piszesz to jakby to bylo powszechne, gamrot parke to dyskusyjna walka, zaden wałek i cytujac ciebie ze polacy zostalawali mistrzami za decyzje z dupy a tu podales jeden przypadek, to zdecyduj sie.

 9. Moim skromnym zdaniem jako eliminator powinien być rewanż pomiędzy Kornikiem i Zombim. Ich porzednia walka pozostawiła u mnie niedosyt, jak każda która kończy się przez przerwanie lekarza.

  Jest historia: Dwóch byłych mistrzów, obaj walczyli z Kleberem, każdy z nich chce odebrać "swój" pas idt itd.

 10. Moim skromnym zdaniem jako eliminator powinien być rewanż pomiędzy Kornikiem i Zombim. Ich porzednia walka pozostawiła u mnie niedosyt, jak każda która kończy się przez przerwanie lekarza.

  Jest historia: Dwóch byłych mistrzów, obaj walczyli z Kleberem, każdy z nich chce odebrać "swój" pas idt itd.

  a wtedy kto dla klebera? dla mnie oczywisty rewanz z kornikiem

 11. zeedytowalem moja wypowiedz, oprocz aziza z mamedem, a piszesz to jakby to bylo powszechne, gamrot parke to dyskusyjna walka, zaden wałek i cytujac ciebie ze polacy zostalawali mistrzami za decyzje z dupy a tu podales jeden przypadek, to zdecyduj sie.

  Sowiński vs Bakocevic moim zdaniem było kontrowersyjnie. Poza tym dlaczego ludzie mają kibicować tylko polakom? To jakiś obowiązek? Np ja cieszyłem się jak Bedorf dostał w papę, bo go nie trawię. Poza tym uważam, że mistrzowie zza granicy dostarczają kibiców ze swoich krajów co zwiększa popoularność i zasięg organizacji. Jakoś nie sądzę, że w UFC amerykanie zawsze są za swoimi. Tam chodzi o popularność zawodnika i jego styl. Taki McGregor czy Silva swego czasu mają pewnie tak samo dużo kibiców w stanach niż u siebie. Nie rozumiem tego patrzenia na narodowość. Jak zagraniczny walczy fenomenalnie i ma dobry styl i walczy z nudziarzem to wolę widowiskowego zawodnika jako mistrza, a nie nudziarza, tylko i wyłącznie bo jest polakiem.

 12. Sowiński vs Bakocevic moim zdaniem było kontrowersyjnie. Poza tym dlaczego ludzie mają kibicować tylko polakom? To jakiś obowiązek? Np ja cieszyłem się jak Bedorf dostał w papę, bo go nie trawię. Poza tym uważam, że mistrzowie zza granicy dostarczają kibiców ze swoich krajów co zwiększa popoularność i zasięg organizacji. Jakoś nie sądzę, że w UFC amerykanie zawsze są za swoimi. Tam chodzi o popularność zawodnika i jego styl. Taki McGregor czy Silva swego czasu mają pewnie tak samo dużo kibiców w stanach niż u siebie. Nie rozumiem tego patrzenia na narodowość. Jak zagraniczny walczy fenomenalnie i ma dobry styl i walczy z nudziarzem to wolę widowiskowego zawodnika jako mistrza, a nie nudziarza, tylko i wyłącznie bo jest polakiem.

  nie no zgadzam sie, ale przejrzalem specjalnie wszystkie walki mistrzowskie na ksw i nie bylo tam dla mnie zadnych wałkow, oprocz jak mowie aziza z mamedem, gdzie najchetniej usunal bym ja z pamieci, nie ma to jak pierdolnac bzdure nie sprawdzajac informacji, ze polacy wygrywali pasy przez wałki, bo taka twoja teza.

 13. nie no zgadzam sie, ale przejrzalem specjalnie wszystkie walki mistrzowskie na ksw i nie bylo tam dla mnie zadnych wałkow, oprocz jak mowie aziza z mamedem, gdzie najchetniej usunal bym ja z pamieci, nie ma to jak pierdolnac bzdure nie sprawdzajac informacji, ze polacy wygrywali pasy przez wałki, bo taka twoja teza.

