DSC_3698

Andrzej Kościelski poruszył kilka ciekawych kwestii w wywiadzie dla naszych kolegów z GrapplerInfo.pl. Trener Ankosu Zapasy Poznań wypowiedział się m.in. o możliwości współpracy z jego podopiecznych z MMA Attack, wypowiedzi Marcina Helda o porównującej treningi zapasów w Poznaniu i Londynie oraz przygotowaniach Karola Bedorfa do ostatniej gali KSW:

Borys Mańkowski w wywiadzie dla naszego portalu oznajmił, że więcej nie zawalczy na gali MMA Attack z dobrze znanych wszystkich nam przyczyn. Na dzień dzisiejszy jak wyglądają relacje na linii Ankos Zapasy – MMA Attack – Dariusz Cholewa? Pozwoliliśmy sobie zadać to pytanie, ponieważ Sebastian Grabarek, który do tej pory reprezentował barwy Ankosu wystąpi w Katowicku Spodku..

Nasze relacje z tym panem wyglądają bardzo źle. Żaden zawodnik klubu Ankos Zapasy Poznań nigdy nie zawalczy na gali organizowanej przez tego człowieka (O zmianie werdyktu Borysa Mańkowskiego po dwóch miesiącach od walki dowiedzieliśmy się z portalu MMArocks po czym otrzymaliśmy również smsa).

Jeżeli chodzi o Grabarka to za plecami moimi i menadżera klubu podpisał kontrakt z MMA Attack. Myślę że Cholewa obiecał Grabarkowi złote góry tylko po to by zrobić mi na złość.

W dzień w którym pojawiła się informacja o starcie Grabarka na gali MMA Attack , zawodnik ten przestał być członkiem naszego klubu i nie ma on prawa reprezentować barw Ankosu na jakichkolwiek zawodach. Ponad półtora miesiąca temu interweniowaliśmy wysyłając pismo do MMA Attack o zmianę przynależności klubowej Grabarka, do dnia dzisiejszego w tym kierunku nie zostało nic zrobione. Jako klub Ankos prosimy portal Grapler Info o interwencje w naszej sprawie .

Marcin Held w wywiadzie dla telewizji Orange Sport podczas I Konwentu MMA stwierdził, że na treningach w Londyńskim klubie Shootfighters nauczył się takich technik zapaśniczych, których nie zobaczył nawet w Ankosie. Marcinowi chodziło tutaj o użycie technik z zapasów typowo pod MMA. Na jakie techniki zwracasz największą uwagę przy pokazywaniu zawodnikom, którzy walczą w MMA?

Marcin Held nie powinien się wypowiadać jakie mamy zapasy pod MMA ponieważ był tylko na trzech treningach po 1,5 godziny. O zapasy u nas pod kątem MMA proponowałbym zapytać Krzysztofa Kułaka, który trenował do walki w KSW z Danielem Dowdą 1,5 miesiąca, Karola Bedorfa, który około miesiąc czasu przygotowywał się z Dawidem Olivia i jeszcze wielu innych zawodników.

Świetne zapasy, które pokazał Karol Bedorf na KSW 18 przeciwko Davidowi Olivie to w dużej mierze Twoja zasługa i Ankosu, ponieważ Karol przygotowywał się pod tym kątem u was w klubie. Czy to co pokazał Karol w walce przerosło Twoje oczekiwania, czy może byłeś przekonany, że po treningach w Ankosie Karol zdominuje zapaśniczo Amerykanina?

Największa zasługa w tej walce oczywiście należy do Karola, wspólnie z Trenerem Piotrem Bagińskim zadecydowaliśmy, że Karol będzie trenował do walki w Ankosie. Po pierwsze Olivia wszystkie swoje wcześniejsze walki na korzyść rozstrzygał technikami zapaśniczymi i zachodziła konieczność uzupełnienia wiedzy zapaśniczej Karola. Po drugie klub Berserkers Team w danej chwil nie posiadał zawodników kategorii ciężkiej mogących sparować z Bedorfem (W Ankosie miał tych sparing partnerów siedmiu, w tym dwóch profesjonalnych zapaśników Mateusza Gucmana Olimpijczyka z Pekinu i Arkadiusza Kordusa mistrza Polski w zapasach). Bezpośrednio przed walką, wraz z Piotrem Bagińskim, zaplanowaliśmy strategie walki dla Karola, którą zrealizował w 200 %. Nie dość że bardzo dobrze się bronił przed sprowadzeniami do parteru to dodatkowo sam potrafił sprowadzić w pięknym stylu tak klasowego i utytułowanego zapaśnika jakim jest David Olivia. Myślę że Karol przerósł nasze największe oczekiwania.

Cały wywiad na GrapplerInfo.pl.

2604 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 44. Ciekawy wywiad. Nie wiedziałem że poszła taka spina z Grabarkiem, ale faktycznie nieładnie się zachował. Nie dziwi mnie także stosunek do Cholewy.

 45. Z drugiej strony facet chce zarobić, a przypuszczam że Cholewa dobrze płaci w Polsce.

 46. a mnie dziwią takie spinki…

  to tak jak by ATT powiedzieli – nasz zawodnik już tam nie zawalczy – gdyż ufc nie postąpiło fair w jakiejś sprawie…

  a co do do tego że jak zawodnik zawalczy gdzieś to jest wyrzucany z klubu – to już śmieszne jest..

  i robi o wiele gorzej dla polskiego mma niż zrobiła decyzja zmiany werdyktu dla Borysa…

  jak takie cyrki się będą działy, – to znowu zostanie tylko ksw – zapewne zawodnicy zapomną o przyzwoitym wynagrodzeniu, a my będziemy mieli 4 dobre gale w roku na ksw i nic poza tym…

 47. mnie również dziwi wypowiedź p. Kościelskiego. Jak ktoś ma szansę zarobić jakieś dobre pieniądze to czemu ma tego nie robić? Mańkowski nie chce walczyć dla MMAA to niech nie walczy, jego sprawa. Ale zamykanie pozostałym zawodnikom możliwości walki na galach organizowanych przez p. Cholewę to już lekka przesada.

   

 48. Dziecinada. Blokowanie kariery człowiekowi, przez złe relacje jego trenera nie za bardzo w porządku jest. Bo jednak dla Grabarka MMAA jest jedyną szansą na zrobienie kariery w Polsce. Dla mnie jest to w stu procentach żałosne.

 49. „trafił sprowadzić w pięknym stylu tak klasowego i utytułowanego zapaśnika jakim jest David Olivia”

  Nie jestem wstanie zrozumieć, jak trener zapasów- który ma Kontakt z mistrzami polski/ ba……. olimpijczykami!!!!!!!!!! Mówi w wywiadzie, że Olivia jest utytułowanym zapaśnikiem…… przecież to jest jakiś gwałt na „prawdzie”. Ludzie, David Olivia, nie ma żadnych osiągnięć jeśli chodzi o zapasy. Chyba, że ktoś twierdzi, że tytuł licealnego mistrza stanu(jednego stanu i to nie najlepszego w zapasach) jest to sukces…………
  Od dwóch lat męczę ten temat, ale nie mogę, jak wciąż czytam takie brednie.
  Gratuluje Karolowi Bedorfowi dobrej walki, ale nie fałszujmy rzeczywistości.

 50. I przyłączam się do opinii innych, wątpię, aby istniał klub z dużymi ambicjami w Polsce, który może sobie pozwolić na bojkot takiej organizacji jak event Pana Cholewy. Ludzie, przecież to jest gala, która leci w TV, są na niej zawodnicy z Przeszłością w UFC, płacą dobrze ile jest takich gal w Polsce??!!!!! Naprawdę, nie wiem co musiałby zrobić jeszcze Cholewa, żeby uzasadnić decyzję Kościelskiego………..

 51. No to nawet takich czarnych snów ja nie potrafię wyśnić. Wiedziałem, że bedzie bajzel po zmianie wyniku. Napewno Borysowi jest miło, że trener i klub (bardziej lub mniej ochoczo) stają za nim murem, ale to nic dobrego nie wróży…

 52. typowa polska napinka. Za rok będzie wojna wszystkich ze wszystkimi. I właśnie dzięki takim klimatom nigdy nie zobaczymy jak „Mamed roznosi Drwala” itd… Pewnie Held nie ma racji i dla tego pół Europy jeździ do Ankosu szkolić się w zapasach pod mma w klatce. Przeciez było by taniej. Oj ludzie ludzie

 53. A znacie trenera, który cieszy się z tego, że o walce swojego podopiecznego dowiaduje się z internetu? Według mojej wiedzy, to o tym, że Grabarek rozmawia z MMA Attack nie wiedział nie tylko trener Kościelski, ale także manager, który za takie rozmowy powinien odpowiadać.

  Co do tego, że zawodnicy Ankosu nie będą walczyć u Darka Cholewy, to ja tę decyzję rozumiem. Zaraz dojdziecie do opinii, że polskie MMA przestanie istnieć, bo Ankos bojkotuje MMAA. Nie chcą walczyć, to niech nie walczą. Jak ktoś bardzo chce, to zmienia klub jak Grabarek i po sprawie. 

 54. Zawodnicy jednego klubu bojkotują KSW a innego mma attack. Równowaga musi byc w przyrodzie

 55. Zawodnicy jednego klubu bojkotują KSW a innego mma attack. Równowaga musi byc w przyrodzie

  Jaki to klub?

 56. ,,Nie chcą walczyć, to niech nie walczą.” – z tym się zgodzę. Ale tutaj sytuacja wygląda na trochę inną – nie chcą walczyć, bo ich ,,gwiazda” i trener mają focha i nie chcą, żeby walczyli.

 57. Stosunek do Cholewy uzasadniony. Nie awizujmy pana Darka jako zbawcę polskiego MMA,a jego organizację jako godny konkurent dla KSW, bo zorganizował (póki co) jedyną, świetną galę. 
  Pretensje o Grabarka – również słuszne, ale jeśli będzie on anonsowany jako zawodnik Ankosu, to będzie to reklama dla tego klubu. Coś za coś.
  I nie mam wątpliwości, ze w klubie z Londynu jest wyższy poziom szkoleniowy, niż w Ankosie (z całym szacunkiem dla tego klubu). 

  Jaki to klub?

  Okniński MMA?

