anthony_johnson_swag
(fot. Jeff Sherwood/Sherdog.com)

Anthony „Rumble” Johnson nadal trenuje do walki z Jonem Jonesem i interesuje go walka o tytuł – niezależnie od tego ile będzie na nią czekał.

„Rumble” zdążył się już wypowiedzieć o sprawie Jona w programie UFC Tonight:

Pragnę walczyć tylko o pas UFC. Czuję, że wypracowałem sobie pozycję pierwszego pretendenta i planuję by tak pozostało. Chyba, że to będzie walka o tytuł, nie zamierzam być jak Vitor Belfort i czekać rok, ale jeśli będę musiał, to będę.

Przypominamy: Jon Jones jest zamieszany w spowodowanie i udział w karambolu drogowym, w którym ucierpiała kobieta w ciąży, po czym zbiegł pieszo z miejsca wypadku. Dodatkowo w jego samochodzie znaleziono marihuanę. Sportowiec został już zatrzymany, a następnie zwolniony za kaucją z izby zatrzymań.

Anthony nadal trenuje do walki, gdyż ta nie została zdjęta z karty walk gali UFC 187, jednak dopuszcza do siebie myśl, że może dostać kogoś w zastępstwo:

Nic się nie zmieniło. Nadal ciężko trenuję, jestem skupiony i w formie. Jak mówię, kogokolwiek mi dadzą, cokolwiek rzucą w moją stronę, będę gotów choćby nie wiem co.

Johnson jest niepokonany od 2012 roku. Po porażce na UFC 142 i z racji tego, że kolejny raz nie udało mu się zrobić wagi średniej, został zwolniony z organizacji. Od tego czasu stoczył dziewięć walk i wszystkie z nich wygrał (sześć razy przez TKO/KO). Walczył w takich organizacjach jak Titan Fighting Championship, Xtreme Fight Night i WSOF. Po trzeciej wygranej w tej ostatniej, został ponownie zakontraktowany przez UFC, ale tym razem w wadze półciężkiej. W ostatnim boju znokautował Alexandra Gustafssona, czym zagwarantował sobie miano pierwszego pretendenta.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.