janisz

Już 3 grudnia podczas gali KSW 37 w Krakowie dojdzie do pojedynku pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i „Popkiem”. Starcie wzbudza kontrowersje i spore zainteresowanie mediów. W rozmowie, która została opublikowana na łamach dziennika „Polska – Gazeta Krakowska” o zbliżającej się walce wypowiedział się również dziennikarz Polskiego Radia i komentator Andrzej Janisz.

To nie jest pojedynek freaków. Mariusz Pudzianowski jest zawodnikiem MMA, natomiast Popek nie jest Marcinem Najmanem. Oczywiście jest znany z zupełnie czegoś innego, ale ma na koncie trzy pojedynki w mieszanych sztukach walki. Nie powiem, że Popek jest pełnoprawnym zawodnikiem MMA, ale przecież już walczył w klatce.

Andrzej Janisz dodał również, w pewnym sensie takie starcia są specyfiką wagi ciężkiej w sportach walki.

W starciu Pudziana z Popkiem nie spodziewam się wybitnego poziomu technicznego, ale proszę zwrócić uwagę, że takie walki z reguły odbywają się w najwyższej kategorii wagowej. Poziom wagi ciężkiej na świecie nie jest najwyższy, ale ciągle mówi się, że jest to królewska kategoria. Wszak mówimy o ludziach, którzy w większości mają gabaryty nieosiągalne dla przeciętnego człowieka. To jakiś rodzaj atawizmu, bo pewnie każdy z nas chciałby być tak wielki, silny i mocny. Walki w tej kategorii często kończą się przed czasem, bo jeden cios może o wszystkim zadecydować. Tam nikt nie przychodzi patrzeć na wysublimowaną technikę, tylko na bijatykę. Myślę, że ludzie na to czekają, tak w boksie, jak i w MMA. Nie przez przypadek bracia Kliczkowie nie byli ulubieńcami publiczności, za to emocje rozgrzewał nieobliczalny Mike Tyson. W związku z tym pojedynki o nie najwyższej wartości sportowej są organizowane głównie w wadze ciężkiej, a emocje potęguje zestawienie dobrego ze złym.

W rozmowie poruszony został również temat animozji pomiędzy środowiskiem bokserskim i światem MMA.

To wynika z prostej przyczyny. Kiedyś na ringu zawodowym królem był boks, a teraz MMA zabrało mu koronę. Podpisuję się pod słynnym stwierdzeniem sędziego MMA Johna McCarthy’ego, który powiedział: boks był sportem naszych ojców, naszym jest kick-boxing, a naszych synów jest MMA. Coś w tym jest, bo jeśli weźmie się pod uwagę badania transmisji telewizyjnych, to okazuje się, że boks jeszcze ciągle oglądają ci, którzy pamiętają walki Kuleją, Grudnia i Alego, a najmłodsi emocjonują się MMA.

Andrzej Janisz zapytany o to, czy przedstawiciele innych sportów walki są zazdrośni o MMA, odpowiedział:

Tak, i to bardzo. A dlaczego? Bo zabierają im pieniądze. I to nie tę wielką kasę z zawodowstwa, tylko tę u podstaw, ze szkółek. Zakaz organizowania gal MMA we Francji wynika z bardzo silnego lobby judo, które widzi, że MMA jest potężnym zagrożeniem. Coraz mniej ludzi przychodzi do szkółek boksu, karate, zapasów, judo, a coraz więcej chce trenować MMA. Ten dół piramidy jest dla nich ogromnym zagrożeniem.

109 KOMENTARZE

 1. Czyli jakby Burneika zawalczył z Pudzianem to też nie byłby to freak, bo przecież Koksu ma dwie walki w mma?

 2. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego miałby szanować kogoś tylko dlatego, że jest siwy i plecie jak potłuczony.

 3. Janusz Janisz

  natomiast Popek nie jest Marcinem Najmanem. Oczywiście jest znany z zupełnie czegoś innego, ale ma na koncie trzy pojedynki w mieszanych sztukach walki. Nie powiem, że Popek jest pełnoprawnym zawodnikiem MMA, ale przecież już walczył w klatce.

  Ale Najman ma więcej walk niż Popek :benny:

 4. Jacek Łosak

  okazuje się, że boks jeszcze ciągle oglądają ci, którzy pamiętają walki Kuleją, Grudnia i Alego, a najmłodsi emocjonują się MMA.

  gowno prawda nigdy nie ogladalem walk kuleja czy grudnia a wole boks od mma

 5. Czyli teoretycznie rzecz biorąc doświadczony bokser z jakimiś tam osiągnięciami na polskiej scenie stanowi mniejsze wyzwanie pod względem sportowym niz facet, który kiedyś tam za dawnych lat stoczył trzy walki, a przez ostatnie lata zajmował się glownie imprezowaniem, cpaniem i spiewaniem. Czy już wszyscy z branży szukają fuchy w KSW?