 58. Escobar, a ja właśnie tego nie rozumiem. Z tego wywiadu wywnioskowałem (może nadinterpretuje), że to nie jest decyzja zawodników, tylko decyzja trenera i pewnie menadżera, a zachowanie Grabarka tylko mi to potwierdza.

 59. To co tam Naurszczka robi?:-)

  Wiem o Naruszczce, ale to był pierwszy klub, który przyszedł mi do głowy. 😉

 60. Escobar- ja nie rozumiem tego
  • Zgadzam się- Cholewa zachował się w beznadziejny sposób nie informując Borysa i jego sztabu
  • To że Grabarek rozmawiał z Cholewą z pominięciem sztabu Grabarka- to problem zawodnika i jego sprawa- to do niego powinni mieć pretensję(i mają jak wyczytałem)
  • Escobar- Ankos się rozwija bardzo szybko, mają coraz więcej dobrych zawodników, którzy chcą startować na zawodowych ringach. Tragedii nie ma, bo jest KSW- ale ilu fighterów może liczyć tam na angaż. KSW robi około 4 eventów w roku, ma sporą ilość fighterów na kontraktach i nie ma dużo miejsc, rotacja też nie jest duża jeśli chodzi o polskich zawodników. Inna sprawa, że np. jeśli np. M. Gamrot spełni pokładane w nim nadzieje i wygra kilka najbliższych walk, czy nie lepiej mieć dwie organizację z pieniędzmi które są zainteresowane. Czy nie wpłynie to na negocjację? Moim zdaniem, na takie zamykanie się na organizację z pieniędzmi i telewizją nie ma miejsca na polskim rynku. Jest to po prostu nierozsądne. Zaraz napiszecie, że pieniądze to nie wszystko. Śmieszy mnie takie „zabieranie” możliwości zarobienia dla fighterów, zamykanie im drzwi. No chyba że Trener Kościelski, zamierza finansować swoich fighterów z własnej kieszeni, lub też do swojego zakresu pracy doda trening pod tytułem „jak dumą zapłacić za rachunek”
  • Escobar rozumiem, że można być wściekłym na Cholewę za ten głupi, nieprzemyślany numer, ale sam najlepiej wiesz jak wygląda u nas scena MMA. BIEDA. Więc obrażanie się na jedną z niewielu opcji, przez klub który tak fajnie się rozwija jest GŁUPIE . Wielka szkoda.

 61. Wywiad ciekawy. Widzę że zdania podzielone. Ja jednak podzielam opinie Escobara. Jeśli Grabarek kontrakt z MMAA załatwiał poza wiedzą trenera, menedżera itp to faktycznie z klubem powinien się pożegnać. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca gdyż jest to poprostu nieprofesjonalne. Pan Cholewa zachował się bardzo nieprofesjonalnie z tą zmianą decyzji dlatego ja rozumiem że zawodnicy Ankosu nie chcą walczyć na tych galach. A co jeżeli Grabarka przekręcą na rzecz innej barwnej postaci którą łatwiej będzie wypromować? Wróci z podkulonym ogonem? Pozatym nie ograniczajmy się do gali KSW i MMAA. Są również gale poza Polską a nie wiadomo czy przy tak dynamicznym rozwoju MMA nie powstaną nowe organizacje na wzór MMAA lub KSW. Przecież Pan Cholewa ze swoją organizacją wystrzelił nagle i tak samo mogą wystrzelić nagle inne organizacje.

 62. Wiem o Naruszczce, ale to był pierwszy klub, który przyszedł mi do głowy. 😉

  A nie lepiej przyjąć że kaczka pier%$# głupoty bo po prostu musiał coś napisać w temacie?:D

  Ja moge rozumieć decyzje Kościelskiego ale nie zachowałbym się tak jak on.Nie torował bym swoim zawodnikom drogi do potencjalnych dobrych zarobków.Rozumiem że sa obawy ze mogą się źle zachowac w stosunku do innych zawodników ale chyba maja swój rozum i mogą iść na swoja odpowiedzialność/

 63. Dodam jeszcze że Grabarek jest nudnym zawodnikiem i raczej nigdy nie będzie nawet czołówką europejską więc spodziewam się jeszcze 1-2 walk dla MMAA i podziękują mu za współprace.

 64. Ankos sobie poradzi bez MMA Attack, a MMAA sobie poradzi bez Ankosu. Nasza scena nie jest biedna. Wręcz przeciwnie. Na razie to więcej jest internetowego krzyku i lamentu niż to jest w ogóle warte. 

 65. No raczej zawodnicy ankosu nie straciliby jakby walczyli na kartach , na polsacie sport.

 66. Nie słyszałeś Przemuś ,że Okniński bojkotuje KSW?  A to pech…Laughing

 67. Przecież to nie jest tak, że trener Kościelski wszystkich namawia, żeby nie walczyli w tej organizacji. Samo MMAA spaliło mosty zachowując się w beznadziejny sposób i ekipa Ankos słusznie czuje się oszukana. Nie wiem jak można tego nie rozumieć. To tak jakby teraz namawiać Tomka Narkuna żeby walczył dalej dla M-1 – jest złe doświadczenie i pewnie cały BT się dwa razy zastanowi zanim ktoś tam znowu wejdzie do ringu. Tak jak pisał Escobar MMAA sobie poradzi bez Ankosu i Ankos bez MMAA. Z taki potencjałem jaki mają zawodnicy z tego klubu nie martwiłbym się o ich przyszłość (dla przykładu Borys długo nie szukał).

 68. ESCOBAR brak mi słów, Polska scena nie jest biedna? Stary zapytaj ilu fighterów żyje z MMA? Ilu fighterów ma sponsorów? Jeśli już jest ktoś szczęśliwcem i ma sponsora to zapytaj ile od niego dostaje i czy na pewno są to pieniądze bo większość umów to barter.
  ESCOBAR całe Europejskie MMA jest biedne- a Polska nie jest tu wyjątkiem. Wasz konwent MMA był dowodem, jak biedna jest branża MMA w Polsce, ile firm się wystawiało? Wasz konwent, gdyby nie MMattack wyglądał by jak konferencja/event jednej organizacji. Przenieś teraz to na kluby. Oczywiście że tragedii nie ma, ale chłodnej kalkulacji również.

  Escobar na Polskim rynku masz dwóch pracodawców, którzy wedle kryteriów ekonomicznych dają jakąś pewność podpisywanych dokumentów, zaciągania zobowiązań, klub który ma ambicję być najlepszym klubem mma w Polsce- nie powinien zamykać sobie, znaczącej części biednego rynku MMA

 69. Royler, Borys długo nie szukał, ale Grabarek już nie znalazł miejsca w KSW………………

 70. Kingdante – dałbym jeszcze czas mma attack zanim uzna się ta organizację za „jednego z pracodawców, którzy wedle kryteriów ekonomicznych dają jakąś pewność podpisywanych dokumentów” – jak na razie robią drugą galę. Życze im jak najlepiej ale na takie stwierdzenie to jeszcze za wcześnie.

  Sebastian sam się dogadał z mma attack więc nie wiem skąd ten zarzut, że w ksw nie było dla niego miejsca. Poza tym ostatnią walkę przegrał więc nawet gdyby chciał dla nich walczyć nie jest w momencie swojej kariery, który by pomógł mu w negocjacjach.

 71. KingDante 

  Grabarek nie znalazł miejsca na KSW bo jest nudny i ciężko go wypromować. Pozatym KSW nie inwestuje praktycznie w kategorię 66kg. Frachey obnażył spore braki Grabarka i uważam że jeśli MMAA będzie nadal podrzucało mu tego typu zawodników to po 2 walkach w tej organizacji będzie miał rekord 5-4-1. Oczywiście wybiegam w przyszłość bo na najbliższej gali walczy z Rafałem Raczyńskim i myślę że przeleży walkę i da rade.

 72. To tak jakby teraz namawiać Tomka Narkuna żeby walczył dalej dla M-1 – jest złe doświadczenie i pewnie cały BT się dwa razy zastanowi zanim ktoś tam znowu wejdzie do ringu.

  Zły przykład, nie namawiam borysa do walki w mmaatack,tylko jakby innego chciało zawodnika BT.A to że się zastanwią dwa razy to dobrze ze mają taką możliwość,bo po wypowiedzi trenera ankosu wychodzi że nie.Albo Ankos albo wypad i wtedy  do Mmaatack.Co nie mówie że grabarek dobrze sie zachował ukrywając negocjacje za plecami.

   

  GSP91

  Grabarek nie znalazł miejsca na KSW bo jest nudny i ciężko go wypromować. Pozatym KSW nie inwestuje praktycznie w kategorię 66kg.

  No to tym bardziej logiczne by szedl do mmaatack.
  “You’re looking at the reflection of perfection.”

 73. Grabarkowi to posunięcie niewiele da bo podejrzewam że długo nie zagości w MMAA . Ale nie wiemy jaka jest jego sytuacja materialna. Może niema wyjścia (pieniędzy) ? A jak wiadomo BOGATY BIEDNEGO nie zrozumie…. 🙂 Tak że nie liczmy że.Koscielski zrozumie postępowanie Grabarka

 74. Royler, widzisz jak wygląda polskie MMA, wystarczy zrobić jedną galę, ściągnąć znane twarze, rozliczyć się z nimi i już się jest wiarygodnym partnerem(ilu się to udało?!!!!).
  Royler znajdź mi w POLSCE wiarygodniejszą finansowo organizację, galę MMA z wyłączeniem KSW…… NIE znajdziesz.

  Ankos to nie tylko Borys Mańkowski, nie każdego fightera zechcą w KSW, Grabarek jest tego dowodem, a więc masz odpowiedź o te wielkie możliwości które stoją przed polskimi fighterami na naszym rynku……………..

 75. Jaki znowu Gabarczyk?

  E. Od razu Przemo lepiej

  A co do całej sytuacji, ciekawe ja Grabarek ustosunkuje się do słów bylego trenera?? 

  Ps. A gdzie teraz Grabarek trenuje tak w ogóle? 

 76. Myślę, że patrząc na ilość pojawiających się mniejszych gal w Polsce, rozwój KSW, rozwój chociażby Cage Warriors – sytuacja na rynku nigdy nie była lepsza. Wiadomo, że to daleko od ideału ale tragedii jaką rysujesz nie ma (patrząc na sytuacje w innych krajach Europy to jest nawet bardzo dobrze).

