1450116405_veronica-macedo

LFN 2: Veronica Macedo – Zrobię wszystko, żeby dostać się do UFC” width=”480″ height=”360″ />

Veronica Macedo jest drugą kobietą w historii, po Izabeli Badurek, trenującą zawodowo w Ankosie MMA. Pochodząca z Wenezueli zawodniczka pojawiła się nagle w naszym kraju i postanowiła zostać w nim przez najbliższe pół roku. Po wygranej przez nokaut w pierwszej rundzie z Lillą Vinze na gali Ladies Fight Night 2 nie planuje dłuższej przerwy i już 30 kwietnia wystąpi na gali Slava Republic. Młoda zawodniczka trenuje pod okiem Andrzeja Kościelskiego, którego zapytaliśmy o to, jak wspomina dzień, w którym Macedo pojawiła się w klubie.

Pewnego razu obserwowałem  grupę amatorską zapasów, którą prowadził Daniel Skibiński. Wtedy  rzuciła mi się w oczy młoda, wyróżniająca się dziewczyna. Po treningu Daniel podszedł do mnie i powiedział, że dziewczyna przyjechała z Wenezueli z chłopakiem i ma już pewne pojęcia o sportach walki. Zapytał również, czy mogłaby przyjść do nas na grupę zawodową. Zgodziłem się. Okazało się, że na treningu spisuje się bardzo fajnie. Sprawdziłem jak radzi sobie w  BJJ i muszę przyznać, że technicznie wszystko było bardzo dobrze,  do tego okazało się, że Veronica świetnie kopie i rusza się na nogach. Po treningu usiedliśmy żeby spokojnie porozmawiać, ponieważ ciekaw byłem skąd ona się w ogóle w Polsce wzięła. Dowiedziałem się wtedy, że jej ojciec chce, żeby nie tylko walczyła w MMA, ale również, żeby stała się najlepszą zawodniczką na świecie. Dał jej pieniądze na to, żeby przez dwa lata jeździła po najlepszych klubach na całym świecie i uczyła się MMA. Była w Brazylii u Jose Aldo, potem u Andersona Silvy, potem dotarła do Europy i po sprawdzeniu uznała, że Ankos jest najlepszym klubie na Starym Kontynencie. Po kilku treningach w klubie Veronica stwierdziła, że jest bardziej niż zadowolona z tego jak u nas się pracuje i że zostanie tu przez pół roku i będzie reprezentować Ankos MMA.

Trener Kościelski zwrócił również uwagę na ogromną pracowitość i charakter Macedo.

Cóż można powiedzieć, dziewczyna jest jak maszyna, stoczyła trzy walki MMA i zaraz po ostatniej pojechała do Rzymu i zdobyła mistrzostwo Europy w no gi. Później jeszcze z nią rozmawiałem i powiedziała mi, że mogłaby bić się codziennie. Muszę przyznać, że ma charakter typowej zwyciężczyni, ma bardzo mocną psychikę, co w przypadku kobiet się często nie zdarza. Ma również zakodowane w głowie, że chce być najlepsza i że chce dostać się do UFC. Myślę, że ma na to szanse, ponieważ jest zawodniczką z dużym potencjałem, słucha się, dobrze trenuje i jest pracowita.

Poniżej ostatnia walka oraz nasz wywiad z zawodniczką

32 KOMENTARZE

 1. Po obejrzeniu jej walk i nawet przy pobieznej tylko znajomosci ich historii rowniez jestem pod duzym wrazeniem. Oby tylko nie zostala kolejna uczestniczka akcji pod kryptonimem gasnacy znicz.

  @Jacek Łosak ewentualny Pulitzer, chocby nawet tylko branzowy, dostepny wylacznie za cytaty Trenera w wersji audio badz video 😉

 2. VaeVictis

  Po obejrzeniu jej walk i nawet przy pobieznej tylko znajomosci ich historii rowniez jestem pod duzym wrazeniem. Oby tylko nie zostala kolejna uczestniczka akcji pod kryptonimem gasnacy znicz.

  @Jacek Łosak ewentualny Pulitzer, chocby nawet tylko branzowy, dostepny wylacznie za cytaty Trenera w wersji audio badz video 😉

  Będę zatem musiał się obejść bez branżowego Pulitzera 😉

 3. bardzo ciekawa stójka + mistrzyni Europy no-gi, trzeba obserwować 🙂 P.s. sędzia mogl jednak troszkę szybciej zareagować 🙂

 4. Laikike1

  Spoko Ojciec. Mój gdyby nas nie zostawił pewnie zrobiłby to samo.

  wiem, ze nie powinienem, ale jeblem smiechem na caly glos

 5. Jacek Łosak

  potem dotarła do Europy i po sprawdzeniu uznała, że Ankos jest najlepszym klubie na Starym Kontynencie

  DC

  A kto twierdzi inaczej w tego wbija cwela?

 6. Moja nowa ulubiona fighterka, najlepsza dupeczka w MMA i do tego utalentowana, gdzie jest fanklub ja się pytam :crazy:

  [​IMG]
  [​IMG]

 7. Trener

  Wtedy rzuciła mi się w oczy młoda, wyróżniająca się dziewczyna.

  Ja się wcale nie dziwię 😀

 8. Laikike1

  Spoko Ojciec. Mój gdyby nas nie zostawił pewnie zrobiłby to samo.

  Urzekająca historia.

 9. Gaara

  wiem, ze nie powinienem, ale jeblem smiechem na caly glos

  Ja to samo, aż sie prawie udusiłem.
  Laikike przyjacielu, sory.

  W ogóle tyle się naśmiałem z tych komentarzy w tym temacie, że mi na dwa dni wystarczy conajmniej ;D

  A co do samej zawodniczki, to skoro trener Andrzej mówi, że ma mocną psychę to ja wierzę, że coś z niej będzie. Ostatnią osobą, o której Andrzej tak mówił był Gamer na początku kariery.

 10. Chciałem coś napisać o trenerze, Wenezueli, źródłach przychodu Wenezuelskich ojców. zasięgu rozpoznawalności klubu z Poznania, ale nie napiszę – bo strach jakoś się wychylać.
  Dupeczka ładna. :applause:

 11. najlepszy w PL ankos? Pod jakim wzgledem? Prosze o rzeczowe odpowiedzi, bez hejtu.

 12. Za hajs starych baluj… Chyba będzie powtórka jak z Sage Northuctt.Zbytnio rozpieszczona w wieku 20 lat podróżować po świecie i przy okazji "uczyć" się sztuk walki jakoś mnie to nie przekonuje.Nie daj Boże natrafi się kontuzja i rękawice będzie trzeba zawiesić na kołku,zapewne dziewczyna szkoły żadnej nie ukończyła i co dalej?Zapomniałbym stary da hajs póki go w Wenezueli kartel nie sprzątnie.
  Nie chce nic sugerować bardzo dziwne że dziewucha akurat w Polsce się zatrzymała a nie w USA/UK czy innym kraju 🙂

 13. CongaBonga

  Nie chce nic sugerować bardzo dziwne że dziewucha akurat w Polsce się zatrzymała a nie w USA/UK czy innym kraju 🙂

  I do Albo jechała. Hehe ciekawe co miała w żołądku. 😆

 14. CongaBonga

  Nie chce nic sugerować bardzo dziwne że dziewucha akurat w Polsce się zatrzymała a nie w USA/UK czy innym kraju 🙂

  I do Albo jechała. Hehe ciekawe co miała w żołądku. 😆

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.