 6. Comber

  Czyli teoretycznie rzecz biorąc doświadczony bokser z jakimiś tam osiągnięciami na polskiej scenie stanowi mniejsze wyzwanie pod względem sportowym niz facet, który kiedyś tam za dawnych lat stoczył trzy walki, a przez ostatnie lata zajmował się glownie imprezowaniem, cpaniem i spiewaniem. Czy już wszyscy z branży szukają fuchy w KSW?

  Jestem ciekawy gdzie Janisz ustawil by Koksa. Rekord 2-0 caly czas w sporcie. Czy za Najmanem czy przed?

 7. Popek od 8 lat nie walczył, nie trenował, nawet nie prowadził życia zbliżonego do sportowego.

  Najman pajacował ale w K1, MMA i boksie w międzyczasie coś tam robił

 8. Zgadzam się po części, Mariusz nie jest freakiem. Dla mnie to pełnoprawny zawodnik, ale popełusz?:joe::joe::joe:
  Panie Andrzeju pozwól żyć:homer:

 9. Przeciez juz Rozal mowil, ze to nie jest walka freakow. A Rozal przeciez jest najinteligentniejszy…

 10. Jako forumowicz z już ponad trzyletnim stażem, a zarazem wnikliwy obserwator sceny mma w Polsce i za granicą w stu % zgadzam się z Panem Andrzejem(n. b. wybitnym znawcą tematu). Rekord Popka należy szanować i nazywanie jego walki z Pudziksem freak fightem to czysta złośliwość zaściankowych hejterów z poza branży(pondro dla kumatych). Kejedablju rulez biczes!!!!!!!

  Na marginesie dodam, iż szukam ciepłej posadki. Kawul, Lewy – jak coś to priv:DC:

 11. Cóż… Każdy w szkole miał W-F i nie ważne, że 30 lat później jego brzuch zasłania mu penisa i widzi tylko telewizor z wyciągniętymi nogami na fotelu czy łóżku. W takich kategoriach każdy jest sportowcem.

 12. Cóż… Każdy w szkole miał W-F i nie ważne, że 30 lat później jego brzuch zasłania mu penisa i widzi tylko telewizor z wyciągniętymi nogami na fotelu czy łóżku. W takich kategoriach każdy jest sportowcem.

 13. No dobra, z Popkiem to pan Janisz popłynął, ale w dalszej części przecież mówi jak jest, a wszyscy go jadą. Poza tym facet ma prawo do swojego zdania, a prawda jest też taka, że Popek kiedyś zawodnikiem był, Pudzian teraz jest, więc nie jest to typowy freak fight, tylko taki ćwierć-freak

 14. No dobra, z Popkiem to pan Janisz popłynął, ale w dalszej części przecież mówi jak jest, a wszyscy go jadą. Poza tym facet ma prawo do swojego zdania, a prawda jest też taka, że Popek kiedyś zawodnikiem był, Pudzian teraz jest, więc nie jest to typowy freak fight, tylko taki ćwierć-freak

 15. Nilg

  No dobra, z Popkiem to pan Janisz popłynął, ale w dalszej części przecież mówi jak jest, a wszyscy go jadą. Poza tym facet ma prawo do swojego zdania, a prawda jest też taka, że Popek kiedyś zawodnikiem był, Pudzian teraz jest, więc nie jest to typowy freak fight, tylko taki ćwierć-freak

  O dokładnie tak. Faktycznie z Popusiem go poniosło, natomiast co do reszty wypowiedzi to miło posłuchać.

 16. Nilg

  No dobra, z Popkiem to pan Janisz popłynął, ale w dalszej części przecież mówi jak jest, a wszyscy go jadą. Poza tym facet ma prawo do swojego zdania, a prawda jest też taka, że Popek kiedyś zawodnikiem był, Pudzian teraz jest, więc nie jest to typowy freak fight, tylko taki ćwierć-freak

  O dokładnie tak. Faktycznie z Popusiem go poniosło, natomiast co do reszty wypowiedzi to miło posłuchać.

 17. Janisz ma sporo wspólnego z Kostyrą (komentatorem boksu). Obaj są siwi, starzy i pieprzą bzdury.Z jego genialnego wywodu wywnioskowałem, że Mike Tyson miał słabą technikę, ale był nieobliczalnym freakiem i dlatego ludzie lubili oglądać jego walki.

 18. tucznik

  Janisz ma sporo wspólnego z Kostyrą (komentatorem boksu). Obaj są siwi, starzy i pieprzą bzdury.

  Z jego genialnego wywodu wywnioskowałem, że Mike Tyson miał słabą technikę, ale był nieobliczalnym freakiem i dlatego ludzie lubili oglądać jego walki.