  MMA Attack zrobiło pierwszą galę za dużą kasę, mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski z tej lekcji, zobaczymy co będzie po drugiej edycji i wtedy możemy wrócić do rozmowy o dobrym rozliczaniu, wiarygodności itd.

 77. Polski rynek MMA jest jednym z najbogatszych, o ile nie najbogatszym, w Europie. Znam zagranicznych zawodników z europejskiego TOP10, którzy treningi i przygotowania godzą z pracą, często także na nocne zmiany. Tak wygląda ta dyscyplina i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. Wiem też, że prawie każdy europejski zawodnik cieszy się, jak słyszy o ofercie znad Wisły.

  Poza tym, wydaje mi się, że gdyby Grabarek uczciwie przyszedł do trenera i powiedział, że oferta jest z gatunku tych nie do odrzucenia, to mógłby na MMA Attack 2 zawalczyć jako reprezentant Ankosu. Takie jest moje odczucie.

 78. gamrot vs anzor, mogliby dac to na nastepnym ksw, dwóch solidnych zapasiorw, lubiacych wymiane w stójce 🙂

 79. Escobar to że się jest bogatym wśród biedaków to dużo nie zmienia. Przynajmniej jeśli chodzi o perspektywę zawodnika, który musi za coś żyć, pewnie go grzeje że w Czechach zarobił by jeszcze mniej walcząc. Powtarzam Europejskie MMA jest biedne, polskie również. Więc trzeba ostrożnie podchodzić do tematu obrażania się na „pieniądze” których dużo nie ma.

  GSP91 piszesz tak „Grabarek nie znalazł miejsca na KSW bo jest nudny i ciężko go wypromować. Pozatym KSW nie inwestuje praktycznie w kategorię 66kg.”
  No właśnie!! Przecież w Ankosie wszyscy są efektownie walczącymi, fighterami, których łatwo wypromować, do tego w wyższych wagach.
  Widzisz raz piszesz, że rozumiesz Kościelskiego, a później piszesz, że tylko nieliczni mają szansę na KSW, a reszta co ma robić???!!!!!! Obrażać się??? Tym zapłacisz rachunki?

  Naprawdę przestańmy podchodzić do MMA jako czegoś z kosmosu. To biznes jak każdy inny. MMattack wprowadza jakiś tam procent pieniędzy na RYNEK MMA- więc nie ma co się zamykać na te pieniądze tym bardziej, że Pan Kościelski rezygnuje z tych pieniędzy w imieniu swoich zawodników……..

  Jego sprawa, koniec tematu dla mnie: )
  pozdro

 80. Takie jest moje odczucie.

  Dobrze ze dodałes to zdanie.No nie dowiemy się jakby było ,przynajmniej ja.

 81. kaczka41 z tego co wiem Grabarek aktualnie trenuje w Czerwonym Smoku

 82. @up: dzięki

  Tak btw. ranga walki Grabarka wzrosła – Pioskowik kontuzja

 83. Z punktu widzenia ludzkiego, sportowego potrafie zrozumiec takie zachowanie. Ale z perspektywy finansowej juz nie bardzo. Zwlaszcza gdy mowimy tu o klubie, w ktorym trenuje wielu mlodych i perspektywicznych zawodnikow. A juz tym bardziej, gdy:

  Wiem też, że prawie każdy europejski zawodnik cieszy się, jak słyszy o ofercie znad Wisły. 

  Czyli to oznacza ze m.in. MMA Attack tak dobrze placilo.

  I jeszcze te kategoryczne i zdecydowanie "nigdy". Ciekawe czy p. Koscielski wykaze sie wieksza slownoscia niz p.White? 😉

   

   

   

 84. Zgadzam się w tej kwestii z Dante. Borys to Borys. Oprócz niego w Ankosie jest jeszcze X zawodników, którzy chcą rozwijać swoje kariery. Blokowanie ich “dla zasady” nie jest profesjonalne, żeby nie powiedzieć, że jest głupie. A poniższe zdanie nie każe mi wierzyć, że zawodnicy maja w tej materii jakiekolwiek pole do negocjacji z trenerem Kościelskim.

  “Żaden zawodnik klubu Ankos Zapasy Poznań nigdy nie zawalczy na gali organizowanej przez tego człowieka.”

  A już stawianie sprawy w taki sposób, że "nie opodoba się, to zmień klub" to absurd nad absurdy. Ciekaw jestem, czy gdyby sytuacja z werdyktem spotkała innego zawodnika Ankosu (a nie gwiazdę – Borysa) i gdyby teraz Mankowski chciał wystapic na MMA A2, to czy  w dalszym ciągu klub tak "solidarnie" te występy by blokował.

 85. oooohhhhhhhhh stracilem szacunek do dzialaczy tego klubu po tym wywiadzie…

 86. I się doigraliście!!! Pan Kościelski napisał własnie na Fb, że KIJ WAM OKO ! ! !

  Dam dobrą radę, jak chcecie zrozumieć obie strony albo sytuację jaka zaistniała to postawcie się na miejscu obu stron i wtedy się sporo rozjaśnia. Tak widzę to Ja:

  Wstaje rano, czytam w internecie, że Mój zawodnik który wygrał walkę jednak ją po 2m-cach zremisował(?), patrzę w kalendarz, a to nie 1.04 tylko grudzień przed świętami. Co robię? Wkur*iony dzwonię do zawodnika spytać czy coś o tym wie, potem do Pana Cholewy i wyjaśniam czemu tak się stało i czemu ani Ja, ani zawodnik nie zostaliśmy wcześniej niż media o tym poinformowani, oczywiście dobre wytłumaczenie nie istnieje więc wnerwiony odkładam słuchawkę.

  Dalsza reakcja zależy od człowieka ale widocznie Pan Trener po wejściu tego dnia na salę albo innego najbliższego dnia dał do zrozumienia, że nie chce on mieć nic wspólnego z taką federacją oraz nie chce żeby ktokolwiek z jego klubu tam występował i nazwą klubu w pewnym sensie promował “taką” federację.

  Teraz wcielamy się w Grabarka, posłuchał, posłuchał, lojalnie z grupą przyjął do wiadomości, a potem po jakimś czasie dostał mail lub telefon od kogoś z MMAA. Pomyślał, że pójdzie na spotkanie bo przecież to nie zbrodnia. Tam był Pan Darek który zaproponował walkę na aktualnie już chyba 2 największej federacji w Polsce, napisał sumę na kartce i wtedy oczka się zaświeciły, poczuł moc, poczuł $$$, poczuł się dowartościowany, jak już był na miejscu to olał menago i zgodził się na walkę. Potem dalej trenował informując albo i nie swojego menago, trenera, kolegów.

  Dla trenera nie wypuszczanie swoich zawodników do MMAA to żadna tragedia, on od federacji $$$ nie dostaje, ludzie przychodzą, o Ankosie się mówi więc interes się kręci.

  Pan Cholewa chciał po prostu dobrego zawodnika na swoją galę, a nie komuś robić na złość.

  Sebastian w tej chwili myślał o sobie bo MMA to nie sport drużynowy a trener czy koledzy z klubu to nie rodzina więc można zmienić.

  A Borys? Borys nie miał zawrotu głowy bo dostał ofertę od lepszej federacji i nikomu nie podpadł.

  Dla Mnie trener zachował się trochę dziecinnie, Grabarka rozumiem ale nie do końca pochwalam, do Pana Darka żadnych zastrzeżeń.

  (EDIT: Żadnych zastrzeżeń co do oferty dla Grabarka bo zmiana wyniku i ogłoszenie tego wpierw w mediach to już brak profesjonalizmu lecz przecież nie o to raczej tak naprawdę wkurzył się Trener, pytanie brzmi czy jakby Borys przegrał, a wynik zmieniono na remis to czy też by tak się wypowiadał itd)

 87. kaczka41 z tego co wiem Grabarek aktualnie trenuje w Czerwonym Smoku
   

  To źle jesteś zorientowany.

  Z jednej strony rozumiem, człowiek chce zarabiać, więc ciężko zrezygnować z takiej okazji
  z drugiej jednak dzięki Ankosowi zawdzięcza wiele, poniekąd również swoją kariere, a zachował sie wobec nich nie fair. Nie chodzi tu o walkę dla "zwaśnionej" organizacji, ale o zalatwianie spraw za ich plecami. Jeżeli ktoś chce reprezentować dany klub, chcę tam trenować, sparować to należy się troche szacunku.
  Gdybam, ale przypuszczam, że wystarczyło porozmawiać ze sztabem.
   

 88. Escobar: z calym szacunkiem, ale nie widze sensu w pisaniu o fakcie uznania polskich organizacji przez "czolowych zawodnikow w Europie" w temacie o Ankosie Poznan (tak wiem, ze pisales o tym w kontekscie komentarze dantego, ale i tak calosc sprowadzila sie do mniej wiecej tego samego). Ile takich zawodnikow ma Ankos? To bardzo dobry klub z wysoka renoma i zdolnymi zawodnikami, ale prawda jest taka, ze wiekszosc moze liczyc co najwyzej na mniejsze organizacje, ktore koncza organizowanie eventow po 2-3 probach. Taki chlopak zawlaczy tam 1, moze 2 i znow musi sie martwic o miejsce pracy. Zgadzam sie z Roylerem, ze za wczesnie, aby nazywac mma attack pewnym pracodowace przy organizacji 2-giej (zaledwie) gali, ale odnosze wrazenie, ze nazwiska i pieniadze idace za tym przedsiewzieciem daja zawodnikom w Polsce poczucie bezpieczenstwa i mozliwosci naglego skoku w rozwoju. Poza tym nie zapominajmy, ze obok ksw, ww. organizacja jest jedyna, ktora pozwala pokazac sie na antenie duzej telewizji, podczas transmisji na zywo. Mówimy o ksw jako miejscu w którym zawodnicy Ankosu moga sie odnalezc, a nie zapominajmy, iz ksw ma uksztaltowana grupe zawodnikow na ktorych zamierza stawiac, a tylko nieliczni, 1-2 razy do roku dostana szanse pokazania sie w tejze organizacji. Jezeli wiec nie bierzemy pod uwage – jako kierunku docelowego – ksw i mma attack, to nie piszmy o bogactwie i prestizu w oczach zawodnikow z zagranicy

 89. Jak jest fajnie różowo i bogato w sportach walki w Polsce pokazał przykład Michała Głogowskiego. Czołowy Polski zawodnik K1 musiał zawiesić karierę bo nie dało rady pogodzić tego z utrzymaniem rodziny dlatego musiał zawiesić karierę. Dlatego chcąc się bawić w ten sport nie można odrzucać lepiej płatnych propozycji, nie wiem jak było między Grabarkiem a Kościelskim ale wydaje mi się że trener powinien to rozumieć i nie blokować takiej szansy zawodnikowi. Fakt Borysa przekręcili strasznie i fajnie że klub stoi za nim w takich sytuacjach, ale Borys to Borys a Sebastian to Sebastian. Czytając wypowiedz Kościelskiego ze żaden zawodnik Ankosu nie zawalczy u cholewy i koniec kropka można trochę usprawiedliwić zachowanie Grabarka. Do tej pory uważałem Oknińskiego za zaborczego trenera ale mimo konfliktu z KSW dał szansę Naruszczce na walkę w KSW.

