http://www.mmarocks.pl/wp-content/uploads/2009/05/2928292617_3cce0e2964.jpg

Co prawda Strikeforce nie wydawo zapowiadanego na wczoraj „dużego oświadczenia” w sprawie kwietniowej gali, ale w amerykańskich mediach pojawiły się pierwsze konkrety o pojedynkach na drugiej gali organizacji w CBS, 17 kwietnia w Nashville. Oprócz anonsowanego przez wcześniej starcia o pas w wadze średniej pomiędzy Jake’iem Shieldsem i Danem Hendersonem, widzowie otwartej stacji zobaczą jeszcze dwa pojedynki, których stawką będą tytuły Strikeforce.

Jak informuje MMAWeekly Amerykanin Muhammed King Mo Lawal (MMA 6-0) podpisał umowę na pojedynek z mistrzem Gegardem Mousasim (MMA 28-2-1, 9 w rankingu MMARocks). Dla Ormianina mieszkającego w Holandii będzie to pierwsza obrona pasa Strikeforce w wadze półciężkie. Jak podaje Josh Gross ze Sports Illustrated na gali do swojej pierwszej obrony w wadze lekkiej przystąpi również Gilbert Melendez (MMA 17-2, 9 w rankingu MMARocks), a jego rywalem będzie mistrz Dream i jeden z dwóch najlepszych lekkich na świecie Japończyk Shinya Aoki (MMA 23-4, 2 w rankingu MMARocks).

Wstępna rozpiska gali w Nashville.

W kwietniu na pewno nie dojdzie do pojedynku Fedora Emelianenko z Fabricio Werdumem. Starcie jest cały czas możliwe na gali w maju, ale w tej chwili menadżerowie Rosjanina próbują renegocjować jego kontrakt z organizacją Scotta Cokera żądając dla siebie więcej pieniędzy i kontroli.

Na szczęście na gali 15 maja w St. Louis zobaczymy dwa inne interesujące starcia w wadze ciężkiej. Alistair Overeem (MMA 32-11) poinformował w rozmowie z MMAJunkie, że w maju wreszcie pojawi się w USA, prawdopodobnie w pojedynku, którego stawką nie będzie jego pas wagi ciężkiej przeciwko Brettowi Rogersowi (MMA 10-1, 8 w rankingu MMARocks). Wcześniej Holendra czekają też jeden występ w Japonii w marcu (Dream lub K-1) oraz na kwietniowej gali Glory w Sarajewie.

Drugim starciem w królewskiej wadze będzie pojedynek Andreia Arlovskiego (MMA 15-7, 10 w rankingu MMARocks) z Antonio Silvą (MMA 13-2). Jak podaje Sherdog.com Białorusin wczoraj podpisał 16-miesięczną umowę ze Strikeforce. Były mistrz wagi ciężkiej UFC, na swojej oficjalnej stronie potwierdził że podpisał umowę z organizacją Strikeforce:

Obiecałem wam że pierwsi się o tym dowiecie. Podpisałem umowę na kilka walk w ciągu 16 następnych miesięcy ze Strikeforce i nie mogę się już doczekać żeby pokazać światu nad czym pracowałem przez ostatnie miesiące.

Andrei po dwóch porażkach z rzędu zrobił sobie krótką przerwę od MMA podczas której rozważał dalsze opcję. Mówiło się że jest szansa na jego powrót do UFC ale jak widać ostatecznie wzmocnił coraz lepiej wyglądającą dywizję ciężka Strikeforce.

Wstępna rozpiska gali w St. Louis.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.