  Uwielbiam te internetowe przeinaczanie wypowiedzi. Czeekam na więcej.

 19. tucznik

  Janisz ma sporo wspólnego z Kostyrą (komentatorem boksu). Obaj są siwi, starzy i pieprzą bzdury.

  Z jego genialnego wywodu wywnioskowałem, że Mike Tyson miał słabą technikę, ale był nieobliczalnym freakiem i dlatego ludzie lubili oglądać jego walki.

  Uwielbiam te internetowe przeinaczanie wypowiedzi. Czeekam na więcej.

 20. Andrzej ciekawe co powiesz, jak Popek padnie w klatce na bezdechu ?! Albo go zamroczy jak Nastulę. To że miał 3 walki… 8 lat temu nie czyni z niego zawodnika, sportowca.

 21. Paweł Popek Mikołajuw znany też jako Popek Rak lub Paweł Rak jest w pełni pełnosprawnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki MMA, walczył za granicą i trenuje u Różala najlepszego zawodnika w Płocku i okolicy o szlachetnym serduszku dla zwierząt ale okrutnym dla ludzi i jego rekord jest rekordem mma nie to co Marcin Najman udawacz, podrabianiec, hohsztapler i cyrkowiec. Zapraszam wszystkich na KSW CYRK NIENAWIŚCI w Krakowie pięknym mieście z paskudnym smokiem do Tauron Areny najlepszej hali w Małopolsce!!!!!!!11111jeden

  @Wojsław Rysiewski nie szukacie kogoś do biura?

 22. Paweł Popek Mikołajuw znany też jako Popek Rak lub Paweł Rak jest w pełni pełnosprawnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki MMA, walczył za granicą i trenuje u Różala najlepszego zawodnika w Płocku i okolicy o szlachetnym serduszku dla zwierząt ale okrutnym dla ludzi i jego rekord jest rekordem mma nie to co Marcin Najman udawacz, podrabianiec, hohsztapler i cyrkowiec. Zapraszam wszystkich na KSW CYRK NIENAWIŚCI w Krakowie pięknym mieście z paskudnym smokiem do Tauron Areny najlepszej hali w Małopolsce!!!!!!!11111jeden

  @Wojsław Rysiewski nie szukacie kogoś do biura?

 23. Jacek Łosak

  W starciu Pudziana z Popkiem nie spodziewam się wybitnego poziomu technicznego

  Zgadzam się z Panem Andrzejem, resztę wypowiedzi pozostawiam bez komentarza

 24. Jacek Łosak

  W starciu Pudziana z Popkiem nie spodziewam się wybitnego poziomu technicznego

  Zgadzam się z Panem Andrzejem, resztę wypowiedzi pozostawiam bez komentarza

 25. Mapryl"Uwielbiam te internetowe przeinaczanie wypowiedzi. Czeekam na więcej."Janisz powiedział: "Tam nikt nie przychodzi patrzeć na wysublimowaną technikę, tylko na bijatykę. Myślę, że ludzie na to czekają, tak w boksie, jak i w MMA. Nie przez przypadek bracia Kliczkowie nie byli ulubieńcami publiczności, za to emocje rozgrzewał nieobliczalny Mike Tyson."Czyli co można wynieść z tej wypowiedzi? Technikami to byli kliczko, a Tyson dawał nieobliczalną bijatykę. Żaden technik tylko bijok. Co jest oczywistą bzdurą, ale Janisz pojęcia o boksie nie ma.Już słuchanie jego komentarza podczas walk K1 na eurosporcie to była katorgą.Taką samą głupotą jest twierdzenie, że kickboxing miał dużą popularność u wypierał  boks w świadomości kibiców sportów walki. MMA w jakimś stopniu tych kibiców podbiera. Tu się zgodzę.

 26. To nie jest "czysty" freak, bo o "freakowatości" tegoż pojedynku nie decydują akurat sami zawodnicy, tylko okoliczności, w których walczą. Mikołajuw x lat temu był jednak zawodnikiem mma (choć słabym). Pudzian dziś już żadnym freakiem nie jest, tylko normalnym zawodnikiem, choć niskiej jakości.

 27. To nie jest "czysty" freak, bo o "freakowatości" tegoż pojedynku nie decydują akurat sami zawodnicy, tylko okoliczności, w których walczą. Mikołajuw x lat temu był jednak zawodnikiem mma (choć słabym). Pudzian dziś już żadnym freakiem nie jest, tylko normalnym zawodnikiem, choć niskiej jakości.

 28. halibut

  Popek jest takim samym zawodnikiem mma jak muzykiem.

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

 29. halibut

  Popek jest takim samym zawodnikiem mma jak muzykiem.