 90. A nie lepiej przyjąć że kaczka pier%$# głupoty bo po prostu musiał coś napisać w temacie?:D

  Przemek – jak kaczka potem przyznał, właśnie ten klub miał na myśli. 

  Tens – może konflikt personalny pomiędzy szefami KSW a trenerem Oknińskim istnieje nadal, ale czemu ma on wpływać na występy utalentowanych zawodników w najlepszej polskiej organizacji?

 91. Pan Koscielski widocznie mial bardzo zły humor gdy udzielał tego wywiadu. Marcin Held nie powiedzial nic złegona temat Ankosu tylko docenił brytyjską szkołe a został za to "zjechany" żeby sie nie wypowiadał bo się nie zna. A wystarczyło zaprosic Marcina na kolejne treningi przypominając że niestety narazie długo w Ankosie nie zabawił. MMAA popełnilo błąd zmieniając werdykt i sposób w jaki to zrobił ale MIAŁ PRAWO jako organizator. A gadanina typu że jeśli ktoś chce walczyc dla Darka Cholewy to wylatuje z klubu to po prostu dziecinada jak dla mnie. Mieszanie osobistych animozjii ( bo jak inaczej można to nazwac?) do zawodowego sportu w czasach kapitalizmu jest po prostu bardzo nieprofesjonalne. Mnie też nie raz kontrahent wkurza ale jak płaci to niech sobie wkurza dalej.

 92. Poczekajmy aż sytuacja trochę okrzepnie, chociaż juz w sumie troche krzepnie. Może za jakiś czas Panowie się przeproszą. Pan Kościelski dla swoich zawodników chce jak najlepeij i nie dziwota, że sie delikatnie mówiąc wkurzył. Zawodnicy (na razie jeden) z Okniński MMA zaczynają walczyć na KSW to i może AZP jeszcze zawiat na MMAA, czego życzę Ankosowi, MMAA, kibicom i sobie.

 93. Escobar i pół redakcji zwiazana jest pośrednio z KSW wiec nie dziwią mnie takie wypowiedzi.

   

  Co do wypowiedzi na temat Helda, to chłopak nie powiedział nic złego, tylko porównał dwie szkoły zapaśnicze pod MMA i oczywistym jest, że londyńska stoi wyżej(wystarczy spojrzeć na osiągnięcia zawodników) no ale widać niektórzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy w swojej branży.

 94. Temat Helda to w ogóle inna sprawa ! To bezkonfliktowy sympatyczny młody człowiek który nie powiedział w wywiadzie nic złego a na pewno nie ujął niczego Ankosowi

 95. Ruff Ryder

  Na naszym portalu nie raz zamieszczano posty, które były solą w oku KSW. Sugerujesz, że nie jesteśmy obiektywni bo np. Venom pracował dla KSW ? Najwidoczniej masz krótką pamięć.

  Jeśli ktoś ma zamiar nam zarzucać brak obiektywizmu i snuć teorie spiskowe to lepiej niech będzie przygotowany merytorycznie bo za bezpodstawne zarzuty idzie ban. Dość już tego.

  Dante

  „Obrażanie się na pieniądze”, jak to określiłeś, to może faktycznie niezbyt rozsądny pomysł, ale warto wziąć pod uwagę okoliczności. Sposób, w jaki Ankos został poinformowany o zmianie werdytku to chyba najbardziej lekceważąca zagrywka, jaka mi w tej chwili przychodzi do głowy ( w tej konkretnej sytuacji ). Nic dziwnego, że Borysowi i Andrzejowi skoczyło ciśnienie. Myślę jednak, że złe emocje miną i jeśli za rok – dwa MMAATTACK będzie jeszcze w grze, to prawdopodobnie zobaczymy tam Gamrota albo innego młodego wilka z Ankosu.

  Chciałbym się jeszcze odnieść do tego, co napisałeś o stoiskach na konwencie, bo najwidoczniej lubisz się wypowiadać na różne tematy, nawet jeśli nie masz wystarczającej wiedzy. Co prawda stoiska były dwa, ale sponsorów było więcej, co widać na rozdaniu nagród. Część ze sponsorów nie rozstawiła swojego punktu sprzedażowego na hali Koło z szeroko pojętych „względów technicznych”, a nie z powodu mizerii jaka jest w polskim MMA. Z powodu trudności technicznych postanowili ograniczyć się do sponsorowania statuetki i rozdania nagród.

  Jeśli chcesz oceniać kondycję tego sportu w naszym kraju, to zastosuj inne wytyczne niż ilość stoisk na pierwszej w historii imprezie tego typu, która dla wszystkich – sponsorów także – była jedna wielką niewiadomą.

  EDIT: Stoiska były trzy, zapomniałem o firmie z suplementami.

 96. Escobar i pół redakcji zwiazana jest pośrednio z KSW wiec nie dziwią mnie takie wypowiedzi.

  Nie przechodzmy do takich skrajnosci. Redaktorzy juz niejednokrotnie udowadniali, ze wielu mogloby sie od nich uczyc obiektywnosci. Ja to widze w ten sposób, ze mamy z escobarem i roylerem inny punkt widzenia, ale absolutnie nie zarzucalbym im braku obiektywizmu

 97. No przecież oczywistym jest, że części redakcji blizej jest do KSW niż takiemu Jackowi Sarnie. 

  Celowo napisałem częsci, bo każdy ma inne motywy i poglądy na dany temat.

 98. To nie znaczy, ze kieruja sie tym w swoich tekstach. Nie bez powodu to ten portal tak sie wybil w ostatnich latach, a nie np. mmatv, ktory nota bene tez lubie (tak, wiem iz rocksi sa na rynku dluzej). Poza tym fatalny wybrales przyklad, bo akurat w przypadku ww. portalu brak obiektywizmu widac za kazdym razem, gdy walczy którys z promowanych przez nich zawodników (dla przykladu przeczytaj sobie niedawny wywiad z Kita)

 99. No przecież oczywistym jest, że części redakcji blizej jest do KSW niż takiemu Jackowi Sarnie.

  „Jest bliżej”, bo ta redakcja to fachowcy w rozwijającej się dziedzinie sportu, która cierpi na deficyt dobrego dziennikarstwa i publicystyki. I to zaczyna być coraz bardziej doceniane, m.in. przez „Konfrontację”.
  Jacek Sarna takim fachowcem nie jest.

  Co innego stwierdzić, że części redakcji bliżej do KSW, a co innego sugerować, że z tego powodu tracimy obiektywny pogląd na sprawę. Współpracujemy z KSW od dawna. Nie przeszkadzało to nam w obieraniu przeciwnego do linii organizacji stanowiska, nie przeszkadzało Venomowi krytykować sędziego Kosteckiego w „Szklanej Szczęce” i nie powstrzymało nas przed opublikowaniem mejla z ofertą KSW dla Michała Kity, który jak wiadomo był informacją niejawną i mogły nas za to spotkać reperkusje. Oczywiście o tym juz nikt nie pamięta, nawet sam Kita. Za to niektórzy z was są pierwsi z formułowaniem zarzutów przy pierwszej lepszej okazji.

 100. ROB co do konwentu to oceniam go bardzo dobrze pod wieloma względami(mam ograniczoną liczbę informacji)- naprawdę uważam, że zrobiliście świetną robotę. Nie rozumiem jednak tego huraoptymizmu – jeśli chodzi o miejsce polskiego MMA. KSW robi świetną oglądalność i jest w mainstreamie podobnie jak cały sport- ale ……………….w polskim MMA jest mało pieniędzy. To jest fakt. Fighterzy nie mają praktycznie żadnych sponsorów, podobnie jest z waszą imprezą- duże firmy leją na takie eventy, nie dlatego, że event jest słaby lecz dlatego, że nie ma ich jeszcze w MMA.
  Dlatego nie rozumiem obrażania się na istotny procent pieniędzy, które do polskiego MMA „wprowadziła” organizacja Cholewy.
  MMA w Polsce się rozwija i na tak młody sport ma się dobrze, ale…………. nikomu w tej branży się nie przelewa i nie warto odrzucać kasy, tym bardziej w imieniu innych osób.
  pozdro

 101. ESCOBAR nie jest w kieszeni KSW- przypomnijcie sobie, kto miał odwagę zadać trudne pytania Panom z KSW(naprawdę z dziennikarstwem w mma jest słabo- jak chwalimy trudne pytania……smutne)

 102. Wydaje mi sie, ze problem nie jest w tym co escobar pisze, ale sam fakt, ze stal sie czescia redakcji. Chyba komus zal dupe sciska, bo to kolejna nagonka na Pawla, gdy tylko zabierze glos w dyskusji

 103. Dante

  Co do kasy w sporcie to się zgodzę, ale wszystko w swoim czasie. Rok temu nagrody MMARocks rozdawaliśmy w szatni na galach MMA, w tym roku mieliśmy rozdanie w Marriocie. Miewaliśmy już weekendy z czterema galami MMA.

  Sport się rozwija, kwestia czasu kiedy wejdą w to większe firmy.

 104. Jak Escobar będzie potrzebował adwokata to napewno do Ciebie się zwróci Massimo, a od nagonki i siania propagandy jestem daleko.

  Po prostu tak odbieram czasami niektóre zdania pisane przez część chłopaków z redakcji. Czy słusznie czy nie – nie wiem.