  Może zbyt dosłownie bierzesz słowo wałek. Było kilka kontrowersyjnych decyzji. Poza tym nawet w walkach nie o pas do pewnego czasu byli faworyzowani polacy. Od razu podam przykład Pudzian vs Thompson. Nie mów mi, że od zawsze w KSW sędziowie byli całkowicie obiektywni i dobrze przyznawali decyzje. Od pewnego czasu się to zmieniło. Poza tym nie mówiłem, że wszyscy wygrali pasy przez wałki, ale podałem kilka moim zdaniem kontrowersyjnych przykładów.

 14. Sowiński to najnudniejszy mistrz ever. Fajnie, że pojawił się Wrzosek i pokazał agresywny, efektowny styl….aż do soboty 🙁 To był cień Marcina jakiego znałem, sztywna stójka, bez pomysłu, bez planu, tragedia. Wpier@ol się należał.

  Trzeba przyznać, że Sowińskiemu bardziej pasuje styl Koike i może to znowu ugrać (swoim nudnym stylem) , ale wolałbym żeby go ktoś po drodze przed tym powstrzymał (Szymański, Wrzosek rewanż też jest spoko opcją).

 15. Może zbyt dosłownie bierzesz słowo wałek. Było kilka kontrowersyjnych decyzji. Poza tym nawet w walkach nie o pas do pewnego czasu byli faworyzowani polacy. Od razu podam przykład Pudzian vs Thompson. Nie mów mi, że od zawsze w KSW sędziowie byli całkowicie obiektywni i dobrze przyznawali decyzje. Od pewnego czasu się to zmieniło. Poza tym nie mówiłem, że wszyscy wygrali pasy przez wałki, ale podałem kilka moim zdaniem kontrowersyjnych przykładów.

  napisales polscy fajterzy wygrywali te pasy poprzez wałki, co podales jeden przyklad, do tego sie odnosze, jebnales glupote, nie draz dalej.

 16. napisales polscy fajterzy wygrywali te pasy poprzez wałki, co podales jeden przyklad, do tego sie odnosze, jebnales glupote, nie draz dalej.

  Dobra, niech ci będzie niech wyjdzie na twoje. Podałem 3 przykłady.

 17. Dobra, niech ci będzie niech wyjdzie na twoje. Podałem 3 przykłady.

  nie chce sie przypierdalac na sile, dla mnie gamrot parke to wyrownana walka, ktora powinna byc 5 rundowa, albo dodatkowa runda, ale wałka tam nie widze, ot ciezka do oceny walka, z mamdem i azizem sie zgodzilem z toba, ale napisales jakby to bylo nagminne, ale w walkach MISTRZOWKICH tak nie bylo, a o nich rozmawiamy.

 18. nie chce sie przypierdalac na sile, dla mnie gamrot parke to wyrownana walka, ktora powinna byc 5 rundowa, albo dodatkowa runda, ale wałka tam nie widze, ot ciezka do oceny walka, z mamdem i azizem sie zgodzilem z toba, ale napisales jakby to bylo nagminne, ale w walkach MISTRZOWKICH tak nie bylo, a o nich rozmawiamy.

  No z walką Gamrota z Parkiem mam inne odczucia. Była wyrównana i przydałaby się runda, ale ja tam zwycięstwa Mateusza nie widziałem. Najwyżej remis. Nagminne nie, ale było kilka przypadków. Dobra nie ważne, takie mam po prostu wrażenie, że nasi zawodnicy od zawsze do pewnego momentu byli faworyzowani przez sędziów. Od kiedy zaczęli sprowadzać sędziów z zza granicy sytuacja moim zdaniem zmieniła się na lepsze.

 19. nie wiem, ale jakoś wewnętrznie go nie lubie od czasu kiedy wiedział, ze przegral z Vaso, potem już temu zaprzeczal i zaczal gwiazdorzyc. Wrzosek go upokorzył, bo te opowieści, ze zleje Pudziana, chyba nawet on w to nie wierzyl. Ale w sumie ciekawe zestawienie, jego pieniądze, biznesowo sprytny ruch, jedna walke do pasa by przeskoczyl.

 20. a wtedy kto dla klebera? dla mnie oczywisty rewanz

  a wtedy kto dla klebera? dla mnie oczywisty rewanz z kornikiem

  Takie zestawienie tez sie broni 😉

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.