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

 30. Zawsze bede to pisac. KSW niszczy tozsamosc i racjonalny poglad przecietnego kibica na mma w Polsce. KSW jest rakiem, ktory skutecznie blokuje mozliwosc poszerzania wiedzy w zakresie mma przecietnego Kowalskiego na np UFC.

 31. Tommytom

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

 32. Tommytom

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

 33. Suchar

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

  hehe no Popek wyjątkowo często mówi, że jest artystą

 34. Suchar

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

  hehe no Popek wyjątkowo często mówi, że jest artystą

 35. Suchar

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

  Oj sucharze sucharze..
  Będziesz na Zlocie w Krakowie to pogadamy, bo akurat o muzyce mam dużo do powiedzenia.

  Popek jest utalentowanym kolesiem.
  Potrafi śpiewać, troszkę gitary skubnął ( żaden z niego gitarzysta, ale w porównaniu z kimś kto nic nie umie to gra)
  I nie pierdol że małpa by się nauczyła, bo żeby śpiewać nawet najprostsze rzeczy bez fałszowania to trzeba być po prostu muzycznie uzdolniony.

  Uwierz mi, wiem co mówię.

 36. Suchar

  Średnio rozgarnięty szympans nauczyłby się w miesiąc więcej niż Popek. Jako śmieszna muzyka na imprezy – ok, potrafię zrozumieć (mimo, że sam nie trawię), ale kurwa artysta?

  Oj sucharze sucharze..
  Będziesz na Zlocie w Krakowie to pogadamy, bo akurat o muzyce mam dużo do powiedzenia.

  Popek jest utalentowanym kolesiem.
  Potrafi śpiewać, troszkę gitary skubnął ( żaden z niego gitarzysta, ale w porównaniu z kimś kto nic nie umie to gra)
  I nie pierdol że małpa by się nauczyła, bo żeby śpiewać nawet najprostsze rzeczy bez fałszowania to trzeba być po prostu muzycznie uzdolniony.

  Uwierz mi, wiem co mówię.

 37. Tommytom

  Oj sucharze sucharze..
  Będziesz na Zlocie w Krakowie to pogadamy, bo akurat o muzyce mam dużo do powiedzenia.

  Popek jest utalentowanym kolesiem.
  Potrafi śpiewać, troszkę gitary skubnął ( żaden z niego gitarzysta, ale w porównaniu z kimś kto nic nie umie to gra)
  I nie pierdol że małpa by się nauczyła, bo żeby śpiewać nawet najprostsze rzeczy bez fałszowania to trzeba być po prostu muzycznie uzdolniony.

  Uwierz mi, wiem co mówię.

  Trafienie w jedną czy dwie nuty nie znaczy, że chłop jest utalentowany. Ot, znalazł się w elitarnej grupie paru milionów Polaków. Skubnięcie gitary tym bardziej nie można nazwać talentem muzycznym.
  Wszystkie refreny na jedno kopyto (tragiczne kopyto zresztą), umiejętności czysto raperskie na poziomie nagrywek sprzed 20 lat. Szanujmy się, nikt tak chujowy nie przebił się do mainstreamu w tym kraju, nigdy.

 38. Tommytom

  Oj sucharze sucharze..
  Będziesz na Zlocie w Krakowie to pogadamy, bo akurat o muzyce mam dużo do powiedzenia.

  Popek jest utalentowanym kolesiem.
  Potrafi śpiewać, troszkę gitary skubnął ( żaden z niego gitarzysta, ale w porównaniu z kimś kto nic nie umie to gra)
  I nie pierdol że małpa by się nauczyła, bo żeby śpiewać nawet najprostsze rzeczy bez fałszowania to trzeba być po prostu muzycznie uzdolniony.

  Uwierz mi, wiem co mówię.

  Trafienie w jedną czy dwie nuty nie znaczy, że chłop jest utalentowany. Ot, znalazł się w elitarnej grupie paru milionów Polaków. Skubnięcie gitary tym bardziej nie można nazwać talentem muzycznym.
  Wszystkie refreny na jedno kopyto (tragiczne kopyto zresztą), umiejętności czysto raperskie na poziomie nagrywek sprzed 20 lat. Szanujmy się, nikt tak chujowy nie przebił się do mainstreamu w tym kraju, nigdy.

 39. Suchar

  Trafienie w jedną czy dwie nuty nie znaczy, że chłop jest utalentowany. Ot, znalazł się w elitarnej grupie paru milionów Polaków. Skubnięcie gitary tym bardziej nie można nazwać talentem muzycznym.
  Wszystkie refreny na jedno kopyto (tragiczne kopyto zresztą), umiejętności czysto raperskie na poziomie nagrywek sprzed 20 lat. Szanujmy się, nikt tak chujowy nie przebił się do mainstreamu w tym kraju, nigdy.