 105. Oczywiście mam podobne zdanie,-skok od szatni do Marriottu robi wrażenie, ale rozumiesz dlaczego nie zgadzam się ze zdaniem, że jest kasa w Polskim MMA- bo tej kasy jest mało i skupia się głównie wokół 2 organizacji, stąd nie rozumiem tej sytuacji
  Pan Kościelski jest trenerem, ja się pytam kto jest menadżerem ludzi z Ankosu, bo jeśli menadżer doradza takie ruchy to powinien zmienić zawód.

 106. Tu nie chodzi o bronienie kogos w zaparte, ale o docenianie pracy tej osoby. Ja doceniam te prace i nie zgadzam sie z zarzutami wyssanymi z palca

 107. ciekawy jestem czy jak jakiś zawodnik walczący dla mmaa chciałby poćwiczyć u nich zapasy. Czy by się zgodzili.

 108. z jego wypowiedzi wszystko co jest związane z mmaa jest ble. Jak każdy zacznie się obrażać na federacje to nie będzie zawodników którzy będą się bili.

 109. Rozumiem podejscie Borysa Mańkowskiego do MMAA. Rozumiem rowniez w tej kwestii Andrzeja Kościelskiego. W szczegoly odejscia Grabarka nie wnikam nie wiemy do konca jak sie zachowal. 

  Natomiast zdanie  "Żaden zawodnik klubu Ankos Zapasy Poznań nigdy nie zawalczy na gali organizowanej przez tego człowieka"  niestety do złudzenia przypomina mi wypowiedzi pewnego trenera z Gdańska, zbanowanego swego czasu na tym forum (jak i na wiekszosci innych, zorientowani wiedza o kogo chodzi) A to juz jest smutne. Trener powinien trenowac a nie narzucac zawodnikowi gdzie wolno mu sie bic

 110. Jeśli ktoś chce tam walczyć, bo potrzebuje pieniędzy to kiepsko, że trener tak się zachowuje. Jednak mnie postawa bardzo nie zdziwiła. Koledzy z jednego gymu zwykle stoją za sobą, zwłaszcza na szczeblu bardziej lokalnym i takie deklaracje zespołowe by mnie bardzo nie zdziwiły. Musieliby się po kolei chłopaki z Ankosu powypowiadać 😉

 111. Też uważam za idiotyczne zabranianie zawodnikom walczenia na określonej gali. Co on taki doświadczony trener, a nie zdaje sobie sprawy z tego jakie są u nas realia jeśli chodzi o zawodowe, dobrze płatne gale?

  Ja rozumiem, że Cholewa zachował się idiotycznie, ale to wszystko z powodu braku doświadczenia w organizowaniu mma. Ja myślę, że facet uczy się na swoich błędach, a to co robi i tak robi nieźle. Ciężko powiedzieć czemu Borys dowiedział się w taki sposób o zmianie werdyktu. Może zawinił Cholewa, może jego ludzie. Faktem jest, że wyszło nie w porządku, ale obrażanie się jest tutaj i tak jest bez sensu. Stracą na tym tylko zawodnicy Ankosu. I myślę, że nie z winy Dariusza Cholewy a z winy tego, kto podjął w Ankosie taką decyzję.

  Szczegółów nie znam, ale odejście Grabarka każe myśleć, że zawodnikom się owa decyzja nie podoba, a na pewno nie tym, którzy mają szansę na walki w MMA Attack.

 112. Co do słów o Heldzie to się trochę pan Andrzej zagalopował to prawda. Nic złego nie powiedział. Jestem ciekaw jak naprawdę zachowałsię Grabarek skoro Kościelski odrazu podjął taka decyzję.

 113. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Grabarek na MMA Attack będzie reprezentował jednak klub "Czerwony Smok"

 114. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 115. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 116. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 117. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 118. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 119. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 120. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 121. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 122. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 123. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 124. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 125. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 126. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 127. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 128. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 129. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 130. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 131. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 132. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 133. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 134. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 135. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 136. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 137. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 138. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 139. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 140. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 141. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 142. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 143. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 144. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 145. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 146. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 147. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 148. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 149. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 150. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 151. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 152. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 153. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 154. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 155. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 156. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 157. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 158. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 159. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 160. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 161. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 162. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 163. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 164. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 165. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 166. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 167. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 168. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 169. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 170. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 171. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 172. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 173. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 174. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 175. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 176. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 177. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 178. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 179. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 180. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 181. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 182. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 183. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 184. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 185. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 186. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 187. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 188. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 189. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 190. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 191. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 192. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 193. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 194. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 195. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 196. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 197. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 198. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 199. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 200. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 201. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 202. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 203. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 204. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 205. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 206. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 207. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 208. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 209. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 210. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 211. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 212. dooobra, zmotywowales mnie tylko do obstawiania Hapy i Chrisa. odpuscilem sobie United po 1.65 wiec bedzie Twoja wina jak wdupie. :>

  ja podobnie jak Pucz zobaczylem zaznaczonego Travisa i myslalem, ze jeeednak!

 213. no i chuj, zostaje mistrzem analiz, bo przepowiedzialem Travisa! ale oczywiscie niepostawione… decydowalem sie jak kobieta i w koncu dalem 'bezpiecznego' Dustina. pozdrawiam. :C

  Poirer wszedl, Chrisu 'tylko' zostal!

 214. Jasnowidzem nie jestem. 🙂 No i pisałem, że mam wątpliwości, stąd też krótka analiza kursu na Browne przez KO/TKO. Kto skorzystał po 3.75, temu gratuluję. 🙂

 215. podbijam Sicilie i to na niego raczej postawie po wazeniu dzisiaj, jeden z lepszych typow na ta gale i fajny kurs. na Dariushu mysle, ze sie przejedziecie.

 216. A gdzie mają być? 😛

  Mój zestawik:
  Beneil Dariush, kurs 2.60
  Sam Sicilia, 2.65
  Elias Silverio, 2.00
  Moraga + Rockhold + Ozkilic, AKO 2.42

  Część kuponów postawiłem zaraz po pojawieniu się kursów, także w niektórych wypadkach mnożniki mam trochę lepsze niż są aktualnie.

  Nie mogłem się zdecydować, który kupon mi się najbardziej podoba, dlatego wszystkie poszły za tą samą stawkę.
  To będzie raczej wszystko. Ewentualnie po ważeniu coś dołożę.

 217. Szady kto byl Twoim 4underdogem?co miales stawiac?

  ja typy podam jak zawsze w temacie

  zaklady bukmacherskie

 218. @Zychal

  W tym temacie jak najbardziej można też typy podawać i po gali będziemy sobie mogli wszyscy porównać. 🙂

  Tych underdogów, których rozważałem, było kilka:

  "B-Hou" po kursie 2.37, jednak ten typ Tomasz skutecznie wybił mi z głowy

  Brad Tavares, 2.90 – to mi do końca nie daje spokoju. Oszczędny w wyprowadzaniu ciosów Larkin może kolejny raz być oszukany przez sędziów, którzy mogą dać się nabrać na presję, którą powinien tworzyć Tavares

  Easton, 3.25 – kurs jest zawyżony. Dillashaw jest lepszym zawodnikiem, ale nie aż na tyle, żeby ryzykować obstawianie na niego po kursie 1.35

  Smolka, 3.25 – zachęcony hypem, który został stworzony na tego zawodnika na forum, obejrzałem kilka jego walk i jestem sceptyczny co do tego typu, nawet na tyle, że obstawiłem Ozkilica po kursie ok 1.37. Smolka może trafić jakimś fartownym ciosem, jednak dużo bardziej prawdopodobna jest dla mnie opcja pełnej dominacji zapaśniczej przez Alptekina.

  Edwards 2.23 – nad tym jeszcze kombinuję

  Brunson 3.25 – moim zdaniem Palacio jest trochę przeceniany, a Brunson lekko niedoceniany. Jednak im więcej scenariuszy sobie wyobrażam na tą walkę, tym częściej widzę znokautowanego Dereka.

  Dariush, Sicilia i Silverio na chwilę obecną wydają mi się najlepszymi z tych wszystkich underdogów i zaryzykowałem właśnie na nich trochę kasy, a czy dobrze wybrałem – zobaczymy. 🙂

 219. UFC Fight Night 35: Rockhold vs Philippou

  1Kupon:

  1. Beneil Dariush – Charlie Brenneman Typ1 Kurs:2.45

  AKO:2.45 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1. Cole Miller – Sam Sicilia Typ2 Kurs:2.37

  AKO:2.37 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1. . Derek Brunson – Yoel Romero Typ2 Kurs:1.35

  2. Alptekin Ozkilic – Louis Smoka Typ1 Kurs:1.34

  3. Dustin Ortiz – John Moraga Typ2 Kurs:1.34

  AKO:2.42 Stawka:podstawa x2

  wlasnie mysle o Tavaresie ale chyba zostane przy tych kuponach , a nie ma jakiegos pewniaka zebym zagral np.x3lub 4stawke tak jak to Ty robiles na ostatniej gali.

 220. Hajsu nie stawiam ale typera obstawiłem zgodnie z tym co tu przeczytałem. Jak się nie sprawdzi to Szady wisi mi konsolę 😉

 221. @Arlovski

  Zawsze możesz wpaść do mnie na Kaszuby i sobie pykniemy meczyk w Fifę, bo ja już mam konsolę (co prawda PS3 ale dobre i to). 😀

 222. Ps3 też mam. Fifę również. Więc nieopyla mi się jechać tyle km. Musisz przedstawić lepszą ofertę 😉

 223. Mój sąsiad ma ładną córkę (wiek ok. 20 lat), która lubi mężczyzn o białoruskim typie urody. Mógłbym Cię z nią poznać. Lepsza opcja Andrzeju?

 224. 3Kupon:

  [strike]1. Brian Houston – Trevor Smith Typ1 Kurs:1.6[/strike]

  1 Brian Huston – Trevor Smith Typ2 kurs1.6

  2. Elias Silvero – Isaac Vallie-Flagg Typ1 Kurs:1.8

  AKO:2.88 Stawka:podstawa

 225. białoruskim typie urody

  🙂

  [​IMG]

  Szady wstawiaj wodę na herbatę. Pakuje tylko gacie, skarpety w reklamówkę z biedronki na przebranie i wbijam do Ciebie.

