Rozpiska UFC 250 ulegnie ogromnym zmianom. Przez epidemię koronawirusa, Brazylijczycy, którzy mieli wystąpić na gali nie będą mogli uzyskać wizy na pracę w USA. Zamknięcie konsulatu w USA uniemożliwiło im złożenie wniosku o wizę. MMA Fighting jako pierwsze podało tą informację.

UFC 250 początkowo miało odbyć się w Sao Paulo w Brazylii, ale teraz Dana White planuje, że zarówno UFC 249 jak i UFC 250 odbędą się w USA. Lokalizacja obu wydarzeń nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Mówi się, że będzie to Tachi Palace Casino Resort w Lemoore w Kalifornii. Teraz nie będzie tam mógł wystąpić m.in. Jose Aldo. Ten miał zmierzyć się z mistrzem kategorii koguciej, Henrym Cejudo. Prawdopodobnie w walce z posiadaczem tytułu zastąpi go Dominick Cruz.

Oprócz Aldo 9 maja nie wystąpią także: Mauricio „Shogun” Rua, Ketlen Vieira, Antonio Rogerio Nogueira, Bethe Correia, Augusto Sakai i Carlos Felipe. „Shogun” i Nogueira mieli ze sobą walczyć.

Jedynie Amanda Nunes i Fabricio Werdum będą mogli walczyć 9 maja w oktagonie UFC, bo żyją i trenują w USA. Nie wiadomo co stanie się także z rywalami Brazylijczyków, którzy wypadli z rozpiski.

UFC 250 nie była jedyną galą, z której muszą wycofać się Brazylijczycy. Dotyczy to także zawodników z przyszłych rozpisek, aż do 16 maja. W tym gronie znalazła się Ariane Lipski, która miała zawalczyć na gali właśnie 16 maja. Poza nią z walk wycofać muszą się: Ariane Carnelossi, Raphael Pessoa, Marina Rodriguez, Vanessa Melo, Luana Carolina oraz Lara Procopio.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.