  A skubniesz tak w gitarę ?
  Tak, żeby zagrać nawet najprostsze rzeczy na instrumencie potrzebny jest talent i słuch .Oczywiście to czy zostaniesz izajebistym instrumentalistązależy już od czasu spędzonego na ćwiczeniach nie od talentu, ale bez niego nic nie ugrasz

  Co to znaczy refreny na jedno kopyto, chodzi o akordy ? Masz coś więcej do powiedzenia ?

  Pozdro

 40. Suchar

  Trafienie w jedną czy dwie nuty nie znaczy, że chłop jest utalentowany. Ot, znalazł się w elitarnej grupie paru milionów Polaków. Skubnięcie gitary tym bardziej nie można nazwać talentem muzycznym.
  Wszystkie refreny na jedno kopyto (tragiczne kopyto zresztą), umiejętności czysto raperskie na poziomie nagrywek sprzed 20 lat. Szanujmy się, nikt tak chujowy nie przebił się do mainstreamu w tym kraju, nigdy.

  A skubniesz tak w gitarę ?
  Tak, żeby zagrać nawet najprostsze rzeczy na instrumencie potrzebny jest talent i słuch .Oczywiście to czy zostaniesz izajebistym instrumentalistązależy już od czasu spędzonego na ćwiczeniach nie od talentu, ale bez niego nic nie ugrasz

  Co to znaczy refreny na jedno kopyto, chodzi o akordy ? Masz coś więcej do powiedzenia ?

  Pozdro

 41. Tommytom

  A skubniesz tak w gitarę ?
  Tak, żeby zagrać nawet najprostsze rzeczy na instrumencie potrzebny jest talent i słuch .

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

 42. Tommytom

  A skubniesz tak w gitarę ?
  Tak, żeby zagrać nawet najprostsze rzeczy na instrumencie potrzebny jest talent i słuch .

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

 43. J-Son

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

  Już nawet mi się nie chce kłócić. Jesteście w błędzie

 44. J-Son

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

  Już nawet mi się nie chce kłócić. Jesteście w błędzie

 45. Tommytom

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

  "KAC VAWA to dobry film. Nie ? To zrob lepszy". W sumie zrobilem ale nie o to chodzi

 46. Tommytom

  A co ty o muzycznym kunszcie Popka możesz powiedzieć Halibucie?

  Umiesz chociaż połowę tego (trochę wokalu, gitary) co on?
  Od Popka jako artysty proszę się odpiórkować:beer:

  "KAC VAWA to dobry film. Nie ? To zrob lepszy". W sumie zrobilem ale nie o to chodzi

 47. tucznik

  Mapryl

  "Uwielbiam te internetowe przeinaczanie wypowiedzi. Czeekam na więcej."

  Janisz powiedział: "Tam nikt nie przychodzi patrzeć na wysublimowaną technikę, tylko na bijatykę. Myślę, że ludzie na to czekają, tak w boksie, jak i w MMA. Nie przez przypadek bracia Kliczkowie nie byli ulubieńcami publiczności, za to emocje rozgrzewał nieobliczalny Mike Tyson."

  Czyli co można wynieść z tej wypowiedzi? Technikami to byli kliczko, a Tyson dawał nieobliczalną bijatykę. Żaden technik tylko bijok. Co jest oczywistą bzdurą, ale Janisz pojęcia o boksie nie ma.

  Już słuchanie jego komentarza podczas walk K1 na eurosporcie to była katorgą.

  Taką samą głupotą jest twierdzenie, że kickboxing miał dużą popularność u wypierał boks w świadomości kibiców sportów walki. MMA w jakimś stopniu tych kibiców podbiera. Tu się zgodzę.

  Przecież jemu chodziło o to, że pojedynki w wadze ciężkiej nie są piękne technicznie ale i tak ludzie uwielbiają je oglądać.
  Co do braci Kliczko to też z Janiszem się zgodzę.
  Ja zrozumiałem jego wywód o Tysonie w ten sposób że ludzie go kochali za nokauty i bitwe w ringu a nie za technikę co nie znaczy że nie miał techniki ale kazdy jak widać inaczej sobie interpretuje ten sam tekst.

 48. tucznik

  Mapryl

  "Uwielbiam te internetowe przeinaczanie wypowiedzi. Czeekam na więcej."

  Janisz powiedział: "Tam nikt nie przychodzi patrzeć na wysublimowaną technikę, tylko na bijatykę. Myślę, że ludzie na to czekają, tak w boksie, jak i w MMA. Nie przez przypadek bracia Kliczkowie nie byli ulubieńcami publiczności, za to emocje rozgrzewał nieobliczalny Mike Tyson."