 226. Sicilie postawie + Tavares/Smolka, kurwa zastanawiam sie… tego Alptekina mi tutaj Szejdzik stawia!

 227. Napisałem do nich o walkę Ozkilic-Smolka to odpisali, że dadzą mi odpowiedź na maila dzisiaj wieczorem, więc najlepiej napisać do nich na chatcie i zapytać o konkretną walkę 🙂

 228. @baju

  Ja nie chcę kategorycznie odradzać obstawiania Smolki, bo jak uda mu się wygrać to będzie foch na mnie. 😉 Jednak dla mnie w tej walce Ozkilic jest faworytem i to dosyć sporym. Bezsprzecznie wygrał z Uneyoyamą (split decision to według mnie nieporozumienie), a pamiętajmy, że wziął ta walkę z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Może nie pokazał się jakoś cudownie, ale kontrolował przebieg pojedynku i pokazał świetne zapasy. Darren to uznana firma mimo wszystko. Smolka może szukać poddania, jednak wątpie, że mu się to uda, bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence. Louis będzie mieć przewagę wzrostu i zasięgu, może kąsać ciosami prostymi, jednak kickboksersko lepszy jest Alp, który w razie gdy nie będzie czuć się dobrze w wymianach, sprowadzi walkę do parteru (najpewniej skracając dystans i obalając z klinczu) i tam będzie kontrolować.

 229. bo Ozkilic jest zawodnikiem z wysokim submission defence.

  * z wysokim współczynnikiem obrony przed poddaniami.

  🙂

 230. haha, widze, ze zarazam Cie angielskimi zwrotami! 🙂

  Sicilia mi wyrasta na glownego underdoga, fajny kurs zlapales.

  zastanawiam sie nad Tavaresem.

 231. Takedown defence i submission defence to moje dwa ulubione angielskie zwroty. Nie zabierajcie mi tego! 😉

  Co do Sicilli – to byłem pewny, że będzie faworytem u bukmacherów. Jak zobaczyłem ten kurs, to postawiłem bez zawahania. Wczoraj czy przedwczoraj widziałem wywiad z nim – gość jest mega zmotywowany.

 232. nom, z Karyn Bryant rozmawial. ogolnie to lubie na wazeniu zobaczyc jak fighter sie prezentuje i czy ma motywacje dobra, lepiej sie czuje tak stawiajac.

  wydaje mi sie, ze przeceniasz troche stojke Dariusha. pogromca ogorow z rekordem 6-0 i doswiadczony Charlie ktory ostatnie 4 walki wygladal swietnie. pamietajmy, nowa waga jest niezwykle waznym czynnikiem.

  ciekawostka: Brenneman walczyl kiedys z Johnsonem w limicie 77. teraz jeden wazy 70, drugi wazy ~100kg. widac chyba z czym musial sie mierzyc przez cala kariere Charlie, ciezsi przeciwnicy, ciezsze ciosy. ciekaw jestem wyniku tej walki, ale nie postawie pieniedzy na Beneila raczej, po prostu wydaje mi sie, ze Charlie jest za bardzo zmotywowany i za dobrze wyglada w 155. wczoraj w MMA Hour mozna bylo go posluchac – mocno czeka na drugi 'debiut' w UFC.

  Smolke mi wybiles troche z glowy. przekonuje mnie argument, ze Alptekin wzial ostatnia walke na 2tyg przed, tez decyzje widzialem mocna, ALE przeciwnik mial tak chujowa strategie na ta walke, ze po prostu nie wierzylem. kladl sie sam na ziemi praktycznie, probowal dziwnych sztuczek i wydaje mi sie, ze po prostu oddal walke. teraz bedzie lepiej przygotowany (chociaz nie wierze, ze w przypadku fw kondycja duzo sie zmieni, sila to samo, moze tylko 'pod przeciwnika' ogarnie), ale dalej Louisa widze jako niezle value. waznym czynnikiem bedzie wazenie. pamietajmy, ze dobre zapasy to jedno, ale Louis swoja mase i sile ma w oktagonie i nie jest wtedy juz raczej flyweight… 😉

 233. @baju

  Zgadzam się z Tobą poniekąd, jednak dalej jestem zdania, że szanse w tej walce dzielą się 50/50, dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy.

  Jeśli chodzi o stójkę, to nie uważam, że Dariush ma ją więcej niż przyzwoitą, jednak Charliemu w tej materii daleko do ideału, a szczękę ma wybitnie mało odporną na ciosy. Im dłużej myślę o tej walce, tym bardziej mam wrażenie, że to, jak Dariush będzie radzić sobie z pleców może być kluczowe. O ile walka nie zakończy się bardzo szybko, to jest duże prawdopodobieństwo, że Charlie będzie obalać Beneila. Jednak czy ten, posiadając czarny pas BJJ i wysokie umiejętności grapplingowe da się zależeć? Mam wrażenie, że nie. Jeśli nie wyczaruje czegoś z dołu (armbar z pleców czy trójkąt, why not?), to nie wierzę, że nie zna takich pojęć jak sweep czy reversal i będzie bezradny. Charlie jest silnym zawodnikiem, ale Benny nie powinien od niego odstawać siłowo – jeśli sie nie mylę, to walka z Highem miała być w półśredniej. Jedno, czego się obawiam, to cardio Dariusha, bo z tych walk, które widziałem ciężko ocenićjak może się prezentować pod koniec drugiej i w trzeciej rundzie. Poza tym wiem, że trening to co innego i walka co innego, jednak Beneil trenuje w bardzo dobrym klubie i ma z kim "robić".

  Ps. Nie zdziwię się jak po ważeniu postawisz na Smolkę, bo może wyglądać lepiej fizycznie od rywala, jednak ja twardo stoję za Ozkilicem. Zresztą Sicilia na przeciwko Millera też będzie wyglądać jak zawodnik z niższej kategorii. 😉

 234. [strike]na pewno dobry kurs na grafice w

  [strike]Vinc Pichel vs. Garrett Whiteley[/strike]

  Nie powinno być na odwrót?[/strike]

  Widze swój błąd 🙂 Ale grafiki mylące 🙂

 235. nie chodzi mi o warunki fizyczne, chodzi mi o to, ze Smolka jest jednym z najwiekszych prospektow poza UFC w swojej wadze i mysle, ze nie doceniasz tez umiejetnosci tutaj jego, bo jedyne co czytam to mocne zapasy Alptekina i kontrola z gory.

  wydaje mi sie, ze bedzie odstawal silowo od Brennemana i to on skonczy walke. pamietajmy, pasy nie walcza. wiem, ze koles ma kocurskie bjj, ale Nate czy Nick rowniez je maja, a czasem sila i kontrola z gory (o ktorej mowisz w przypadku Turka, gdy Charlie ma bardzo podobna specyfike) moga 'troche' zdewaulowac wartosci tego paska.

  NIE WYPOMNE NAWET JUNIORA PASKA! bo to inna historia. 🙂

 236. No ale to są dwie różne walki. Uważam, że Smolka nie da rady poddać Ozkilica, a Dariush ma szanse to zrobić z Brennemanem. 🙂

 237. Ty mi znowu wszystko wykraczesz jak Hape z Warmasterem i wszystkie moje kupony pójdą się kochać. 🙁

 238. haha. Chrisa uwielbiam, ale dla mnie stylowo Hapa po prostu stylowo malo komu pasuje… 🙂

  KRACZZZE!!! ale przy tym zrobie kontre na Louisa. 🙂

 239. Ja nie stawiam na ludzi którzy pokonują samych ogórów, a tak jest z Dariushem, chociaz korci mnie to strasznie. Sicilla byłby pograny dawno, gdyby nie ogromna przewaga zasięgu jego rywala, który powinien trochę hamować skracanie Sicilli… Ta gala albo będzie bardzo na plus albo dużo w plecy. Romero zagram na 90%,ale coś do niego dorzucić muszę, bo kurs nędza z bidą. Ewentualnie z ręczną zmieszam.

 240. Właśnie obejrzałem ważenie. Kilka wniosków:
  – wiem, że sylwetki nie walczą, itd., jednak moja teoria, że Beneil nie powinien odstawać siłowo od Brennmana zdaje się potwierdzać. "Benny" spokojny, opanowany. Trochę mi przypominał Piotrka Hallmanna w debiucie. Może też zaskoczy fachowców, którzy go skreślają na starcie? Oby.
  – Sam Sicilia wyglądał bardzo dobrze. Broda to +10 do umiejętności. 😉 Podobieństwo do Hendricksa zauważyłem – czyżby nokaut w pierwszej rundzie? 🙂 Kursy na Sama na zagranicznych portalach bukmacherskich poleciały ostro w dół (przed ważeniem nie było większych wahań), także sporo osób musiało dostrzec w tym value
  – Ozkilic niby jest 10 cm niższy od Smolki, a na ważeniu mieli wzrok na tym samym poziomie. Alp chyba nie był w butach?
  – Silverio przewaga warunków fizycznych. Powinien sobie poradzić z Issacem, który kolejne walki wygrywa fartownymi splitami głównie dzięki presji, którą narzuca, bo umiejętności ma niewiele. Dobry kurs 2.00 na Betsafe wyhaczyłem, bo widzę, że wszędzie pospadało i to dość sporo

  Nie postawiłem na Brunsona i Tavaresa, ale będę trzymać za nich kciuki.
  Ostatecznie zostawiam swoje 4 kupony i nic nie dorzucam. Przekonałem się do każdego typu i nie żałuję postawionej kasy na żadnego z zawodników. Długo tak nie miałem. 🙂 Ktoś coś jeszcze zagrał?

 241. Rockhold / Romero bym dawal, Moraga rowniez bardzo dobry typ. ogolnie ta trojka powinna (!!!) wejsc.

 242. @pem1990
  Moim zdaniem kurs jest wystarczający, żeby postawić to na singlu. Przemyśl to dobrze.
  "Na papierze" największym pewniakiem jest Rockhold, ale nie chcę brać za to odpowiedzialniości.
  Ja mam kupon trójkowy z "pewniakami" i Rockholda jestem najbardziej pewny, potem Ozkilica, a Moraga dopiero na końcu.

 243. w walce Charliego z Dariushem chodzi o to: Amerykanin nie ma ciosu nokautujacego wiec jego strategia bedzie punktowanie prawdopodobnie poprzez obalenia i lezenie/obijanie rywala kiedy to Beneil ma niezwykle BJJ, a poddania ma niezwykle 'wybuchowe' przez co szansa jest spora na takie rozwiazanie.. troche zrozumialem chec typowania na Dariusha.

