Arman Tsarukyan krytycznie wypowiedział się o Dustinie Poirierze i Islamie Makhachevie po ich walce na UFC 302. Według Tsarukyana, obaj panowie szybko stracili energię, a Makhachev złamał mentalnie Poiriera pod koniec pojedynku.

W zeszły weekend doszło do wielkiej walki w kategorii lekkiej UFC. Mistrz Islam Makhachev zmierzył się z weteranem MMA, Dustinem Poirierem. Po fantastycznym starciu, Dagestańczyk zdołał poddać Amerykanina w 5. rundzie pojedynku. Obaj panowie dali świetne widowisko fanom zgromadzonym w New Jersey. Na temat ich walki wypowiedział się inny czołowy zawodnik dywizji do 70 kilogramów UFC, Arman Tsarukyan. Według Akhalkalaketsa, obaj zawodnicy pokazali braki kondycyjne, a na koniec pojedynku Makhachev zdołał mentalnie złamać Poiriera.

Pierwsza runda była na korzyść Makhacheva. Myślałem wtedy, że Dustin Poirier to kompletna zakała. Później trochę się uruchomił, a Islam się zmęczył więc walka stała się bardziej interesująca. Poirier mnie zaskoczył, chociaż bardziej zszokowany byłem Islamem, który szybko stracił kondycję i nie był w stanie walczyć.

Wiemy, że Islam nie oddycha zbyt dobrze w walkach na dystansie pięciu rund. To jego druga walka na takim dystansie, w której oddaje wygraną w ostatnich rundach. Zastanawiam się gdzie znalazł siłę na skończenie tego duszenia, ale mam przeczucie, że Poirier po prostu się poddał, był złamany mentalnie. Zostały 2.5 minuty walki. Czemu oddajesz swoją szyję? Wytrzymaj, idź dalej, zrób coś, ale się nie poddawaj. Miałeś 2.5 minuty walki, to twój ostatni pojedynek, najważniejszy w karierze, prawdopodobnie ostatni… Po prostu oddałeś wygraną. Ja bym się ot tak nie poddał.

Teraz to prawdopodobnie 27-letni Tsarukyan (22-3 MMA) będzie następnym rywalem Islama Makhacheva. Po walce mistrza z Dustinem Poirierem nawoływał, żeby ten nie uciekał do dywizji do 77 kilogramów i dał mu rewanż w oktagonie UFC. Sam Makhachev nie wydaje się być zbytnio zainteresowany drugą walką z Tsarukyanem, ale nie wiadomo jakie plany wobec kategorii lekkiej będzie miała organizacja. Akhalkalakets na mistrzowską szansę zapracował czterema wygranymi z rzędu. W ostatnim starciu pokonał byłego czempiona, Charlesa Oliveirę. Obecnie zawodnik zajmuje 1. pozycję w rankingu dywizji do 70 kilogramów UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Undertaker
Undertaker

BAMMA
Welterweight

888 komentarzy 1,556 polubień

Arman Tsarukyan
Myślałem wtedy, że Dustin Poirier to kompletna zakała.

:mjsmile:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

Bellator
Featherweight

4,108 komentarzy 30,122 polubień

Znalazł się kolejny który zapowiada że nie będzie klepał. Liczę że oktagon go zweryfikuje :boystop:

Odpowiedz polub

Avatar of Dijaz
Dijaz

M-1 Global
Light Heavyweight

3,817 komentarzy 7,864 polubień

Mam nadzieję, że dagestaniec skończy go w pierwszej rundzie, a Armin znowu się rozpłacze.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

5,960 komentarzy 23,420 polubień

Trudno kibicować Armaniemu jak człowiek posłucha tego jego debilnego pierdolamento. Niby człowiek wie, że kolo próbuje w ten nieudolny sposób promować walkę z Kozikiem, ale niesmak i tak pozostaje :matt:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of lolo
lolo

Brutaal
Welterweight

539 komentarzy 1,002 polubień

Przyjebany jest Armani, ale to nie zmienia faktu, że dojdzie niebawem do walki o pas i dobrze by było, żeby zmiótł z planszy przygłupa z Dagestanu - wtedy walka na rewanż z Gamrotem była by fajną historią.

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Featherweight

478 komentarzy 1,552 polubień
Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,751 komentarzy 105,563 polubień
Avatar of ketraab
ketraab

Bellator
Heavyweight

4,766 komentarzy 20,846 polubień

Ciekawe jak się będzie tłumaczyć po porażce z Islamem. Po walce z Oliviera nie daje mu najmniejszych szans. Maks to dociągnie do decyzji.

Odpowiedz polub

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

Bellator
Middleweight

4,494 komentarzy 13,180 polubień

Jedziesz kurwa Mati z kacapem!
Polinglisz trasz talk wchodzi do gry:bleed:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of matteo messina denaro
matteo messina denaro

Oplot Challenge
Light Heavyweight

126 komentarzy 305 polubień

ale kanonada głupiego pierdolenia, koleś jest najgorszy kurwa

Odpowiedz polub

Avatar of JaPA
JaPA

ONE FC
Lightweight

2,376 komentarzy 3,420 polubień

On jest zwykłym kiepem przy Dustinie, więc powinien zamknąć mordę.

Odpowiedz polub