Arman Tsarukyan

Zdaniem trenera zawodnika UFC, Armana Tsarukyana, Charles Oliveira jest dla jego podopiecznego większym zagrożeniem niż mistrz dywizji lekkiej – Islam Makhachev. Zdradził też strategię podejścia Tsarukyana do walki z Oliveirą.

Na UFC 300 zawalczy trzech czołowych pretendentów do walki o pas Islama Makhacheva: Charles Oliveira i Arman Tsarukyan, a także Justin Gaethje, który postawi na szali tytuł BMF (Najgroźniejszego Sk******na) w starciu z Maxem Hollowayem. To jednak pojedynek Oliveira vs Tsarukyan nazwał Dana White „walką o status pretendenta numer 1”.

Marcos DaMatta, trener Armana Tsarukyana, uważa, że zestawienie z Charlesem Oliveirą jest trudniejsze niż przyszła walka o pas z Makhachevem:

Prawda, nie dostaliśmy title shota, ale dostaliśmy walkę z legendą. Gościem, który moim zdaniem jest groźniejszy niż Islam, ponieważ jest niebezpieczny wszędzie. Jest dobrym stójkowiczem, ma znakomite jiu-jitsu. Moim zdaniem jest też prawdopodobnie najlepszym finiszerem w historii UFC – przed Roycem [Gracie], przed Demianem [Maią]. Więc bardzo go szanujemy. Wiemy, że będzie ciężko, ale wierzę, że Arman sobie poradzi.

DaMatta zdradził, że swoim występem Tsarukyan będzie chciał pokazać, że ewidentnie jest następny w kolejce do pasa. Jak zrobić to lepiej – niż wykończyć lidera UFC w rankingu skończeń walki przed czasem, Charlesa Oliveirę:

Strategia jest dopracowana. Strategia przed walką z Charlesem musi być dopracowana. Nie będę kłamał. Naszym zdaniem jesteśmy lepsi w kilku aspektach i spróbujemy te elementy włączyć do strategii.

Zakończenie walki przed czasem będzie wyraźnym znakiem, że to on jest pretendentem numer 1, bo Gaethje przegrał z Charlesem. Jeśli wyjdziemy i skończymy Charlesa, nawet jeśli po prostu go pokonamy, to myślę, że nie ma szans, aby dali title shota Gaethjemu przed Armanem.

Jeśli Armanowi uda się posłać go na deski ciosem albo obalić go, wykorzysta to. Nie będzie się bał, wracał do stójki. Nie ma szans. Wejdzie i będzie walczył z głową, nie będzie się bawił z nim w jiu-jitsu. Pobawi się w MMA.

Starcie Charles Oliveira vs Arman Tsarukyan odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia na jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas. Na tej samej historycznej gali zobaczymy także m.in. Jiriego Prochazkę z Aleksandarem Rakicem, Aljamaina Sterlinga w debiucie w wadze piórkowej z Calvinem Kattarem, czy batalię między Deivesonem Figueiredo i Codym Garbrandtem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,984 komentarzy 3,057 polubień

Zdaniem trenera zawodnika UFC, Armana Tsarukyana, Charles Oliveira jest dla jego podopiecznego większym zagrożeniem niż mistrz dywizji lekkiej – Islam Makhachev. Zdradził też strategię podejścia Tsarukyana do walki z Oliveirą. Na UFC 300 zawalczy trzech czołowych pretendentów do walki o pas Islama Makhacheva: Charles Oliveira i Arman Tsarukyan, a także Justin Gaethje, który postawi na […]

Odpowiedz polub

click to expand...