  Szady, jak cos to oddajesz stowke…

  🙂

 244. @baju
  Pamiętam Twoje luźne wpisy w temacie z zakładami bukmacherskimi, jak nie stawiałeś kasy
  "aż 2.40 na Corossaniego? Nikt tego nie stawia?" czy wielokrotne o Weidmanie z Silvą. Albo Cerrone z Dunhamem, gdzie wszyscy polecali tego drugiego, a chyba tylko Ty (oprócz mnie 😉 ) pisałeś, że Donald jest sporym pewniakiem i kurs atrakcyjny. Było tego więcej, ale to mi się wbiło w pamięć.
  Jak się nie gra na pieniądze, to typy łatwiej wchodzą. 🙂 Kieruj się swoją intuicją przede wszystkim. Jak nie masz pewności co do Beneila, to nie ryzykuj.

 245. no zauwazylem to, wczoraj do snu sie kladac nawet rozkminialem kogo tu postawic, kto pewniejszy z tego co tam sobie myslalem. gdybym mial fundusze to bym i Sicilie dostawil, ale mowilem, ze czekam na wazenie – Alptekin maly czolg, Beneil duuuuzy lekki.

  wazenie dla mnie robi duza roznice, zaryzykuje w tym wypadku. 🙂

  glownie chodzilo mi o warunki fizyczne, myslalem, ze Charlie jest duzo wiekszy i bedzie mial w tej materii przewage (szczegolnie silowo), a Beneil jest naprawde szerokim gosciem. ciekawy jestem tego zestawienia i sadze, ze da rade wyciagnac suba.

  o Travisa tez mialem luzne wpisy! <3

 246. Pisałem w analizie, że siłowo powinni się prezentować podobnie i umiejętności, a nie warunki będą grać główną rolę w najblizszym starciu, a Ty mi nie wierzyłeś. 😉 Wbrew pozorom, kupę czasu spędzam nad tymi analizami i staram się je robić rzetelnie. Do tej pory również uważam, że szanse na zwycięstwo dzielą się 50/50 dlatego kurs na Beneila jest atrakcyjniejszy. Jeśli (odpukać!) Dariush przegra to przyjdzie jeden z drugim z pretensjami, że się nie znam. 😉 Przejrzałem sporo ich walk i z tego co widziałem wyciągnąłem wnioski. Czy słuszne, to się okaże. Raz się wygrywa, raz nie. Cerrone, Correirę czy Greena wyhaczyłem po ładnych kursach, poleciłem to i weszło, a taki Benavidez czy Barnett przegrali w pierwszej rundzie, chociaż mieli kupę argumentów, żeby odnieść zwycięstwo.

 247. ogladalem jego walki i nie wygladal tam jakos imponujaco, zakrzywiony obrazek mialem Charliego w glowie troche. czasem zdarza sie przeceniac fighterow, szczegolnie z dobrym rekordem.

  ostatnie zdania prawdziwe – MMA PANOWIE!

 248. Kurwa miałem nie stawiać tego Dariusha, bo pokonywał ogórków, ale tak mi Szady zmącił w głowie, że mam ochotę go zagrać wraz z pewniakami na kuponie, a jak nie zagram to dostanę wścieklizny, że taki piękny kurs przepuściłem. Bo mam dużą chęć pokierować się co jak co, ale fachowcem w tej dziedzinie przy mnie.

 249. Ja dorzuciłem do mojego kuponu Romero i Moragę, oby siadło, wtedy będzie AKO 6.02. Bo 2 mecze nożnej już wpadły, 2 ręcznej też są na dobrej drodze do tego. Zostaną tylko "pewniaki" z UFC.

 250. Tak, macie szczęscie 🙂 Ale w sumie, może być czlowiekiem skurwielem i zagrać Twoje kupony? Wtedy nie wejdą 🙂

 251. Ponad 100 zł na plusie. Dzięki Szady.

  Ps. Podziękowania również dla baju, który zniechęcił mnie swoim kombinowaniem do postawienia na Ozkilica. Ostatecznie wrzuciłem Moragę do kuponu i jest do przodu.

 252. pazera mnie zjadla jednak:Pzebym nie dokladal larkina+romero to bylbyl plus a tak -16

  Szady wyszedles na plus?

 253. @Zychal

  Oczywiście, że na plus. Nie jakiś kosmiczny, ale nie narzekam.

  Nie wiem dlaczego postawiłeś Larkina. Przestrzegałem przed tym kilkakrotnie. Zresztą nie tylko ja.

 254. 1. Z powodu coraz mniejszej przejrzystości forum w życie wchodzą nowe zasady co do sygnaturek. Niniejszym ogłaszam, że od dziś zabronione jest posiadanie sygnatury większej niż 225 pixeli wysokości. Dodatkowo prosimy o nieumieszczanie filmów YouTube w podpisach. Każdorazowe ładowanie takich sygnaturek solidnie zamula niektóre wątki. Także jeśli posiadacie zdjęcia większe niż dozwolony wymiar, to prosimy o zmianę tego stanu rzeczy w Waszych profilach.

  2. W związku z pytaniami o dublowanie wpisów: po tym jak czas edycji minie, a koniecznie chcemy dodać coś nowego do tematu o czym zapomnieliśmy we wcześniejszym wpisie, możemy napisać post pod swoim postem. Prosiłbym jednak by nie powstawały piramidy złożone z trzech i więcej wpisów. Dodanie nowego postu po kilku minutach od starego będzie traktowane jako spam.

 255. @Szady to są wszystkie kupony, które postwiłeś?

  I. Gabriel Gonzaga, kurs 2.80 x 1 stawka podstawowa
  II. Adriano Martins, kurs 3.00 x 1 stawka podstawowa
  III. (1) Walt Harris + Hugo Viana + Daron Cruickshank, AKO 2.31 x 1,5 stawki podstawowej
  (2) Darren Elkins 2.30 x 1,5 stawki podstawowej

  Czy coś jeszcze postawiłeś(oprócz tej taśmy za dychacza 😀 ) ?

 256. Fajna analiza ale dlaczego nie opisaliście walki Caceres – Pettis? Moim zdaniem kurs 2,8 na Alexa jest naprawdę warty zagrania.

 257. @Adik13

  To są tylko propozycje kuponów. Chcieliśmy wprowadzić coś nowego do analiz i jeszcze się zastanawiamy w jaką stronę pójdzie ten "mini-poradnik". Jeśli chodzi o moje kupony, to na razie postawiłem dwa: singiel na Martinsa i singiel na Gonzagę.

  @Calo, Mess

  To, że jakiegoś kursu nie ma/nie będzie w "Analizach Betsafe" nie znaczy, że nie uważamy go za atrakcyjny. W tym konkretnym przypadku po prostu zabrakło czasu. Ja poważnie rozważam postawienie na Alexa, ale jeszcze muszę to przemyśleć.

 258. jednak Elkins? sie pany przejedziecie. 🙂

  Gonzo powinien miec podwojna stawke tam!

  nad Martinsem sie zastanawiam powaznie.

 259. @baju

  Ja z Elkinsem czekam do ważenia i jeszcze nie wiem, czy postawię. Tak jak pisałem w analizie: serce mówi jedno, a rozum co innego. 😉

 260. UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson

  1Kupon:

  1.Stipe Miocic – Gabriel Gonzaga Typ2 Kurs:2.8

  AKO:2.8 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1.Alex Caceres – Sergio Pettis Typ1 Kurs:3.1

  AKO:3.1 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27

  2.Eddie Wineland – Yves Jabouin Typ1 Kurs:1.24

  3. Darren Elkins – Jeremy Stephens Typ2 Kurs:1.66

  AKO:2.61 Stawka:podstawa

  4Kupon:

  1.Benson Henderson – Josh Thomson Typ2 Kurs:3

  AKO:3 Stawka:podstawa

  martinsa nie gram moim zdaniem kowboj go zje 🙂

 261. Wczoraj poszedł singiel na Elkinsa, dzisiaj z rana na Gonza. Planuję jeszcze triple'a. Martins mnie kusi, ale zawsze trochę boję się obstawiać przeciw zawodnikom Jacksona 😉

 262. vaica mam podobnie, a do tego sympatia do Kowboja i jego stylu walki… no ale w bukmacherce to musi pojsc na bok i patrzec trzeba na wynik, a Martins na wygranie tej walki szanse ma i to dosyc fajne.

 263. @baju

  Gdy zapomnisz na chwilę, że jesteś fanem Bensona, to uznasz, że kurs na Thomsona jest co najmniej przesadzony?

  Czterech underdogów mam w głowie: Thomson, Caceres, Elkins i Meza. Każdy ma spore szanse na zwycięstwo. 🙂

 264. Ostatecznie postawiłem:
  Caceres 3,1 – lata doświadczenia w UFC mówią same za siebie. Pettis według mnie po prostu jedzie na hypie brata.
  Martins 3,0 – Cowboy walczy bardzo chimerycznie, a Martins jest po prostu mało znany, stąd według mnie taki wysoki kurs.
  Gonzaga 2,89 – szanse uważam za 60/40 dla Miocica. Chorwat jest świetnym zawodnikiem, który miał gorszy dzień ze Struve. Jednak Gabriel ma parę w łapach i – cieszę się, że zwróciliście na to uwagę – wcale nie ma takiej słabej szczęki.
  Elkins 2,14 – zapasy ma naprawdę przyzwoite i już wielokrotnie zadziwił mnie swoją postawą.
  Harris + Wineland 1,58 – Krylov to dno, a Winelanda uważam za naprawdę solidnego zawodnika, wbrew z pozoru słabego rekordu.

  Swoją drogą, cieszę się, że wasze typy się pokrywają z moimi przemyśleniami. Tylko na Gonzagę mnie naprowadzaliście od kilku dni, bo wcześniej stałem twardo za Miocicem 🙂

 265. Szejdzik, a nie pisalem o tym? wedlug mnie to tam kursy powinny byc conajmniej wyrownane, Josh jest swietnym zawodnikiem i nie obstawiam tej walki za chuja, bo kierowalbym sie tylko fanbojstwem. 🙂

  Martins, Caceres i Gonzo to typy ktore mooooglbym postawic, reszta ciezko by mi przyszla. juz 'zdrada' Kowboja jest dla mnie smutna. :c

  zobaczymy na wazeniu, szczegolnie jak Alex bedzie wygladal.

