DSC_3698

Andrzej Kościelski poruszył kilka ciekawych kwestii w wywiadzie dla naszych kolegów z GrapplerInfo.pl. Trener Ankosu Zapasy Poznań wypowiedział się m.in. o możliwości współpracy z jego podopiecznych z MMA Attack, wypowiedzi Marcina Helda o porównującej treningi zapasów w Poznaniu i Londynie oraz przygotowaniach Karola Bedorfa do ostatniej gali KSW:

Borys Mańkowski w wywiadzie dla naszego portalu oznajmił, że więcej nie zawalczy na gali MMA Attack z dobrze znanych wszystkich nam przyczyn. Na dzień dzisiejszy jak wyglądają relacje na linii Ankos Zapasy – MMA Attack – Dariusz Cholewa? Pozwoliliśmy sobie zadać to pytanie, ponieważ Sebastian Grabarek, który do tej pory reprezentował barwy Ankosu wystąpi w Katowicku Spodku..

Nasze relacje z tym panem wyglądają bardzo źle. Żaden zawodnik klubu Ankos Zapasy Poznań nigdy nie zawalczy na gali organizowanej przez tego człowieka (O zmianie werdyktu Borysa Mańkowskiego po dwóch miesiącach od walki dowiedzieliśmy się z portalu MMArocks po czym otrzymaliśmy również smsa).

Jeżeli chodzi o Grabarka to za plecami moimi i menadżera klubu podpisał kontrakt z MMA Attack. Myślę że Cholewa obiecał Grabarkowi złote góry tylko po to by zrobić mi na złość.

W dzień w którym pojawiła się informacja o starcie Grabarka na gali MMA Attack , zawodnik ten przestał być członkiem naszego klubu i nie ma on prawa reprezentować barw Ankosu na jakichkolwiek zawodach. Ponad półtora miesiąca temu interweniowaliśmy wysyłając pismo do MMA Attack o zmianę przynależności klubowej Grabarka, do dnia dzisiejszego w tym kierunku nie zostało nic zrobione. Jako klub Ankos prosimy portal Grapler Info o interwencje w naszej sprawie .

Marcin Held w wywiadzie dla telewizji Orange Sport podczas I Konwentu MMA stwierdził, że na treningach w Londyńskim klubie Shootfighters nauczył się takich technik zapaśniczych, których nie zobaczył nawet w Ankosie. Marcinowi chodziło tutaj o użycie technik z zapasów typowo pod MMA. Na jakie techniki zwracasz największą uwagę przy pokazywaniu zawodnikom, którzy walczą w MMA?

Marcin Held nie powinien się wypowiadać jakie mamy zapasy pod MMA ponieważ był tylko na trzech treningach po 1,5 godziny. O zapasy u nas pod kątem MMA proponowałbym zapytać Krzysztofa Kułaka, który trenował do walki w KSW z Danielem Dowdą 1,5 miesiąca, Karola Bedorfa, który około miesiąc czasu przygotowywał się z Dawidem Olivia i jeszcze wielu innych zawodników.

Świetne zapasy, które pokazał Karol Bedorf na KSW 18 przeciwko Davidowi Olivie to w dużej mierze Twoja zasługa i Ankosu, ponieważ Karol przygotowywał się pod tym kątem u was w klubie. Czy to co pokazał Karol w walce przerosło Twoje oczekiwania, czy może byłeś przekonany, że po treningach w Ankosie Karol zdominuje zapaśniczo Amerykanina?

Największa zasługa w tej walce oczywiście należy do Karola, wspólnie z Trenerem Piotrem Bagińskim zadecydowaliśmy, że Karol będzie trenował do walki w Ankosie. Po pierwsze Olivia wszystkie swoje wcześniejsze walki na korzyść rozstrzygał technikami zapaśniczymi i zachodziła konieczność uzupełnienia wiedzy zapaśniczej Karola. Po drugie klub Berserkers Team w danej chwil nie posiadał zawodników kategorii ciężkiej mogących sparować z Bedorfem (W Ankosie miał tych sparing partnerów siedmiu, w tym dwóch profesjonalnych zapaśników Mateusza Gucmana Olimpijczyka z Pekinu i Arkadiusza Kordusa mistrza Polski w zapasach). Bezpośrednio przed walką, wraz z Piotrem Bagińskim, zaplanowaliśmy strategie walki dla Karola, którą zrealizował w 200 %. Nie dość że bardzo dobrze się bronił przed sprowadzeniami do parteru to dodatkowo sam potrafił sprowadzić w pięknym stylu tak klasowego i utytułowanego zapaśnika jakim jest David Olivia. Myślę że Karol przerósł nasze największe oczekiwania.

Cały wywiad na GrapplerInfo.pl.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.