Ćwierć wieku po bitwach Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe’em. Kulisy, emocje, anegdoty, nieznane fakty. Polska legenda wagi ciężkiej oczami sław boksu i nie tylko.

2 czerwca premierę miała książka „Niepokonany w 28 walkach”, napisana przez Przemysława Osiaka, dziennikarza oraz współautora wydanej w 2017 roku autobiografii Joanny Jędrzejczyk. Dla fanów Andrzeja Gołoty, boksu zawodowego w Polsce i nie tylko, tytuł wydany na początku czerwca wydaje się być pozycją obowiązkową. Ponad 300 stron ciekawych historii, interesujących wywiadów, które przeprowadzają czytelników przez wiele etapów z życia urodzonego w Warszawie pięściarza.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Tytuł książki nawiązuje oczywiście do świetnej serii Gołoty, która rozpoczęła się w lutym 1992 roku od pokonania przez techniczny nokaut Roosevelta Shulera, a zakończyła w lipcu 1996 roku przez przegraną Polaka z Riddickiem Bowe’em. To właśnie wątek tych starć staje się ważnym wątkiem w wydawnictwie Osiaka. Od legendarnych już starć z Bowe’em minęło w końcu 25 lat, a ci, którzy mieli okazję obejrzeć te pojedynki na żywo, z pewnością pamiętają zakończenie, kontrowersje i całą otoczkę walk bardzo ważnych w karierze Gołoty.

Autor funduje czytelnikom prawdziwy powrót do przeszłości dzięki rozmowom z ludźmi, którzy byli blisko (z różnych powodów) wydarzeń z 1996 roku. Warto podkreślić, że nie są to wywiady, a rozmowy, co wielokrotnie da się odczuć w podejściu osób opowiadających historie z tamtych lat. Sam autor nie musi zresztą nikogo „ciągnąć za język”, nie zadaje oczywistych pytań, a podchodzi do tematu w sposób ciekawy, rozwijając i rozkładając na czynniki pierwsze każdą z historii.

Książkę w promocyjnej cenie można zamówić tutaj: https://www.empik.com/niepokonany-w-28-walkach-osiak-przemyslaw,p1270005889,ksiazka-p

W opracowaniu przeczytamy więc rozmowy z takimi osobami, jak Dariusz Michalczewski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Wasilewski, Kazik Staszewski czy Marcin Daniec. Jest to jednak zaledwie pięć rozmówców z listy dwudziestu trzech osób, co dobrze pokazuje jednak różnorodność postaci, które opowiadają o wydarzeniach z Andrzejem Gołotą w roli głównej. Duży udział w tej książce ma również Janusz Pindera, z którym rozmowa została podzielona na trzy części i znajdziemy ją w różnych momentach tego tytułu. Znany komentator sportowy zresztą razem z Przemysławem Saletą jako pierwsi polscy sprawozdawcy skomentowali rewanż Bowe – Gołota na żywo ze Stanów Zjednoczonych.

Każda rozmowa to tak naprawdę inna historia, z których wyciągnąć można niezwykle interesujące fakty i ciekawostki. Ważnym elementem, który wciąga czytelnika w książkę jest budowanie historii i opowiadanie o otoczce oraz klimacie tamtejszych lat. Dzięki dokładnym opisom na moment można przenieść się do miejsc, w których dzieje się historia.

Trudno jest wyciągnąć najbardziej ciekawe fragmenty z prawdziwego gąszczu, które potrafi zachwycać strona po stronie. Ważne aspekty można wyciągnąć również między innymi z rozmów z pierwszym trenerem Mike’a Tysona Teddy Atlasem, jednego z pierwszych trenerów Gołoty Sama Colonny czy Ziggym Rozalskim, menedżerem Polaka. Ciekawostki wyciąga z rękawa również Lennox Lewis, który opowiada o tym, jak wyglądała z jego perspektywy Warszawa w 1987 roku.

„Niepokonany w 28 walkach” to książka, która powinna znaleźć się na półkach fanów Gołoty, polskiego boksu zawodowego, ale również ogólnie sportów walki. Prawdziwi pasjonaci z pewnością będą wracać do niektórych rozmów Przemysława Osiaka, bo sama lektura tego tytułu nie męczy, a dzięki zmianie narratorów i punktów widzenia, wszystko staje się z każdą stroną coraz ciekawsze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,562 komentarzy 23,515 polubień

To moze jakis kod zniżkowy dla forumowiczów, skoro tak reklamujecie? :beer:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Desperados
Desperados

BAMMA
Flyweight

702 komentarzy 2,684 polubień

To moze jakis kod zniżkowy dla forumowiczów, skoro tak reklamujecie? :beer:

29 zł. nie majątek.. wychodzi taniej niż niejedno ppv

Odpowiedz polub

Avatar of MaloHombre
MaloHombre

PRIDE FC
Welterweight

6,562 komentarzy 23,515 polubień

29 zł. nie majątek.. wychodzi taniej niż niejedno ppv

Ja tu dbam o interesy rocksów, niech im dopłacą!

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,110 komentarzy 24,086 polubień

29 zł. nie majątek.. wychodzi taniej niż niejedno ppv

Taniej niż na streamie???

Odpowiedz polub

Avatar of Ludwiczek
Ludwiczek

UFC
Welterweight

9,853 komentarzy 20,993 polubień

Czekam na książkę o Najmanie. ,,Niepokonany w 12 walkach" :bleed:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of klossowski
klossowski

ONE FC
Middleweight

2,470 komentarzy 4,329 polubień

Czekam na książkę o Najmanie. ,,Niepokonany w 12 walkach" :bleed:

Taka książka już jest, tutaj pierwszy rozdział napisany przez mistrza osobiście:
https://czestochowa.naszemiasto.pl/...tobiografie-cud-ze-nie-zostalem/ar/c2-8073951

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Genowefa Pierozek
Genowefa Pierozek

BAMMA
Bantamweight

751 komentarzy 540 polubień

Ciekawe czy to autorska recenzja Jakuba Madeja czy skopiowane z internetu czyli ukradzione

Odpowiedz polub

Avatar of Kraver
Kraver

KSW
Heavyweight

5,957 komentarzy 17,285 polubień
Avatar of PioTRTek
PioTRTek

WSOF
Heavyweight

3,595 komentarzy 7,075 polubień

Dziś zamówiłem w empiku za 26,50

Odpowiedz polub

Avatar of P69
P69

Oplot Challenge
Light Heavyweight

159 komentarzy 315 polubień

Zamówiłem z tej Literii z przedpłatą i czekam już 2 tydzień, także mało profesjonalnie.

Odpowiedz polub