  Czyli co można wynieść z tej wypowiedzi? Technikami to byli kliczko, a Tyson dawał nieobliczalną bijatykę. Żaden technik tylko bijok. Co jest oczywistą bzdurą, ale Janisz pojęcia o boksie nie ma.

  Już słuchanie jego komentarza podczas walk K1 na eurosporcie to była katorgą.

  Taką samą głupotą jest twierdzenie, że kickboxing miał dużą popularność u wypierał boks w świadomości kibiców sportów walki. MMA w jakimś stopniu tych kibiców podbiera. Tu się zgodzę.

  Przecież jemu chodziło o to, że pojedynki w wadze ciężkiej nie są piękne technicznie ale i tak ludzie uwielbiają je oglądać.
  Co do braci Kliczko to też z Janiszem się zgodzę.
  Ja zrozumiałem jego wywód o Tysonie w ten sposób że ludzie go kochali za nokauty i bitwe w ringu a nie za technikę co nie znaczy że nie miał techniki ale kazdy jak widać inaczej sobie interpretuje ten sam tekst.

 49. J-Son

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

  Hahahahahahaa
  To teraz napisz, ze pare lat temu w 20 min nauczyles się malować pędzlem po płótnie i byłby z Ciebie Picasso albo Matejko gdybyś nie przestał "trenować" :))

 50. J-Son

  Parę lat temu, w 20 minut nauczyłem się grać na gitarze "Wlazł kotek na płotek…". Nie mam słuchu muzycznego, żaden ze mnie utalentowany grajek. Żeby opanować podstawowe umiejętności czy to granie na gitarze, rysowanie, sporty walki itd. potrzebna jest PRACA. Talent ma znaczenie na najwyższym poziomie, gdzie potrzeba czegoś więcej niż tylko umiejętności. Co do tego, że Popek potrafi śpiewać… pół Polski potrafi tak śpiewać.

  Hahahahahahaa
  To teraz napisz, ze pare lat temu w 20 min nauczyles się malować pędzlem po płótnie i byłby z Ciebie Picasso albo Matejko gdybyś nie przestał "trenować" :))

 51. mapryl

  Hahahahahahaa
  To teraz napisz, ze pare lat temu w 20 min nauczyles się malować pędzlem po płótnie i byłby z Ciebie Picasso albo Matejko gdybyś nie przestał "trenować" :))

  Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (ze zrozumieniem) i wtedy pogadamy.

 52. mapryl

  Hahahahahahaa
  To teraz napisz, ze pare lat temu w 20 min nauczyles się malować pędzlem po płótnie i byłby z Ciebie Picasso albo Matejko gdybyś nie przestał "trenować" :))

  Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (ze zrozumieniem) i wtedy pogadamy.

 53. Akurat spiewac to on obiektywnie nie potrafi. Muzyka to covery i przerobki starych hitow , i praktycznie skopiowany jeden schdmat w wiekszosci kawalkow.
  O tekstach tez nie ma co dyskutowac bo ich nie ma, ale przyjmijmy ze sa: nawet malpa losowo stworzylaby kawalek z przypadkowych zdan dresow z ulicy czy zjebow z klubow.

  Popek to kabaret i tak mozna go sluchac, jako zart i to swiadomy. Bo Popek wie ze tworzy zarty i parodie a nie muzyke. Traktujac to inaczej robisz sie w ch…

  to samo z ta walka. To parodia i show i nie mozna na to patrzec jak na sport

 54. Akurat spiewac to on obiektywnie nie potrafi. Muzyka to covery i przerobki starych hitow , i praktycznie skopiowany jeden schdmat w wiekszosci kawalkow.
  O tekstach tez nie ma co dyskutowac bo ich nie ma, ale przyjmijmy ze sa: nawet malpa losowo stworzylaby kawalek z przypadkowych zdan dresow z ulicy czy zjebow z klubow.

  Popek to kabaret i tak mozna go sluchac, jako zart i to swiadomy. Bo Popek wie ze tworzy zarty i parodie a nie muzyke. Traktujac to inaczej robisz sie w ch…

  to samo z ta walka. To parodia i show i nie mozna na to patrzec jak na sport

 55. Charles Bronson

  Janisz pierdolisz jak potłuczony na starość

  Ty masz tak jeszcze zapewne jako o wiele młodszy człowiek…

 56. Charles Bronson

  Janisz pierdolisz jak potłuczony na starość

  Ty masz tak jeszcze zapewne jako o wiele młodszy człowiek…

 57. @J-Son
  To chyba sam przeczytaj co napisałeś:
  nie masz słuchu muzycznego jak się przyznałeś,
  po prostu nauczyłeś się kilku ruchów które odtwarzałeś z pamięci,
  i porównujesz to do grania.

