Foto: Michał Biel, Sebastian Rudnicki / KSW
Foto: Michał Biel, Sebastian Rudnicki / KSW

Panie po raz kolejny udowodniły, że po zamknięciu drzwi klatki nie kalkulują i dają z siebie wszystko. Po mocnych wymianach Ariane Lipski pokonała Sheilę Gaff i zatriumfowała już w pierwszej rundzie!

Pojedynek rozpoczął się bardzo dynamicznie. Obie panie nie zamierzały kalkulować i od pierwszych sekund dosłownie zasypywały się piekielnie mocnymi ciosami. Nokaut wisiał w powietrzu i prędzej czy później jedna z zawodniczek musiała wylądować na deskach. Stało się to na początku trzeciej minuty, gdy Niemka zaatakowała prawym low kickiem. Brazylijka przyjęła kopnięcie i skontrowała je prawym sierpowym. Cios natychmiast zwalił Gaff z nóg, a ground and pound które nastąpiło później było już tylko formalnością. Zegar odmierzający czas zatrzymał się na 2:09 min.

Lipski (MMA 8-3) walczy zawodowo od trzech lat. Zadebiutowała w 2013 roku na gali Nitrix Champion Fight 17, gdzie wypunktowała Daianę Torquato. Od tego czasu Ariane stoczyła dziewięć pojedynków – sześć zwycięskich, trzy przegrane – głównie w Brazyli. Polskim kibicom znana jest z występu na KSW 33: Materla vs. Chalidow, gdzie bez większych problemów uporała się z Katarzyną Lubońską. Swój ostatni (nie licząc dzisiejszego) pojedynek Lipski stoczyła na gali Invicta 4, gdzie znokautowała Julianę Werner w drugiej rundzie.

O Gaff (MMA 9-7) można powiedzieć, że jest prawdziwą weteranką mieszanych sztuk walki. Zawodową karierę rozpoczęła bowiem w 2006 roku, co nie jest częste w żeńskim MMA. Niemka pojedynkowała się m.in. dla M-1 Global czy Cage Warriors, miała nawet krótki i niezbyt udany epizod w organizacji Dany White’a – na UFC 159 i UFC 163. W obu przypadkach przegrała przez TKO, pierw z Sarą McMann, później z Amandą Nunes. Starcie z Lipski było dla Gaff debiutem w Konfrontacji Sztuk Walki.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

18 KOMENTARZE

 1. Chwilę, to kiedy będzie walka o pas ? Bo nie teraz mistrzyni tak ? ( głupie pytanie, ale z kobiecym to niezbyt na bieżąco jestem)

 2. "Swój ostatni (nie licząc dzisiejszego) pojedynek Lipski stoczyła na gali Invicta 4 […]"Nie na Invicta tylko na jakimś Imortal.

 3. Ariane ma dopiero 22 lata, stojka kozacka, szczeka chyba z granitu…dobrze,ze trafila do ksw, serce mi mocniej bilo jak przyjmowala te bomby czysto na szczeke:joe: … pokazaly klase kobitki w tej walce :penn:

 4. Nameless

  Ariane ma dopiero 22 lata, stojka kozacka, szczeka chyba z granitu…dobrze,ze trafila do ksw, serce mi mocniej bilo jak przyjmowala te bomby czysto na szczeke:joe: … pokazaly klase kobitki w tej walce :penn:

  Zadrżałem jak Ariane przyjmowała te soczyste na twarz, ale dobrze się to skończyło. Młode te laski w klatce, Belbita ma 20 lat 😉

 5. LeeBuLee

  Zadrżałem jak Ariane przyjmowała te soczyste na twarz, ale dobrze się to skończyło. Młode te laski w klatce, Belbita ma 20 lat 😉

  I chciałbym by obie były promowane przez polską organizację, ale wydaje mi się, że pójdą tylko w opcję z Lipski. Trochę szkoda, bo w Polsce ze świecą szukać dziewczyn, które mają i urodę i skilla.

 6. Spike

  I chciałbym by obie były promowane przez polską organizację, ale wydaje mi się, że pójdą tylko w opcję z Lipski. Trochę szkoda, bo w Polsce ze świecą szukać dziewczyn, które mają i urodę i skilla.

  Będę zadowolony jeśli zarówno jedna jak i druga zwalczy z nową, ciekawą rywalką.

 7. Warto w Nią inwestować, szybka, dynamiczna, potrafi przyjąć, składa dobre kombinacje. Materiał na mistrzynię. Plus jest bardzo ładna.

 8. Ma KSW materiał na dobrą mistrzynie.
  Ale trzeba przyznać że niemiecki cyborg parę razy ładnie trafiła Ariane i nie była to dla niej łatwa walka.

 9. chaoz

  Warto w Nią inwestować, szybka, dynamiczna, potrafi przyjąć, składa dobre kombinacje. Materiał na mistrzynię. Plus jest bardzo ładna.

  PLUS ma polskie korzenie i nazwisko! Polacy kochają takie historie! 😉

 10. Strategia Gaff na tę walkę była kretyńska, zamiast próbować klinczu, spychać pod siatkę i próbować przenieść walkę do parteru to poszła na żywioł i zapłaciła za to wysoką cenę. Ariane dostała od Sheili prezent i wykorzystała to jak należy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.