 266. na Gonzage naprawde kurs przyjemny i najbardziej prawdopodbne, że wejdzie, a Donaldzik jeśli tylko będzie tak zmotywowany jak ostatnio, chyba, że znów sie pogubi co mu sie niestety często zdarza, lubię go, ale bym na niego nie postawił, ale na Martinsa tez nie, bo ryzyko za duże

 267. Panowie mam pytanko odnosnie zakładów na Betsafe… gdy układam kupon na system z 4 walk to co oznacza 4 pojedyncze, 6 podwójne, 4 potrójne, 1 czwórkowy? Z gory dzieki za odp. Pzdr

 268. To znaczy, że masz walki #1, #2, #3, #4.

  4 pojedyncze – 1, 2, 3, 4
  6 podwójnych – 12, 13, 14, 23, 24, 34
  3 potrójne – 123, 124, 234, 341
  1 poczwórny – 1234
  Czyli łącznie 14 zakładów.

 269. tzn ze jak dam 6 podwójnych to wygrywam nawet jesli z tych 4 walk weszly by mi tylko np 3 i 4 tak? dzieki wielkie [​IMG]

 270. Załóżmy, że każdy zakład po 10 zł. To daje 14×10 = – 140 zł.
  Jeśli tylko 3 i 4 wygra, to wtedy masz wygrane tylko 3 kupony.
  3, 4 i 34. Wtedy to nieopłacalny biznes.

  Co innego jeśli 3 zawodników wygra, np 2, 3 ,4.
  Wtedy masz hajsy za:
  2, 3, 4, 23, 34, 24, 234

 271. Benson Henderson (USA) — Josh Thomson (USA) (Typ) 1
  Stipe Miocic (USA) — Gabriel Gonzaga (BRA) (Typ) 1
  Donald Cerrone (USA) — Adriano Martins (BRA) (Typ) 1

  AKO 2.46

  i nie widze mozliwosci zeby to nie siadlo ( Benson odbierze z powrotem pas, Miocic jest za szybki dla Gonzagi a Martins wygrywal …ale to UFC a nie Jungle Fight ) [​IMG]

 272. ja Ci powiem, ze dales dla mnie najbardziej 3 ryzykowne typy z 'pewniakow' na tej gali na jednym kuponie. grubo. 🙂

 273. Martins — Cerrone poniżej 2,5 R … kurs 2,10
  Henderson — Thomson poniżej 4,5 R … kurs 2,40
  Elkins — Stephens powyżej 1,5 R … kurs 1,43

  łącznie daje AKO … 7,20

 274. Pamietajcie ..ze czasami nie ma co „rozkminiac” bo czesto pewniaki — okazuja sie poprosty pewniakami [​IMG] Zreszta .. co tam pieniadze … teraz mam +20 do emocji przy ogladaniu [​IMG]

 275. gdyby tak czesto pewniaki okazywaly sie po prostu pewniakami na potrojnych zakladach to bysmy wszyscy ozloceni byli. to nie jest takie proste wbrew pozorom. 🙂

 276. Benson Henderson (USA) — Josh Thomson (USA) (Typ) 1
  Stipe Miocic (USA) — Gabriel Gonzaga (BRA) (Typ) 1
  Donald Cerrone (USA) — Adriano Martins (BRA) (Typ) 1

  AKO 2.46

  Ja wszystko postawiłem na odwrót. 😀

 277. ale nie wiem co Cie dziwi, chyba nie zrozumiales. Szady postawil wszystkich na odwrot na singlach. w zakladach wrzucal swoje kupony.

 278. Pierwszy raz od kiedy stawiam postanowiłem obstawić takie kupony jak proponują tutaj :/ hehe, gdzie moje miliony dolaróff. Dobrze, ze małe małe stawki tym razem grałem. 🙂

 279. cre akurat na zla gale trfiles albo dales za duz kuponow:P bylo dac caseresai i stephensa i juz 🙂

  UFC on FOX 10: Henderson vs Thomson

  1Kupon:

  1.Stipe Miocic – Gabriel Gonzaga Typ2 Kurs:2.8—–

  AKO:2.8 Stawka:podstawa

  2Kupon:

  1.Alex Caceres – Sergio Pettis Typ1 Kurs:3.1+++++

  AKO:3.1 Stawka:podstawa

  3Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27-

  2.Eddie Wineland – Yves Jabouin Typ1 Kurs:1.24+

  3. Darren Elkins – Jeremy Stephens Typ2 Kurs:1.66+

  AKO:2.61 Stawka:podstawa

  —-

  4Kupon:

  1.Benson Henderson – Josh Thomson Typ2 Kurs:3—-

  AKO:3 Stawka:podstawa

  5Kupon:

  1.Nikita Krylov – Walt Harris Typ2 Kurs:1.27-

  2.Hugo Viana • Ramiro Hernazndez Typ1 Kurs:1.3+

  3. Daron Cruickshank – Mike Rio Typ 1 Kurs:1.4+

  AKO:2.31 Stawka:x2

  w trakcie gali dalem 25 na stephensa troche odrabiajac straty

  po gali – 100

  styczen -150

 280. Tak też myślałem, że zostanie to źle odebrane ale oczywiście doszedłem do tego wniosku po napisaniu posta.

  Analiza nie wyszła bo ani jeden z typów podanych nie wszedł, 0% skuteczności na tej gali, koniec kropka. Rozumiem na czym polegają Wasze analizy i nie mam nic nikomu za złe, wiadomo że każdy gra na własną odpowiedzialność.

 281. Co za gość. Oni tutaj nie typują !! Mówią tylko który kurs jest warty grania. Tutaj nie ma skuteczniści bo nei ma typów….

 282. @cRe – Jeśli to nie są typy to widocznie nie potrafię czytać… lub Ty nie potrafisz czytać.

  "Moja propozycja na tą galę (3 kupony):

  I. Gabriel Gonzaga, kurs 2.80 x 1 stawka podstawowa
  II. Adriano Martins, kurs 3.00 x 1 stawka podstawowa
  III. (1) Walt Harris + Hugo Viana + Daron Cruickshank, AKO 2.31 x 1,5 stawki podstawowej
  (2) Darren Elkins 2.30 x 1,5 stawki podstawowej"

 283. Bo to są propozycje kuponó wartych grania, a nie zawodnikó którzy wygrają walkę. Mogą uważać że np Gonzaga przegra na 70% ale kurs jest warty ryzyka. Czyli np uważają że Miocić raczej wygra ale warto po takim kursie ryzykować Gonzage.

 284. @Amen, na prawdę tak ciężko do Ciebie to dochodzi? Jak chcesz typowanie redakcji, to wchodzisz w temat od typowania redakcji i tam są wprost napisane przewidywania. Seria artykułów "Analiza kursów Betsafe" to nie typowanie, ale jakby temat przeznaczony dla tych, któzy stawiaja kasę, albo choć trochę chcą przemyśleć swoje typowania. Tutaj masz rozpisane możliwe scenariusze walki, małe rozpracowanie zawodników no i propozycje typów ludzi, którzy już jakiś czas się w to bawią. To czy zawodnik wygra, czy nie, zależy już tylko od niego w oktagonie.

 285. Ehh… szkoda z Wami dyskutować i tracić mój czas. Nie mam zamiaru tłumaczyć podstaw.

  Powodzenia w buchmacherce, peace.

 286. Ale to tak samo jak do ludzi nie dociera Typowanie Redakcji. No sama nazwa wskazuję to jest Typowanie Redakcji, a nie ZAWODNIK X WYGRA MóWI TAK KTOŚ TAM, a potem w temacie czasami jeden z drugim klepie fazę: "a redakcja stawiała na X a ja mówiłem że Y wygrał i wygrał. Powagi trochę.

 287. @amen20

  Propozycje typów pojawiły się po raz pierwszy i ostatni. To był mój pomysł, któremu Tomasz był przeciwny i jak widać miał rację. Oczywiście wyskoczyłem z tym pomysłem przed galą, która okazała się dla mnie najgorszą bukmachersko od nie wiem jak długiego czasu. Może tak miało być. 😉 To nie był i nie będzie kącik "jak grać", tylko bardziej forma rozważania, który kurs w danej walce jest bardziej atrakcyjny. W dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie, że kursy na Miocica i Cerrone były zbyt niskie i obarczone sporym ryzykiem. Jesli ktoś na tym wygrał, to oczywiście gratuluję.

 288. Szady — no to lipa, że ostatni. Bo ja na przyklad nie ogarniam pretensji. Bo jak wół piszę "Propozycję wg. Szadego", a nie "Szady mówi jak grać, stawiajcie" 🙂

 289. ja czegos nie rozumiem, ktokolwiek nie ma wlaasnego mozgu? ktokolwiek klika 'confirm' przy becie za kogos? jesli ktos nie chce to nie musi tutaj wchodzic, jesli nie zgadza sie z jakims zdaniem w analizie moze o tym napisac. chcialem zauwazyc, ze to co wylapal Cloud przy Martinsie zgubilo zawodnika i tam Cerrone rowniez znalazl luke. to bylo wkalkulowane ryzyko i tyle. do czasu kopniecia (fajnie to brzmi) wedlug mnie radzil sobie bardzo dobrze. Gonzaga? zlamana reka w pierwszej rundzie o ktorej mowa byla na konferencji posypala raczej cala analize. to jest MMA i beda sie dziac rzeczy jak kopniecia Krylova. wszyscy sa madrzy po gali, a chyba tylko SCStunner wszedl ze mna w glebsza dyskusje jakakolwiek i uzasadnil Stipe tak jak powinien. moze przesadzil z sila ciosow, ale to glownie to co pisal wczoraj zobaczylismy, szybkosc, praca na nogach. kontuzja? zwykly pech i losowosc zdarzen. nikt mnie nie przekona, ze lepiej stawiac 'pewniaki' czy na underdogach sie nie zarobi – o tym z Szadym mozecie porozmawiac ile mozna wyjsc na plus grajac ryzykowne kursy. ja wole postawic ryzykowne single, anizeli 3/4krotne kombinacje w ktorych bedzie '100%' zawodnik. nie istnieja tacy.

 290. baju — ale właśnie o to się rozchodzi 🙂 że każdy ma swój mózg, ale typują za kimś, a potem lecą z prentesjami albo wywyższaniem się, a Wy typowaliście tak, a huja było inaczej 🙂