 58. @J-Son
  To chyba sam przeczytaj co napisałeś:
  nie masz słuchu muzycznego jak się przyznałeś,
  po prostu nauczyłeś się kilku ruchów które odtwarzałeś z pamięci,
  i porównujesz to do grania.

 59. Zgodziłbym się z Janiszem tylko wtedy, gdy walka Pudziana z Popkiem byłaby jedną z pierwszych w karcie głównej, a najlepiej w undercardzie. Starcie panów którzy prezentują niższy poziom od innych uczestników gali KSW 37, a są wyżej w rozpisce, nie można nazwać inaczej niż freakiem. Także panie Janisz, freak jak cholera.

 60. Zgodziłbym się z Janiszem tylko wtedy, gdy walka Pudziana z Popkiem byłaby jedną z pierwszych w karcie głównej, a najlepiej w undercardzie. Starcie panów którzy prezentują niższy poziom od innych uczestników gali KSW 37, a są wyżej w rozpisce, nie można nazwać inaczej niż freakiem. Także panie Janisz, freak jak cholera.

 61. Marcin Jabłoński

  Pozwolę sobię zalolować i pójdę. LOL :werdum:

  Uzywanie lol i mordy werduma strasznie mnie wkurwia. Ale w tym przypadku to nawet jest dobry komentarz. Czy mi sie wydaje czy masz z @Orest taki sam avek?

 62. Marcin Jabłoński

  Pozwolę sobię zalolować i pójdę. LOL :werdum:

  Uzywanie lol i mordy werduma strasznie mnie wkurwia. Ale w tym przypadku to nawet jest dobry komentarz. Czy mi sie wydaje czy masz z @Orest taki sam avek?

 63. Może dla wielu Pudzian jest pełnoprawnym zawodnikiem mma, dla mnie, mimo tego, że się stara, nie jest. On zwyczajnie nie nadaje się do tej roboty, i nie zmieni tego luj ogłuszacz na Gracie, czy zwycięstwo z Nastulą. Choćbym bardzo się starał nie potrafię oglądać jego walk na poważnie, dlatego dla mnie ta walka będzie freakfightem. Popek i jego trzy walki tego nie zmienią.

 64. Może dla wielu Pudzian jest pełnoprawnym zawodnikiem mma, dla mnie, mimo tego, że się stara, nie jest. On zwyczajnie nie nadaje się do tej roboty, i nie zmieni tego luj ogłuszacz na Gracie, czy zwycięstwo z Nastulą. Choćbym bardzo się starał nie potrafię oglądać jego walk na poważnie, dlatego dla mnie ta walka będzie freakfightem. Popek i jego trzy walki tego nie zmienią.

 65. halibut

  Akurat spiewac to on obiektywnie nie potrafi. Muzyka to covery i przerobki starych hitow , i praktycznie skopiowany jeden schdmat w wiekszosci kawalkow.
  O tekstach tez nie ma co dyskutowac bo ich nie ma, ale przyjmijmy ze sa: nawet malpa losowo stworzylaby kawalek z przypadkowych zdan dresow z ulicy czy zjebow z klubow.

  Popek to kabaret i tak mozna go sluchac, jako zart i to swiadomy. Bo Popek wie ze tworzy zarty i parodie a nie muzyke. Traktujac to inaczej robisz sie w ch…

  to samo z ta walka. To parodia i show i nie mozna na to patrzec jak na sport

  Zgadzam się. Twórczość Popka to połączenie cienkiego hip hopu z badziewnym disco polo, jednym słowem kicz.

 66. halibut

  Akurat spiewac to on obiektywnie nie potrafi. Muzyka to covery i przerobki starych hitow , i praktycznie skopiowany jeden schdmat w wiekszosci kawalkow.
  O tekstach tez nie ma co dyskutowac bo ich nie ma, ale przyjmijmy ze sa: nawet malpa losowo stworzylaby kawalek z przypadkowych zdan dresow z ulicy czy zjebow z klubow.

  Popek to kabaret i tak mozna go sluchac, jako zart i to swiadomy. Bo Popek wie ze tworzy zarty i parodie a nie muzyke. Traktujac to inaczej robisz sie w ch…

  to samo z ta walka. To parodia i show i nie mozna na to patrzec jak na sport

  Zgadzam się. Twórczość Popka to połączenie cienkiego hip hopu z badziewnym disco polo, jednym słowem kicz.

