1450116405_veronica-macedo

LFN 2: Veronica Macedo – Zrobię wszystko, żeby dostać się do UFC” width=”480″ height=”360″ />

Veronica Macedo jest drugą kobietą w historii, po Izabeli Badurek, trenującą zawodowo w Ankosie MMA. Pochodząca z Wenezueli zawodniczka pojawiła się nagle w naszym kraju i postanowiła zostać w nim przez najbliższe pół roku. Po wygranej przez nokaut w pierwszej rundzie z Lillą Vinze na gali Ladies Fight Night 2 nie planuje dłuższej przerwy i już 30 kwietnia wystąpi na gali Slava Republic. Młoda zawodniczka trenuje pod okiem Andrzeja Kościelskiego, którego zapytaliśmy o to, jak wspomina dzień, w którym Macedo pojawiła się w klubie.

Pewnego razu obserwowałem  grupę amatorską zapasów, którą prowadził Daniel Skibiński. Wtedy  rzuciła mi się w oczy młoda, wyróżniająca się dziewczyna. Po treningu Daniel podszedł do mnie i powiedział, że dziewczyna przyjechała z Wenezueli z chłopakiem i ma już pewne pojęcia o sportach walki. Zapytał również, czy mogłaby przyjść do nas na grupę zawodową. Zgodziłem się. Okazało się, że na treningu spisuje się bardzo fajnie. Sprawdziłem jak radzi sobie w  BJJ i muszę przyznać, że technicznie wszystko było bardzo dobrze,  do tego okazało się, że Veronica świetnie kopie i rusza się na nogach. Po treningu usiedliśmy żeby spokojnie porozmawiać, ponieważ ciekaw byłem skąd ona się w ogóle w Polsce wzięła. Dowiedziałem się wtedy, że jej ojciec chce, żeby nie tylko walczyła w MMA, ale również, żeby stała się najlepszą zawodniczką na świecie. Dał jej pieniądze na to, żeby przez dwa lata jeździła po najlepszych klubach na całym świecie i uczyła się MMA. Była w Brazylii u Jose Aldo, potem u Andersona Silvy, potem dotarła do Europy i po sprawdzeniu uznała, że Ankos jest najlepszym klubie na Starym Kontynencie. Po kilku treningach w klubie Veronica stwierdziła, że jest bardziej niż zadowolona z tego jak u nas się pracuje i że zostanie tu przez pół roku i będzie reprezentować Ankos MMA.

Trener Kościelski zwrócił również uwagę na ogromną pracowitość i charakter Macedo.

Cóż można powiedzieć, dziewczyna jest jak maszyna, stoczyła trzy walki MMA i zaraz po ostatniej pojechała do Rzymu i zdobyła mistrzostwo Europy w no gi. Później jeszcze z nią rozmawiałem i powiedziała mi, że mogłaby bić się codziennie. Muszę przyznać, że ma charakter typowej zwyciężczyni, ma bardzo mocną psychikę, co w przypadku kobiet się często nie zdarza. Ma również zakodowane w głowie, że chce być najlepsza i że chce dostać się do UFC. Myślę, że ma na to szanse, ponieważ jest zawodniczką z dużym potencjałem, słucha się, dobrze trenuje i jest pracowita.

Poniżej ostatnia walka oraz nasz wywiad z zawodniczką

30 KOMENTARZE

 1. Po obejrzeniu jej walk i nawet przy pobieznej tylko znajomosci ich historii rowniez jestem pod duzym wrazeniem. Oby tylko nie zostala kolejna uczestniczka akcji pod kryptonimem gasnacy znicz.

  @Jacek Łosak ewentualny Pulitzer, chocby nawet tylko branzowy, dostepny wylacznie za cytaty Trenera w wersji audio badz video 😉

 2. Po obejrzeniu jej walk i nawet przy pobieznej tylko znajomosci ich historii rowniez jestem pod duzym wrazeniem. Oby tylko nie zostala kolejna uczestniczka akcji pod kryptonimem gasnacy znicz.

  @Jacek Łosak ewentualny Pulitzer, chocby nawet tylko branzowy, dostepny wylacznie za cytaty Trenera w wersji audio badz video 😉

  Będę zatem musiał się obejść bez branżowego Pulitzera 😉

 3. bardzo ciekawa stójka + mistrzyni Europy no-gi, trzeba obserwować 🙂

  P.s. sędzia mogl jednak troszkę szybciej zareagować 🙂

 4. Spoko Ojciec. Mój gdyby nas nie zostawił pewnie zrobiłby to samo.

  wiem, ze nie powinienem, ale jeblem smiechem na caly glos

 5. potem dotarła do Europy i po sprawdzeniu uznała, że Ankos jest najlepszym klubie na Starym Kontynencie

  DC

  A kto twierdzi inaczej w tego wbija cwela?

 6. Moja nowa ulubiona fighterka, najlepsza dupeczka w MMA i do tego utalentowana, gdzie jest fanklub ja się pytam :crazy:

   

 7. wiem, ze nie powinienem, ale jeblem smiechem na caly glos

  Ja to samo, aż sie prawie udusiłem.

  Laikike przyjacielu, sory.

  W ogóle tyle się naśmiałem z tych komentarzy w tym temacie, że mi na dwa dni wystarczy conajmniej ;D

  A co do samej zawodniczki, to skoro trener Andrzej mówi, że ma mocną psychę to ja wierzę, że coś z niej będzie. Ostatnią osobą, o której Andrzej tak mówił był Gamer na początku kariery.

 8. Chciałem coś napisać o trenerze, Wenezueli, źródłach przychodu Wenezuelskich ojców.  zasięgu rozpoznawalności klubu z Poznania, ale nie napiszę – bo strach jakoś się wychylać.

  Dupeczka ładna. :applause:

 9. Za hajs starych baluj… Chyba będzie powtórka jak z Sage Northuctt.Zbytnio rozpieszczona w wieku 20 lat podróżować po świecie i przy okazji "uczyć" się sztuk walki jakoś mnie to nie przekonuje.Nie daj Boże natrafi się kontuzja i rękawice będzie trzeba zawiesić na kołku,zapewne dziewczyna szkoły żadnej nie ukończyła i co dalej?Zapomniałbym stary da hajs póki go w Wenezueli kartel nie sprzątnie.

  Nie chce nic sugerować bardzo dziwne że dziewucha akurat w Polsce się zatrzymała a nie w USA/UK czy innym kraju 🙂

 10. Nie chce nic sugerować bardzo dziwne że dziewucha akurat w Polsce się zatrzymała a nie w USA/UK czy innym kraju 🙂

  I do Albo jechała. Hehe ciekawe co miała w żołądku. 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.