 67. Ta walka jest bezdyskusyjnym freakshowem – co więcej – to zestawienie jest obraźliwe dla Pudziana, który może nie jest wybitnym zawodnikiem MMA, ale bezdyskusyjnie jest sportowcem – to facet, który całe życie ciężko harował zdobywając międzynarodowe mistrzowskie tytuły w strongmen, zaś w samym MMA siedi od dobrych kilku lat, ciężko pracuje i z paroma znanymi nazwiskami (może nie z pierwszej ligi, ale jednak) wygrał i pomimo wieku nadal się rozwija – mógłby siedzieć na kanapie i chlać piwo, a nadal z własnej nieprzymuszonej woli/ambicji zapierdala…a kto to jest popek ??? Lump/menel, kryminalsta i patol, który tatuuje sobie oczy, skaryfikuje mordę, bluzga przekleństwami w pseudo muzyce dla blokersów, ćpa etc. – toż Bob Saap był jakimś wyzwaniem…P.S. współczuję Pudzianowi stresu – nie daj Boże się poślizgnie i jakiś luj patolowi wejdzie – wtedy wstyd na całą Polskę że przegrał z żulem

 68. dssport

  Uzywanie lol i mordy werduma strasznie mnie wkurwia. Ale w tym przypadku to nawet jest dobry komentarz. Czy mi sie wydaje czy masz z @Orest taki sam avek?

  Może i ma taki sam, ale chujowo wyskalowany i mniej lubi Helda niż ja. Sam nie loluje, ale cóż mądrego miałem napisać?! 😀

 69. dssport

  Uzywanie lol i mordy werduma strasznie mnie wkurwia. Ale w tym przypadku to nawet jest dobry komentarz. Czy mi sie wydaje czy masz z @Orest taki sam avek?

  Może i ma taki sam, ale chujowo wyskalowany i mniej lubi Helda niż ja. Sam nie loluje, ale cóż mądrego miałem napisać?! 😀

 70. Marcin Jabłoński

  Sam nie loluje, ale cóż mądrego miałem napisać?! 😀

  No jak to co. Jako moderator rocksow otrzymujesz co miesiac przelew od KSW. Wiec powinnienes napsiac cos w stylu pan Janisz jako ekspert mma oczywiscie sie nie myli. Obaj zawodnicy juz sporo sa w tym sporcie wiec jest to jak najbardziej walka 2 prawdziwych zawodnikow MMA. Co zreszta sporo branzy potwierdza

 71. Marcin Jabłoński

  Sam nie loluje, ale cóż mądrego miałem napisać?! 😀

  No jak to co. Jako moderator rocksow otrzymujesz co miesiac przelew od KSW. Wiec powinnienes napsiac cos w stylu pan Janisz jako ekspert mma oczywiscie sie nie myli. Obaj zawodnicy juz sporo sa w tym sporcie wiec jest to jak najbardziej walka 2 prawdziwych zawodnikow MMA. Co zreszta sporo branzy potwierdza

 72. Pyrrus89

  Ale o co chodzi, bo chyba nie jestem w temacie?

  W barze legii przed ACB wpadl do nas Juras i Janisz.
  Podchodze zaplacic i kelnerka "prosze pana, bo Juras zaplacil za swoja kawe ale ten starszy pan nie". I trzeba bylo wybulic

 73. Pyrrus89

  Ale o co chodzi, bo chyba nie jestem w temacie?

  W barze legii przed ACB wpadl do nas Juras i Janisz.
  Podchodze zaplacic i kelnerka "prosze pana, bo Juras zaplacil za swoja kawe ale ten starszy pan nie". I trzeba bylo wybulic

 74. halibut

  W barze legii przed ACB wpadl do nas Juras i Janisz.
  Podchodze zaplacic i kelnerka "prosze pana, bo Juras zaplacil za swoja kawe ale ten starszy pan nie". I trzeba bylo wybulic

  O kurde, strasznie słabe zachowanie. Może jest biedny i go nie stać. :joe:

 75. halibut

  W barze legii przed ACB wpadl do nas Juras i Janisz.
  Podchodze zaplacic i kelnerka "prosze pana, bo Juras zaplacil za swoja kawe ale ten starszy pan nie". I trzeba bylo wybulic

  O kurde, strasznie słabe zachowanie. Może jest biedny i go nie stać. :joe:

 76. Pyrrus89

  O kurde, strasznie słabe zachowanie. Może jest biedny i go nie stać. :joe:

  E tam, nieswiadomie, ja zartobliwie to traktuje 🙂

 77. Pyrrus89

  O kurde, strasznie słabe zachowanie. Może jest biedny i go nie stać. :joe:

  E tam, nieswiadomie, ja zartobliwie to traktuje 🙂

 78. Popek nie jest freakiem ani cpunem, bo 8 lat temu stoczyl trzy walki w formule MMA. Dokladnie w taki sam sposob jak Grzegorz Lato nie okazal sie pijakiem i debilem, bo cwierc wieku wczesniej strzelil najwiecej bramek na MS.

 79. Przy wypowiedziach dziennikarzy i komentatorów powinny być takie same ostrzeżenia jak w serialach, o lokowaniu produktu, albo o artykule sponsorowanym.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.